Forum Düzeni - 25/07/2012

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde Feylesof TeCe tarafından oluşturulan Forum Düzeni - 25\/07\/2012 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,856 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Forum Düzeni - 25\/07\/2012
Konbuyu başlatan Feylesof TeCe
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan birazdahaderinmavi

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba...

Şu an Felsefe.NET forumunun yönetiminde 2 kişi bulunmaktadır. "mavimor" ve "Feylesof TeCe"
Ve bizler de birer insanız, bizler de forum üyesiyiz. Sadece yetkilerimiz var ki bunlar da forum düzenini sağlayabilmek adına.
Biz insanız derken robot olmadığımızı ve 24 saat Felsefe.NET'i inceleme altında tutamayacağımızı belirtmek için söylüyorum, en azından bunu kendi adıma söylüyorum. Zaten dediğimi de kimse yapamaz, kimse 24 saat kontrol edemez.

Bu sebepten sizden bazı şeyler rica edeceğim. Çünkü kişisel işlerimden dolayı sadece birkaç gün bile foruma giremediğim de muhakkak yanlış gitmiş bir şeyler oluyor. Böyle yanlışlar olmaması adına, az sonra belirteceğim hususlar hakkında daha özverili olmanızı rica ediyorum.

1- Forumda yazılan her şeyi okumamız mümkün ama teknik olarak, aslında hepsini okuma gibi bir yeteneğim yok. Bir tartışmaya giriyorsunuz 3-4 sayfa, sonuna geldiğimde başını kaçırıyorum ki sizler bile tartışma anında ne yazdığınızın farkında bile değilsiniz. Sözün özü ben yine de sayfaları okuduğumda gözümden kaçan bir şeyler olabilir. Bu sebepten bizim göremediğimizi bize "özel mesaj" yoluyla bildirin. Konunun içine "bu yazılanları yönetim görmüyor mu?" gibi mesajlar yazmayın. O yazılanları da göremiyoruz ve konunun içine yazdığınız yakınma mesajlarını da göremiyoruz. Gördüğümüzde bazen geç kalmış oluyoruz.

2- Burası Düşünce, Eleştiri ve Paylaşım Platformu, kesinlikle sohbet sitesi değil. Konulara mesaj yazarken bazen düşünmeden yazıyorsunuz. Bir şey yazıyorsunuz, iki dakika sonra bir şey daha ve bir dakika sonra yine bir şeyler yazıyorsunuz. Yazacağınız şeyi aklınızda tasarlayın, kısa ve öz biçimde aktarın. Kendiniz bile geri dönüp okusanız yazdıklarınızı bana hak verirsiniz. Zaten mesajı girdikten sonra, bir süre düzenleme hakkınız var. Aklınıza gelen her şeyi ardı ardına yazmanızın hiç de hoş bir yanı yok.

3- Forumun alt kısmında bulunan chatbox kutusu, sohbet amaçlıdır. Sohbet etmeniz için var, yönetime seslenmek için değil. Biz forumu takip etmeye çalışırken bir de chatbox'tan taleplerini dinleyecek ve karşılayacak değiliz. Bir sorun varsa "özel mesaj" yoluyla iletin bize.

4- Burada resim, karikatür, şarkı klibi, videolar paylaşılabilir. Ama burası facebook değil, paylaşımlarınızın da bir sınırı olsun. Bir sanatçının albümünün tüm şarkılarını paylaşmak ki çok saçma. Albüm tanıtılabilir ve uygun siteye yönlendirilebilir.

5- Forumda yazılar siyah renkle yazılmalıdır, renkli yazı kullanmayın. Alıntı adı altında da başka sitelerden kopyala-yapıştır yapmayın.

Şimdilik bu kadar, bu yazdıklarımı önemseyeceğinizi umuyorum...

Foruma girip çıktığımda bir yorgunluk hissetmeyeyim. Mesajların rengini değiştir, ardı ardına yazılmış spam içerikli mesajlara benzer mesajları birleştir, yanlış açılmış konuları uygun yere taşı, tartışma girilmiş ve sayfalarca uzun uzun yazılar var, içinde hakaret var mı diye incele... Yani biraz yardımcı olun.

link problemi: galiba forum dışına link çıkışı yok ("galiba diyorsun, sen nasıl yöneticisin?" demeyin, ben teknik kısma bakmıyorum.) bu sebepten link verecekseniz, mesaj ayarlarından -Linkleri otamatik urlye cevir- seçeneğini kapayın ve linkinizi düz yazı olarak ekleyin. Linke ulaşmak isteyen o link adresini adres çubuğuna yazarak ulaşabilir.

Örnek: http://umumikalem.blogspot.com

İpar

Felsefe.net
Yeni Üye
Değerli kardeşim,
Tabi ki insansınız ve uyarıda bulunmak elbette ki yönetim olarak hakkınız
Lakin bir de şu var

Felsefe forumunu on sekiz yaşında ,felsefe hakkında yeterli donanımı olmayan bir kardeşimizin yönetiyor olduğunu görmek ,yıllardır bu alanla iştigal etmiş olanları yalnızca teknik açıdan kullanıcı farzetme sonucunu da doğuruyor

Diyorum ki,şekilden ziyade içeriğe bakın;bakabilin

Yoksa burası sadece forum olur,ama felsefe forumu değil

Naçizane fikrim Felsefede yetkin kişilerin yönetimde yeralıyor olma temennisi.Ki öylesine burada olmayalım

Saygılarımla

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Değerli kardeşim,
Lakin bir de şu var

Felsefe forumunu on sekiz yaşında ,felsefe hakkında yeterli donanımı olmayan bir kardeşimizin yönetiyor olduğunu görmek ,yıllardır bu alanla iştigal etmiş olanları yalnızca teknik açıdan kullanıcı farzetme sonucunu da doğuruyor

Naçizane fikrim Felsefede yetkin kişilerin yönetimde yeralıyor olma temennisi.Ki öylesine burada olmayalım

Saygılarımla

Bu sitede 1 yılı geçkin üyeliğim var ve bir o kadar yöneticiliğim. Yönetici olmak için yaşın önemli olmadığını buradaki çoğu üye biliyor. Bildikleri için benden uzun süredir memnunlar ve ben tek yönetici de değildim. Şimdi tek yöneticinin ben kalmış olmam bile, yaşım kadar önemli değil yani. Herkes yönetime başvurabilir ama burası bir şirket değil, sadece felsefe diploması alanları yönetici yapacağız demiyoruz. Ama kimse yönetici olmaya yanaşmıyor, aksine yönetime bol bol laf atıyorlar. Yönetime aldıklarımız da bir süre sonra üyelerle papaz oluyor ve yönetimden ayrılmak istiyor. Her site üyesi gibi benim de bu foruma çok katkım oldu, yönetici olarak daha da fazla katkılarım oldu. Aynı eski yönetimdekiler gibi... Bu mesajım biraz lakayıt olmuş olabilir ama vaziyet budur. Diğer üyeler nederler acaba? Onlar (eski üyeler, forumu bir aile gibi görenler) anlayışla karşılarlar ki zaten bu anlayışla karşılanması gereken bir durumdur.

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Talha kadar felsefe ile alakalı mısınız sorgulamakta fayda var.. Kendisi felsefe olimpiyatlarına katılan bir arkadaşımız ve bir kitabı çıkmış bu yaşında...

Neyse polemiğe dökmeden şunu da belirteyim. Sitede yönetime katkısı olacağına inandığınız ve ikna ettiğiniz herhangi bir arkadaşımız varsa seve seve yönetime alalım.. Siz de taşın altına bir uzatın elinizi..

Değerli kardeşim,
Lakin bir de şu var

Saygılarımla

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
ezberi bozacak olan genç/sorgulayan beyinlerdir. bu nedenle Feylesof'un yaşını sorun olarak görmemek gerekir. siteye yaşını eklememiş de olabilirdi. o zaman hakkında böylesi bir yargıya varılmayabilecekti. öze dair yanılgıları varsa eleştirilmelidir ve fakat salt yaşına bakarak yapılan eleştiri yersizdir. üstlenmiş olduğu görevin ağırlığını hesaba kattığımızda öz-verili bir emek/zamanı harcadığı açık ve tartışmasızdır. Feylesof'un yönetimde olmasından dolayı şahsen bir sorun yaşamadım. uğraşılarında başarılı olmasını dilerim. ayrıca yönetimde olan her kim ise eleştiriye açık olmalıdır. bu, işin doğasında var. herkese iyi forumlar dileğimdir.

İpar

Felsefe.net
Yeni Üye

Yönetici olmak için yaşın önemli olmadığını buradaki çoğu üye biliyor.

Hımm

İşte sorun burada,algınızın tek taraflılığında
Ya yazılanı okumadınız ya da savunmaya geçtiniz.
Size forumda yönetici olamazsınız denilmedi,ne haddime üstelik..Birçok forum var ki 15-16 yaşında çoluk -çocuk yönetici

Felsefe çoluk çocuğun eline kalmış kadar mı fukara..

İşin aslı ve vurgulanmak istenen şu idi:

Felsefede ne kadar yetkinsiniz?
Yıllarını bu işe vermiş insanlar varken,siz ne cüretle burada felsefe hakkında alim geçinirsiniz;ki biz nicedir içindeyiz ve halen birçok şey bilmiyorken

Ve kıssadan hisse:

Ne Bilmediğini Bilmek Mühim Mesele

Felsefe bilmediğini bilmekle başlar..
Madem öyle,bana da yol göründü..Bilmediğini bilenin bilgiyi önemseyeceği diyarlara

Saygılarımla

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
sn. ipar, sizi yeni tanımaya başlamıştık, daha karşılaştığınız ve problem olarak algıladığınız üstelik de çok gereksiz ve önemsiz ilk sorunda; (feylesof kardeşle küçük bir anlaşmazlığa düştüğünüz için) gitmelere kalkmak, doğru bir yaklaşım olamaz... kendini özgürce ifade etmek, dışa vurmak; kendini gerçekleştirmenin olanaklı tek yoludur... yalnız feylesof kardeşin değil, buradaki diğer forumdaşlarınızın da, biraz daha adam olabilmek için, sizin katkılarınıza gereksinim duyacağını ve aynı zamanda sizin de bizlerle, zaman zaman hararetli şekillerde olsa da; paylaşımlarda bulunmaktan, zararlı çıkmayacağınızı düşünüyorum...

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Bilirsiniz bir tekerleme vardir.

"Ayinesi istir kisinin, lafa bakilmaz;

Rutbe-i asri gorunur, her eserinde"

Iste bu baglamda kisinin yasinin degil; onun dile getirdiklerinin gozlemi soz konusudur.

Yalniz sizin duygusal olarak "pireye kizip, yorgan yakmaniz" size ve felsefeye pek yakismadi.

Sonuc ta sitedeki kitlesel paylasimda amac, yoneticil;ikten ziyade, site kitlesine bilgi ve dusunce iletebilmek ve onlardan da bilgi ve dusunce alabilmektir. Bu da karsilikli bilgi ve dusunce alisd verisidir.

Bence kitle adina yoneticilikten once buna yogunlasmak ve konsantre olmak ve de bunu dile getirmek; yukarida verdigim kitanin bir gozlemi olacaktir.

O yuzden bu duygusal ve kisiye yonelik dile getiriminizden vaz gecmenizi umuyor ve yazinin basligfindaki kita dogrultusunda bilgi ve dusunce alis verisinize devam etmenizi umuyorum.

P

Pyramos

Ziyaretçi

Yetkin .. sihirli kelime bu..bunu yaşla doğru orantılamak ne kadar doğru? ayrıca temelde; insanda da felsefede de doğru orantı yoktur.

ismi lazım değil yaşının hakkını veremiyenleri de gördük:)

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
Yetkin .. sihirli kelime bu..bunu yaşla doğru orantılamak ne kadar doğru? ayrıca temelde; insanda da felsefede de doğru orantı yoktur.

ismi lazım değil yaşının hakkını veremiyenleri de gördük:)

aslında kişinin felsefi birikimi, felsefi ilgilerine, eğitim gördüğü alana, entellektüel kapasitesine... ve fakat aynı zamanda yaşına da bir ölçüde bağlıdır... o nedenle, çok genç arkadaşların felsefi birikimlerinden kuşku duyulması normaldir...

sakal

Kahin
Yeni Üye
İpar arkadaşımız benden daha alıngan çıktı..yalnız yöneticilik gerçekten zor,fakat böyle değerli arkadaşların bulunduğu bir ortamda dilimizin sivriliğini biraz törpülememiz gerektiğini düşünüyorum.Dün gece bu arkadaşa özel mesaj yoluyla yazılarının renkli olmasından ve okumaktaki rahatsızlığımdan bahsettim,sağolsun oda beni kırmadı ve forum kurallarına uyacağını söylemişti..ne olduysa benden sonra olmuş..umarım admin bir şekilde kendisine ulaşır.kendi adıma böyle dolu ve zengin bir arkadaşı kaybetmek istemem..bilgilerinize..

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Ben sadece tüm üyelerin uyması gereken kuralları duyurdum. Buna sadece bir kişinin tepki vermesi ve o kişinin de, duyurduğum kurallardan 5.sini ihlal eden kişi olması, bana düşmanca bir yaklaşımdır. Diğer 4 kurallar da diğer üyelerin ihlallerinden tespit edildi ama kimse tepki göstermedi. Zaten tepki gösterilmesi anlamsız, çünkü kurallar anlamsız değil. Yine de inanıyorum ki tepkileri olsaydı. Tepkileri kurallara olurdu, yaşıma değil.

ayrıca yönetimde olan her kim ise eleştiriye açık olmalıdır. bu, işin doğasında var. herkese iyi forumlar dileğimdir.

Haklısınız hocam, ben olumlu ya da olumsuz tüm eleştirilere açığım. Eleştiriler değerlendirilirse mükemmeliyete ulaşmak mümkündür. Ama 1994'ten senesinde doğmuş olmam eleştirilecek bir şey değil.

Yönetici olmak için yaşın önemli olmadığını buradaki çoğu üye biliyor.

Hala renkli, yazmadaki ısrarınızı anlayamadım. Bu forumda 1994 senesinde doğmuş olmak kurallara ters düşmüyor ama renkli yazmak kurallara ters düşüyor. Ve defalarca uyarmamıza rağmen hala bunu anlayamamış olmanız da mantığa ters düşüyor.

Bu konu başlığı, forum düzeni için uygulanması istenen kuralları açıklamaya yönelik açılmıştır. Kişisel tartışmalara sebebiyet vermek için açılmamıştır. Kurallar duyurulmuştur hatta görüyorum ki üzerinde tartışılmış. Bu mesajdan itibaren konu dışı (kurallarla ilgili olamayan ya da şahıslarla ilgili olan) olan mesajlar silinecektir.

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Bugüne kadar gidene dur demedim hiç. Phi bile ben yazmayacağım dediğinde "hür iradendir" deyip kenara çekildim. Sonuçta yazmak istemiyorsa arkadaşımız ısrarcı olmanız bence doğru değil. İlgi yaratma kaygıları bunlar.. Bu son cümleyi yazmadan önce ender de olsa düşündüm:) Çünkü ortada hiç bir şey yok, Talha'nın ortada agresif tutumu vs yok. Yıllardır forumlara giren bir arkadaşımızsa eğer zaten bundan daha iyi kitleye ve yönetime çok nadir rastlamıştır. Ki ben yüzlerce foruma girdim çıktım..

Neyse uzatmayalım. Yazmak isteyene her zaman yardımcı oluyoruz, tıkanıklık olan yeri açmaya gayret ediyoruz, elimizden geldiğince yönetmeye çalışıyoruz. Bizler yaşayan, nefes alan ve herkes gibi kısıtlı zamanları olan insanlarız. Her konuyu okuyabilecek, değerlendirebilecek zamanımız yok malesef. İşte bu yüzden yönetimin yetişemediği yerlerde sizler varsınız, mesajla, mesaj rapor ikonuyla bugüne kadar cevap alamadım diyen varsa çıkıp söylesin..

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
yalnız kişiler bazında değil, bütün bir ülke olarak da zor ve sıkıntılı günlerden geçiyoruz; deyim yerindeyse, tedirginiz, diken üstündeyiz, giderek daha kırılganlaşıyoruz... şu sıcak günlerde, biraz daha anlayış, biraz daha esneklik ve hoşgörü ve belki biraz daha empati...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar