Kabe'yi de pasta yapıp kestiler!

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Kabe'yi de pasta yapıp kestiler! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,120 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı Kabe'yi de pasta yapıp kestiler!
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Rüzgar

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Kabe pastasının Tekirdağ AKP İl Başkanı ve ekibinin katıldığı açılış töreninde kesildiği anlaşıldı

Tokat Zile müftülüğünün Kur’anlı pastayı kesip yeme tartışması henüz devam ederken Tekirdağ’da kabeli pasta kesenler AKP'li çıktı.

Haberimsen Gazetesi'nden Ali Osman Önder'in haberine göre 2013 yılında Hac ve Umre organizasyonu düzenleyen özel bir firmanın açılışında dönemin Tekirdağ AKP İl Başkanı, Tekirdağ AKP eski Milletvekili ve AKP İl yönetim üyesi Ahmet Kanbur ,Hayrabolu Akp Eski Belediye Başkanı aynı zamanda Tekirdağ Yeşilay şube Başkanı Şenol Çelikayar ve firma sahibi Ramazan Özsarı’nın da katıldığı Tekirdağ şube açılışında Kutlu Doğum’a özel kabe tasarımlı pastanın Ahmet Kanbur ,Şenol Çelikayar’ın ve beraberindeki heyetle kesilip ikram edilmesinin fotoğrafları tepki çekti.

"PUTPERESTLERDEN FARKI OLMAYAN..."

Habere göre kutsal değerlerin reklam malzemesi yapılamayacağını belirten vatandaşlar; Kur’anlı pasta, Üsküdar’da kıble, Tuzla’da Hicret yürüyüşü derken şimdi de Müslümanların kabesi reklam malzemesi haline getiriliyor artık bu saçmalıklara son verilmelidir, cahiliye döneminde putperestlerden farkı olmayan rezaletler son bulmalıdır ifadelerini kullandı.
Tepki gösteren vatandaşlar, ''Dinimiz kimsenin tekelinde ve oyuncağı değildir. Kutsal değerlerimiz siyasi çıkarlara alet edilmemesi gerekirken bugün birileri dini değerleri referans alarak dinde olmayan hurafelerle ortalarda dolaşıyor” dedi.

7730ef5fd12ce158_600x402.jpg

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Offf canım pasta istedi,ama ben krokanlı seviyorum,böyle Ispanaklı gibi pasta yemem. Bu saatte de açık pastane bulunmaz :( Neyse ki,Türkiye'nin gündeminde böylesine önemli,insanlığı bu kadar derinden etkileyen,magazinsel,ironik ve felsefi içerikli bir haber okuyup aydınlanmakta çok güzel :). Paylaşım için teşekkürler evrensel.

Düş

Üye
Yeni Üye
Kuran-ı Kerim, Kabe.. şimdi sırada ne var da kesip yiyecekler acaba?
Gülümse Türkiye. ;)

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Offf canım pasta istedi,ama ben krokanlı seviyorum,böyle Ispanaklı gibi pasta yemem. Bu saatte de açık pastane bulunmaz :( Neyse ki,Türkiye'nin gündeminde böylesine önemli,insanlığı bu kadar derinden etkileyen,magazinsel,ironik ve felsefi içerikli bir haber okuyup aydınlanmakta çok güzel :). Paylaşım için teşekkürler evrensel.

Eger felsefi icerikli basliklar istiyorsan, oldukcasi gereken forumlarda mevcut.

Bu baslik sadece "gundem Turkiye"

Bu baslikta ulke ve toplumumuzdaki guncelhaberler paylasiliyor.

Bu haberlere herkes istedigi yorumu yapabilir.

Yalniz herkesin, sizing gibi "magazinsel, ironic" ya da "boylesine onemli, insanoglunubu kadar derinden etkileyen" seklinde yorumlar yapacagini da zannetmiyorum.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Gerçekten, Türkiye'nin gündeminde böylesine önemli,insanlığı bu kadar derinden etkileyen, magazinsel, ironi ve felsefi içerikli bir haber okuyup aydınlanmakta çok güzel :).

happy birthday [MENTION=4751]İnci Birinci[/MENTION] :biggrin:

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Evrensel tabii ki istediğiniz haberi gündeme taşıyabilrsiniz, okuyanlar da hisleirini dile getirebilirler. Bu haberlerin, haber olma özelliklerini ve içeriklerinin analizini yapabiliyor musunuz? Önemli olan budur. Haa,aman sizden habere ilişkin bilimsel bilişsel gözlem ve sonuçlarını yazmanızı beklediğimi sanmayın lütfen, (ve mümkünse sakın) :) Ancak hak ve özgürlüklere saygılı , aydın, felsefi filozof ve tarafsız bir serbest düşünürün ağırlığına yakışır bir vakur edayla karşılamanızı ve ( yine lütfen) yorumuma bahane bulmamanızı arz ve talep ediyorum. :)

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Eger felsefi icerikli basliklar istiyorsan, oldukcasi gereken forumlarda mevcut.

Bu baslik sadece "gundem Turkiye"

Bu baslikta ulke ve toplumumuzdaki guncelhaberler paylasiliyor.

Bu haberlere herkes istedigi yorumu yapabilir.

Yalniz herkesin, sizing gibi "magazinsel, ironic" ya da "boylesine onemli, insanoglunubu kadar derinden etkileyen" seklinde yorumlar yapacagini da zannetmiyorum.

Beni cezbedecek, ilgiyle okuyabildiğim bir üye görebildim sonunda. OGUR . Gerçekten fix. Süper, yalın akıcı bir anlatım,ifadeler net,kaynakçalarla açıklanarak verilmiş bilgiler. Onu zevkle takip ediyorum,keşke daha çeşitli konularda da bizi aydınlatsa. Teşekkürler kendilerine. (Bunu o konu hakkında fikrim olmadığından başlığı bölmemek adına oraya yazmadım)

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Ayni sosyo-etik ve soyut degerleri paylasanlarin, bu paylassilan mesajlari ilgi ile okumalari kadar dogalbir sey yoktur.

Onemli olan kendi ile ayni degerleri paylasmayanlari da ilgi ile okuyabilmeleridir.

Cunku bilgi degerler ustudur.

Ya da en azindan kendi degerleri disinda kalanlarta yonelik otekilestirme, nefret soylemi, satasma atisma hakaret ve polemic yoneltmemeleridir.

Bu hem demokrasiye, hem hak ve ozgurluklere terstir hem de bunlarin ihlalidir.

Rüzgar

Felsefe.net
Yeni Üye
Yakinda birbirlerini yiyecekler, merakla bekliyorum.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar