Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 207,572 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

sakal

Kahin
Yeni Üye
kurbağalarda beni bekliyorlar,attıkları siğillerle intikamları bitmedi zannımca,ha birde solucanlar,tamam itiraf ediyorum bu son birde salyangozlar..bu liste uzayacak sanki susayım en iyisi..

tek teselli,günah işlemeye ehliyetimizin olmadığı bir zamanda çocukça yapılan şeyler olması,Allah affetsin..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Normalin ne olduğu,al-i'nin ne olduğu demek.Norm al-i'nin sana sunduğu kadar normal.Onların normu da silsile-i al-iden gelen...Kelime oyunları güzel oluyor ama bir saçmalama sayfası açmalıyım kendime..

felsefehayat

Felsefe.net
Yeni Üye
Burası neresidir? Yaşanmayan, zamansızca, süreksizce akıp giden yer midir? Zor,güç ve çetin bir savaş mıdır? un yolu mudur? Adının farkına bile varmadan yaşayan bu canavar neyin nesidir? Bu şey sakinliğin ve soyluluğun habercisi midir? Bir hediye midir? Bir kaçış mı yoksa? Budalalığın terk edilişi midir ki? Kendini beğenmenin ve korkusuzluğun ülkesi midir? Tek cümleyle ; “O” boşlukta debelenenin çarptığı her yerde kendinin farkına varmasıdır.

[h=1] adlı yazımdan
Can Murat Demir
[/h]

ls2

Kahin
Onursal Üye
bu aralar pek bir suskunsun,iyi bir şeye nail olmuşsun ama ne ?

Şu replik unutulmazlarım arasındadır; Öylece kaybolup gideceklerini bildiğin halde ,duygularına nasıl güvenebilirsin ? evet Sakal, duygular yanıltır ancak fikirlerde yanıltır, öyle bir şey olduki bir konuda onca yıllık duruşum/fikrim çöktü. bu olabilir birşey ,şaşılacak birşey yok diyebilirsin. ama bendeki tesiri şaşılacak biçimde :)

Burası neresidir? Yaşanmayan, zamansızca, süreksizce akıp giden yer midir? Zor,güç ve çetin bir savaş mıdır? un yolu mudur? Adının farkına bile varmadan yaşayan bu canavar neyin nesidir? Bu şey sakinliğin ve soyluluğun habercisi midir? Bir hediye midir? Bir kaçış mı yoksa? Budalalığın terk edilişi midir ki? Kendini beğenmenin ve korkusuzluğun ülkesi midir? Tek cümleyle ; “O” boşlukta debelenenin çarptığı her yerde kendinin farkına varmasıdır.

adlı yazımdan
Can Murat Demir

ya şu yazıyı görünce dayanamadım varoluşçuluk reklamı yapasım geldi :) yazıda diyor ya ;

''boşlukta debelenenin çarptığı her yerde kendinin farkına varmasıdır''

zaten dünyasal varoluşun temel bilgisel zemini bu değil mi? varolmak bilmekten farklı birşeydir. kavramsal ve tanımsal yaklaşımlarla varoluş tanımlanamaz. bunlar varoluşun öznesi olan; öznelliği/insanı ancak kendinden uzaklaştırır ve sistemlerin parçası yapar. bakınız varoluşçuluk :)

sakal

Kahin
Yeni Üye
tamam önemli bir şey olduğu belli anladık ta lafı dolandırmadan anlat ne yaşadın yada ne duydun meraklandırma bizi,yoksa hep şu kafaya taktığın intihar teşebbüsünde bulunup göz ucuyla öte dünyayı filan mı gördün he :)))

speech

Felsefe.net
Yeni Üye
kamyoncu kadar rahat ve kaygısız olmak istedim

[video=youtube;GZVsusP6bOM]http://www.youtube.com/watch?v=GZVsusP6bOM[/video]

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Dumanlı,ağır arabesk ve ucuz parfüm,kokusuyla sarhoş edecek kadar alkol ve oksijen yoksunu bir yer...Hiç güneşin uğramadığı eksi 2.kat...Burda doğup büyümüş,hayatsızlıktan ve umutsuzluktan ;sallandıkça pörsüyen bedenler ,içlerinden en bedbin ve öfkelisine duyulan ,yavan,günübirlik ve önce gül sonra çöl kokan his ,aşkımtırak bir acı..

istanbul2

Felsefe.net
Yeni Üye
insanın iç ve dış dengesinin dengelenmesi ile oluşan durum; insanın dengeli bir şekilde yaşaması anlamına mı geliyor..ruhumuzda olan dalgalanmalar bedenimize yansıtmamalıyız iç ve dış denge nasıl olmalıdır?..aktörler derlerya içim kan ağlarken ben bütün rollerimi yaparım hayatıda öyle mi yaşıyoruz:))

ls2

Kahin
Onursal Üye
tamam önemli bir şey olduğu belli anladık ta lafı dolandırmadan anlat ne yaşadın yada ne duydun meraklandırma bizi,yoksa hep şu kafaya taktığın intihar teşebbüsünde bulunup göz ucuyla öte dünyayı filan mı gördün he :)))

Şairler söz ile pek çok kahramanlık satarlar; fakat fiiliyata gelince, böyle bir metanet göstereceklerinden pek emin değilim. Çünkü şu intihar, beyne bir tabanca sıkmak, kendini asmak veya suya atılmak gibi değildir. Onlara bir kere teşebbüs edilince, onu menetmek ihtiyarı elden gider. BEŞİR FUAT.

Zehirle veya beşir fuat gibi kan kaybıyla yavaş yavaş bir gidiş fantezilerim olsada fiiliyata gelince böyle bir cesaret ,metanet göstereceğime emin deilim;)

anlatılsa bile anlaşılabilecek birşey değil Sakal olay tamamen benlik o yüzden kusuruma bakma. ayrıca bana gaz verme çakma şeyhler gibi seyahat masalları anlatmaya zorlama;)

İnanç konusunda diyeceğimse şudur; İnancımızı sorgularsak gene mecburen bir inanç noktasında durmak zorunda kalırız.bu bizi bir noktaya taşımaz ancak neden inandığımızı sorgularsak bir noktaya /aşamaya varabiliriz. içimizde sözde orada olduğunu iddia ettiğimiz inancımızı akılla tarayarak bulamayız. tutumlarımız,kanılarımız,zanlarımız vs inanç değildir.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Tüm zeval kayıtlarından silsinler adımı,namımı..suçsuzluğum kesin.Kendimi azlettim benlik denen şeyden,kararlar boşa çıktı,fail kalmayınca fiil yandı.ucu benden gayrıya da dokunmamıştı zaten günahın ,muhatabı varetmediler ki.Beratım kolumun altında,nefsimi azlettim gidişlerinin ardından..O da yok.Şimdi O'ndan bir uzantı olarak yeryüzü sürgününde ben; akkaşık edasıyla sade ve kirlenmemiş,dönüşe giden otobüsü bekliyorum.Durak bir büyük tenhada, anlamsız ve cemaatsiz, ezansız bir cami önünde,dört demir direk..tıpkı rüyamdaki gibi.Gece basmak üzere yıldızsız ve bulutsuz,çıt sessiz, ürküten yokla beraber,dönüşe bekleyiş..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Biri bir güzel resim çizer,karakalemdeki yüzeysel akış, detay, ruhun aksına;tükenmez kalemle bastırarak ,kağıdı yırtmak niyetindeymiş gibi.Sonra yaşça ve yetenekçe küçük sen; alttaki kağıdın üzerinden kalan izlerin tamamını ortaya çıkarmak ümidiyle flu bir kalem geçirirsin.Diğerinin acımasızca çizdiğine ,saflık masumiyet örtersin.Ama resim başkasına saflık sana ait kalır.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
o zaman yeni birşeyler söylemek lazım,tamamen hayal ürünü bir iddia.sözcüklere ait korelasyonlar çoktan bir yerlere vardı bence,hatta başa döndü.bunu benim yada senin bilmiyor olman duymamış yada kurgusunu akletmeye ömrünün vefa etmeyeceği gerçeği;doğruyu değiştirmiyor.Atmosferde asılı duruyor, sadece sana ait olanları görüp seçebiliyorsun,kelimelerini gösteriyor birileri sana.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Hişşş....dur .....dinle..bak bu boşluğun sesi..bu sözler dudaklarımdan çıkmıyor ,beyninin içinde yankılanıyor da; yankı sessizliğin bozulması demek anla gözümden.bu sessizliği bir daha yaşaman imkansız..hişş ...dur ....dinle kulağını açma ama, ses çıkar hareketten mutlaka..yada dur en sağlam sessizlik bu değil. yok mu olsak,ama mutlak gerçek ve ezele dayandırılamayacak kadar hakiki,tanrı parçacığının parçasını bile bırakmasın gayrı...hişş ...dur..dinle...bu ödül bir ceza ama düşünme ,düşünürsen sessizlik bozulur..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Kendinizi başkasına anlatmayın.. Sizi sevenin buna ihtiyacı yoktur. Sevmeyen de inanmayacaktır zaten… Onun hayatında bir seçeneksen, Onun senin bir önceliğin olmasına izin verme. İlişkiler en iyi dengeli olduğunda yürür… Uyandığında iki seçeneğin var… Tekrar uyuyup bir rüya görmek, ya da uyanıp rüyanın peşinde koşmak… Bize değer verenleri ağlatır, vermeyenler için ağlarız… Bizim için hiç ağlamayacaklara değer veririz… Garip ama gerçek… alıntı
bugün normal olayım,yada şu an..tamam yeter normallik bitti.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Kendinizi başkasına anlatmayın.. Sizi sevenin buna ihtiyacı yoktur. Sevmeyen de inanmayacaktır zaten… Onun hayatında bir seçeneksen, Onun senin bir önceliğin olmasına izin verme. İlişkiler en iyi dengeli olduğunda yürür… Uyandığında iki seçeneğin var… Tekrar uyuyup bir rüya görmek, ya da uyanıp rüyanın peşinde koşmak… Bize değer verenleri ağlatır, vermeyenler için ağlarız… Bizim için hiç ağlamayacaklara değer veririz… Garip ama gerçek… alıntı
bugün normal olayım,yada şu an..tamam yeter normallik bitti.

Bu tespit %100 doğrudur. her seven bu sözlere kulak vermelidir.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
bu klavye bugün tuşuna elektirik bağlanmış gibi davranıyor,yada gıdıklanan bir çocuk gibi bir sağa bir sola kaçıyor.
o sebepten sakin ve tane tane yazacağım...
evet...şimdi...arkadaşlar biz burda sizinle kafanızda oluşan ''dehşet''in aslında ne kadar gerçek dışı olduğunu keşfedeceğiz ve bu fikrin sizi ele geçirmemesi için neler yapacağımızı konuşacağız.ne diyorduk herkes birbirinin elini tutsun önce lütfen..tamam gözleri kapatalım ,hülyacım sende kapat gözünü..tekrar edelim lütfen biz bunu başarabiliriz,kendimize inanıyoruz,güvendeyiz....bravo çok güzel şimdi gözlerinizi açmadan ve ellleriniz bırakmadan devam edelim...
Düşünün başı yada sonu hakkında hiçbir fikriniz olmayan ,kocaman ve karanlıktan başka varlığın olmadığı bir yerdesiniz,kalınlığı 5 metreyi geçmeyen çapı 100 metre civarı bir kara parçası ada gibi ama su veyahut başka birşey yok asılı bir yer sadece siz varsınız...başkalarının varlığını biliyorsunuz ama onlara asla ulaşamayacağınızı ve onlarında aynı durumlarda olduğunu biliyorsunuz, bilincinizin şu haliyle var olduğu gibi var ve farkında...
Siz devam edin orda kalın ve gözünüzü açmayın ,bu arada karanlıkta sesleri duyun ama görmeyeceğinize ve dokunamayacağınıza yoğunlaşın yoğunlaşın...işte dehşet bu yada gibi..hülya açma gözünü,sakın ağlama arkadaşların etkileniyor.dönücem ben siz devam edin ayrılmayın ordan ,ayrılamazsınız zaten..

sakal

Kahin
Yeni Üye
bu ada kılıklı şey bir buz kütlesi..az ilerde size doğru yaklaşan yaklaşık yarım ton ağırlığında aç bir kutup ayısı var..kaçacak yerinizde yok,birazdan hepiniz bu kar beyazı sevimli ayıya yem olacaksınız...pozitif düşünün,ayı kardeşin kötü bir niyeti yok sadece karnını doyurmak istiyor..siz de bir grup hayvan sever değil miydiniz..ha bu arada hülya kalpten gitti bile..buradayız bekliyoruz,

meyelan

Filozof
Yeni Üye
dramatizasyon yapıyorum burda gayet ciddi çok ayıp ediyorsun @sayın sakal :p

sakal

Kahin
Yeni Üye
ne yalan söyleyim karalama diyemiyeceğim yazıların hoşuma gidiyor.. bence bir başlık aç mesela; ruhumun dile gelişi,içimden dökülenler,meyelandan esintiler... gibi, araya kaynayıp gitmesin...karaladım işte yassah mı hemşerim:)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
billboardlarda meşhur şu ara yassah hemşerim:) benimkiler sayıklama ,zihin bükme egzersizinden öte geçmeyeceği için ancak karalama sayılıyor ,beğenmene sevindim.Bişeyleri biriktirdikçe büyüyeceğim vehametine kapılmıştım bir ara,ama gittikçe küçülüyorum sanki.Bakalım huzurevi notları adında ölmeden bir kitap çıkarasım var sana da gönderirim.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar