Egzistansiyalizm ve Ateist Düşünce

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde aLfaMess tarafından oluşturulan Egzistansiyalizm ve Ateist Düşünce başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,429 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Egzistansiyalizm ve Ateist Düşünce
Konbuyu başlatan aLfaMess
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan glsezinrs

aLfaMess

Felsefe.net
Yeni Üye
Öncelikle merhabalar.. Adım Turgut. 16 yaşındayım. Foruma yeni kaydoldum. Herkese iyi forumlar diliyorum.

Henüz felsefe ile yeni yeni tanışan bir gencim. Tartışmadan ziyade birkaç sorum olacak.

Varoluşçuluk felsefesi hakkında araştırmalar yapıyorum. Yeterince bilgi sahibi değilim elbet. Üzerine sayfalarca makaleler yazılmış bir konu. Benim öğrenmek istediğim Varoluşçuluk felsefesi Ateist midir? Veya genelinde değilse bile Ateizm ile ne ilişkisi vardır? F. Niezsche varoluşçu mudur?

Genelinde varoluşçuluğu anlamadığımdan ötürü belki de çok saçma bir soru sormuş olabilirim. Sizlerden müsamaha göstermenizi bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Adramelech

Yeni üye
Yeni Üye
Merhaba. Varoluşçuluk özgürlükle Tanrının varlığını zıt görür ama varolandan çok daha farklı bir Tanrı görüşüne sahip olabilir diye düşünüyorum bu görüşe sahip kişi. F. Nietzsche varoluşçu değildir.

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Öncelikle merhabalar.. Adım Turgut. 16 yaşındayım. Foruma yeni kaydoldum. Herkese iyi forumlar diliyorum.

Henüz felsefe ile yeni yeni tanışan bir gencim. Tartışmadan ziyade birkaç sorum olacak.

Varoluşçuluk felsefesi hakkında araştırmalar yapıyorum. Yeterince bilgi sahibi değilim elbet. Üzerine sayfalarca makaleler yazılmış bir konu. Benim öğrenmek istediğim Varoluşçuluk felsefesi Ateist midir? Veya genelinde değilse bile Ateizm ile ne ilişkisi vardır? F. Niezsche varoluşçu mudur?

Genelinde varoluşçuluğu anlamadığımdan ötürü belki de çok saçma bir soru sormuş olabilirim. Sizlerden müsamaha göstermenizi bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Foruma hoşgeldiniz genç arkadaş,
Felsefe ateist/deist/teist olamaz.Ancak düşünürün bu konuda öznel düşünceleri olabilir.Varoluşçuluk konusunda araştırmalar yapıyorum diyorsunuz.Nasıl bir araştırma bu?internet sitelerini mi tarıyorsunuz, ansiklopedi mi karıştırıyorsunuz; bilemem tabii.Ama öğrenmek istediğiniz konu ile ilgili çok temel bilgileri her okulda, kütüphanede hatta evdeki ansiklopedilerde bulabilirsiniz.Bu temel bilgilerden sonra kişisel bilgilere yönelirseniz edindiğiniz bilgiler daha sağlıklı ve kalıcı olacaktır kanısındayım. Ansiklopedierden J.P.Sartre diye ararsanız kolayca sorularınızın cevabına ulaşabilisiniz.(internet sitelerini önermiyorum, çünkü nesnel bilgi sunmuyor pekçoğu...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar