Kanlı Plan adım adım deşifre oluyor

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Kanlı Plan adım adım deşifre oluyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,098 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı Kanlı Plan adım adım deşifre oluyor
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
YURT'un açıkladığı ve Erdoğan-AKP kliğinin Meclis çoğunluğunu tekrar ele geçirmek için uyguladığı plana yönelik yeni deliller ve adımlar bizzat AKP yönetimince ortalığa saçılıyor

kanli_plan_adim_adim_desifre_oluyor_h93323_49197.jpg

HABER ANALİZ/ ÇAĞLAR TEKİN- Erdoğan ve yandaşlarının tek başına iktidar için uygulamaya koydukları kanlı tezgah, Türkiye'yi belirsizlikler ülkesi haline getirdi. Kan ve gözyaşı dinmiyor, çatışma, saldırı ve şehitler bitmiyor Tezgahın amacı şu: Çatışma tırmandırılarak erken seçime gidilecek. HDP baraj altı kalacak, 80 vekili AKP alacak. MHP'deki radikal oylar da AKP'ye dönecek. Böylece AKP tek başına iktidar, Erdoğan başkan olacak. Kanlı tezgahı, AKP yöneticisi Atalay ve Akdoğan doğruladı. Atalay, teşkilatlara gönderdiği gizli yazıda yüzde 60'lık bloku nasıl çökerttiklerini anlattı, Akdoğan çözüm sürecinin başkanlık için feda edildiğini söyledi. AKP ve Tayyip Erdoğan'ın 7 Haziran seçimlerinde ağır bir yenilgiye uğrayarak iktidardan düşürülmesinin ardından uygulamaya koyulan ve ülkeyi adım adım kanlı bir çatışma ortamına çeken planı gazetemiz ortaya koymuştu. 'AKP'nin kanlı planı' manşetiyle sürecin nasıl işlediğini ve gelecekte ne gibi adımlar atılacağını Genel Yayın Yönetmenimiz Merdan Yanardağ'ın kaleminden okurlarımıza ulaştırmıştık. Planda ülke adım adım kanlı bir çatışma ortamına sürüklenecek ve ardından da AKP'lilerin sıklıkla dillendirdiği, “koalisyon kaos demektir” tezi etrafında propaganda başlayacaktı. AKP Hükümeti şimdi, “koalisyonun adı bile yetti” diyerek bu yolda ilerlemeye devam ediyor. Dün yaşanan gelişmeler de bu planın ilerleyişine yönelik çok sayıda işaret barındırıyor. Son on günde ölenlerin sayısı şimdiden 50 kieşiye ulaştı. Daha dün 3 asker, bir polis ve bir sivil yurttaş yaşamını silahlı saldırılar ve çatışmalar sorasında yetirdi. Sınır ötesi hava operasyonlarında kaç kişinin öldüğü ise bilinmiyor. Yandaş basının verdiği doğruluğu kuşkulu bazı haberlerde ölü sayısının 200'ü aştığı bile ileri sürülüyor. Plan için fırsat: Suruç katliamı Planın esas kanlı ayağı ise Suruç katliamıyle başladı. AKP Hükümetinin kuruluşundan itibaren desteğini hiç eksik etmediği ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun isimlendirmesiyle “Öfkeli gençler” yani cihatçı terör örgütü IŞİD'in Suruç'ta 31 sosyalist genci katletmesiyle meşru zemin doğdu. Suruç katliamının ardından, nasıl ve neden yapıldığına ilişkin hakkında çok sayıda yanıtlanmamış soru bulunan Ceylanpınar suikastıyla iki polisin öldürülmesi de saldırı için yeterli zemini sağladı. Suruç katliamıyla ilgili olarak HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Tayyip Erdodğan'a bağlı "Yeni Gladyo" yapılanmasını suçlaması bu aşamada hayli ilginç bir gelişme olarak kaydedilmeli. Ardından PKK yöneticilerinin Kandil'den yaptıkları açaklamada, iki polisin öldürülmesini üstlendikleri ilk açıklamayı düzelterek, suikastın kendileri tarafından yapalmadığı ileri sürmeleri de yine önemli bir gelişme olarak görülmeli. Ülke içinde ve dışında IŞİD'e yöneldiği iddia edilen bir operasyon başladı. Ancak operasyon sırasında mezhepçi terör örgütü IŞİD'i incitmemek için adata olağanüstü bir hassasiyet gösterildiği gözlemlendi. Öyle ki, gözaltına alınan şüpheli sayısı 1350'ye ulaştığı halde bu rakamın sadece 150'sinin IŞİD üyesi oldukları açıklandı. IŞİD üyeliği şüphesiyle gözaltına alınanların ise sadece 8'i tutuklandı. Bu durumda, operasyonlar sırasında 1200'e yakın şüphelinin ise radikal sol örgütler ve PKK mensupluğu gerekçesiyle gözaltına alındığı ortaya çıktı. Dahası bunların birçoğu tutuklandı. Bu arada İstanbul'un Bağcılar semtinde sosyalist bir genç kadın YURT'un polis tutanaklarındaki kayıtlardan ortaya çıkardığı üzere, yargısız infaz (polis eliyle cinayet) sonucu öldürülrdü. Bu tablo ortada büyük sehtekarlığın bulunduğunu, AKP-Erdoğan iktidarının, IŞİD'e yönelik operasyonu dejenere ederek, esas sol guruplara ve Kürt örgütlerine yönelik bir saldırı başlattığını ortaya koydu. Erdoğan ve militan siyasal islamcı grubu, böylece Türkiye'yi iç savaşa götürecek kanlı bir çatışma sürecini başlatmış oldu. Bu durum, Erdoğan ve ekibinin, kendi mezhepçi faşizan rejimini kurabilmek için her türlü çılgınlığı yapabileceklerini gösterdi. İlk itiraf Akdoğan'dan Önceki gün AA'ya açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın, HDP'ye yönelen eleştirileri ve Dolmabahçe Mutabakatı'nı dahi, neredeyse, “gazozuma ilaç koydular” düzeyindeki bir gerekçeyle reddettiklerini ortaya koydu. Akdoğan'ın açıklamaları, çözüm sürecini Erdoğan'ın isteğiyle bitirdiklerini ve bir erken seçimle HDP'yi baraj altına itmek ve bunu yaparken takındıkları tutumla MHP'den birkaç puan oy devşirerek tek başına iktidar olmayı hedefledikleri şeklindeki planı da dolaylı olarak itiraf etmiş oldu. Atalay'ın talimat metni AKP Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay'ın parti teşkilatlarına yolladığı ortaya çıkan ve Taraf gazetesinin dün haberleştirdiği "gizli yaz" da Yurt'un 'Kanlı Plan' haberini doğrular nitelikte. Habere göre Atalay yolladığı yazıda erken seçime hazır olunması talimatı veriyor teşkilatlara. Yazıda AKP karşıtı yüzde 60'lık bloğun dağıtıldığı ve AKP'nin psikolojik üstünlüğü yeniden ele geçirdiği vurgulanıyor. Atalay'ın mesajında HDP'ye yönelik tutumun sertleştirilmesi ve “HDP ikiyüzlü” mesajının verilmesi isteniyor. Yüzde 60'lık bloğun kırılmasında, TBMM Başkanlığı seçimlerinin iyi bir başlangıç olduğunun altı çiziliyor. Yandaş medyada itiraf gibi haber Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen Star Gazetesi de dünkü birinci sayfasından verdiği haberde, Cumhurbaşkanı'nın Çin gezisi esnasında da “operasyona yönelik mesaisini aralıksız sürdürdüğü” vurgulanıyor. Bunun anlamı şu; Anayasa gereği güncel siyaset dışında kalmak zorunda olan Cumhurbaşkanı, Çin gezisinden 'Kanlı plana'a yönelik direktiflerini vermeye devam ediyor..

Yurt Gazetesihttp://www.yurtgazetesi.com.tr/politika/kanli-plan-adim-adim-desifre-oluyor-h93323.html

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar