Felsefe net satilmistir

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde X tarafından oluşturulan Felsefe net satilmistir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,415 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Felsefe net satilmistir
Konbuyu başlatan X
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

X

FAdmin
Onursal Üye
Merhaba arkadaslar www.felsefe.net alanadi tum haklariyla beraber [MENTION=6787]Cry[/MENTION] nickli arkadasa satilmistir. Siteyi daha iyi yerlere getirecegine inancim tam. Hayirli olsun.

ethercity

Felsefe.net
Yeni Üye
hayırlı olsun, alanadları satışı vardı bugün mail üzerinden bakmıştım, umarım daha güzel yerlere gelir.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Hayırlı ,uğurlu,kutlu olsun. umarım site hareketlenir. bence de kesinlikle hakettiği yerde değil.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Merhaba arkadaslar www.felsefe.net alanadi tum haklariyla beraber [MENTION=6787]Cry[/MENTION] nickli arkadasa satilmistir. Siteyi daha iyi yerlere getirecegine inancim tam. Hayirli olsun.

Hayırlısı olsun.
Yeni gelen arkadaşlara başarılar diliyor, sana ve [MENTION=4925]Alper[/MENTION]'e de verdiğiniz emekler için teşekkür ediyorum.

Painfully

Üye
Onursal Üye
Hayirli olsun insallah, umarim guzel yerlere gelir.
Basarilar diliyorum.
Bizimkilerin de emeklerine saglik. :)
Yeni yonetim forumun goruntusunu begeniyor mu acaba, merak ettim.​

Serçe

Üye
Yeni Üye
Forumun görüntüsü çok güzel çok kaliteli ve nezih bir platform, farklı ve çekici ama gel gör ki yine alım satım işi olduktan sonra üzerinde durulmamış bir platform. Emek verilmiş ama çabuk pes edilmiş.
Biraz istikrar olabilirdi.

• Beğen
Tepkiler: phi

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Forumun görüntüsü çok güzel çok kaliteli ve nezih bir platform, farklı ve çekici ama gel gör ki yine alım satım işi olduktan sonra üzerinde durulmamış bir platform. Emek verilmiş ama çabuk pes edilmiş.
Biraz istikrar olabilirdi.

Burada sorunun emek verilmeme, üzerinde durulmama olduğunu sanmıyoruz

Bir çok neden sonuç var.

Birincisi felsefe spesifik bir addır, özel bir ilgi alanı. Bununla ilgilenen insanların (ya da rayışları sorugları öğrenme istenci olanalrı ndiyelim) bir forum yapma telaşı olduğunu varsayalım, Toplumsal taban ve öğreti buna uygun mu ve orada bağımsız felsefe konuşulur muydu? Etkileşimler naısl olurdu?
En basit örneği vereyim, politik, dini, toplumsal, bireysel diğer gündem ve çatışmalarvar ve insanları kutuplaştırıp çatıştırır, ayrıştırır. Felsefe bunların uzağında olmalıdır.

İkincisi forumlar eski yazım alanlaır idi sosyal medya genişledi ve toplumsal temaslar bu anlamda sosyal medyaya aktarıldı

Üçüncüsü çok fazla dini politik toplumsal çatışma ayrışma ve gerçeklik çarpışması ve bu anlamda kutuplaşma-savaş- var. Felsefe bundan nasbini alıyor ve iktidar gücünün belli dayatmaları ya da filizlendirdiği/alevlendirdiği toplumsal kargaşa var. Bundan da nasibini alıyor.

Burada pesedilme yok. Pesedilme demek üyeler trollükten bezdi demek olurdu.

Son düzenleme:

Serçe

Üye
Yeni Üye
Burada sorunun emek verilmeme, üzerinde durulmama olduğunu sanmıyoruz

Bir çok neden sonuç var.

Birincisi felsefe spesifik bir addır, özel bir ilgi alanı. bununla ilgilenen isnaları nbir forum yapma telaşı olduğunu varsayalım, toplumdsal taban ve öğreti buna uygun mu ve orada bapımsız felsefe konuşulur muydu? Etkileşimler naısl olurdu?
En basit örneği vereyim, politik, dini, toplumsal, bireysel diğer gündem ve çatışamalar insanları kutuplaştırıp çatıştırır. Felsefe bunların uzağında olmalıdır.

İkincisi forumlar eski yazım alanlaır idi sosyal medya genişledi ve toplumsal temaslar bu anlamda sosyal medyaya aktarıldı

Üçüncüsü çok fazla dini politik toplumsal çatışma ayrışma ve gerçeklik çarpışması ve bu anlamda kutuplaşma-savaş- var. Felsefe bundan nasbini alıyor ve iktidar gücünün belli dayatmalaır ya da filizlendirdiği/alevlendirdiği toplumsal kargaşa var. Bundan nasbini alıyor.

Burada pesedilme yok. Pesedilme demek üyeler trollükten bezdi demek olurdu.
Yine bilimsel bir açıklama olmuş ama şunu unutuyorsunuz böyle platformlarda sürekli takım elbise giymiş gibi felsefe yaparsanız herkes sıkılır çekici olmaz. Bir renk olması lazım. Madem felsefe ile yürüdünüz onu felsefe nin resmiyetinden çıkarıp eğlenceli bir halde sunabilirsiniz. Bakıyorum uzun uzadıya yazılar neden uygulamalı bişryler yok.? Bir ses atın bir görüntü örnek vermek adına bir hareketlilik bir renk olabilirdi. Ya da bu yazıları kısa ve öz tutsanız daha şeffaf geçer insanlara.
Eminim sizde resmi bir kuruma girince kasılıyorsunuzdur .)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Yine bilimsel bir açıklama olmuş ama şunu unutuyorsunuz böyle platformlarda sürekli takım elbise giymiş gibi felsefe yaparsanız herkes sıkılır çekici olmaz. Bir renk olması lazım. Madem felsefe ile yürüdünüz onu felsefe nün resmiyetinden çıkarıp eğlenceli bir halde sunabilirsiniz. Bakıyorum uzun uzadıya yazılar neden uygulamalı bişryler yok.? Bir ses atın bir görüntü örnek vermek adına bir hareketlilik bir renk olabilirdi. Ya da bu yazıları kısa ve öz tutsanız daha şeffaf geçer insanlara.
Eminim sizde resmi bir kuruma girince kasılıyorsunuzdur .)

Açıklama bilimsel değil ve daha içten yazabilirim elbette bunu kimse duymak istemiyor

Üyeler çoğu zaman felsefe için burada değil ve buraya gelmiyor. Biri dini, diğeri milleyetini vb savunup satmaya onun progpagandasını yapmaya geliyor ve felsefe ile ilgilenen üyeyi bezdirip kaçırıyor.

Felsefeyi eğlenceli halde sunmak aynı şeyleri bende söyleyip duruyordum ama felsefe sunulmaz. Biri sunmamalı. Sorularınızı getirirsiniz ve arayışları ve doğal merak ve öğrenmeye dair basit heyecanları ve burada bunu ortakça bölüşürüz.

Bura resmi değil...

Serçe

Üye
Yeni Üye
Açıklama bilimsel değil ve daha içten yazabilirim elbette bunu kimse duymak istemiyor

Üyeler çoğu zaman felsefe için burada değil ve buraya gelmiyor. Biri dini, diğeri milleyetini vb savunup satmaya onun progpagandasını yapmaya geliyor ve felsefe ile ilgilenen üyeyi bezdirip kaçırıyor.

Felsefeyi eğlenceli halde sunmak aynı şeyleri bende söyleyip duruyordum ama felsefe sunulmaz. Biri sunmamalı. Sorularınızı getirirsiniz ve arayışları ve doğal merak ve öğrenmeye dair basit heyecanları ve burada bunu ortakça bölüşürüz.

Bura resmi değil...
E bırakın vatan kurtarmak istiyorlar ise klavyeleri kılıç oluyor demek ki karışmayıp izleseydiniz keşke :d

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
E bırakın vatan kurtarmak istiyorlar ise klavyeleri kılıç oluyor demek ki karışmayıp izleseydiniz keşke :d

Sorun bu değil felsefe bir bilgi alanıdır. Felsefe adı bilgi sevgisi anlamına gelir. Hep yazdığım şu. Felsefe tapınağına gelirken dini, milli adiyet gibi şeyler bir ölçü de dışarıda tutulmalı ya da sorguay değerlendirmeye ve yeni bilgiye, eleştiriye açık olunmalı. Örneğin bir savaşçının bir tapınağa mabede girdiğini düşünün. Kılıcnı dışarıda bıraktığını çünkü içerideki rahipler silahsız. Savaş felsefe tapınağı dışında.

Din bireysel vicdandır. Kişinin kafasında ve dünyasında bireysel bir tanrı egemen oalbilir, felsefeye bunu dayatamaz. Tanrı felsefenin başkanı değil ve eğer felsefeye adım atılrısa öğrenmenin başkanı ya da sınırı değil.

Bunun politik ve milli adiyetler evrensel olanı sınırlmamalı.

Serçe

Üye
Yeni Üye
Sorun bu değil felsefe bir bilgi alanıdır. Felsefe adı bilgi sevgisi anlamına gelir. Hep yazdığım şu. Felsefe tapınağına gelirken dini, milli adiyet gibi şeyler bir ölçü de dışarıda tutulmalı ya da sorguay değerlendirmeye ve yeni bilgiye, eleştiriye açık olunmalı. Örneğin bir savaşçının bir tapınağa mabede girdiğini düşünün. Kılıcnı dışarıda bıraktığını çünkü içerideki rahipler silahsız. Savaş felsefe tapınağı dışında.

Din bireysel vicdandır. Kişinin kafasında ve dünyasında bireysel bir tanrı egemen oalbilir, felsefeye bunu dayatamaz. Tanrı felsefenin başkanı değil ve eğer felsefeye adım atılrısa öğrenmenin başkanı ya da sınırı değil.

Bunun politik ve milli adiyetler evrensel olanı sınırlmamalı.
Bakın beyefendi burası herkese açık bir platform ve bir sınava da tabii tutulmuyor kimse üye olurken.

Zaten insanlar sıkılmış ve bunalmış bir vaziyette geziyorlar ruhaniyetleri daralmış durumda virüs yüzünden.
Felsefe ise çok derine inilmesi gereken bir olgu. Burada bunu yaşamak istememeleri normal biraz fırçanıza renk katın diyorum efendim.
Neyse tamam siz Bi kahve için zaman güzel şeyler getirir umarım Sjssj

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bakın beyefendi burası herkese açık bir platform ve bir sınava da tabii tutulmuyor kimse üye olurken.

Zaten insanlar sıkılmış ve bunalmış bir vaziyette geziyorlar ruhaniyetleri daralmış durumda virüs yüzünden.
Felsefe ise çok derine inilmesi gereken bir olgu. Burada bunu yaşamak istememeleri normal biraz fırçanıza renk katın diyorum efendim.
Neyse tamam siz Bi kahve için zaman güzel şeyler getirir umarım Sjssj

Bakın hanfendi ben kimsenin ne yazdığına karışmıyorum .Uygar sınırlarda oldukça, forum kuarallarıa uydukça ama felsefeyi kendimce bir değer dizgesi atfdiyorsam felsefeden ne algıladığımı kendi görüşüm gibi herkese açıklarım. Buna da kimse kaırşmamalı.
Bu yine de diğerlerini yönetme ya da ötekileme anlamına gelmiyor.

Sonuç olarak herkes istediğini yazar ve yapar. Burada forumun üye toplamamasının ya da etkileşim azlığının nedeni buradaki resmiyet ya da ağır konuşma üslubu vs değil. En azından bu forum özelinde değil. Bir geçmiş var. Ben en eskilerden değilim ama biraz biliyorum. Bunları açmak isterdim ama gerek olduğunu sanmıyorum yani forumun aldığı eleştiri felsefenin ,buradaki üye ya da admin takımının dil, üslubu değildir herkesin anlayacağı bir dil bulunur .İsteyen istediği gibi yazar ve kisme kimseye karışmaz orada yollar bulunur.

Burada kendi özgün üslubunu kullanan yani kendince ciddi değilde keyifli bir üslup kullanan bir üyenin bırakın daha fazla aidiyet hissedebileceğini ve rahatça yazabileceğini ve içsellenebileceğini göreceksniz. Bana sorarsanız rahatça canınız istediği gibi ve içinizden geldiği gibi yazın ve forumu nasıl istiyorsanız tam öyle kullanın. Mesela benim tarafımda ciddi olunmadığı gibi bir eleştiri almayacağınız kesin. Bunun dışında felsefeyle ilgili kişisel belli eklemelerim olabilir ama bu herhangi birinin yazım üslubu ya da biçimine müdahale anlamı taşımayacaktır.

Benim fırçamın rengine gelince ben 2013 ten beri buraya üyeyim ve eğer 2013 e gidersek "Serçe" kıvamında bir "ictenlik" bile bulabiliriz.

Umarım zaman hepimize ve her birimize gözel şeyler getirir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar