fetullah gülen tarikatı ve gerçek yüzü Türkiye'yi parçalama planları

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Siyaset Meydanı kategorisinde şehrin yabancısı tarafından oluşturulan fetullah gülen tarikatı ve gerçek yüzü Türkiye'yi parçalama planları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 26,976 kez görüntülenmiş, 30 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Siyaset Meydanı
Konu Başlığı fetullah gülen tarikatı ve gerçek yüzü Türkiye'yi parçalama planları
Konbuyu başlatan şehrin yabancısı
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ls2

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Beni şaşırttin Talha cim... Benim orayA bir caya gidesim vardı ama siz böyle deyince haksızlığınızı daha iyi anladım artık yemeğe gitmeyi düşünüyorum !!! Size son sözüm her şeyi objektif olarak değerlendirebilir bir bilim adamı olabilmek bilim adamı olmanın ilk şartı

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Afiyet olsun ne diyelim.

Esaretin gönüllüsü, esareti esaret olmaktan çıkartmaz.
Esaret ile ilgili kısım doğru çok doğru ama ek yapalım !!! İnsan ya kendınin esiri olur yahut Tanri nin !!! üstünde düşünmeyin ama platon ve Sokrates i iyi okuyabilirsiniz.

cemozen

Üye
Yeni Üye
Binlerce yıl önce gökten geldiği farz edilen kanunlarla, kurallarla, hukukla, esaretten kurtulunabileceğini düşünen birine, esaretin karşıtı olarak özgürlük gibi kavramın da yaşadığımız gezegende var olduğunu, "mutlak özgürlük var mıdır" tartışmasının yapıldığını, ifade etmenin çok boş olduğunu düşünüyorum. Ve de susma hakkımı kullanmak istiyorum.

Dediğim gibi; afiyet olsun, yutun size verilen tüm lokmaları.

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Binlerce yıl önce gökten geldiği farz edilen kanunlarla, kurallarla, hukukla, esaretten kurtulunabileceğini düşünen birine, esaretin karştı olarak özgürlük ve mutlak özgürlük gibi kavramların da yaşadığımız gezegende var olduğunu ifade etmenin çok boş olduğunu düşünüyorum. Ve de susma hakkımı kullanmak istiyorum.

Dediğim gibi; afiyet olsun, yutun size verilen tüm lokmaları.
tamam sonsuza kadar susalım birlikte birbirimize karşı....eğer tüm problemlerimizi böyle çözmüş olacaksak

toz_zerresi

Üye
Yeni Üye
Cevap: fetullah gülen tarikatı ve gerçek yüzü Türkiye'yi parçalam

Huriyi boşver de bak etrafına ne kadar güzel kadınlar var. Nehirler zaten bu dünyada da var. İçinden su akıyor. Başka gezegende de sıvı metal akıyormuş. Başka şey de akar. Başka neyi anlamadın bu cennet algısı ile ilgili? Zaten dünya ile aşırı meşgul arkadaşların burada dahi 5-10 sevgilisi yok mu? Çok mu zor 70 hatun işi? Uçan köşklere de şaşırırsın sen. Uçaklara bir bak... Yada uçan balonlara. Başka ne şaşırttı seni? Yakuttan köşkler mi? Ver bana yeterince yakut, yapayım sana yakuttan köşk. Ne var ki bunda? İstersen sana altından musluk bi de platinden sehpa yapayım. Bak bakalım canlı türlerine. Ne kadar enterasan canlılar var. Ne kadar çok tür var. Şaşırma cennetteki üç-beş huriyle köşke!

Cemaatin bir yeri veya bir şeyi ele geçirmeye çalıştığı yok. Bugüne kadar hakimiyeti elinde tutan ve üstelik bunu kendine hak gören resmi ideoloji ile ters düştü sadece. Hepsi bu. Alevisi de ters düştü, kürdü de. Düşmedi mi? Adamlar ülke bizim dedi bugüne dek. Modellediler de ideal vatandaşı. Ama birileri de o ideal tanıma uymak istemedi. Hepsi bu. Organize olup kendi fikirleri doğrultusunda bir şeyler yaptılar.

Kedi kesmediler, bina bombalamadılar, yürüyüş yapmadılar, anarşi çıkarmadılar, tecavüz etmediler... Neymiş devleti ele geçireceklermiş. Komik olmayın lütfen. Ben ki evet günahları bol olan bir inananım ama bu kadar komik şeyleri duyunca onlara gidip dahil olasım geliyor.

Hellen ROSE dünyada 10 milyon gönüllü ve 2000 civarı okulları olduğu tahmin ediliyor diyor. Dünya çapınde değerlendirirseniz bu rakam bir hiçtir. Türkiye'ye yöneltilse idi bu enerjileri inananın bana iktidar tamamen onlardaydı.

Başkalarına karşı güya bu adamlar duyarsızmış. İyide bu başkaları dedikleriniz adamların hedef kitlesi değil mi? Bugün onlardan olanlar dün başkaları değil miydi? Saçma sapan sözler.

İyi organize olmuşlar ise bence tebrik etmeliyiz. Becerebilmişler demeliyiz. Biz sayın filozofların benzer bir çalışması var mı ortaya koyabileceğimiz?

15 milyon yahudi dünyayı çekip çeviriyor. Ortak bir hedef ve iyi bir organizasyon ile... Düşünün az!

Saf olmayın!!! Kardeşim bize ne iktidardan biz insanlık peşindeyiz diyecek kadar da saf olmayın!!! Dünyada sadece yahudi ile evangelik'in sesi çıkmasın. Çinin çıkmasın. Az da bizim çıksın. Umulur ki zenginleşiriz de başkalarına da faydamız olur. Sudan, somali, afganistan bosna ve benzeri gibi...

Yaşasın Atatürkçü gençlik demiş bir temiz kalpli kardeş. Yaşasın tabi ama barda pavyonda değil. Belki düşünce derneğinde ve belki organize güzel işlerin içinde. Slogancılıkla varılan yer belli. Kordonda rakı ile gelinebilecek yerde belli. İcraat lazım icraat. İş yapın.

Size hep rAHMETLİ aTATÜRK GİBİ BİR ADAM LAZIMDI ama bin kişi bir araya gelip bir atatürk edemediniz. Bunu akıl da edemediniz üstelik. Para kazan, ye, iç, ve sıç. Sonra da slogan at.

İdeolojiniz kadın erkek buluşmalarından ve yakınlığınlığından öteye gidebilse idi evet belkide daha demokratik bir ülke olacaktık. Ne solcu olabildiniz ne milliyetçi. Tek bildiğiniz slogan atmak. Bu ülke süper kalite bir sol ile çok daha demokratik hale gelebilirdi. Ama siz sol olamadınız, olamazdınız da zaten. Milliyetçi genleriniz karşı çıktı buna hep.

Hala hıyanet senaryoları çizip oturduğu yerden asıp kesenler var. Hıyanet pasifliktedir. Hıyanet organize olamamaktadır. Menfaatçiliktedir. Siz oturan boğalar, iki kazı güdecek konumda değil iken, memleket meseleleri hakkında atıp tutuyorsunuz. Tembellikten göbekleriniz dizlerinize inecek az kaldı. Silkinin de siz de katkı yapın madem.

sakal

Kahin
Yeni Üye
ağzını gavura kiralamış vaiz...

[video=youtube;sBVq7cc0kpU]https://www.youtube.com/watch?v=sBVq7cc0kpU[/video]..

dikkat ederseniz başlık bundan 3 sene önce açılmış...bazıları bazı şeylerin farkına çok önceden varmış..umalım herkesin gözü açılır..

sakal

Kahin
Yeni Üye
fethullah gülen bugün internete düşen bir videoda hükümete beddualar edip ağzından salyalar saçarak veryansın ediyor..kendini de araya sıkıştırıp yok cami pencerelerinde senelerce yatmış yok bilmem ne diyerek fakir edebiyatı yapıyor..be adam demezler mi senin ülkende yangın varken sen hizmet için mi milyon dolarlık malikanede sefa sürüyorsun..adamsan eğer gel bu mücadeleyi ülkende yap sömürgenlerin kucağında değil..

bende diyorum ki,ALLAH SENİN DE CEMAATİNİN DE (salih müslümanlar hariç) BELASINI VERSİN !!!

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Yalanlar boğulunca, gerçek gün yüzüne çıkar;

ama galiba önce bizim yalanlar içinde boğulmamıza gerek var,
Ya da boğulmamak için gerçeklere tutunmamız gerektiğini öğrenmeliyiZ;
Çok parçalı ve çok değişkenli bi bi denklem bu gerçek, Her biri ayrı yerden çıkıyor, Her taşın altına bakmak incelemek gerekiyor; Hiç biri birbirinden ayrılıp tutup çeklip bahsedilemiyor;

bi şeylere bi isim verilecekse ya da anlaşılacaksa;

karanlık karanlıktır;
Karanlanma karanlanmadır ; karalama karalamadır /karanlıklanma karanlıklanmadır,
aydınlanma aydınlanmadır; aydınlama aydınlamadır / aydınlıklanma aydınlıklanmadır;

Bu ikisi birbirini tersi ve zıttıdır, biri bilgi peşine diğeri karanlık ve cehalet peşine düşer, Biri açmaya açıklamaya aydınlatmaya çalışır, diğeri örtmeye gizlemeye, Her yerde vardır bunalrdan, din, bilim, milim, şu bu farketmez; homojen dağılımlı; Belki de herkes taşır bu iki kutbu ve bu iki yetiyi ama kişi kendini bunlardan birine daha çok odaklamaya ya da adamaya yönelir ve böyle yükselir belki,

Bi şeyi başkaları anlamıyorsa, birini ne yaptığı, ne ve kim olduğu apaçık açık değilse, birilerini ve bi şeyler özgüyse, kapalıysa-örütlüyse bunlar karanlık ve bulanık sulardır, kim ve ne olursa olsun,

aydınlığın, sırları, mırları, anlaşılamayanları, anlatılamayanları, gizlemleri ve sırları olmaz; olamaz, burdan tanıyabilirsiniz kimi-kimseyi;

sakal

Kahin
Yeni Üye
1527023_274112142736092_760426099_n.jpg

ls2

Kahin
Onursal Üye
Sözde dindar /inançlı olanların veya kendini sözde Tanrıya yakın bulanların aşırılıklarına bakıp bunların birer çılgın olmadığını söyleyebilir miyiz :)

belkide bunların hepsi gerçek dinden kopmuş insanlar..Allah rızası için kul hakkı yiyoruz diye bir cümle din esasları içinde kurulabilir mi arkadaş ya :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar