"Hakkıdır, Hakk'a Tapan, Milletimin Istiklâl!"

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Düşünen Beyinler kategorisinde dragon tarafından oluşturulan \"Hakkıdır, Hakk'a Tapan, Milletimin Istiklâl!\" başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 271 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Düşünen Beyinler
Konu Başlığı \"Hakkıdır, Hakk'a Tapan, Milletimin Istiklâl!\"
Konbuyu başlatan dragon
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dragon

dragon

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sosyoloji
Ünvan
dünyalı
E baba ben ateist' im. Hak etmek için(doğmak zorunda bırakıldığım ülkemde yaşam hakkı elde etmek için) tapınmak zorundamıyım?

Anayasada laik sosyal hukuk devleti diye tanımlanmış ya hani, milletler arası insan hakları sözleşmelerinde imzanız varya hani, o bakımdan şe ettiydim.

Böyle çelişkili bir ülkede dinciler(1982 %91 laik oylu) pek te haksız değil yani...

Öte yandan dinde zorlama yoktu hani! Devlet ve ailemizce doğuştan dinci olmak zorundasın dendi bize.

Kafa kağıdıma,(kimliğime) dini: islma ibaresi dayadılar. Ateistim ama zorunlu islmacıyım yani tüm Türkiye doğumlu yurttaşlarım gibi. İşte biz böyle bir toplumuz. Dolşayısı ile başarısızız ve çağın ve neredeyse tüm dünya milletlerinin fersah fersah gerisindeyiz.

TL' nin değeri pul. Ama olsun bizim itibardan tasarruf etmez saraylıyı borçla besleyen gönlü zengin(!) toplumumuz var.

Diye sesli düşündüm! Sizler, bu hususda ne düşünürsünüz(felsefe yaparasınız)?

Son düzenleme:

dragon

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sosyoloji
Ünvan
dünyalı
Andımızı bilmem ama, 100 küsür sene öncesinin dinci marşlarının tartışmaya açılmasının vakti çoktan gelmiş de geçmiş olsa gerek.

Ayrımcılık yasağı gereği. Laik hukuk devleti gereği!..

dragon

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sosyoloji
Ünvan
dünyalı
Türk'üm demek zoruna gidiyor demek! Andımız rahatsız etti demek!.

Türk'lük miras kalır, ama din miras kalmaz. Bunu da böyle bilessizzzz....

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar