forumdaşlık diye bir tanım

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde meyelan tarafından oluşturulan forumdaşlık diye bir tanım başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,655 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı forumdaşlık diye bir tanım
Konbuyu başlatan meyelan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

meyelan

Filozof
Yeni Üye
forum ahalisi,kıymetli yöneticiler ve forum yazarları,pek değerli misafirler:p
burda olmanızın bir sürü sebebi var doğru kendince herkesin,ben duygusal bir adamım salt bilgi paylaşımı için burda olmayı isterdim aslında,ama duygusal kaynaklı iticiler daha baskın hep ,belki alışkanlıklara meylim fazladır.Hemen bir kıymet kazanır herkes herşey ,hergün buralara neden uğrar insan,

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
"forumdaşlık" bir dayanışma çağrısı niteliğindedir. felsefe formunda ötekileştirme yapılamayacağından böyle bir dayanışmaya gerek yoktur; düşünceler çatışmalı ve paylaşım ile sentezlenen düşünceler yol alabilmelidir. düşüncelerimi paylaşmak, çoğalmak için buradayım.

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
İnsanların hayattan beklentileri, kendileri geliştirmeleri, sosyal çevreleri, çeversisizlikleri, benkilleri, iradeleri v.s binlercesi insanı insan yapan şey, insanı beraberinde belli yerlere sürüklüyor.Sürüklendikleri yerler ya kendilerinin kaynaklarını besleyecekleri yerler oluyor, yada kaynağı kurutmaya yönelik çalışmalar başlıyor.Ama şu bir gerçek ki içinde duygu olmayan bir şey yaşamak mümkün mü?Android işlemci bir yapımız yok ki, kendimizi bu duygulardan ayrıştıralım, çözelim ve salt benliğimiz ve bilgeliğimizle bir olguya yaklaşalım.Belli 50 yaşlar bunun için uygundur ama şuan ki yaşlarda , hep duygular, hep heyecanlar,hep keşfedilecek bilgiler olacaktır.Duygu paylaşımlarında salt temiz ve içten olduğu sürece birbirimize anlatacağımız hikayeler , bilgiler ve paylaşımlar hayattan birer ayna olacağı için güzel olacaktır.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
"forumdaşlık" bir dayanışma çağrısı niteliğindedir. felsefe formunda ötekileştirme yapılamayacağından böyle bir dayanışmaya gerek yoktur; düşünceler çatışmalı ve paylaşım ile sentezlenen düşünceler yol alabilmelidir. düşüncelerimi paylaşmak, çoğalmak için buradayım.
kasaba halkına hitap tarzındadır aslında,dayanışma çağrısı saymıyorum.halk farklı parçaların bileşimi öteki beriki orjine göre bakınca değişkenlik gösterebilir.kendine yolculuk denen süreçte her anın bir tanımsal karşılığı var.herşeyde bir neden sonuç ilişkisi,salt bilgi edinimine dair varsayımda kimse beni haklısın dedirtemez.çatışma isteği de uzlaşma isteği kadar insansı ve bu istekler silsilesi her durumda bir duyguya bağlanır.dolayısıyla sizinde dediğiniz gibi bir hissiyat var fakat azlık çokluk ve yönü açısından farklılık bireysel.birşeyler katıyor bilgi adına bunun için sayısız yol var.ama burda bulunmaya dair iç ses analizi, hangi telin üstüne daha sert basıyor. genel yapıda onun cevabını bulmak için sordum bu soruyu..umarım anlatmayı becerebilmişimdir.:)

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
ben çoğunlukla geleceğe yazıp-gönderiyorum. dünyanın tüm çocuklarını kucaklayarak diyorum ki; çocuklarım var/olacak gelecekte ve biri/leri beni duyacak...

meyelan

Filozof
Yeni Üye
işte bu gerçekten güzeldi ,duyulmaya değer kıymetli paylaşımlarınız bir gün biryerde birinin gönlüne mutlaka çarpar/çarpıyor.

istanbul2

Felsefe.net
Yeni Üye
Bu foruma ne zaman ne şekilde dahil olursan ol birçok şey genel olduğundan kendini yabancı hissetmiyorsun:) birçok şey öyle güzel ifade edilmiş ki okudukça okuma isteği çoğalıyor. Burada olmayı seviyorum.

flzf

Filozof
Yeni Üye
Forumlar biraz böyle arkadaşlarla hep aynı kafeye ,kahvehaneye çay ocağına veya bir mekana gidersin ya hani orada tanığın arkadaşlarla veya sürekli yeni tanıdığın insanlarla muhabbetin olur ya sanal ortamın mekanları bu forumlarda :) İçeriği bakımından mekanlar nasıl sosyal tabakalara ayrı ayrı hitap ediyorsa forumlarda düşünceler bakımından aynı şekilde hitap ediyor :)

ls2

Kahin
Onursal Üye
Benim ulvi amaçlarım yok , bu dünya ve insanlar bana çogu zaman garip geliyorlar,anlamaya çalışıyorum , anlamaya çalışırken burada buluyorum kendimi.. bazen onlardan kaçmaya çalışıyorum, gene burada buluyorum kendimi... bazen içim sıkılıyor burada buluyorum kendimi..bazen birşeyler paylaşmak istiyorum burada buluyorum kendimi ,bazen hiç sebepsiz burada buluyorum kendimi.. haliyle habire geliyorum ya ben buraya :cool::) ha birde burada özgür hissediyorum kendimi, burada zorunluluk yok burada herşey gönüllü ama hayatta herşey hep öyle olmuyor işte ...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
benim bir evim var ; örneğin/mesela "o" köyde ve o köyde de başka yaşayanlar var -yani onların evleri o;

X

FAdmin
Onursal Üye
Karakter zaafiyetini insanlari kendince argo tabirler kullanarak assagiladigini sanan arkadaslari birbirine kanka yapmak lazim. Dinsizin hakkindan imansiz gelir misali..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Benim ulvi amaçlarım yok , bu dünya ve insanlar bana çogu zaman garip geliyorlar,anlamaya çalışıyorum , anlamaya çalışırken burada buluyorum kendimi.. bazen onlardan kaçmaya çalışıyorum, gene burada buluyorum kendimi... bazen içim sıkılıyor burada buluyorum kendimi..bazen birşeyler paylaşmak istiyorum burada buluyorum kendimi ,bazen hiç sebepsiz burada buluyorum kendimi.. haliyle habire geliyorum ya ben buraya :cool::) ha birde burada özgür hissediyorum kendimi, burada zorunluluk yok burada herşey gönüllü ama hayatta herşey hep öyle olmuyor işte ...

Kendini halen özgür hissediyor musun?:smile:

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Forumdas "yazma ve de okuma olarak ayni formu kullanan" anlamindadir.

Yani burada ayni formu kullananlar arasindaki tek bag, ayni formun kullanimidir.

Eger buna "formu bilgi ve dusunce olarak besleme/koruma, yazar ve okur kitlesine okunabilecek/yazilabilecek bilgi ve dusunce sunma/Forma yakisir sekilde her bir yazarin dil ve uslupkullanmasi" v.s. gibi formu kullananin, formu dusundugunu de onemsedigini de eklersek, bu ancak bir bilinc farkindalik olarak nitelik konusudur.

Maalesef cogu forum ayni formu kullanmayi nicelik olarak degerlendirmektedir.

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Yeni düşüncelere açığız

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar