Hacettepe Universitesi Felsefe Bolumu

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde phi tarafından oluşturulan Hacettepe Universitesi Felsefe Bolumu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,713 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Hacettepe Universitesi Felsefe Bolumu
Konbuyu başlatan phi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan phi

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Felsefe Bölümü 1969 yılında kuruldu. Bölümün kuruluş amacı, yaptığı eğitim, öğretim ve araştırmalarla, gerek kişisel ve toplumsal hayata yön vermede, gerek çeşitli bilgi alanlarında araştırma yapmada felsefi bilgiye olan ihtiyacın bilincine varılmasını sağlamak; böylece de hayatın içine girerek, ülkelerin gelişmesine katkıda bulunan bir bilgi dalı olan felsefeyi, zamanla ülkemizde de etkili bir duruma getirmektir.

Bölüm, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Programları ve Lisede Öğretmen olmak isteyen Sosyoloji ve Psikoloji Bölümü öğrencileri için Sertifika Programları yürütmekte; isteyen Bölümlerin öğrencilerine de seçmeli dersler vermektedir.

Bölümde, 4000 ciltlik Bilge Karasu kitaplığı bulunmaktadır.

Bölümün mezunları liselerde öğretmenlik yapmakta; çeşitli bakanlıkların eğitim ve kültürle ilgili birimlerinde, TRT ve basında, kamu kuruluşları ile özel kuruluşların eğitim, kültür, insan ilişkileri, planlama ve değerlendirmeyle ilgili birimlerinde de çalışma olanağı bulmaktadırlar.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar