kapitalizmin sonu komunizimdir

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İdeolojiler kategorisinde papillon tarafından oluşturulan kapitalizmin sonu komunizimdir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,299 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İdeolojiler
Konu Başlığı kapitalizmin sonu komunizimdir
Konbuyu başlatan papillon
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan fides

papillon

Felsefe.net
Yeni Üye
eğer bir gun butun dunya aynı ekonomık sevyeye ulasırsa butun ınsanlar hemen hemen aynı maddi konuda aynı refah sevyesıne ulasırsa komınızım olucakdır bu kaçınılmazdır

seyduna

Yeni üye
Yeni Üye
Daha "komünizm"in nasıl yazılacağını bilmiyorsun diğer yazım hatalarından bahsetmiyorum bile. Merak etme komünizm sosyalizmden sonraki aşamadır. Kapitalizmden sonra gelmez.Sen önce sosyalizmi gör sonra komünizmi dert eyle. Emperyalizmden bahsetmiyorum bile...

papillon

Felsefe.net
Yeni Üye
önemli olan demek ıstedımdir. yanlıs egıtım sıstemıyle okudun ıcın öss den cok yuksek puan aldın ıcın ayrıntılara takılıyorsun.biraz vizyon sahibi ol

seyduna

Yeni üye
Yeni Üye
önemli olan demek ıstedımdir. yanlıs egıtım sıstemıyle okudun ıcın öss den cok yuksek puan aldın ıcın ayrıntılara takılıyorsun.biraz vizyon sahibi ol

Sen demek istediğini hala anlatamıyorsun ki. Bizi geçtim kendine bile anlatamıyorsundur eminim.Benim ÖSS'den yüksek puan almam sana neden dert oldu ki? Ki ben emin ol üniversiteye gitmeden önce de komünizmin yazılışını biliyordum. Ama üniversitede kapitalizmden sonra da komünizmin gelmediğini öğrendim. İnsan okuyarak öğreniyor. Senin gibi kulaktan dolma şeylerle değil. Eline bir kitap alsaydın şimdiye kadar öğrenirdin neyi nasıl yazılacağını, neyin ne anlama geldiğini! Sonra da sağa sola çamur atmazdın. Vizyonun ne demek olduğunu bilmediğin için bu konuya da girmiyorum.Azcık araştır da böyle fütursuzca kullanma.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Marksizme göre kapitalizmden sonra sosyalizm ve ardından da komünizm gelecektir..Marksist teoride toplum : 1)komünal 2)köleci 3)feodal 4)kapitalist 5)sosyalist olarak sınıflanır bu sıralama kronolojiktir..şu an 4. aşamada yani kapitalizmdeyiz.Marx bundan sonra sosyalist toplumun gleceğini iddia eder..Burada arkadaşın kast ettiği bu olsa gerek...Marksizm diyalektik düşünür ...yani zıtların birliğini kabul eder..çelişkiler önce sayısal olarak artacaktır ve nihayetinde niteliksel dönüşüm yaşanacaktır gibi...yani çelişme olmazsa hareket olmaz genel anlamıyla..Marx'ın kast ettiği, komünizmi ortaya çıkarak şeyin kapitalizm olduğudur..yani kapitalizm olmaz ise komünizm diye de birşey olmaz...çünkü kapitalizm olmaz ise ücretli işçi olmaz...ücretli işçi olmazsa proleter diktatörlüğü yani işçi sınıfının diktatörlüğü olmaz zira işçinin kendisi yoktur...kısacası komünizm de olmaz..kapitalizm kendi çelişkisi olan komünizmi de yaratmaktadır...zıtların birliği..yani diyalektik düşünce...

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Marksizme göre kapitalizmden sonra sosyalizm ve ardından da komünizm gelecektir..Marksist teoride toplum : 1)komünal 2)köleci 3)feodal 4)kapitalist 5)sosyalist olarak sınıflanır bu sıralama kronolojiktir..şu an 4. aşamada yani kapitalizmdeyiz.Marx bundan sonra sosyalist toplumun gleceğini iddia eder..Burada arkadaşın kast ettiği bu olsa gerek...Marksizm diyalektik düşünür ...yani zıtların birliğini kabul eder..çelişkiler önce sayısal olarak artacaktır ve nihayetinde niteliksel dönüşüm yaşanacaktır gibi...yani çelişme olmazsa hareket olmaz genel anlamıyla..Marx'ın kast ettiği, komünizmi ortaya çıkarak şeyin kapitalizm olduğudur..yani kapitalizm olmaz ise komünizm diye de birşey olmaz...çünkü kapitalizm olmaz ise ücretli işçi olmaz...ücretli işçi olmazsa proleter diktatörlüğü yani işçi sınıfının diktatörlüğü olmaz zira işçinin kendisi yoktur...kısacası komünizm de olmaz..kapitalizm kendi çelişkisi olan komünizmi de yaratmaktadır...zıtların birliği..yani diyalektik düşünce...

E32

Felsefe.net
Yeni Üye
Hadi diyelim ki komünizm gibi bir şey, kapitalizmden sonra geldi.Dediğiniz gibi gerkesin ekonomik düzeyi aynı. Bu durumun yine komünizmle bir ilgisi yoktur. Komünizm sadece ekonomik eşitlik değildir. İyice araştırın.

fides

Kahin
Yeni Üye
Hadi diyelim ki komünizm gibi bir şey, kapitalizmden sonra geldi.Dediğiniz gibi gerkesin ekonomik düzeyi aynı. Bu durumun yine komünizmle bir ilgisi yoktur. Komünizm sadece ekonomik eşitlik değildir. İyice araştırın.

Ben de size konunun ekonomik açıdan ele alınmış olduğunu hatırlatayım. Yoksa "İyice araştırın " demenizden başka şeyler mi anlamamız gerekirdi?Bu arada konuyla alakalı olarak "ideolojiler" bölümünde gerekli anlatımlar yapılmış.

P

Pyramos

Ziyaretçi
İnsanlık birkere kapitalizmi görmüştür artık görmeyi bırakamaz..kapitalizmden sonrası yoktur..kapilalizm insanlığın ya büyük felaketi ile ya da dünyanın ve insanlığın sonu ile sonlanacaktır.

fides

Kahin
Yeni Üye
Kapitalizm , Gölgesini Satamadığı Ağacı Keser..Karl Marks
Aşağıyadaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim kelimelere gerek kalmıyor.

[video=facebook;1514437461697]https://www.facebook.com/video/video.php?v=1514437461697[/video]

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar