Karalama Defteri

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Forum Oyunları kategorisinde Painfully tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,632 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Forum Oyunları
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan Painfully
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan CaNeRR

Painfully

Üye
Onursal Üye
Karalama Defteri​

• Pencereniz kirliydi ,gördügünüz her insana çamur attınız.

Ay

Meraklı Üye
Yeni Üye
SHAKESPEARE der ki:

En iyi değilim, en kötü de. En cömert değilim, en cimri de. En kibirli değilim, en mütevazı de. Hiç kimseyi kandırmamış değilim, herkesi aldatmış da. Kimseyi yarı yolda bırakmamış değilim, herkesi satmış da… . Hep iyiliğimden kaybetmiş değilim, kötülük yapa yapa kazanmış da. Çok başarılı olduğum günler de oldu, dibe vurduğum da. Sevgi dolu değilim, nefret dolu da. Barışçıyım, biraz da savaşçı. Biraz güçlüyüm, biraz zayıf. Biraz iyiyim, biraz kötü. İyi? kötü? İnsanım.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Su Gelir Yara Değer

Ben bir dere yatağının
En kıvrımlı yeriyim.
Bilemem nerelerden
Akar da ince ince
Su gelir yara değer
Değdikçe eririm.

Örseli bir bahçenin
Acemi gülüyüm.
Bilmedim bir türlü
Bilemem
Bir mevsimlik rengi ben
Dörde nasıl böleyim.

Gizemli bir suskunluğun
Dargın diliyim.
Kan gülleri büyütürüm
Sabır saksılarında.
Ben hep kendini yiyen
Bir garip deliyim.

Şükrü Erbaş / Küçük Acılar

Ay

Meraklı Üye
Yeni Üye
“Nice mutlu yıllara demeyeceğim, çünkü değişen bir şey yok. Günler aynı, insanlar aynı, yalanlar aynı, dekorlar ve sahneler aynı, kandırılanlar aynı. Ve yine aynı olacak; sahte kahkahalar, sıra dışı böğürmeler..İyi kusmalar."

Charles Bukowski.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Yeni bir karalama defteri.

Buraya gelince eskiden bir köy berberinin çantasından örtüsünü çıkarması ve sonra makaslarını ve tıraş makinelerini ve tüm aksesuarını dizmesi gibi bir an hissettim...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Yeni bir karalama defteri.

Buraya gelince eskiden bir köy berberinin çantasından örtüsünü çıkarması ve sonra makaslarını ve tıraş makinelerini ve tüm aksesuarını dizmesi gibi bir an hissettim...

Önceki çok eskimişti, bu daha iyi oldu bence.:)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Kelimelerin -birbirinden- kopuk çığlıkları
Sesler uygun düzen de armoniye dönüşür ve kulağa hoş gelir
Kiminin kulağına o hoş gelir kiminin kulağına bu hoş gelir..
İdeal şarkıyı ve armoniyi mi arıyoruz? en hoş gelenin ya da en hoşa gidenin en hoşa gideceğini mi?
Doğal, zahmetsiz zorlanmamış olanı mı?
Bunu mu arıyoruz?
Hangisini arıyoruz?
İdeal şarkı ya da dizilim matematik midir?
Matematik dinlemek ister miyiz?
Ave Maria dinlemekle Rock dinlemek arasında ne fark var ?
Matematik yapmakla Caz yapmak arasında ne fark var ve hangisi felsefedir_?
Cazdan bir Matematik ve Matematikten bir Caz
Özgürlüğü,özgü-n-lüğü mü arıyoruz matematiği mi?
Kendine has-özge bir biçim mi? evrensel bir uyarlama mı?

Karalamaya karalamaya pas tutmuş...

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Yarın farklıdır bugünden,
Adı değişir hiç olmazsa,
Kara bir suyu
Geçiyoruz şimdilerde
Basarak yosunlu taşlara.

Sen bugünden yarına
Birazcık umut sakla...

Metin Altıok – "Kanadı Kırık Bir Akşam" şiirinden alıntı

Ay

Meraklı Üye
Yeni Üye
Geçinmek için ne yaptığın beni ilgilendirmiyor. Neyi özlediğini, kalbinin arzuladığı şeye kavuşmanın hayalini kurmaya cesaret edip edemediğini bilmek istiyorum.

Kaç yaşında olduğun beni ilgilendirmiyor. Aşk için, hayallerin için, yaşıyor olma serüveni için, bir aptal gibi görünme riskini göze alıp almayacağını bilmek istiyorum.

Ay´ının etrafında hangi gezegenlerin döndüğü beni ilgilendirmiyor.

Kederinin merkezine dokunup dokunmadığını, hayatın ihanetlerince açılıp açılmadığını, daha fazla acı korkusundan kapanıp kapanmadığını bilmek istiyorum.

Saklamaya, azaltmaya ya da düzeltmeye çalışmadan benim ya da kendi acınla oturup oturamayacağını bilmek istiyorum.

Benim ya da kendi neşenle olup olamayacağını, insan olmanın sınırlılığını hatırlamadan, bizi dikkatli ve gerçekçi olmamız için uyarmadan çılgınca dans edip coşkunun seni parmak uçlarına kadar doldurmasına izin verip vermeyeceğini bilmek istiyorum.

Bana anlattığın hikayenin doğru olup olmaması beni ilgilendirmiyor. Kendi kendine dürüst olmak için bir başkasını hayal kırıklığına uğratıp uğratamayacağını; ihanetin suçlamasına dayanıp, kendi ruhuna ihanet edip etmeyeceğini bilmek istiyorum.

Güvenebilir ve güvenilebilir olup olamayacağını bilmek istiyorum. Her gün sevimli olmasa da güzelliği görüp göremeyeceğini bilmek istiyorum. Benim ve kendi hatalarınla yaşayıp yaşayamayacağını; bir gölün kenarında durup gümüş ay´a ´EVET!´ diye bağırıp bağırmayacağını bilmek istiyorum.

Nerede yaşadığın ya da ne kadar paran olduğu beni ilgilendirmiyor. Keder ve umutsuzlukla geçen bir gecenin ardından, yorgun, bitap da olsan, çocuklar için yapılması gerekenleri yapıp yapmayacağını bilmek istiyorum. Kim olduğun, buraya nasıl geldiğin beni ilgilendirmiyor. Çekinmeden benimle ateşin ortasında durup durmayacağını bilmek istiyorum.

Nerede, kiminle, ne okuduğun beni ilgilendirmiyor. Diğer her şey bittiğinde seni ayakta tutan şeyin ne olduğunu bilmek istiyorum.

Kendinle yalnız kalıp kalamadığını ve o boş anlarda sana arkadaşlık eden kendini gerçekten sevip sevmediğini bilmek istiyorum.

Oriah Mountain Dreamer (Kanadalı bir Kızılderili)

“İnsan kendini yalnızca insanda tanır” Goethe, çok haklı.

ranaizm

Felsefe.net
Yeni Üye
daft punk- lose yourself to dance

matbaadan gunumuze.. konuya böyle girdiğime bakmayın asıl söyleyeceklerim başka bir galakside başka bir geezegende yaşayan canlılar için
Aradaki bağlantıyı kitap okuyan herkes çoktan kurdu bile belki buraya yazacaklarımdan farklı ve daha dahicedir eğer öyleyse lütfen bana iletin.
matbaa ilk çıktıgında tabiki de yayılım götsermedi ama ister mimari ister dinsel olsun din adamlarına çok buyuk korku yaşattı çünkü artık kiliselerin ya da kitapların bir önemi kalmayacaktı. BURASI DÜNYA GEZEGENİ SINIRLI BİR ZEKAYA, ALANA VE GÜCE SAHİBİZ.
Matbaayı ancak 16. yuzyil gibi kullanmaya başladık ve yavaş yavaş mimari çöktü kiliselere ve din adamlarına bağlılık azaldı çünkü kitaplar her yerde ve artık her yerde ulaşılabilir oldu.
mimari günümüzde öldü 21. yüzyıldayız ve 2000 yılında doğan biri olarak açıkçası bunlarla buyudugum için eskiler kadar yadırgamıyorum bu durumu ama eskiden doğsaydım hangi potansiyelime hizmet edeceğimi düşünmekten kendimi de alamıyorum.. düşünsene bir kere sanatın ilim içinde doğuyorsunuz insan daha ne ister her yer filozof ve her baktığın yerde bir fikir bir düşünce görüyorsun wowww thats my heart up..
eski zamanlarda mimarlar hatta şairler bile düşüncelerinin kalıcı olması için onları esere dönüştürmüşler bu etkileyici olma sebeplerini %20 açıklıyor.
matbaadan sonra böyle bir gereksinimleri kalmamış tabi ve ölü bir sanatla boğuşuyoruz. henüz gördüğüm eserlere de hakkıyla baktığımı düşünmüyorum, baksaydım kör olurdum ya da aklımı kaçırırdım herhalde.
ve matbaadan pcye..
direkt geçiş yaptım çünkü mimari dışında beni yaralayan bir şey yok..
bunun için bana biraz kızabilirisiniz dediğim gibi artık içimdeki heyecanı yazmak istiyorumm
18 yaşındayım, size herhangi bir filmi hatırlatabilir bazen acaba film mi diye soruyorum
film mi?
NOPE
Bu benim tercihim uzayı radyo teleskoplarını ben seçtim merak etmeyin henüz üniversiteye hazırlanıyorum ama ben bunları seçtiğimi şimdi farkediyorum, zamanında bilim kurgu ve distopya kitapları alırken yapmışım bile bunu bir şekilde beynimde ve hayal dünyamdalar ve acaba bunları başka bir gezegende benimle aynı freakanslara bağlanabilen biri okuyor mudur diye düşünüyorum? beynimizdeki freakslar evrenin dört bir yanına uçuyo olabilir bu yüzden asla düşünmeyi bırakmayınn çünkü düşündüğünüz her şey başkası tarafndan da düşünülüyor ve hatta başkasının düşüncesini düşünüyor olabiliriz.. ( şu an pc başındaki benim peki beynimdeki kim?)
itss meeeee çok ve boş konuştum ama bu beni her zaman heycanlandırır
dünya dışı bir yaşam..
umudumu hiç kaybetmicem ve eğer salaklık yapıp çalışmazsam benden kimsenin haberi olmayacak..
notlarım yardımcınız olsun
ve 2019 herkese bilinç akıl ve disiplin getirsin demicem gidin ve onları alışkanlık edinin kimse size bir şey getirmez ve bence 2019 bir garson değil sadece illuzyon
toplumun ve zamanın oyununa gelmeden bilinçle haraket edin sağlıklı beslenin BOL BOL SU İÇİN ZATEN AZALIYOR :D
XOXO

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Hem ünlü bir şarkıcı ol hem de başka bir şarkıcının dövmesini yüzüne yaptır.
Beyin işte böyle bir şey, başka söze gerek yok bence.
Mantıklı ya da mantıksız seçimlerimizin tek sorumlusu beynimizdir çünkü en anlamsız olanı bile bize çok doğru gibi algılatabilir.

Ünlü şarkıcı Kelsy Karter yanağına hayranı olduğu Harry Styles'ın dövmesini yaptırdı. Şarkıcı Kelsy Karter, One Direction grubunun solisti Harry Styles'a olan hayranlığını ilginç bir şekilde gösterdi.

2305645_c136fdf4198a1d949e787b138668ec4d_640x640.jpg

2305645_5eae929e8f8b03c21d7dcd51f0432d2c_640x640.jpg

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Kelsy Karter yeni çıkan şarkısının reklamını yapabilmek için tüm dünyaya yalan söylemiş ve kalıcı değil, geçici dövme yaptırmış. Tabii bu arada Harry Styles'ın da adını kullanmış oldu. Gelen tepkiler hatta psikiyatrist tavsiyeleri sebebi ile de itiraf etmek zorunda kalmış.

Reklamın iyisi kötüsü olmaz derler fakat bu kadarı da fazla gibi...
Aklını yitirmemiş olması sevindirici ve olumlu tepki almamış olması daha da sevindirici fakat reklam için bu yola başvurmuş olmasını zekice bulanlar olduğu kadar çok saçma bulanlar da var. Ne diyebiliriz ki? Sonuçta öyle ya da böyle tüm dünyaya ismini duyurmayı başardı.

Kelsy Karter yanağındaki dövmeyle tüm dünyayı kandırmış.

One Direction grubu solisti Harry Styles’a hayran olan şarkıcı Kelsy Karter, yanağına Harry Styles’ın yüzünün dövmesini yaptırmasıyla tüm dünyanın dikkatini çekmişti. Karter’ın yanağındaki dövmenin kalıcı olmadığı, tüm dünyaya yalan söylediği ortaya çıktı. Karter, şarkısının reklamını yapmak için bir makyaj sanatçısıyla 300 dolara anlaştığını itiraf etti.

ntv.com.tr/galeri/yasam/kelsy-karter-yanagindaki-dovmeyle-tum-dunyayi-kandirmis,Hq24dsc_tESAa6rGAuBKjw/GEg9QqBF2EuH16DrVfC3Fg

,GEg9QqBF2EuH16DrVfC3Fg.jpg

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Akşam yemeğinde anksiyete ve sabahta bunalma çeşitleri

Şubattan beri kimse karalamamış seni eski defter
Ne çok karaladık yalnız gecelerde sayfalarını....

Serçe

Üye
Yeni Üye
Yazmak çok büyük bir meziyet ama düşündüklerini uzun uzun yazmak çok yorucu.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Yazarken ya yorulmuyor ya da aksine dinleniyor ve enerjileniyorum

Serçe

Üye
Yeni Üye
Bazen kafa yorgun olunca ifade ederken zorlanır insan

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç