Ey Iman Edenler!

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Düzyazı kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Ey Iman Edenler! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,828 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Düzyazı
Konu Başlığı Ey Iman Edenler!
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan esekherif

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Bizler, Turkiye ve dunyada; oyle ya da boyle, karanlik cagdan cikmis ve aydinlanma cagini yasayanlariz.

Bizim elimizde ne bir guc, ne bir otorite ne de bir iktidar yok.

Bizim elimizde/emrimizde bir devlet, hukumet ve de bir ordu yok.

Bizim, sallamamiz, sopamiz, jopumus, tomamiz, tazyikli suyumuz, plastik mermimiz, molotof kokteylimiz, biber gazimiz yok.

Bizim akraba nufusumuz, forsumuz, dokunulmazligimiz, yetkimiz yok.

Bizim yalanimiz, dolanimiz, yolsuzlugumuz, rusvetimiz, kara para aklamamiz, hazir para yememiz yok.

Bizim politik cikarimiz, duygu somurumuz, kata kullemiz, kandirmacamiz, vaatlerimiz, oy kaygimiz, dagitacak erzakimiz yok.

Kisaca bugun diktator emrinde dilinde ve yaptilklarinda ne varsa, o bizde yok.

Ayni sekilde emperyalist saldiri cikar gibi uygulamalarimiz da yok.

Ikiyuzlulugumuz, hipokritikligimiz, cikar ugruna her seyi mubah/mesru kilmamiz da yok.

Aslinda bizde olmayanlari cogaltadabiliriz.

Yalniz bizde ne var, biliyor musunuz?

Hak ve ozgurlukler, hukuk, adalet algimiz, bilgimiz, farkindaligimiz ve bilincimiz var.

Bu ugurda kararli azimli talebimiz, savunumuz, destegimiz var.

Bunu dile getirecek sanatimiz, dilimiz, bilgimiz, algimiz var.

Ustelik sizlerin yapmasi gerekeni, sizlerin yapmamasindan dolayi; ustlenmisligimiz var.

Yani bizler, her turlu koktenci dini milli irki ve her turlu saldiriya baskiya zulme dayatmaya bunun kimin uzerine uygulandigina bakmadan karsi cikiyoruz.

Dini etik ahlak adina sizlerin savunmasi gerektigini bizler savunuyoruz.

Dindeki her turlu duygu somurusunu politik cikari bizler dile getiriyoruz.

Kisaca bizlerden siz imanlilara dunyanin hic bir cografya ve toplumunda zarar gelmez.

Sizler asil zarari yine icinizden, dini imani inanci koktencilige tasiyanlardan, politikaya, duzene, sisteme tasiyanlardan; kendi cikarlari adina dine ve dini degerlere hakaret edenlerden, kendi cikarlari adina toplumun dini imani inancsal her turlu degerini somurenlerden, sirf kendi cikari adina kendi mezhebinden olmayani katledenlerden, iskencecilerden, tecavuzculerden , kafa kesenlerden, acima duygusunu yitirmis olanlardan, cocuklari her turlu emellerine alet edenlerden, ve butun bunlari mesru ve mubah kilmak icin guce otoriteye gereksinim duyanlardan, degerlerinizi yakip yikanlardan, degerleriniz ile alay edenlerden v.s. kisaca ortacag vahsetini yasayan ve yasatanlardan Allah'inizi kullanarak onun adina can alanlardan goreceksiniz.

Iste o gun icinizden biriniz hakkini aramaya, ozgurlugunu talep etmeye, hukuka adalete ihtiyac duydugunuzda, yaninizda sizi savunan ve destek veren
yine bizler olacagiz.

Sizin icinizden sizin her turlu dini imani inancsal degerinizi somurenler ya da imaniniz inanciniz onlar gibi olmadigindan sizleri de katletmekten harcamaktan cekinmeyenler degil.

Bizlerden size zarar gelmez.

Size asil zarari veren ve verecek olan, sizden gibi gorunen ve sizi her yonu ile harcayan, somuren, kandiranlar olacaktir.

Bu dun de boyleydi, bugun de boyle.

O yuzden etrafinizdaki dostunuzu dusmaninizi iyi taniyin.

Bizlerden sizlere dusman olmaz, ustelik sizlerin de adaletini hukukunu hakve ozgurlugunu savunan ve destekleyen dostlar olur.

Cunku biz kim ve ne olursa olsun, onun hukukundan insan haklarindan hak ve ozgurluklerinden yanayiz.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Haydar Baş'ın Seçim beyannamesinden mi çaldın bunları? !

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Yazılarınız bir Gogol, bir Gorki, bir Tolstoy romanı gibi olduğuna kanisiniz ama gelin görün ki;
Cin Ali serisine tekabül ediyor Azizim.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bu başlığı ilk okuduğumda, (adice) ironiyi anlamadığım sanılmasın yazarı tarafından, şeytanına havale edip geçtim...
Sabır gerçekten iyidir.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
sizler bizler yok ben de bunu düşünüyorum-düşünüyordum
bizlersek biz geniş bir kitle ve sizleri'de içine alır ve sizler diye bölünmez-bölünmemeli; kendini taraflamak bu
bizler içi eşbizler kütleleri ve çekimleri ya da bizler paradoksu adına hükümet benim

--

bizler içi bizler ya da diğer bizler onlar kendilerine göre ben ya da diğer bizler;

--

bide onlar diyenler var;

her neyse ben bunu yanlışlamak ya da eğretilemek için söylemedim-söz felsefesi ya da güncesi;
ben de kendimi bir tarafa katabilirim ve katarım-düşünme üzerine söylendi;

bulanık mantık mantıklamısı; onlar da eşit ağırlıklı eşit dağımlı bizler (içi) kulübü;

bizler içinde antileşmemiş kulüpler ve oyuncular takımları gibi düşünüş;

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Ey iman edenler! Allah'a, Peygamberine, Peygamberine indirdiği Kitab'a ve daha önce indirdiği kitaba iman ediniz. Nisa Suresi 136. Ayet.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Vatandaş aklı sıra "VEDA HUTBESİ" ile alay ediyor,ama şimdi yine kıvıracağına hiç kuşku yok!

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Yine art niyet okumalari baslamis.

Ne diyeyim, okuyani baglasin.

Son düzenleme:

sakal

Kahin
Yeni Üye
putun adı hubal telaffuz olarak babasının adı hubal değildi abdullah'dı.. abd kul birleşince Allah'ın kulu manasına gelir bahsettiğiniz putla ne alakası var..hem ayrıca araplarda Allah inancı vardı sadece putları aracı olarak kullanıyorlardı..bu zamanda bizim toplumumuzdaki türbelere gidip yalvarmalarda bana göre bunun değişik bir versiyonudur yani şirktir..

sakal

Kahin
Yeni Üye
diğer konu kilitlendiği için buraya yazmak zorunda kaldım..

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
putun adı hubal telaffuz olarak babasının adı hubal değildi abdullah'dı.. abd kul birleşince Allah'ın kulu manasına gelir bahsettiğiniz putla ne alakası var..hem ayrıca araplarda Allah inancı vardı sadece putları aracı olarak kullanıyorlardı..bu zamanda bizim toplumumuzdaki türbelere gidip yalvarmalarda bana göre bunun değişik bir versiyonudur yani şirktir..

Sen okudugunu da anlamiyorsun galiba.

Kimse "babasinin adi hubal" demedi zaten.

Hubal, kaberdeki 50 puttan birinin adi ve bas/ana puttu.

Muhammed'in babasi ve dedesi; hubal putu onunde Allkah'a dua ediyorlardi.

O yuzden once okudugunu iyi anla.

Kilitlenen baslikta yazdigim mesaj aynen burda;

Islâmiyet öncesi kâbe'deki yüzlerce putun* en büyüğüne, yani ay tanrısına verilen isimdir. bu isim pagan araplara antik kenan panteonundan miras kalmıştır. son şeklini islâmiyet'le birlikte araplardan (muhammed'den) almıştır. al-menat, al-uzza ve al-lat olarak anılan üç kızı vardır. muhammed adlı islâm kurucusunun babası da bu ismi taşımaktadır.

Muhammed'in babasinin ismi Abdullah- "Allah'in hizmetcisi/kolesi" anlamina gelir.

Son düzenleme:

sakal

Kahin
Yeni Üye
muhammed adlı islâm kurucusunun babası da bu ismi taşımaktadır.

Muhammed'in babasinin ismi Abdullah- "Allah'in hizmetcisi/kolesi" anlamina gelir.

alttaki satırı sonradan gördüm..kabede abdullah isimli putmu vardı yoksa putlardan birinin anlamı abdullah manasınamıydı bunu soruyorum..

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
alttaki satırı sonradan gördüm..kabede abdullah isimli putmu vardı yoksa putlardan birinin anlamı abdullah manasınamıydı bunu soruyorum..

Kabede Abdullah isimli bir put yoktu. Putlarin hic birinin anlami da Abdullah manasina degildi.

Sadece Abdullah, kabede hubal putunun yaninda Allah'a dua ediyordu.

Yani tanrisi hem somut-hubal hem de soyuttu-Allah

Cunku biri lord digeri deity kokeninden gelmektedir.

Yani ilah olan Allah deity kokenli iken, put olan hubal lord kokenlidir. Ba'al ile bagi vardir.

sakal

Kahin
Yeni Üye
Allah kelimesini ilk hangi kavim kullanmıştır..tarihi kaynaklarda ilk nerede görülmektedir..

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Islâmiyet öncesi kâbe'deki yüzlerce putun* en büyüğüne, yani ay tanrısına verilen isimdir. bu isim pagan araplara antik kenan panteonundan miras kalmıştır. son şeklini islâmiyet'le birlikte araplardan (muhammed'den) almıştır. al-menat, al-uzza ve al-lat olarak anılan üç kızı vardır. muhammed adlı islâm kurucusunun babası da bu ismi taşımaktadır.

Bu konu , siteye soru başlığına nereden geldi?

Ve izahı nedir?

sakal

Kahin
Yeni Üye
Sizler boyle davrandikca bu gidisle tum dini konular kitlenecek.

Cunku sorgulamayi bilmiyorsunuz.

Sadece ya savunuyor ya da karsi cikiyorsunuz.

sende hassas konulara bodoslama dalıp milleti tahrik edeceğine gerçekten birşeyler öğrenmek ve öğretmek için diyaloğa girsen bu tür olumsuzluklar yaşanmaz..site el değiştirdiğinden beri damarına basmadığın kimse kalmadı biri hariç..dijitali bile çileden çıkardın bravo..

şimdi yukarıda sorduğum sorulara cevap verirsen sevinirim..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
sende hassas konulara bodoslama dalıp milleti tahrik edeceğine gerçekten birşeyler öğrenmek ve öğretmek için diyaloğa girsen bu tür olumsuzluklar yaşanmaz..site el değiştirdiğinden beri damarına basmadığın kimse kalmadı biri hariç..dijitali bile çileden çıkardın bravo..

şimdi yukarıda sorduğum sorulara cevap verirsen sevinirim..

Ayet ile açıklama yaptığım halde halen ısrarla böyledir dediği için ben kendime bir deve bulup, onu hendekten atlatmaya karar verdim ve artık evrensel'e laf anlatmaya çalışmaktan vazgeçiyorum. Sizlere sabır dilerim.:smile:

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar