IŞİD, sınırımızda saldırıya başladı

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan IŞİD, sınırımızda saldırıya başladı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 14,606 kez görüntülenmiş, 84 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı IŞİD, sınırımızda saldırıya başladı
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

X

FAdmin
Onursal Üye
Adamlar haritalari bir asir onceden belirliyor bizde burada yaygara kopariyoruz. Guneydoguya hizmer felan denmis hakikatten bazi arkadaslarin 80'ler 90'lae hakkinda hicbir fikri yok..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
kestane sallarken ağaç dökülür;
yani kestane dökmek için ağaç sallanmalı
uygun titireşimle sallanmalı ama
tüm kestanelerde dökülmez

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Hatirliyorum, bu memlekette senelerce su slogan atildi: "Turk Kurt kardestir, PKK kallestir"

Ve bu slogani atanlar bildiginiz mufazakar, milliyetci insanlardi. Turkun Kurtle bir derdi olmadigini, problemin PKK dan kaynaklandigini anlatmak derdindeydiler.

Simdi bakiyorum da; Kurt kardeslerimiz ISID zebanilerine vurdukca, Turkler ahlayip vahliyor.

Burada kallesligin kimde oldugunun muhasebesini yapmak lazimdir...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
10698714_301616993378447_8237853512934607727_n.jpg

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Hatirliyorum, bu memlekette senelerce su slogan atildi: "Turk Kurt kardestir, PKK kallestir"

Ve bu slogani atanlar bildiginiz mufazakar, milliyetci insanlardi. Turkun Kurtle bir derdi olmadigini, problemin PKK dan kaynaklandigini anlatmak derdindeydiler.

Simdi bakiyorum da; Kurt kardeslerimiz ISID zebanilerine vurdukca, Turkler ahlayip vahliyor.

Burada kallesligin kimde oldugunun muhasebesini yapmak lazimdir...

Iste burada her zaman ve heryerde oldugu gibi, yine politik cikar somurusu ile etik olarak halklarin hukuku ve hak ve ozgurlukleri farki devreye girer.

Sonucta politik cikar hic ummadigin taraflari ayni tarafa savurur, ama hic bir zaman bu savrulanlar; hukukun hak ve ozgurluklerin yaninda yer alamazlar.

Ustelik politik cikarlari "o kadar agir basar ki" elde edilen hak ve ozgurluklere bile bilincsizce ya da bilerek karsi cikarlar.

Bu insanoglu tarihinde hep boyle olmustur.

Yaher zaman insan haklarindan evrensel hukuktan hak ve ozgurluklerin esitlikci adaletinden yanasin, ya da degilsin.

Iste bu degil olanlar, bir donem biri birlerini oldururken, bir donem de bir birlerinin sirtini sivazlarlar.

Su an kendine ulusalci diyenler, turkmilliyetcisi diyenler hep kendi taraflarini ustun ve hakim gorenler, simdi bu ustunluk ve hakimiyetlerini kaybetme korkusu icindeler.

Her politik cikar icinde yasadigi korkuyu, elbet gun gelir artik gizleyemez vbe saklayamaz.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
ben eskiden ülkem var sanırdım
ben bugün ülkem olmadığını biliyorum ya da görüyorum sadece;

ülkem dediğim şey ya da demeli şey bi tür insanlar birliği-uzlaşısı/anlaşısı ya da benzeri olmalı
bi tür ortak inanç-çalışma yükselme ve başarma gibi şeylerde;
birleştiremiyorsam parçalanıp dağılıp ders almasına izin veririm sanırım

hiç bir aidiyet -kimliklilik ve bağlılık hissedemiyorsam artık ben kendimden mi bu sonuç,
insanların verdiği/sunduğu bana yabancılık
ve çok sahiplenenlerin-çoğulluğun çoğunluğun ya da

anlatılan hikayeler mesela
savaştan sonra toparlanmış Japonya ya da savaştan sonra toparlanmış Almanya bunun gibi

birlikte yaşayan insanlar birliği-ölüsü nerde? yabancılığı nerde?
öldük biz!
ne halde parçalandığımızı görmüyor musunuz?
ne halde ayrıştığımızı ve acıklı tutamaz ve yaşayamaz halimiz artık;
acı demeyi kestiğimizi artık ona da

bir ruh arıyorum/arıyordum ben
yabancılar memleketi;
isnanlar bana yansıtırsa ben karşılarım onu;
yabancılık yansıtırsa bana!?
insan mı kalmış ülkem olsun- kalan insanların hatırna yaşıyoruz ya da yazıyoruz bi içsağlığı ya da barışı olsun diye işte bu
yoksa canda malda değiliz bizciler
kimci değiliz-dert anlatmacı da
iyi bir hayatın kötü bir hayattan farkı ne noktasında bizler ölüyüz/kötüyüz;
yaşam aşkı azmi ya da barışı bize yansıyan büyük parlaklıklar yokken bizler yaşayamayız-
üretemeyiz de;
sanat sönecek-ışık sönecek ve barış sönecek ve umutta ama bunlarda da ışık var-olmalı
çöküşler bezen (göğe sığmaz şey de) göze görünen şey;
artık savaşısı değiliz-onurla izleriz de;
ağlamalar-sızlamalar ve dert yanmalar -kendine- -kendi kendine- değiştirmiyor da bazen; beklemek!

paramparça birey toplumuyuz biz; acıdan başkası da iyileştiremez bizi ve travmadan başkası da kavrayamaz bu yaraları ve gösteremez bize gerçeği ve kim olduğumuzu da hazırlanın göç var!

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
ilginin ilgisi ilgiyle kurulur
o bir öncesiyle ilgilidir ve ilişkilidir;
o bir öncekiyle ve şeylerle-
-benzeştirme içerir-

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Pyd ye kardeş diyen kalleşlerle aynı yerde bulunmak çok zor be azizim çok zor.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye

Dogru ISID'a kardes diyenler ancak bunu soyluyor.

Cunku kardesligin sadece cikar ve algi somurusunu yapiyorlar.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 18:04 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 16:52 ----------

İşte IŞİD militanlarındaki Türkiye pasaportu
'Tel Abyad'da öldürülen IŞİD'lilerin pasaportunda Türkiye damgası var.

feb525ad-9a39-455d-9e9d-006eb9c7368b.jpg

Med Nûçe TV temsilcilerinden Amed Dicle, Tel Abyad’da YPG’ye karşı savaşan IŞİD militanlarından üzerinden çıktığı iddia edilen kimlik ve pasaportların fotoğraflarını paylaşarak, örgüt mensuplarının Suriye’ye Türkiye’den giriş yaptığını iddia etti.
Amed Dicle, attığı ‘tweet’te “Tel Abyad'da öldürülen çetelerin üzerinde kimlik ve pasaportlar… Ve tabii ki Türkiye’den giriş yapmışlar” dedi.
Amed Dicle’nin paylaştığı fotoğraflar arasında bir Rus pasaportu ile Türkçe düzenlenmiş “Yabancı Tanıtma Belgesi” ile İstanbul’dan giriş yapıldığı görülen bir Libya pasaportu görülüyor.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 18:14 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:04 ----------

YPG'nin zaferinin ardından siviller Til Ebyad'a dönüyor.

IŞİD'in işgal ederek uzun bir süredir konuşlandığı Til Ebyad’da YPG'nin ilan ettiği zaferin ardından yüzlerce sivil yurtlarına dönüş yapmaya başladı. Hâlâ sınır kapısının kapalı olduğu Akçakale'de Til Ebyadlılar tali yollardan geçiriliyor. Büyük bir sevinç yaşayan yüzlerce kişi, "artık topraklarımızda IŞİD zulmü olmayacak. Çok mutluyuz. YPG'ye tşekkür ediyoruz" diyerek sevinçle topraklarına giriş yaptı.

Akçakale Sınır Kapısı'nın PYD'yi tanımamak adına çift taraflı olarak kapatılması sonucu savaş kaygısıyla yurtlarından Türkiye'ye dönen yüzlerce Til Ebyadlı YPG'nin zafer ilan etmesinin hemen ertesinde toplu olarak dönüşler başlattı. Şimdiye kadar 500'e yakın sivil kente giriş yaparken, tanıdıklarına ulaşıp dönmeleri çağrısında bulunuyor.

Akçakale'nin kendileri açısından daha riskli olduğunu kaydeden Mehmet El-Xelef isimli Til Ebyadlı, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bir an önce Til Ebyad'a geçmek için sabırsızlandıklarını kaydeden Xelef, "IŞiD zulmünden çok çektik. YPG'nin burayı temizlemesinden sonra uzun süredir ilk defa kendimizi özgür hissediyoruz" diye konuştu.

Kedkan aşireti olarak toplu geçiş yaptıklarını kaydeden Xelef, IŞİD'in kendilerine yönelik zulmünün uzun süre etkisini atmak istediklerini belirtti. Xelef, "Yaşamın bize eziyet etmişlerdi. Sigara içene örneğin yüz kırbaç cezası veriliyordu. Kadınların giyimine dahi karışılıyordu. Siyahın dışında giyinmelerine izin verilmiyordu. Sırf kırmızı renkte giydiği için çok kadın cezalandırıldı. Kadınlar evlerinden dahi çıkamıyordu. Şimdi bu kadar anlatabiliyorum. Sınırda IŞİD'li çok, fazla konuşmayayım" diyerek anlattı.

Sınırda geçişler devam ediyor ancak, resmi olarak kapılar kapalı olarak tutuluyor. Bu durum Türkiye'nin YPG'yi tanımamasından kaynaklandığı belirtiliyor.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Başına ışıd kadar taş düşsün e mi. Yok sen pyd yi seversin başına pyd kadar taş düşsün.

Çıkardan felan dem vurup çıkarı dışında birşey yazamayan keklik seni.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Sinirimizin berisinde, bu memleketi kurdugumuz dunya anlayisina tehdit bir zebaniler ordusu peyda oluyor, ve devletimiz bu zebanileri sinek gibi ezmek yerine, birde ustune cephane ve silah yardimi yapiyor.

Oyle zavalli bir noktaya getirildik ki; bizim vermemiz gereken savasi su anda PKK veriyor...

Gelinen nokta;
Turkiye Cumhuriyeti yobazligin, gericiligin, caniligin hamisi...
PKK ise yobazliga, gericilige, canilige karsi insanligin temsilcisi...

Sorarlar adama; Sen "ISID a karsi savasiyorum" dedin de, Kurtler "gelip seninle beraber savasmam" mi dedi. Kurtler ne yapsin? Koca ortadoguda, bolgenin supergucu Turkiye dururken, ISID a karsi savasan tek irade PKK!

Bu durumdan; memleketi bu hale dusurenler ve bu hale dusurenleri secenler utanc duymalidir. Bu insanlarin soyleyecek sozleri yoktur. Birakin bu devleti yonetmeyi, bu devletin herhangi bir kurumuna 100 metreden fazla yaklasmamalidirlar.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Başına ışıd kadar taş düşsün e mi. Yok sen pyd yi seversin başına pyd kadar taş düşsün.

Çıkardan felan dem vurup çıkarı dışında birşey yazamayan keklik seni.

Butun taslar senin basina halklarin kazandigi zaferler olarak dusuyor.

Senin gibi kimse politik cikar ugruna halklarin katledilmesine goz yummuyor.

Ben halklarin hak ve ozgurlukleri disinda hic bir seyle ilgilenmiyorum.

Cunku seninm gibi politik bir cikarim yok.

Ornek mi?

Mursi'nin idamina karsi cikarsiniz, ama Mursi zamaninda katledilenlerte sessiz kalirsiniz.

Biz hem Mursinin idamina karsi cikariz, hem de Mursinin katliamlarina.

Sizin gibi politik cikar gutmeyiz.

Biz yarin birileri Erdogan'i asmak istese; ona da karsi cikariz.

Aramizdaki fark insanlik ile politik cikar farki.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Her ne sebeple olursa olsun bir terör örgütünden medet ummak işimize yarasa da onun icraatlarını hoş görmek asla kabul edilebilir bir şey değil. İşi Hükumetin kurulmasına sebep olan seçmene havale etmek pkk ya helal olsun demekle aynı şeydir.

Pkk ya buyur diyen hükumet suçludur, pkk yı hoş gören de suçludur.

+ - * / , . ?=)(/&% +^'!

Sen ne dediğinin farkında mısın. Yoksa bunama mı başladı.

X

FAdmin
Onursal Üye
Sinirimizin berisinde, bu memleketi kurdugumuz dunya anlayisina tehdit bir zebaniler ordusu peyda oluyor, ve devletimiz bu zebanileri sinek gibi ezmek yerine, birde ustune cephane ve silah yardimi yapiyor.

Oyle zavalli bir noktaya getirildik ki; bizim vermemiz gereken savasi su anda PKK veriyor...

Gelinen nokta;
Turkiye Cumhuriyeti yobazligin, gericiligin, caniligin hamisi...
PKK ise yobazliga, gericilige, canilige karsi insanligin temsilcisi...

Sorarlar adama; Sen "ISID a karsi savasiyorum" dedin de, Kurtler "gelip seninle beraber savasmam" mi dedi. Kurtler ne yapsin? Koca ortadoguda, bolgenin supergucu Turkiye dururken, ISID a karsi savasan tek irade PKK!

Bu durumdan; memleketi bu hale dusurenler ve bu hale dusurenleri secenler utanc duymalidir. Bu insanlarin soyleyecek sozleri yoktur. Birakin bu devleti yonetmeyi, bu devletin herhangi bir kurumuna 100 metreden fazla yaklasmamalidirlar.

Eline saglik hakikatten duygularima tamamen tercuman olmussun.. Meselenin asli astarini bilmeden etnik millliyetcilik yapmak resmi gormeyi engellemekten baska ise yaramaz..

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Her ne sebeple olursa olsun bir terör örgütünden medet ummak işimize yarasa da onun icraatlarını hoş görmek asla kabul edilebilir bir şey değil. İşi Hükumetin kurulmasına sebep olan seçmene havale etmek pkk ya helal olsun demekle aynı şeydir.

Pkk ya buyur diyen hükumet suçludur, pkk yı hoş gören de suçludur.

Ben secmene birsey havale etmedim. Utanc duymasi gerektigini soyledim sadece.

Aslinda bu memlekette yasayan her vatandas, devletinin takindigi bu tavirdan utanc duymalidir.

Fakat;
Suriyede kime gittigi cok acikca belli olan tirlardan,
sinirin otesinde kafa kesip top gibi sektiren ISID cilarin memleketimizi otel ve hastane olarak kullanmasindan,
makamlarinin agirligi altinda her gecen gun dahada ezilen devlet buyuklerimizin abu subuk soylem ve aciklamalarindan,
49 vatandasimizi bu canilerin eline birakan beceriksiz yonetim anlayisindan,
bizi topragimizi birakip kacma noktasina kadar goturen basiretsiz politikalardan .....
butun bunlarin ardindan memlekette AKP ye oy vermeyen vatandas zaten UTANIYOR! Buna tepkisini her alanda zaten dile getiriyor. Son secimlerde de zaten bunu bir tokat gibi carpti yuzlerine.

Butun bu rezillik karsisinda hala utanmadan gidip bunlara oy veren vatandaslarimiz ise malesef hala bu utanc listesini kavrayabilmis, anlayabilmis degil. Iste secmenin bu vurdumduymaz dunyadan bi haber tavri, yine ayni listeye bir utanc kaynagi olarak geciyor.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 15:21 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 15:15 ----------

Eline saglik hakikatten duygularima tamamen tercuman olmussun.. Meselenin asli astarini bilmeden etnik millliyetcilik yapmak resmi gormeyi engellemekten baska ise yaramaz..

Tamamen katiliyorum.

Bu memleketin pusulasi gozu donmus bir milliyetcilik degil, hakkaniyet adalet onur ve haysiyet olmalidir.

Meseleye boyle baktigimizda, malesef, pusulamizin bir hayli sastigi acik...

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
evrensel-insan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
+ - * / , . ?=)(/&% +^'!

Sen ne dediğinin farkında mısın. Yoksa bunama mı başladı.

Yoo, benim beynim gayet dinc zinde ve saglikli.

Yalniz, verdigin yanittan oyle asnlasiliyor ki, sende bunalim baslamis.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:52 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:19 ----------

Bak senin kapagin burda. Herkes gorsun kimleri insanligi hice sayarak savundugunuzu.

sabah_2015-06-19-189x300.jpg

Sabah’ın ‘IŞİD aşkı’ Twitter’da karşılıksız kalmadı: ‘Sabah IŞİD’den daha tehlikeli’

Hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinin kim olduğu belirsiz ‘askeri kaynaklar’a dayandırarak manşetine taşıdığı ‘PYD, DAEŞ’ten daha tehlikeli’ başlıklı haberi Twitter’da günün konularından biri oldu.

PYD’nin silahlı kanadı YPG’nin (Halk Savunma Birlikleri) Suriye’nin güneyindeki Tel Abyad’ın kontrolünü ele geçirmesine ‘resmi bakış’ı yansıtan Sabah, haberinde Ankara’da PYD’nin IŞİD’den daha tehlikeli görüldüğünü, çünkü bölgede etnik temizlik yaparak IŞİD’den daha uzun süre kalacağı fikrinin hakim olduğunu öne sürdü.

Irak ve Suriye’de kanlı bir savaş sürdüren IŞİD’le PYD’yi karşılaştıran Sabah, sosyal medyada tepki çekti, hatta bazı kullanıcılar ‘Sabah’ı IŞİD’den daha tehlikeli’ ilan etti.

asli aydintasbas @asliaydintasbas
Sabah ve Yeni Şafak, Tel Abyad yasını tutmaya devam ediyor. Kahroldular IŞİD yenildi diye. Manşete bak.
09:07 - 19 Haziran 2015

melis alphan @melisalphan
Herkes aynı soruyu soruyor: Madem PYD kötü IŞİD iyiydi, niye ecdadınızın türbesini IŞİD topraklarından PYD topraklarına taşıdınız?
08:55 - 19 Haziran 2015

1

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye

evrensel insan, bak o senin pek bir savunduğun güruh var ya; kendi elleriyle kurdukları ışid mişid i sınırımıza dayayan ve seni ve senin gibileri oyalayan o işbirlikçiler var ya, sen, ben, burada laf kalabalığı yaparken onlar parseli götürüyorlar. Amma senin işine gelen de zaten bu değil mi?

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye

evrensel insan, bak o senin pek bir savunduğun güruh var ya; kendi elleriyle kurdukları ışid mişid i sınırımıza dayayan ve seni ve senin gibileri oyalayan o işbirlikçiler var ya, sen, ben, burada laf kalabalığı yaparken onlar parseli götürüyorlar. Amma senin işine gelen de zaten bu değil mi?

Benim savundugum tek sey; her turlu saldiriya maruz kalan bolge halklaridir.

Sen benim yazdiklarimi algilarsan, inan bilinc atlamasi yapacaksin.

Tabi once yazilanlarin ne oldugunun farkina varman gerekir.

Bak benim aciklamam burda.

Ben senin gibi "ISID MI/PYD mi?" ikileminde tikanip kalmiyorum ve birini digerine tercih etmiyorum.

Neyse asagidaki linki de oku , belki verileni verildigi gibi algilarsin.

http://www.felsefe.net/genel-tartisma-alani/75045-bop'-karsi-tutumlar.html

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar