Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 207,478 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Şu bir gerçek ki, ister akıllı, ister ebleh biri olsun herkes, çevresinde gördüğü harikulâde olaylardan etkilenecek; başını bir an için göğe çevirse, sayısız denecek kadar çok yıldızın bir baştan bir başa tüm semayı haşmetle kuşattığını görecek; çiçekleri, böcekleri ve hayvanları incelese, bundaki düzeni ve ahengi, bir yağmur damlasındaki zarafetle birleştirerek, rahmetin her tarafı kuşattığını idrak edecektir.

İşte 'insan' olmanın en önemli erdemi bu!

(Mest..)

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Şu bir gerçek ki, ister akıllı, ister ebleh biri olsun herkes, çevresinde gördüğü harikulâde olaylardan etkilenecek; başını bir an için göğe çevirse, sayısız denecek kadar çok yıldızın bir baştan bir başa tüm semayı haşmetle kuşattığını görecek; çiçekleri, böcekleri ve hayvanları incelese, bundaki düzeni ve ahengi, bir yağmur damlasındaki zarafetle birleştirerek, rahmetin her tarafı kuşattığını idrak edecektir.

İşte 'insan' olmanın en önemli erdemi bu!

(Mest..)
Nasıl bir rahmet ten bahsediyorsunuz ? Rahmet neyi kuşatmış ben pek anlayamadım . Birileri bana rahmet deyince din devreye girer diyor ! Din!!! Öcü gibi bakılan seye rahmet demek nasıl mümkün yani madem rahmet o halde din e öcü gibi bakanlar neden rahmetin farkına varamazlar !! Gözlerin bakışı ve Algilayisina mı vereceğiz?

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Nasıl bir rahmet ten bahsediyorsunuz ? Rahmet neyi kuşatmış ben pek anlayamadım . Birileri bana rahmet deyince din devreye girer diyor ! Din!!! Öcü gibi bakılan seye rahmet demek nasıl mümkün yani madem rahmet o halde din e öcü gibi bakanlar neden rahmetin farkına varamazlar !! Gözlerin bakışı ve Algilayisina mı vereceğiz?

Görenin göz olmadığı bilincine erişmek ve herşeyde yaratıcının tecellisini rahmetini görme meselesi anlatmaya çalıştığım. Ayrıca sorunuzu tam anlayamadım? Öcü?

ayşenur

Üye
Yeni Üye
"meğer dostluklar da anayollara atılmış bir çiçek demeti gibi hüzünle ezilirmiş"

tek bir dizeyle nasıl da anlatılır böyle derin bir duygu
hayatıma hoş geldin şair cafer turaç!

bir dize bile gününüze anlam katabilir, bakışınızı değiştirebilir, aşkın kalemlerine teşekkür etmek gerekir, duymasalar da.

ve aşk'ı yaratana, aşk'ın kendisine sonsuza dek....

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Seni andım bu gece kulakların çınlasın
Şimdi dargınız seninle inan sen herkesten başkasın
...

Allah beeeeee! Efkar..
[ Ayşeeciğin katkılarıyla hahahahahaaaaa : ))) ]

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Mavi kuş her daim sarhoş
Biraz da bize kızmış, onun için hiç yüz vermiyor
Oysa güzel şarkıları vardı yıldızlara denizlere
Ama söylemiyor ki bizlere
Susuyor..

kartacalı

Felsefe.net
Yeni Üye
Mutluluk ah gerçek mutluluk.Onu tadmayalı okadar oldu ki.Bazen gelir gibi olması gerçekten gelmesinin yerini tutar mı?.İç çekip özlemek onu ve bir avuç gerçek sadece çıplak gerçekler işte yapabildiğim ve düşünebildiğim bir tek şey bu bu aralar.Ben devamlı bir bataklıkta batarken siz hep suyun üstündesiniz.Nasıl başarıyorsunuz bunları.Bütün çözüm salak olmak mı mutluluk için.yeteceğini sanmıyorum.Ve çelişkiler devamlı bunaltır oldu.Artık ben bile hakim olamıyorum.Yok çaresi bunuda biliyorum çünkü saymıyorum değer vermiyorum kendine insanlık diyen hayvan mezarlığına.İşte bunaldığım anlarda böyle rahatlatmaya çalışırken bir yandan da bunalımın saçma hazzını yaşıyorum.Çıkmak mı istiyorum.bilemem.Hep bir gün diyorum kendime.bir gün onlar gibi suyun üstünde kalmasan boğulacaksın bataklık yerine huzur denizinde.Sayın okuyucularım yazım yanlış anlaşılmasın sadece bir iç dökmedir.Bir kalem kağıtta kullanbilirdim.Ama buna mantık yükleyecek dermanım yok...

camus

Felsefe.net
Yeni Üye
şu kararsızlık, belirsizlik bi geçse diyorum, neyi unuttum, unuttum mu?, "yeni" olanla avunuyormuyum, öyle mi görünüyorum, mış gibi mi yapıyorum...kurtulmak istiyorum ikilemlerden, gelgitlerden vs.vs.vs:)

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Hergün cehd ediyorum, mutluyum tam da bu yüzden. : )

ayşenur

Üye
Yeni Üye
Murphy: Gitmiyorsun ya?!

Celia: Kapıya konmadan önce kendim gidiyorum.

Murphy: Ama yalnızca bedensel bir gidişin kime ne faydası olabilir?...

Samuel Beckett- Murphy'den...

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
...
Nihayet dönüşünüz yalnız Rabbinizedir; (O) size, yapmakta olduklarınızı haber verir. Çünkü O, gönüllerde (gizli) olanı bilir.

39/7

ayşenur

Üye
Yeni Üye
neary: Wylie neden bu kadar iyisin?
wylie: Bazı mutsuzluklar karşısında kendimi denetleyemiyorum

camus

Felsefe.net
Yeni Üye
hayatta hiçbir şeyim az olmadı senin kadar

kartacalı

Felsefe.net
Yeni Üye
Murphy: Gitmiyorsun ya?!

Celia: Kapıya konmadan önce kendim gidiyorum.

Murphy: Ama yalnızca bedensel bir gidişin kime ne faydası olabilir?...

Evet anlatmak istediğim tamamen bu.Beckett okumak anlamanın uzlamsal mantıksızlığını anlayıp, aslında hiç bir şey anlayamayacağımızın farkında olan Ayşenur arkadaşıma teşekkür ediyorum. Mutluluk bir karamsarlık Çehov'un dediği gibi Çok mutluyum nerede sıkılcam.Beckett okumak,anlamak,anlayamamak.Şairane olsa gerek.ama gerek yok.Godot gelmiycek.......................................................................................................................

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
...
Bir gün kızsan bana,
Alsan başını,
Yüz bin yıllık yere gitsen,
Dönüp kavuşacağın yer ben'im demedim mi?

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Resmen projeyi baltalamak için gözümü kör ediyordu! Güç projesi yaparken elinde asetonun ne işi vardı diye sorarlar adama!

(Huhuuu Carly, can you hear me?) Peeeh! =|

naenia_Ss

Felsefe.net
Yeni Üye
dudaklarıma yapışan kelimelerden kurtulmam lazım.
Sadece kendim olmam gerekiyor.
Her şey daha karmaşık olmadan önce,
Gerçek aşkın özünü ellerime alabilmeli,
Mavi gökyüzüne, bir kelebek olup uçabilmeliyim

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bana bir hal oldu dostlar
Cân şarabından içmişim
Artık ne yerim, ne yurdum var
Kendimden bile geçmişim
Dönüyorum, dönüyorum
Her yerde O'nu görüyorum
...

tırı vırı

Felsefe.net
Yeni Üye
Ne bir bahçeyim güller deresin.
Ne de bir sarayım tahtlar kurasın
Dedim dost dokunma bana yanarsın.
Tuğlalarım çile harcım dert benim.

Yıkıktır mihrabım boynum büküktür
Yosun tutmuş gözüm bağrım yanıktır
Dedim dost dokunma sana yazıktır
Yediğim aş zakkum suyum kan benim.

tırı vırı

Felsefe.net
Yeni Üye
Şu bir gerçek giden gelecek olsaydı gitmezdi yani siz bunu yani yokluğu hissetmeden dönerdi. Görüyorum ki siz yokluğun acısını çekmeye başlamışsınız yani o dönememek için gitmiş.

Gitmek feda etmektir, gitmek azat etmektir, gitmek paylaşmayı göze almak, onu ele bırakmaktır, gitmek gözden çıkartmaktır, gitmek satmaktır elini, gülüşünü, dokunuşunu, bunları göze alan ise giderken zaten sevmiyor demektir, yoksa kim sevdiğini verir ki el adamına yada kadınına?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar