Hayatın Hikayesi...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Hayatın Hikayesi... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 265 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Hayatın Hikayesi...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
1589580502056.jpeg

Bugün biraz can sıkıntısı birazda gezme isteği ile yollara koyuldum yolda gezerken farklı hayat öykülerine denk geldim bu hayat öykülerini anlamlandırmak ve isimlendirmek istedim aslında bunu yaparken akışın doğallığından yararlanmaya özen gösterdim diyebilirim...

İlk yolculuğum gençlerin sokağa çıkma yasağı ile oldu gençler caddelerde gezerken o kadar mutlulardı ki sanki uzun bir hapis döneminden kurtulmuş gibilerdi anlatımları hayata yeniden anlamladırıp bakmaları ap ayrı bir güzellikti buradan br ders çıkardım yaşamımızda hayatın ve zamanın her anını iyi bilmek gerektiği oldu...

Diğer hikayem ise fakir bir ailenin alışveriş telaşına denk gelmem oldu kısa bir süre bu aileyi izleme fırsatım oldu bu ailenin alım gücü o kadar iyi değildi her haliyle belliydi çocukları için ayakkabı almak üzere magazaya gelmişlerdi çocuğu marka ayakkabı istiyordu fakat aile çocuğuna farklı ayakkabıyı gösteriyordu çocuk ise ısrarla o ayakkabıyı istiyordu ama netice çocugun istediği gibi olmadı ailenin istediği gibi oldu bir an olsun kaderine müdahale etmek istedim ayakkabısı için katkıda bulunmak istedim ama kaderine dokunmamam gerekiyordu devamında ise hayata dair yaşama daır bazı şeylerin olması gerektiğini düşündüğüm için olaya karışmadım...

Süreci izlerken çok üzüldüm diyebilirim çünkü çocuklar benim gözümde çok farklı bir konumda çünkü çocukların hayal dünyaları o kadar genış ki bazen arkadaşları ile aynı degerde olabilmek bile isteyebiliyorlar..

Bu süreçten şöyle bir kazanım elde ettim...
Bazen hayallerimize kavuşmak için onca mücadele veririz ama geride bıraktıgımız onca hayalleri düşünmeden sadece kendimiz için çırpınır dururuz ben bugün yardım etmek istesemde edemedim aile onuru benim için oldukça önemliydi bir ailenin onurunu kırmak olmazdı...

Devamında kardeşimin hayata dair öğrenmesi gereken çok şeylerin olduğunu düşündüm anladım ki halimize şükretmek ve devamında ise az ile mutlu olmanın olabilmenin güzel olduğunu farkettim...

Gezintime devam ettim çarşı içerisine yöneldim bir çok insan yüzlerinde ki maske ile çarşıdaydı herkes bir koşturmaca içerisindeydi herkesin hayata dair farklı kurguları ve yaşama iç güdüleri vardı....bunları görmek için detaya bakmaya gerek bile yoktu...

Bazen kendimi başka insanların yerine koyarım acaba bu insan olsam bu ınsan gibi nasıl düşünebilirim diye kendimi yuruyus içerisinde sorguladım devamında dedım kı hayata bakış açım dusuncelerım nasıl olabilir diye düşünüp durdum...

Acaba şuan oldugu gibi o insan olsam düşünebılırmıydım dıye kendımı sorguladım sonrasında aslında ben olmanın yada olabılmenın ne kadar guzel bırşey oldugunu farkettım aslında insanın kendı gıbı olabılmesı kadar guzel bırşeyın olmadıgını farkettım...

İnsanın kendıyle barışık ve hayatı her an sorgulamaya açık bırısı olması gbısı yok dıye dusunuyorum...

Aslında uzun bır maratonda kendımce bır çok degerler elde ettıgıme ınandıgım bır gunu kapadım ve o yorucu gunun ardından bugun bu yazıları kaleme aldıgımda hayatımı ve yaşamı tarıh mısaralarına dokebılmenın guzel bırşey oldugunu gördüm...

Bazen hayatımızda anlamsız ve gereksız koşuşturmacalar yaparız ama aslında bu degerlerımızı anlamlandırabıldıgımızı farkedebıldıgımızde bır cok kazanımları beraberınde alabıldıgımızı dusunmekteyım...

Bu hayat bır çok ınsana bır cok zorlukları getırdıgı gıbı aslında dusunen ınsanlar ıcınde yaşama daır bır cok kazanımlarıda beraberınde getırebılıyor dıyebılırım...

Böyle.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç