Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 207,375 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Herkesin yazıp - çizdiği, söyleyip - gevelediği herşeyi zaman kaydediyor ve yarın tarih olarak önümüze gelecektir.

İşte o zaman aynı tarih vasıtasıyla bugün ülkeyi çıkmaza götürmeye çalışan bölücü-parçalayıcı-yok edici zihniyetlere hesapları sorulmayacak mı?

Ama,eminim yüzleri zerre kadar kızarmayacaktır. Çünkü o onurun esamesine sahip değiller!

X

FAdmin
Onursal Üye
Karsinizdakini assagilamadan otekilestirmeden tezinizi savunmamiz mumkun. Bu ulkenin insanlari birgun bunu anlayacak insallah.

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Şu politika nemenem şey yahu,kafası zerre basmayanları bile 10 numara senarist yaptı. Bir tek ben o mertebeye eremedim.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
karalamam defter seni

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:03 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:03 ----------

boş konuşmalarda uzaya -da yüzer

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:19 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:03 ----------

akşam haberlerini hiç izlemeyen ve bilmeyen insanlar var- oh kafa-lar -sı ne rahat ;
Muhtemelen akşam haber-leri saatinde inek -lerini sağıyor ve daha sonra sında ise topra soframakla uğraşıyor;

-bi de bizim gibi dolaylı biliciler -de var! olmalıdır

-tofra sopramak-ta nedir? bir düşü-nün; -nelim;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:38 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:19 ----------

bu siteyi seviyorum-çook uzun yazılar çook kısa çıkıyor

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye

Sanalmatik, farkinda misin bilmem!

Ulke yangin yeri ve sen durmadan bu konu ile verilen bilgilerin listeden cikmasini sagliyorsun?

Neden ulkenin su anki her yonu ile kritik durumu ile ilgili siteyi guncel tutmak terine, bu sekilde basliklara yazarak ana sayfadaki basliklarin gorunmemesine neden oluyorsun?

Dun de ayni seyi yaptin.

Daha once de bunu tekrarladin.

Hayir bunun bir nedeni varsa bilmekisterim.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
rastgele2

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:33 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:32 ----------

karmaşık uzaylar- karmaşık uzaylar karmaşıktır;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:34 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:33 ----------

ben hepsini geri çağırayım onların? gelirler mi?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
her şeyin bir nedeni ?? vardır ve yoktur_

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
yangın söndürücü müyüz biz? bilgilendirici söndürücüler; heyo ödüllüler; ödüllü bilgi-lendirme yarıştırması-

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:36 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:36 ----------

subjektif;

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
yangın söndürücü müyüz biz? bilgilendirici söndürücüler; heyo ödüllüler; ödüllü bilgi-lendirme yarıştırması-

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:36 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:36 ----------

subjektif;

Su reel gunlerde bilginin ustunu ortene ne denirse, o dur yaptigin.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
üstünü örtmek? -le ilgilenmek;
üstü örtülen bilgi iyi yeşerir olmalı! -çim tutmaz-çiğ tutmaz demi; -belirli derinliğe gömülmelidier belki de bilgi tohumları ve belki de sulan-dırıl-malıdır ara sıra -ortamı da;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:40 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:40 ----------

biz iyi pişsin diye!

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:41 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:40 ----------

bu yangında pişiciler;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:41 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:41 ----------

ve pişiriciler

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:41 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:41 ----------

ve onların erdemi

ve gündemi

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:42 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:41 ----------

onlar ne iyi pişiriciler-ateşi yakmışlar ve ateşin başına da oturmuşlar erdemi pişiriyorlar öyle mi?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:43 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:42 ----------

ülke yangınında erdem pişer mi? pişirilir mi?
-bari ateşten faydalanalım-hazır ateşten; hazır yakılmış ateş -ateş bari boşa gitmesin-yangın bari ermesin;-bi işe yarasın;

ülke kabukları bağlamış yaralar!

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
üstünü örtmek? -le ilgilenmek;
üstü örtülen bilgi iyi yeşerir olmalı! -çim tutmaz-çiğ tutmaz demi; -belirli derinliğe gömülmelidier belki de bilgi tohumları ve belki de sulan-dırıl-malıdır ara sıra -ortamı da;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:40 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:40 ----------

biz iyi pişsin diye!

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:41 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:40 ----------

bu yangında pişiciler;

ve pişiriciler

ve onların erdemi

ve gündemi

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:42 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:41 ----------

onlar ne iyi pişiriciler-ateşi yakmışlar ve ateşin başına da oturmuşlar erdemi pişiriyorlar öyle mi?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:43 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:42 ----------

ülke yangınında erdem pişer mi? pişirilir mi?
-bari ateşten faydalanalım-hazır ateşten; hazır yakılmış ateş -ateş bari boşa gitmesin-yangın bari ermesin;-bi işe yarasın;

ülke kabukları bağlamış yaralar!

Sanalmatik, sen iyi misin?

Istersen cik bir temiz hava al!

Soyle bir kac derin nefes al!

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
insan sorunlarla boğuşur-boğulur
para -güç -enerji temelli sorunlar
ya da varolma
ya da sahip olma -temelli;
varolmaktan büyük sorun var mı? varsa?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:46 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:40 ----------

peki bana siz anlatın bu ülkenin sorunları nedir? bu yangın yeri nerededir? ne olmaktadır ve ne yapmaktadır? yapmaktayız ve daha da ne yapacağız-bilgilenerek ve tartışarak neyi-nasıl düzenleye-düzelteceğiz -biz-ler

-bana paranın olmadığı bir yer/bir cehennem gösterin ben gidip orada-oraya tapınayım (varlıksılzığıma) ve -orayı- (bir cehennem edeyim ve) bir mescit yapayım kendime (ilahsızlığa tapınan) ve geceye ve gündüze ve hayatsızlığa da tapınayım ben
-bu hayatın varına da
yoğuna da
gecenin ve gündüzün ...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:58 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:46 ----------

hayattan ağzı yanan ölümü üfleyerek mi koklar/bekler ve çeker içine!
hayır daha vahim bu değil! hayattan ağzı yanan ölümden daha çok korkar-ürker-kaçar olmalı

hayat arkası yarındır
-ya da yarımdır- ötesi ölümdür berisi gerisi sorulmaz
- kendisi kendisidir ve kendisinin içindedir
kendisinin içinde yaşanır hayat
bitiş yeri ölümdür-bir nevi finish

bu hayatı yaşamalı mı? yaşamamalı mı? bu hayatı nasıl yaşamalı? ölerek tabi

hayata çeyrek kala/az kala kaçırdım hayatı
-hayattan bezdim ben -(yine de) hayat-(yaşam/yaşamak) isteyerek; başka bir türlü -yaşamak- ve başka bir göğde yerde (değil belki ama) ya da başka bir de ama o da değil;
yerler ve yüzler senfonisi;
ülkeler ve acıları -insanlar ve olayları
işid pişirmiş dağcı yemiş, bağcı buna çok/pek kızmış olmalı-görünüyor;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:08 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:58 ----------

çöküyor görmüyor musunuz? her şey ama her şey

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
insan sorunlarla boğuşur-boğulur
para -güç -enerji temelli sorunlar
ya da varolma
ya da sahip olma -temelli;
varolmaktan büyük sorun var mı? varsa?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:46 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:40 ----------

peki bana siz anlatın bu ülkenin sorunları nedir? bu yangın yeri nerededir? ne olmaktadır ve ne yapmaktadır? yapmaktayız ve daha da ne yapacağız-bilgilenerek ve tartışarak neyi-nasıl düzenleye-düzelteceğiz -biz-ler

-bana paranın olmadığı bir yer/bir cehennem gösterin ben gidip orada-oraya tapınayım (varlıksılzığıma) ve -orayı- (bir cehennem edeyim ve) bir mescit yapayım kendime (ilahsızlığa tapınan) ve geceye ve gündüze ve hayatsızlığa da tapınayım ben
-bu hayatın varına da
yoğuna da
gecenin ve gündüzün ...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:58 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:46 ----------

hayattan ağzı yanan ölümü üfleyerek mi koklar/bekler ve çeker içine!
hayır daha vahim bu değil! hayattan ağzı yanan ölümden daha çok korkar-ürker-kaçar olmalı

hayat arkası yarındır
-ya da yarımdır- ötesi ölümdür berisi gerisi sorulmaz
- kendisi kendisidir ve kendisinin içindedir
kendisinin içinde yaşanır hayat
bitiş yeri ölümdür-bir nevi finish

bu hayatı yaşamalı mı? yaşamamalı mı? bu hayatı nasıl yaşamalı? ölerek tabi

hayata çeyrek kala/az kala kaçırdım hayatı
-hayattan bezdim ben -(yine de) hayat-(yaşam/yaşamak) isteyerek; başka bir türlü -yaşamak- ve başka bir göğde yerde (değil belki ama) ya da başka bir de ama o da değil;
yerler ve yüzler senfonisi;
ülkeler ve acıları -insanlar ve olayları
işid pişirmiş dağcı yemiş, bağcı buna çok/pek kızmış olmalı-görünüyor;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:08 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:58 ----------

çöküyor görmüyor musunuz? her şey ama her şey

Sirf gecen hafta ile ilgili basliklara baksan, olan bitenin anlatildigini gorebilirsin?

X

FAdmin
Onursal Üye
Insan hicbirsey yapmadanda yorulabilem bir canlidir..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Olmaz ki böyle;biraz duyusal detoks,duruma göre retoks yapalım dedim ciddi karalamışsınız defterimi.Burada bile sataşmışsınız ,insanlar hızla ve hesapsızca ölüyor.Tek yapabileceğin düş kurmak özgür bir insan,eşit ve müreffeh bir insanlık düşü.Düşlerden hiç düştün mü?
Beraber düşme alanı burası, Karalama sakın!nereye düştüğünü gör.Düşerken(düşlere) sporcu gibi düş ,sonra kolunu kanadını kırma.
Başlayalım kaldığımız yerden o zaman(kaç kişiyim ben)

X

FAdmin
Onursal Üye
Aziz dostum sanalmanik nerelerdesin...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
aziz dostlar nerelerde olur bilmiyorum; azizilikte ve aziziye de

olduğum yer burası demiş şair ve ben hiç orada olamam -bana (ben'e) göre -(şimdiki zamanda-)
sana göre ben ordayım değil mi?
oradaydım der insan geçmiş için ama
ve "oradaydım" diye belgesel var-seri-türk siyasi tarihi
ve ben hep oradaydım şimdi ise buradayım

iyi karalamışız buralara ve iyi karalamalar;
bilgisayar açıyorsam buralardayım-açabiliyorsam- mutlaka bi uğrarım ve bakınırım- es geçemem
bu durumda bende bazen buralardayım o halde

nerelerdeyim düşünüyorum şimdi? ne-re-ler
"ne" kökü ile kuruluyor bu; ne (şey)madde ve (şeylik) /(eşyalık tabi) nesne-l-lik belirtiyor ise mekan bir yerdir ve maddedir mi? madde ile işaretlenen
bir şeyin üzerindeyim o zaman ve adı nere?
belki de üzrinde değil içinde ya da her yerinde her neyse konumuz bu değildi-deli şair
olduğum yeri mekan olarak ya da
mekan nedir ki?

ne -re bir soru oysa o-ra bir göster-me-ge
nerelerdeydim aslında ve neregil'e (beregiller'e) gittim bi ara;
neregillerde yattım ve oragillerde kalktım bu çok sürdü ama boşver

"re" bir soru yapıyor kendi başına-
dil bozuk şey araç
hasatttaydım bunca zaman oysa -hepsi bu!

"ne" olmadan kendimi ve yerimi tarif edemiyorum-bulunduğum zaman mekanı ve sensörü-sektörü pardon (bulunduğum yerdeyim demek istemiyorum tabi ki)

bir zaman mekan sektöründe olmalıyım ve bir zaman mekan sektörü içinde geziniyor-dolaşıyor olmalıyım ve zaman mekan sektörü benimle sınırlanmamış ve küçülmemiş ve benden küçük olmamalı yani ki bu durumda bunu yapabiliyorum
yani zaman mekan sektöründen zaman mekan olarak ayrılmışım ve ayrışmışım -bunu gerektirir; bu olmasaydı içinde de olamzdım bu durumda ve olduğum yer değil ve olduğum yeri her yer olarak tanımlamıyorum ve yer alan kaplıyorum (bağımsız-aya da ayrışık vb. uz) ve boşluk doluyum

karalama defteriyim -buradayım ve burada yazıyorum-buradaydım yani; buradaydımki cevap verdim

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar