hadi herkes kendini anlatsın(ben ben ben)

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ruhumun_dilencisi tarafından oluşturulan hadi herkes kendini anlatsın(ben ben ben) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,960 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı hadi herkes kendini anlatsın(ben ben ben)
Konbuyu başlatan ruhumun_dilencisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

ruhumun_dilencisi

Felsefe.net
Yeni Üye
hadi felfeseciler buyurun sıra sizde. Bu son yeni konu acılımı olacak size.Biraz faklıdır diye baktım buraya ama faklılığı bir kenara bırak kimse burnunda kıl aldırmıyor.Maşallahınız var. Hadi fidevs ve diğerleri sacmalayan birinle son kez konuş istersen.

Profil : BENN.. Senin bende kendini ne kadar bulduguna baglı olarak degisir. Deger vermem ukala olurum deger veririm candan olurum..Kime göre BEN den bahsedebilirim ki? Kiminin dostuyum kiminin düsmanı..kendi kendilerine düsman ilan ederler durup durup..Zaten oldum olası anlamam bu gereksiz kıskanclıgı...Bana göre benden bahsedersem ukalalıgın ötesinde megolomanlık sınırını asmıs narsist olurum. BENİM ISTE! SENİN SECMEN DEGİL BENİM SECMEM ÖNEMLİ!! Konusurum , belki biraz fazla AMA BOS DEİL..anlatacak ve paylasacak hayata dair onca sey varken susmamak gerek ..Bos insanı sevmem..Düsmanım bile cahil olmasın . tın tın ses gelmesin o boynun üstünde tasıdıgı yerden.Zor bi insanmisim öyle diyorlar bu kadar BASİT VE KOLAYLIGIN ICINDE zor olmak kötü bisey olmamali diorum.. BEN KENDİMİN NE KADAR DEGERLİ OLDUGUMU BİLİYORUM... Sevmeyi mi seviorum insanlari mi seviorum bilmiorum, ama sunu söyleyebilirim İnsanlari sevdim ve onlara deger verdim..Degerin ne oldugunu bilmeyene yol verdim..Gidis bileti olur Gelis olmazDost arkadas sevgili aile her ne ise ; SEVGİ DENİLDİMİ SONUNA KADAR SEVMELİYİM..SEVMELİSİN SEVMELİLER.. sonunda her ne yasanırsa...Beni cok sevenlere ve benden nefret edenlere,beni bana kazandıran tum dostlarıma,Aileme binlerce tesekkür ederim...Yaninizda görmek istediginiz sürece sonuna kadar yaninizda olacagim!(SOL YANINIZDA) Kendini anlatmanin herzaman bos ve sacma oldugunu dusunurum.. Beni bana değil, kimseye deil kendine sor... Anlatmadan anlayabilmek ... Asıl olan bu.

fides

Kahin
Yeni Üye
Ynt: hadi herkes kendini anlatsın(ben ben ben)

Ben son kez konuşmayacağım sizin için veda yazısı mıydı bu bilemem. Neden buradasınız anlamış değilim ego tatmini mi kendini kabullendirememişlik mi inanın bilmiyorum. Sanırım sizde idrak sorunu var. Forumumuzda "Psikolojik sorular ve Sorunlarımız" diye bir bölümümüz var.Orada bir doktorumuz var ve onunla "benliğinizi" paylaşırsanız size yardımcı olacaktır.
Forumun kuralları var ve buna uyun diye defelarca uyardım ama bu yazınızda bile anlamadığınızı iyice ortaya koymuşsunuz.Forumda "msn dili" ve genel olarak büyük harfler kullanmıyoruz."diorum,seviorum bilmiorum" gibi kelimelerde harf tasarrufu yapacağınıza cebinizdeki parayı tasarruflu olarak kullanmanızı tavsiye ederim.Geyik muhabbetler de yapmıyoruz. Öyle ben şuyum ben buyum hayt huyt havalarına girmenize gerek yok.Bırakında diğerleri sizi kendisi tanımaya çalışsın.Sempatik görünmeye çalışıp iyice bir antipatik görünüme kavuşmuşsunuz. Benden size bir Muhzuni Şerif türküsü:

Bir elinde kadeh var nerden gelirsin canım
İçip de ağlamayı derman bilirsin canım
Dünya fani bahçedir birgün ölürsün canım

Adam olamadın gitti zevzek
Beni bilemedin gitti zevzek
Yürü be yürü be yürü be yürü be insan değilsin
Kendini bilmeyen canım eli ne bilsin
Halkı halkı halkı halkı hakkı ne bilsin

Hele bak şu aynaya yüzün yüze benzer mi
Ta sabahtan uyumuş gözün göze benzer mi
Vay o boyun devrilsin özün bize benzer mi

Mahsuni bu haliyle nereye vardın canım
Sen bu ele gelmeden nerde yatardın canım
Belinde barabellom kimi kurtardın canım

kalliope

Ordinaryus
Yeni Üye

Sayın "ruhumun_dilencisi":

“ben…ben…ben…”, “bang…bang…bang…”

Tehlikeli bir kelime “ben” (tabi bence)…“Biz” olabilmekle uğraş vermeli insan. Ortak yönleri bulup, karşındakini başkalaştırmadan, kurulan köprülerden geçilmeli karşı kıyıya. Samimiyet ve doğallık laubalilik ve saygısızlıkla yer değiştirmemeli…Yalansız, kurgulanmamış, sevgiye açık durmalı insandan insana açılan kapı…

est

Felsefe.net
Yeni Üye

Yazinin icerigi hakkinda bir yorum yapmayacagim ama bence siz bi' sofistleri iyice arastirin, aradiginizi onlarda bulacaksiniz :)

heyman

Felsefe.net
Yeni Üye

müstemel kelimelerlemi anlatmalı kendini. hem zaten insan kendini anlatmamalı, kendi olmayı yaşamalı...

özünde ben-lik kokan her kelime seni benden uzaklaştıracaktır. O yüzden kendimi anlatmak yerine tanımaya çalışıyorum....

Laetna

Sorgucu Üye
Yeni Üye

Konuya yorum yapmak için sayfayı açtığımda, sayın fides ve kalliope'nin yazılarınıda okudum ve kısacası yorum yapmaya gerek duymadan, kelimesi kelimesine katılıyorum.Egosunu burada tatmin etmeye çalışmasına da bir anlam veremiyorum ayrıca bu arkadaşın.

naz

Felsefe.net
Yeni Üye
Hakkınızda herhangi bir yorum yapmak istemiyorum, yalnızca "zor bir insanmışım" kısmıyla ilgili naçizane bir tavsiyem olacak size.
"Zor Kişilikler"le Yaşamak François Lelord, Cristophe André İletişim Yayınları
Belki işinize yarar.

usenenadam

Yeni üye
Yeni Üye
Kibir,
kendinden habersizliktir..
Güneşten haberi olmayan buz gibidir.
Mevlana

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Kimse kendini anlatmasın, herkes seni yorumlasın. Seni ortaya koyalım, sen hasta ol (öylesin) biz psikiyatrist olalım, seni sana anlatalım. Canın yanarsa son çare lobotomi yaparız. Yasal değil ama neyse...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar