forumdaki atheist agnostik deist müslüman sayısını öğrenelim.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kahin tarafından oluşturulan forumdaki atheist agnostik deist müslüman sayısını öğrenelim. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,844 kez görüntülenmiş, 35 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı forumdaki atheist agnostik deist müslüman sayısını öğrenelim.
Konbuyu başlatan kahin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

forumdaki agnostik deist atheist ve müslüman sayısı ne kadar?

• Kullanılan toplam oy
    0

kahin

Kahin
Yeni Üye
anket yapıyorum forumdaki agnostikler atheistler ve deistler ve müslümanlar .dışında katılım yasaktır.

Çağrı

Yeni üye
Yeni Üye
tanrı bensem veya bir başka deyişle her insanın kendisi aslında bir tanrıysa oyumuzu neye kullanıcaz ?

kahin

Kahin
Yeni Üye
1: kendinizi yaratılmış fakat ,herşeyin amacının belirsizlik ilkesine dayandığını düşünüyorsanız.agnostisizmi.
2: tanrı olduğunuzu dşünüyorsanız atheizmi.
3: evreni yaratan bir varlık olduğuna fakat hiç birşeye müdahale etmeyen ve dinsiz oldugun a inandıgınız bir varlık varsa deizmi.
4: allaha peygamberine kitabına sınava inanıyorsanız müslüman seçenegi tam size göre.

kahin

Kahin
Yeni Üye
panteizm ve septikleri yazmadım,çünkü böyle bir inanış olması imkansız!gözüküyor,evren tanrı olamaz imkansız zamana hükmetmeyen bir varlık tanrı değildir.. septisizm ise herşeyden şüphe duymakta anlamsızdır.

kahin

Kahin
Yeni Üye
nihilizm ile atheizm aynıdır bu yüzden nihilizmide yazmadım..:):):)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Müslüman olabilmek için direniyorum resmen.Bu faydalı çalışma ile forumda yeni bir çağ açacaksınız ve ben de bu imarda tuğla filan olayım.

ls2

Kahin
Onursal Üye
inanmıyorum sitede 4 kafir var:O

kahin

Kahin
Yeni Üye
Müslüman olabilmek için direniyorum resmen.Bu faydalı çalışma ile forumda yeni bir çağ açacaksınız ve ben de bu imarda tuğla filan olayım.

güzelmişş tuttum bu bu espiriyi müslüman olmak için direnmek :D :D
:p:p

kahin

Kahin
Yeni Üye
halbuki ben hiç direnmedim,anında agnostik oldum, yoksa bu bilgi kirliliğinden çıkmak için epeyce bir direnmem gerekicekti. agnostisizm özgürlüktür,
bilgi kirliliğinden kastım:
1: teizm
2: atheizm
tam bir çöplük zihnimizi sadece yormaya yarar.gerçeklerle asla bagdaşmaz. sonra sanalmanik gibi olursunuz tam bir androit . :D
sanalmaniğin yazı tekniğini uzaylılar bile çözemez.. :D :D

agnostisizm olmasaydı deist olurdum. :)

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
arkadaşlar alışkanlık işte admin, olduğum yıllardan kalma bir alışkanlık 6 ayda bir anket düzenlerdim.
:)

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Oyumuzu kullandık hayırlı olsun :)

ls2

Kahin
Onursal Üye
Aman tanrım!(tanrı esprisi) hemen infaz edelimm!!!!! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

* Deizm
.

İnfaz ettiler zaten. tek tanrı var o da benin tanrım ve o tanrı(kral) kendine inanmayanı öldürmememizi söyledi. (kralın elçisi kralı temsil eder, elçiye inanmayan krala inanmıyor demektir, yani peygambere inanmayana ölüm)

pagan dinler bu yönü ile tek tanrıcı dinlerden daha insanidir. en azından tek tanrı benim tanrım ve tek hakikat bu demiyorlar.

Sindella

Yeni üye
Yeni Üye
panteizm ve septikleri yazmadım,çünkü böyle bir inanış olması imkansız!gözüküyor,evren tanrı olamaz imkansız zamana hükmetmeyen bir varlık tanrı değildir.. septisizm ise herşeyden şüphe duymakta anlamsızdır.

Size yanlış gelen görüşler konusunda nasıl bu kadar kesin olabiliyorsunuz? Özellikle tarih boyunca bahsettiğiniz görüşleri savunan birçok insan oldu. Bir görüşü eleştirebilirsiniz fakat yok sayamazsınız. Bu faşizmdir. Agnostiklerin düşüncelerinin temeli septisizmdir bu arada.

Sindella

Yeni üye
Yeni Üye
1: kendinizi yaratılmış fakat ,herşeyin amacının belirsizlik ilkesine dayandığını düşünüyorsanız.agnostisizmi.
2: tanrı olduğunuzu dşünüyorsanız atheizmi.
3: evreni yaratan bir varlık olduğuna fakat hiç birşeye müdahale etmeyen ve dinsiz oldugun a inandıgınız bir varlık varsa deizmi.
4: allaha peygamberine kitabına sınava inanıyorsanız müslüman seçenegi tam size göre.

Agnostisizmin tanımını da yanlış yapmışsınız.
Agnostisizm, bilinmezcilik[1] veya bilinemezcilik;[2] teolojik olarak tanrının varlığının veya yokluğunun, bilimsel olarak da evrenin nereden türediğinin bilinmediğini veya bilinemeyeceğini ileri süren felsefi bir akımdır.[3] Bu akımın takipçilerine agnostik veya bilinemezci denir.[2] Agnostisizmin iki türü vardır. Zayıf agnostisizme göre hiç kimsenin tanrı hakkında bir bilgisi yoktur, ancak bu belki bilinebilir. Güçlü agnostisizme göre ise tanrı hiçbir şekilde bilinemez.
Terimin anlamı bu

kahin

Kahin
Yeni Üye
Agnostisizmin tanımını da yanlış yapmışsınız.
Agnostisizm, bilinmezcilik[1] veya bilinemezcilik;[2] teolojik olarak tanrının varlığının veya yokluğunun, bilimsel olarak da evrenin nereden türediğinin bilinmediğini veya bilinemeyeceğini ileri süren felsefi bir akımdır.[3] Bu akımın takipçilerine agnostik veya bilinemezci denir.[2] Agnostisizmin iki türü vardır. Zayıf agnostisizme göre hiç kimsenin tanrı hakkında bir bilgisi yoktur, ancak bu belki bilinebilir. Güçlü agnostisizme göre ise tanrı hiçbir şekilde bilinemez.
Terimin anlamı bu

agnostisizmi kopy paste yapmanıza gerek yok, karşında agnostisizmin kurucu üyelerinden biri var onunla konuşuyorsunuz .. :D agnostisizm septisizm olsaydı septisizmi
asla varolmazdı değilmi? bak şimdi septikler tanrı olsa bile onun varlığından şüphe duyarlar
septisizmin mantığı bu , :cool:
ama agnostikler bilinmez derken gizli özne kullanmışlar varolma olasılıgada vardır demişler.sadece bilinemez demişler ama septikler bu oalsılığıda yok etmiştir.. :D
demekki tanrının ispatı olsaydı agnostikler inanırdı. ama septikler öylemi tanrının ispatı olsa bile
durun yahu nerden? çıkardınız bu tanrımı? gerçekten ispat falan anlamam yineden şüphe duyarım derlerdi güven bana. aradakı en büyük farkta bu.

zayıf agnostik veya zayıf atheist bir kavram yoktur, bunlar bazı sitelerin hit ! almaları içii uydurdukları bir takım palavralardır, açık ve net biçimde atheizm tanrıyı reddeder, agnostisizmde tanrının varlığını yada yoklugunun ispatı teolojık olarak yoktur der,
ama asla reddetmez. saygılarımla.
atheizm tanrıya inanmaz ispat ister ispatı olduktan sonrada tanrıyı reddeder atheizmın
mantıgı bu gerçek dünyaya geldin matrixin elindesin. :D

Son düzenleme:

Sindella

Yeni üye
Yeni Üye
agnostisizmi kopy paste yapmanıza gerek yok, karşında agnostisizmin kurucu üyelerinden biri var onunla konuşuyorsunuz .. :D agnostisizm septisizm olsaydı septisizmi
asla varolmazdı değilmi? bak şimdi septikler tanrı olsa bile onun varlığından şüphe duyarlar
septisizmin mantığı bu , :cool:
ama agnostikler bilinmez derken gizli özne kullanmışlar varolma olasılıgada vardır demişler.sadece bilinemez demişler ama septikler bu oalsılığıda yok etmiştir.. :D
demekki tanrının ispatı olsaydı agnostikler inanırdı. ama septikler öylemi tanrının ispatı olsa bile
durun yahu nerden? çıkardınız bu tanrımı? gerçekten ispat falan anlamam yineden şüphe duyarım derlerdi güven bana. aradakı en büyük farkta bu.

zayıf agnostik veya zayıf atheist bir kavram yoktur, bunlar bazı sitelerin hit ! almaları içii uydurdukları bir takım palavralardır, açık ve net biçimde atheizm tanrıyı reddeder, agnostisizmde tanrının varlığını yada yoklugunun ispatı teolojık olarak yoktur der,
ama asla reddetmez. saygılarımla.
atheizm tanrıya inanmaz ispat ister ispatı olduktan sonrada tanrıyı reddeder atheizmın
mantıgı bu gerçek dünyaya geldin matrixin elindesin. :D

Söylediklerinize kaynak belirtebilir misiniz? Ben vikipediden aldım ve kaynakları güçlüydü.

Agnostisizm septisizmdir demedim, septisizmden temel alır dedim. Septik düşünceyle ortaya çıkmıştır ve tanrının var olup olmadığını bilemeyiz der.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Agnostisizm septisizmdir demedim, septisizmden temel alır dedim. Septik düşünceyle ortaya çıkmıştır ve tanrının var olup olmadığını bilemeyiz der.[/QUOTE]

tamam şimdi anlaştık.. :rolleyes: benim kaynagımda karanlık madde karşıt madde
ve rüyalar.. :D
Agnostiklerin düşüncelerinin temeli septisizmdir

neyse bu yazıyı görmedim bile ..sadece gördüğümü düşündüğüm için görmüş
oldum bazen diyorumki beynim boş olsaydı gözleri ne işe?yarardı ..
hiç böyle düşündünmü? 5 duyu organın yok ama yinede yaşıyorsun.
tıpkı bir ceset gibi bunun temeli 5 duyu organ ama inanmam için bunlara
ihtiyacım yok sadece aklımı kullanırsam septiklerden bir adım önde olucagımdan hiç şüphen olmasın..septikler 5 duyu organını kullanarak septisizmın temelini oluşturmuşlardır.
hiç böyle düşünmedin değilmi?agnostisizm için yaşamaya bile gerek yok.
sonsuza dek komada rüya görsem bile yinede en büyük gerçeğin belirsizlik ilkesi
olduğunu anlardım. ya sen gerçekten anlarmıydın?

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
Söylediklerinize kaynak belirtebilir misiniz? Ben vikipediden aldım ve kaynakları güçlüydü.

Agnostisizm septisizmdir demedim, septisizmden temel alır dedim. Septik düşünceyle ortaya çıkmıştır ve tanrının var olup olmadığını bilemeyiz der.

bazen o hedefe ulaşabilmek için özel birşeyler gerekir ,tıpkı bir program gibi
zamanı gelince ve komutlar yüklendikçe sonuçların sadece kaynagın yansıması olduğunu
bilicek kadar bilinçli olmak gerekmezmi?

Kuşkuculuk, septisizm, skeptisizm veya şüphecilik, her tür bilgi savını kuşkuyla karşılayan, bunların temellerini, etkilerini ve kesinliklerini irdeleyen, ayrıca aklın kesin bir bilgi elde edemeyeceğini, hakikate erişilse dahi sürekli ve tam bir şüphe içinde kalınacağını, mutlak`a ulaşmanın mümkün olmadığını savunan ..inanıştır..

şüphe içinde kalmak bitmemiş bir yaşam gibidir,belirsizlik ise artık şüpheye yer kalmamış halidir. anladınmı?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar