İçinizden Geçeni Söyleyin

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Forum Oyunları kategorisinde Painfully tarafından oluşturulan İçinizden Geçeni Söyleyin başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 34,340 kez görüntülenmiş, 465 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Forum Oyunları
Konu Başlığı İçinizden Geçeni Söyleyin
Konbuyu başlatan Painfully
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Prens Ernak

ranaizm

Felsefe.net
Yeni Üye
Bu siteye nedense sadece sinirli olduğumda giriyorum beynimi harekete geçiriyor bu durum. Ben eminim ki öfkeyle söylenen her söz gerçektir. Sinirlendiğim olaysa twitterda, instagramda görebildiğiniz her yerde kedilerin ve köpeklerin fotoğraflarını paylaşıp en iyi dostunuz olduğunuzu söylüyorsunuz ama akşam yemeğinde bir balık lokantasına gidiyorsunuz ya da tavuk pişiriyorsunuz. Zevk olsun diye mangal ziyafetleri verip gülüp eğleniyorsunuz. Çin festivalinde köpekler öldüğünde her tarafı ayağı kaldırıp diğer hayvan ölümlerine niçin susuyorsunuz? İnsanlık bu mu? Ya bilgisizsinizdir ya da yobaz. Belki de hayvan sevgisiyle kendinizi kandırıyorsunuz hayvanları önemseyen birinin farklı şekildeki bir hayvanı yemesi çok ironik. Beslediğiniz bir kediyi para karşılığı yemek olarak satmazsınız ya da bir kediyi yemek için satın almazsınız. Neden tavuklara, ineklere, yavru civcivlere aynı özeni göstermiyorsunuz? Piyasanın yaptıği işkenceler meydanlarda yapılsa avaz avaz bağırırsınız da mandıralarda fabrikalarda yapılınca neden görmemezlikten geliyorsunuz? Size vegan olun demiyorum google diye bir şey var herkes kendisi için en doğru olanı araştırıp bulmakla görevli. Umarım sizin de gözünüz açılır ve fikriniz değişir. Hayvan endüstrisinin açlığa, susuzluğa ve küresel ısınmaya neden olması da var tabi. Dünyayı kendi ellerimizle bitiriyoruz git gide.. sizden ricam açın Meat The Truth'u Earthlings'i izleyin. Eğer fikriniz değişmezse yazın bana.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Bu siteye nedense sadece sinirli olduğumda giriyorum beynimi harekete geçiriyor bu durum. Ben eminim ki öfkeyle söylenen her söz gerçektir. Sinirlendiğim olaysa twitterda, instagramda görebildiğiniz her yerde kedilerin ve köpeklerin fotoğraflarını paylaşıp en iyi dostunuz olduğunuzu söylüyorsunuz ama akşam yemeğinde bir balık lokantasına gidiyorsunuz ya da tavuk pişiriyorsunuz. Zevk olsun diye mangal ziyafetleri verip gülüp eğleniyorsunuz. Çin festivalinde köpekler öldüğünde her tarafı ayağı kaldırıp diğer hayvan ölümlerine niçin susuyorsunuz? İnsanlık bu mu? Ya bilgisizsinizdir ya da yobaz. Belki de hayvan sevgisiyle kendinizi kandırıyorsunuz hayvanları önemseyen birinin farklı şekildeki bir hayvanı yemesi çok ironik. Beslediğiniz bir kediyi para karşılığı yemek olarak satmazsınız ya da bir kediyi yemek için satın almazsınız. Neden tavuklara, ineklere, yavru civcivlere aynı özeni göstermiyorsunuz? Piyasanın yaptıği işkenceler meydanlarda yapılsa avaz avaz bağırırsınız da mandıralarda fabrikalarda yapılınca neden görmemezlikten geliyorsunuz? Size vegan olun demiyorum google diye bir şey var herkes kendisi için en doğru olanı araştırıp bulmakla görevli. Umarım sizin de gözünüz açılır ve fikriniz değişir. Hayvan endüstrisinin açlığa, susuzluğa ve küresel ısınmaya neden olması da var tabi. Dünyayı kendi ellerimizle bitiriyoruz git gide.. sizden ricam açın Meat The Truth'u Earthlings'i izleyin. Eğer fikriniz değişmezse yazın bana.

Yemek amaçlı kedi, köpek vb. beslenip satılırsa onları da tavuk, sığır gibi satın alıp yerim. Tamam yavru kedi görünce onun pofuduk kürkünü okşayıp mıncırıyorum ama bu onu boğazlayıp yemeyeceğim anlamına gelmez.

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye

Gösterilen tepkiler hayvanlara verilen zararlara değil, hayvanlara verilen "haksız" zararlaradır.

Bir ineği gerekli usulleri izlediğiniz takdirde afiyetle kesip yiyebilirsiniz. Çünkü "yemek yemek hakkınızdır".

Fakat aynı ineğe gidip tekme atarsanız burada bir hak yoktur. Haksız fiil teşkil eder. Cezalandırılır.

"Hakkın olan" bir yemekten, sırf kolektivist örgütlenmelere amaç oldu diye vazgeçmektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Painfully

Üye
Onursal Üye
Elbisesi kirli olandan değil, düşüncesi kirli olandan korkacaksın.​

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Bu dünyayı gülenler yaktı, ağlayanlar ise kurtaracak.

iFt

Felsefe.net
Yeni Üye
Tutundukça düştüğüm bir uçurumsun.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
İnsanların sinirli olduğunu, birbirlerine hakaret ettiklerini, birbirlerine kin ve nefret beslediklerini gördüğümde izlemeyi çok seviyorum.

Mara

Üye
Yeni Üye
Bir görüşü, bir düşünceyi, herhangi bir şeyi eleştirebilirsiniz fikrinizi söyleyebilirsiniz sonuna kadar özgürlüğünüzü kısıtlamak gibi bir maksadım yok ama saygınızı kaybederek işin içine bilimsel yahut kuramsal değil de hakaretleri sokup eleştirmeye kalkarsanız o noktada bizde size karşı olan insiyatif ve saygımızı kaybetmeye başlarız. Toplu bir uyarı/hatırlatma olmuş olsun bu; hakaret argo küfür vs tamamen yasaktır arkadaşlar.

Hepinize keyifli forumlar dilerim.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bugun yazıları yazarken aşagıdakı şarkıları dınledım bugun farklılık yaptım guzelde oldu :)

LastOutlaw

Üye
Yeni Üye
Hayatta en değer verdiğim insanlardan birinin sokakta bulduğu kedi ölmüş, daha üç aylıkmış. Veteriner anne karnında bir tekme aldığını söylemiş. Her aradığımda ağlıyor ve kapatmak istediğini söylüyor. Beş dakika anca konuşabildim, sesi öyle kötü geliyordu ki. İnsanoğlundan nefret etmem için bir sebep daha.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Ne yazık kı bu tarz ınsanlar ınsanlıktan nasıplerını alamamışlardır...Bu konuda ne söylesek azdır...Üzüldüm :((...

Canlı yaşam türlerine sahip çıkmak korumak gerekir...Evlerımızın onune bır tas su ve azda olsa yıyecek bırakmak gerekır ozellıkle zorlu kış şartlarında oldukça düşünceli olmalıyız...sokak hayvanlarını ve dıger canlı yaşam turlerını korumalıyız..

Böylesi.

Aze

Üye
Yeni Üye
Ben artık şeyma subaşı olmak istiyorum.
Evet önce evli bir erkek ayartmam gerek falan espriler size kalsın.

juju

Felsefe.net
Yeni Üye
[MENTION=5689]Mara[/MENTION], [MENTION=6623]Togepi[/MENTION], [MENTION=4933]esekherif[/MENTION] hellooooo!

juju

Felsefe.net
Yeni Üye
Hoş bulduk [MENTION=5689]Mara[/MENTION]şko. Burda böyle direkt konuşabiliyor muyduk? Flood yasak mıydı? Ben nerdeyim!

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç