Einstein ve Şoförü

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde Epilogue tarafından oluşturulan Einstein ve Şoförü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,641 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Einstein ve Şoförü
Konbuyu başlatan Epilogue
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan theoden_king

Epilogue

Meraklı Üye
Yeni Üye
Einstein konferanslarina hep ozel soforu ile gidermis. Yine bir konferansa gitmek uzere yola ciktiklari bir gun soforu Einstein'a;

"Efendim, uzun zamandir siz konusmanizi yaparken ben de arka siralarda oturup sizi dinliyorum ve neredeyse soyleyeceginiz her seyi kelimesi kelimesine biliyorum" demis. Einstein gulumseyerek ona bir oneride bulunmus:

"Peki, simdi gidecegimiz yerde beni hic tanimiyorlar. o halde bugun palto ve sapkalarimizi degistirelim, benim yerime sen yap konusmayi, ben de arka sirada seni dinlerim." Sofor, gercekten cok basarili bir konusma yapmis ve sorulan tum sorulari dogru yanitlamis. Tam yerine oturacagi sirada bir kisi, o gune kadar konferansta sorulmamis agir bir fizik sorusu sormus.
Sofor, hic duraksamadan soruyu soran kisiye donup:

"Boylesine basit bir soruyu sormaniz gercekten cok garip" demis.
Sonra da salonun arkasinda oturan Einstein'i isaret ederek soyle devam etmis:

"Simdi size arka sirada oturan soforumu cagiracagim ve sordugunuz soruyu, goreceksiniz, o bile yanitlayacak."

rainbow64

Meraklı Üye
Yeni Üye
......................zeki adam seçtiği soforden bellidir...........

theoden_king

Felsefe.net
Yeni Üye
Buna rastlamamıştım doğrusu.Mükemmel bir dialog.Akıl fışkırıyor.TEŞEKKÜRLER.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar