Kitap eleştirileri

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Kulübü kategorisinde ayşenur tarafından oluşturulan Kitap eleştirileri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,876 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Kulübü
Konu Başlığı Kitap eleştirileri
Konbuyu başlatan ayşenur
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ihaveanidea

ayşenur

Üye
Yeni Üye
Arkadaşlar,
Böyle bi başlık var mı, varsa bulamadım.
Bu sayfada son okuduğumuz kitapları eleştirelim ve birbirimize önerelim.
Değerlendirmelerinizi bekliyorum...

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
kitaplar ve düşünceleri üzerinde yorum/değerlendirme yazılarımdan bir kaçını bu sitede tartışmaya açmıştım. ve fakat katılım hiç olmadı. umudunu kırmak için değildir söylediğim. okuma ve paylaşma, değerlendirme ve yorum geleneğimiz/alışkanlığımız pek yok gibi. bu konudaki yorumlarımı zaten paylaşıyorum. forumlardaki genel anlamda katılımın yetersizliği ister istemez paylaşımı azaltmaktadır.

sevgili Ayşenur,
forumu açtığına göre, ilk kitap yorumunu senden alalım, ne dersin?

Azadî

Üye
Yeni Üye
Ali Şeriati-Dine Karşı Din

Biraz detaylara tinerek din hakkında güzel bir izlenim elde edebileceğiniz bir kitap.
Ali Şeriati kitapları mutlaka okunmalı.

M

monaliza

Ziyaretçi
Kitaplar en iyi dostlar. Beğenmediğimiz bir kitaptan bile öğrenilerimiz olabiliyor.
"TAZMİNAT KRALI" Aşırı hırsın nelere mal olduğunu anlatan güzel bir kitap...

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
kitaplardan öneriler görüyorum, eleştiri nerede? ya da önerilen kitaplar hakkında düşünceler aktarılmal değil mi?

aslı melis

Felsefe.net
Yeni Üye
EN SON YÜREKLER ÖLÜR - CANAN TAN

Bu kez yazar, aşk'ın yanı sıra organ nakli konusuna da dokundurmuş kalemini. Yaşamla ölümün kıyasıya savaştığı yol ayrımında geçen çarpıcı bir öykü. Yanı başımızda yaşanıyormuşçasına gerçek...

"Sen, gözlerinden ateşler saçarak, zehirli oklarını bana yöneltirken, ben sana âşık oldum Nehir..."

"Sen, tüm şatafatlı tanımlardan sıyrılıp en doğal halinle, yaramazlık yapan çocuklar gibi boynunu bükmüş bağışlanmayı beklerken, ben sana âşık oldum Deniz..."

Yüreklere düşen ilk kıvılcımlar... Sonsuza dek süreceğine inanılan aşk, mutluluk... Ve o uğursuz kaza Kadının belleğinde kalan son sözcükler... "Sıkı tutun Nehir..."

ayşenur

Üye
Yeni Üye
SADIK YALSIZUÇANLAR- HİÇ

Sadık YALSIZUÇANLAR'ı tvnette Film Şeridi'nde tanıdım.İyi ki de tanımışım.Hemen Hiç adlı öykü kitabını buldum, kitabın kendisiyle aynı ismi taşıyan öyküsünü sindire sindire okudum.Harika bi deneyimdi.Hayatımda hiçbir öyküden bu kadar tat almadığımı söyleyebilirim. Sadık YALSIZUÇANLAR'ın o kendine has,dervişane üslubu insanı gerçekten başka bir yerlere götürüyor. Kendinden geçiyorsun. Fesefe tutkunlarının mutlaka okuması gereken mistik bir kitap. Kitapta öyküler dışında aforizmaları da var, onlar da ayrı bi tat! Israrla,şiddetle, hararetle tavsiye ediyorum.

-doSt-

Felsefe.net
Yeni Üye
Tarihi Seviyorum - Sinan Yağmur

Tarihteki tüm bildiğiniz veya bilmediğiniz çoğu bilgi var öneririm çok güzel bir kitap ..

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Bu başlığa günün birinde yolunuz düşerse künyevari yazılar yerine eleştirel metinler için şahsımın açtığı konularda göz gezdirebilirsiniz.

Kitap doyumunuz sağlanacaktır.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar