Ege bölgesi...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Partiler kategorisinde YalnizKurt tarafından oluşturulan Ege bölgesi... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,101 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Partiler
Konu Başlığı Ege bölgesi...
Konbuyu başlatan YalnizKurt
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Preatorian

YalnizKurt

Felsefe.net
Yeni Üye
Kültürel değeri hızla artan günümüz Türkiye'sinin ve buna ters orantılı şekilde medeniyeti azalan bir bölgeden bahsediyoruz.İnsanların giderek karaktersizleştiği seçme ve seçilme özgürlüğünün olmadığı ve giderek alkolikleşen toplum yapısı vardır.Din namus aile bağları yardımseverlik gibi davranışların giderek dibe vurduğu bir bölgedir.Şimdi ben soruyorum erkeğin küpe takması ,13,14,15, yaşındaki kızların elinde bira şişelerinin olması park köşelerinde bizim toplum yapımıza ahlakımıza değerlerimize uymayan hareketlerde bulunulması aynı şekilde 70 yaşındaki bir adamın toruntağı diyebileceğimiz bir kıza sarkıntılık etmesi ve bunların normal karşılanması medeniyetmidir? BATILILIKMIDIR? YOKSA DİNSİZLİK İMANSIZLIKMIDIR? Tam tersi böle bi durumunun doğuda yapılmaması cahillikmidir?

Süreyya Önal

Sorgucu Üye
Yeni Üye
yukarıda saydıklarınızdan; küçük yaştaki çocukların(sırf kızların değil) eğitim-öğretim/okul yerine, parklarda veya değil sokakta olması bunun önleminin aile ve sosyal devletin ilgili birimlerince alın-a-maması kabul edilir bir şey değil . Eğitimsizlik de, her türden!!! çarpık anlayış!-bakış açısı!-davranışa sebeptir. Ve eğitim sistemimiz, başlıbaşına ele alınacak -en önemli sorunumuz- konudur. Bunun Ege bölgesi Marmarası Doğusu yoktur. Ve de imansızlık nedir biliyormusunuz? Dini sade kendi ( mezhebine bile değil) meşrebince özgüleyip... önce yaralayıp, sonra merhem diye her yaraya ota/.oka sürmek ...dir/dür/dur vb.

Seçme ve seçilme özgürlüğü !!!! karaktersizlik! namus! vs. herşeyden bahsetmişsiniz,üstelik cahillikten de dem vurmuşsunuz ama eğitim/öğretim neden paralı/parasız ayrı verilir? neden her yer pıtrak gibi dersane? buna değinmemişsiniz!

ayrıca bkz.Demagoji

Demagoji; halkın isteklerine, önyargılarına ve korkularına dayalı olarak yapılan siyaset ve destek arayışıdır. Genellikle hitabet ve propaganda yeteneği gerektirir. Çoğunlukla dindarlık, milliyetçilik gibi popüler kavramları kullanarak ve bunlara bağlılığı sömürerek yapılır. Demagoji yapan kişiye "demagog" denir.

Preatorian

Meraklı Üye
Yeni Üye
Kültürel değeri hızla artan günümüz Türkiye'sinin ve buna ters orantılı şekilde medeniyeti azalan bir bölgeden bahsediyoruz.İnsanların giderek karaktersizleştiği seçme ve seçilme özgürlüğünün olmadığı ve giderek alkolikleşen toplum yapısı vardır.Din namus aile bağları yardımseverlik gibi davranışların giderek dibe vurduğu bir bölgedir.Şimdi ben soruyorum erkeğin küpe takması ,13,14,15, yaşındaki kızların elinde bira şişelerinin olması park köşelerinde bizim toplum yapımıza ahlakımıza değerlerimize uymayan hareketlerde bulunulması aynı şekilde 70 yaşındaki bir adamın toruntağı diyebileceğimiz bir kıza sarkıntılık etmesi ve bunların normal karşılanması medeniyetmidir? BATILILIKMIDIR? YOKSA DİNSİZLİK İMANSIZLIKMIDIR? Tam tersi böle bi durumunun doğuda yapılmaması cahillikmidir?

Belliki RTE lik taslamaya gelmişsiniz. Hani gelmediniz varsayalım.
E peki güneydoğudaki çocuk istismarlarından, ensest ilişkilerden ve şuan ismini cismini vermek istemediğim bir tomar sorundan neden bahsetmediniz?
Yaw hadi onları geçtim bu memlekette neden suç haritaları olmaz!? Cinsel istismarın bölgelere göre dağılımına ilişkin bir kayıt evrak varmıdır? Sorguladınız mı?
Medeniyet nedir biliyormusunuz? Medeniyet kavramı içinde yerleşik maddi manevi değerler olduğu gibi bilim, sanat ve düşünce sistemleride vardır! Bunları neden sorgulamıyorsun? Adamlar uzaya çıktılar aya indirler 60 larda, sen uzaya çıktın mı? aya gittin mi? yaw hadi onları geçtim dünyanın en büyük deneylerinden biri yapılıyor LHC, hemde karada, hemde dünyada!!! bizimkiler üç kuruşu çok görüyor!
Yani sen yine kendini kandırma, RTE'ye inanma!!! Birazcık objektif ol! Ha yok bilerek ülkeyi bölmek isteyenler gibi bölge bölge eleştirip ayrıştıracaksan, o zaman başka buyrun burdan yakın!

YalnizKurt

Felsefe.net
Yeni Üye
Teşekkür ederim öncelikle cvplarınız eleştirileriniz için ama tamamen ne demek istediğimi ya anlamadanız yada farklı bakış açısıyla anladınız bu anlattıklarım tamamen tanık olduğum bizzat şahit olduğum konulardır. Adamın biri çıkıp diyor ki doğu cahilldr gelişmemiştir ilerlememiştr .nden? diyoruz açıklama şu rahatlık yok özgürlük yok daha da açarmısınız diyoruz biz ordaki bayanların güzelliğini göremiyoruz diyo onlarda içmeli eğlenmeli gezmeli bu mudur batılılık? arkadaş güzel şeyler söylemiş AY 'a çıkma ... evet çok güzel bişey ama o farklı benim anlattığım farklı ve demagoji diyorsun ben bi parti üyesi değilim kurucusu da değilim burda ki amacım bizim ülkemizin gelişmiş bi ülke olması için benliğimizi inancımızı terketmemiz mi gerekiyor. ÜNİVERSİTEYE GİDİYORUZ ... özgürsün rahatça konuş diyorlar A partisi diyorsun 4 yıllık okul 6 yıl oluyo ...ama sınıfta uygunsuz yakalanıyorsun görmedim diyo. ben ayrım yapmıyrum doğu batı kuzey güney diye sadece bir örnek verdim ama o yöne çekmek istiyorsan hadi buyur çek bakalım... kaçamak siyeset olmasın ...!

Süreyya Önal

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Selam,

dediğiniz, bir parti kurucusu-üyesi değilsiniz kabul!,

şahitlik yapmış olduğunuzu bizzat vurguladığınız konu/yorumunuza gelelim, şu kıyı/sahil raporu anket sorularımı şahitlik yapmış olduğunuz? yoksa kişisel gözleminizmi! ben bir parti üyesi değilim, kurucusu da değilim diyorsunuz
ancak, 'diyoruz ..açarmısınız diyoruz ...A partisi diyorsun.... gibi çoğul ve partili/grup dili kullanıyorsunuz.

Anket neden yapılır/yapılması gereklidir bakalım,

mevcut politikaların veya vaadedilen program/kampanya-propagandanın; etkinliğinin, hedeflenen amaç doğrultusunda.. neden? seçmende (seçim sonrası) karşılığını bulamadığının araştırılması. Bölge genelinde (kıyılarda!), seçmenin hangi hizmetde tatmin edilemediğinin/beklentilerinin ve de yürütmede zayıf kalınan noktaların tesbitine yönelik (objektif) veri toplanması ve de bu veriler ışığında iyileştirmeler yapılması.

Anketi hazırlayanların, anketi hazırlatanların hangi duygusuna hitap etmek istediğinden tutun, anketin amacı- yöntemi-nüfus/ ölçeği , kime (İlgilendiğiniz verilerin cevabını size verecek insanların sosyo/kültürel profili ne/ tek bir sınıfa mı aitler yoksa çeşitli sınıflardan ve seviyelerden mi geliyorlar?) en önemlisi...nasıl uygulandığı (yönlendirici sorular vb), değerlendirme ölçeklerini/soruları hazırlarken alınacak yanıtları riske sokmayan (hoşa gidecek ama ihtiyac olunan bilgiyi sağlamayacak cevaplar mı), verileri raporlayacak birimin değişkenler arasındaki ilişkiyi analiz edecek bilgi-birikim ve sağduyuya(karaktere) haiz olup olmadığı(ısmarlama anketmi -değilmi ve baştada dediğim gibi anketi hazırlatanların hangi duygusuna hitaben!)
............
belirtmeye gerek olmaması gerekir!ki-

Sağduyulu analizlerin sonucu,nihayetinde ayrıştırıcı değil bütünleyici olmalı. Ve bunlar için, kaynak ayırılıp/yaratılıp/çare bulunmalı ''Halk işsiz halk aç halk eğitimsiz''. Halk üstüne kast! ederek tüm yaşamsal/çevresel kaynaklarını sömürerek-kanlarını emerek '' zengin fakir , dil-din-milliyet olmadı namuslu-namussuz-ahlaklı-ahlaksız böl/parçala olmaz!! ''

Foruma Hoşgeldiniz,yalnızkurt : )

konu konuyu açıyor eleştirimde buna binaen ve genelde, çarpık anlayışa. Vur abalıya şeklinde algılanmasını istemem

M

monaliza

Ziyaretçi
Bir felsefe sitesinde böylesi kavram ve sosyal durum degerlendirme diyolog savaşına şaşırmış durumdayım. Yalnızkurt bir yanlışlaşmış sosyal yapıdan söz etmiş, bu gerçek bir toplumsal çarpıklaşma degil midir? Rahatsız olanlara soruyorum; neden böylesi rahatsız oldunuz ki? Ben konuyu açan arkadaşa çogu noktada katılıyorum. Yozlaşma beyinde başlar. Sosyal düzen, saygı, terbiye bunlar neden bir partiye mal edilir anlayamıyorum.
İnsanın öncelikle kendi kişiligine, dolayısı ile yetiştigi, yaşadıgı kültüre saygılı olması kadar dogal ne olabilir? Özgürlügün, inancın, saygı-sevgi denen olguların anlamlarını iyi bilmek, dogru kullanmak çok önemli.
Bir zamanlar batı toplumunun yapıp, pişman olup şimdi degiştirmeye, düzeltmeye çalıştıgı çirkinlikleri toplum olarak sahiplenmeye BAŞLADIGIMIZ ve maalesef yozlaşma noktasında oldugumuz yanlış mı?
Evet ben de hiç hoşlanmıyorum; cadde ortasında yada parklarda ihtirasla öpüşebilen, özel yaşamın güzelligini kirleten insanlara, kadınlara yiyecekmiş gibi bakan adamlara, sarkıntılık yapanlara ben de sinir oluyorum.
Bir arkadaşımız aya gitmekten, bilimsel gelişmeler yapmaktan söz etmiş; incelediginizde görürsünüz ki; o başarıları saglayanlar sokakta serkeşlik yapanlar degil; yaşamı belli bir ciddiyet ve anlamlılık olarak ele alanlarca yapılmıştır. Örnegin; aya gitmenizi başörtüsü mü engelliyor?
Belli güçlerin, gelişimimize engel olmak adıa yaptıkları içteniçe toplumumuzun sosyal yapısını bozma çabaları neden görülmüyor ki? Bizler kimin uşagıyız?
EVET!!! ÖNCE MEDENİYETİN ANLAMINI ÖGRENMELİYİZ.
Ben ülkenin batı bölgesinde dogmuş, büyümüş ve diger bölgelerini de gezip görmüş bir insan olarak, ne yazık ki batı bölgelerimizdeki sosyal ve insansal yozlaşmaya çok üzülüyorum.
Marifet, nefsimize aykırı gelen fikirleri küçümsemek degil, bizden sonra gelecek nesillere, torunlarımıza nasıl kültürel bir miras bırakacagımız önemli. Toplum olarak yanlışa gittigimizi hangi akıl sahibi insan yadsıyabilir ki?
Aldıgımız örnekler dogu olsun, batı olsun; hatalarından arınmış, bizi gerçek medeniyet seviyesine ulaştıracak; insanın dogasına uygun, huzuruna uygun, insanca yaşamasını saglayacak gelişmelerden seçilmeli.
Bu bölgesel bir kıyaslamadan çok; gidilen noktaların tespiti ve istikbale verecegi yarar yada zararlarla mukayese anlamında olmalı.

Süreyya Önal

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Sevgili monaliza,

diyalog savaş değildir (siz savaş görmemişsiniz) şaşırmayın lütfen : ))

sıcak-soğuk (psikolojik/beyin yıkama-yağlama-sağ gösterip sol vurma, ekonomik,kültürel.. doğrularla-yanlışların kamuflajı... ve sair)

Ne varki tartışma kültürü denen çok önemli bir şey de var.

selam ve saygı ile

M

monaliza

Ziyaretçi
Diyaloglar bazen Fikir savaşlarına dönüşebilirler. Savaş her zaman kötüyü çagrıştırmamalı. Mücadelenin biraz hararetlisine yada ruhsal/fikirsel şiddet içermesine de yumuşak anlamda düşünerek savaş deyiverdim sevgili Murat)))
Soguk savaş; fikirlerin /degişik kültürel dayatmalarda bulunarak yapılan/fikirsel savaşların da en az sıcak savaş kadar zorlu olduguna inanıyorum. Sıcak savaşta insanlar hiç degilse; kahraman, şehit yada gazi oluyorlar.:(((Ki; savaşa HAYIR!!!!!!!! diyenlerdenim.
Bu forumda ise şu söz aklıma geldi; Ne şehittir, ne gazi, hapı yuttu Niyazi. Zira kahraman da yok ortada. (Sürç-i lisan ettimse affola misali):)))
Birbirimizi anlamak ve ortak kültürümüze daha bilinçli şekilde sahip çıkmak umudundayım.
Benden de size saygı ve selamlar.

YalnizKurt

Felsefe.net
Yeni Üye
MONALİZA butun yazdıklarına kesinlikle katılıyorum...TÜRKİYENİN TÜRK MİLLETİNİN TÜRK DENİLMESİNİN YUREKLİ DENİLMESİNİN EN BUYUK SEBEBİ ALLAH NAMUS BAYRAK TIR .. görebiliyon mu böyle bişey sen 10 yaşında başlanmış butun benliği kaybetmeye ..doğru yolda olanlarda cahil oluyo ve bana su cevabı yazıyolar milletin namus bekçisimisin imanından dininden sana ne? ülkem için için vatanım için özgürce yaşadığım yer için yediğim içtiğim nefes aldığım güvenliğimin sağlandığı yer için ALLAHINA KADAR BEKÇİSİYİM ....

YalnizKurt

Felsefe.net
Yeni Üye
TŞK EDERİM geldim çok da memnunum neden biliyormusun bi şeklde eleştiri yapıyrz birbirimize hak veryrz eksikleri çıkarıyrz veya katılmıyoruz sebebni de açıklıyoruz ..ama bunlar SAYGI ÇERCEVESİNDE OLDUĞU için çok memnunum ama arkadaşalr yazıyo ki recepin yobazları:D sence ben öyle mi görünüyorum yazım la ? açık ve net şeklde tekrar söylüyorum bi parti kurucusu değilim üyeside değilim ama herkesin olduğu gibi benimde görüşüm var bu da en doğal hakkım ama burda bn görüşümü veya başka bi düşüncemi benimsetmeye çalışma içerisinde değilim bişey soruyorum .NDEN? ÇÜNkü eksik mi konuşuyorum yanlış mı konuşuyrm doğru mu haklı mı konuşyrm bi şklde bunu da anlıyrum objektif şeklde ama .tekrar söylüyorum ayrım yapmıyorum mümkünse kısa bi araştırma yap anket değil ama gözlemlerinle yap sende biliyorsun çok gezen gören daha iyi bilir ... Bu konu için bizzat günlerimi ayırdım hatta aylarımı hiç tanımadığım yerler için bile tekrar diyorum üstüne basa basa kültürel değerlerimizi kaybederek medeniyet mi olur batılılık mı olur? tekrar diyorum sağda solda ortada öpüşmeyen sevişmeyen elinde alkol yolun orasında içipte bağırmayan ona buna sarkıntılık etmeyen ... tam tersi bu durumlarda ters tepki gösteren gerekirse o insanları orda barındırmayan bu durumlara izin vermeyen bir yer CAHİLMİDİR? FAŞİSTMİDR? YOBAZMIDIR?

Preatorian

Meraklı Üye
Yeni Üye

bir inceleyin.

Yukarıda saydığın örnekleri genişletip tüm ege bölgesine yayarsan yanlış yaparsın! Ki buna istinaden bir örnek alır bütün Türkiyeye yayarım ki yanlıştır!

CEHALET demişsin ya CEHALET bildiğini zannetmektir! Bu önyargılarını sende oluşturan bilgilerini bir gözden geçir tarafsız değerlendir!

Senin kültürel değer dediğin şey global dünyada etkisini yitireli uzunca bir zaman olmuştur! Madem çok geziyorsun bir git Japonyaya bak bakalım yeni yetişen nesile Japonamı benziyor Amerikalıyamı? Senin esas sorgulaman gerekende zaten budur fakat yanlış denizlerde yüzüyorsun!! Amerikan demokrasisi sana her türlü dejenerasyonu yaşatır! Hani şu bizimkilerin ata tuta bitiremediği, yere göre sığdıramadığı demokrasi!! Çok basit son 30 yılına bak Türkiyenin, yaşayan bilir al sana dejenerasyon! Şu anki durmunuzda bu dejenerasyonun bir parçası olmasın?!?! Neden kendinizi sorgulamıyorda, koskoca egeyi sorguluyorsunuz? Siz kendinizi kurtardınız mıda egeyi kurtaracaksınız?

TÜRKE TÜRK DENMESİNİN NEDENİ GÜÇLÜ-KUVVETLİ OLMASINDANDIR! BU GÜÇ VE KUVVET ATATÜRKÜN DEDİĞİ GİBİ FİZİKSEL BİR KUVVETTEN ZİYADE İRADEYE VE ZİHNE DAYALI BİR KUVVETTİR Kİ AZMİN SEBEBİDİR! BU AZİMDİR Kİ BİR MİLLETİN KÜLTÜREL VARLIKLARINI OLUŞTURAN VE MEDENİYET SEVİYESİNİ YÜKSELTEN BİLİM, SANAT VE TARİH GİBİ DEĞERLERİ KALICI KILAR. BU YÜZDENDİRKİ ORHUN YAZITLARINI OLUŞTURAN BİR TOPLUM BİNLERCE FELAKETE VE SAVAŞA RAĞMEN BUGÜN AYAKTA KALABİLMİŞTİR!

"Bu memleket, dünyanın beklemediği, asla ümid etmediği bir müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine, yüksek sahne oldu. Bu sahne 7 bin senelik, en aşağı, bir Türk beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgarları ile sallandı; beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurları ile yıkandı. O çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı, onların oğlu oldu; Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.
"GAZİ MUSTAFA KEMAL"

Kısaca, senin bahsettiğin dejenerasyona sebep olan asıl kaynak diptedir! Dipte ne yazıkki baştadır!

YalnizKurt

Felsefe.net
Yeni Üye
takmışsın ensest ilişki yaşanıyor .. Devlete millete öz benliğe zararı var mı ? sokak ortasında öpüşen ...(daha ileri şeyler), alkol şişelriyle ortada dolanıp sağa sola sataşan devlete millete hem maddi hem manevi zarar veren bu insanları bana savunuyorsun bana gelmiş bir sürü yazı yazıyosun laga luga bunların hepsi ordan burdan yazılar toplayıp örnek veriyorsun bilim e sanata giriyorsun kafanı kaldır önce bi etrafına bak bu insanlarla mı bu ülkeyi kurtaracak bunlar mı geleceği belirleyecek adamlar başbakanın , cumhurbaşkanının kim olduğunu bilmiyor iş fırlamalığa karı ya kıza alkole gelince b,ilmediği şey kalmıyor ... sende bana gelmiş burda ensest ilşki diyorsun yok japon ' bak yok amerika 'ya bak diyorsun kafanı kaldır çevrene bak önce ...

Morfose

Felsefe.net
Yeni Üye
Bende ege bölgesinde yaşayan biri olarak "Yanlizkurt" arkadaşıma bir çok konuda katılıyorum. Ege bölgesi insanı (birçoğu) alkolü yaşamsal en büyük sıvıları yapmış durumdalar. Erkekleri saygısız, kültürsüz, aile bağları çok çok zayıf insanlar, empati düşüncesine asla sahip olmayan bireyler topluluğundan oluşuyor. Kızları ise (birçoğu) aklı popülerite derdinde vs vs. Siyasi baskı tabiki var. Kimlik bilgilerine göre belediyelerden yardım alabiliyorsunuz. Özellikle ufuk adlı üye konuyu bambaşka yollara saptırmış. Sanırım yazıdaki herhangi birşey kanına dokunmuş olmalı. Öfkelenmiş ve bunu yazılarına yansıtmakta gecikmemiş. Okadar yazdığı, yazarken efor kaybettiği kelimelerini acaba kendisinde bulunduruyormu. Bu forumdaki hali tavrı kendi anlattığı insanlık kavramının içinde bir damla yer alıyormu. İnsan önce kendinden başlamalı eleştirmeye. Ve herkesi ilgilendiren bir kısmı bence şu. Konu amacının dışına çıkmış. Siyaset başlığı olabilir bu yazı ama siyaset meydanına çevirip, kelimeleri harmanlayıp saçma bir tartışmaya girmekte yanlış. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkeste kendini siyasetbilir sanmasın

rainbow64

Meraklı Üye
Yeni Üye
MONALİZA butun yazdıklarına kesinlikle katılıyorum...TÜRKİYENİN TÜRK MİLLETİNİN TÜRK DENİLMESİNİN YUREKLİ DENİLMESİNİN EN BUYUK SEBEBİ ALLAH NAMUS BAYRAK TIR .. görebiliyon mu böyle bişey sen 10 yaşında başlanmış butun benliği kaybetmeye ..doğru yolda olanlarda cahil oluyo ve bana su cevabı yazıyolar milletin namus bekçisimisin imanından dininden sana ne? ülkem için için vatanım için özgürce yaşadığım yer için yediğim içtiğim nefes aldığım güvenliğimin sağlandığı yer için ALLAHINA KADAR BEKÇİSİYİM ....
Peki şu soruya ne diyeceksin arkadaşım Türkiye'de kadınların %35.6'sı bazan; %16.3'ü sık sık aile içi tecavüze uğruyor.
Tecavüz kurbanlarının %70'i tecavüzcüyü tanıyor.
Türkiye'de her 4 saatte bir tecavüz veya tecavüze yeltenme suçu işlenmektedir.
Kimse sizden birilerinin bekçiliğini yapmanızı beklemiyor . Bu ülkenin gerçek bekçileri kolluk kuvvetleri , silahlı kuvvetler . Bunun yanı sıra Allah anıyorsunuz ama şunu da unutmayın Allah hepimizin bekçisi .

rainbow64

Meraklı Üye
Yeni Üye
Dinsizlik mi ?

2008 yılı resmi Diyanet İşleri Başkanlığı raporlarına göre Ege'deki illerde cami sayıları :
İzmir 1.745
Aydın 1.111
Uşak 526
Manisa 1.626
Denizli 1.177
Muğla 1.045
Afyon 1.079
Kütaya 1.172

Yarı ayrı her il Türkiye ortalamasının üzerinde. Camiye giden sayısı da cami oranına bağlı olarak artmakta ve cami Ege Bölgesi dışında tanık olunan soğuklamak için kullanılan yerler değil ibadet amacıyla kullanılan yerler . Boşu boşuna karalama yapmayalım.

rainbow64

Meraklı Üye
Yeni Üye
Cahillik mi ? ( DÜŞÜNÜLMESİ GEREK EVET )

İzmir : İlk öğretim 1252 Lise ve dengi 399 toplam öğrenci sayısı 652 492 öğretmen sayısı ise 29 279
KOnya toplam okul sayısı : İL GENELİNDE, TOPLAM 1.225 OKULDA 416.634 ÖĞRENCİ VE 20.284 ÖĞRETMEN

Anaokulu okullaşma oranı Türkiye ortalamasının çok çok üzeride.
Elinde bira ile yürüyen kişilerin oturtuğu yerlerde suç oranı polisin sayesinde sıfıra yakın iken yine aynı polis nedense güneydoğu anadolu sınırında kaçakçılık oranının tavan yapmasına neden oluyor ve yozlaşma yine EGE bölesinde oluyor öyle mi:?

rainbow64

Meraklı Üye
Yeni Üye
Kültürel değeri hızla artan günümüz Türkiye'sinin ve buna ters orantılı şekilde medeniyeti azalan bir bölgeden bahsediyoruz.

Medeniyet :Uygarlık TDK nın sözlüğünde böyle diyor. Ege bölgesine asılsızca yapılan yaftalama ne kadar gerçeği yansıtıyor. Medeniyet eşiğine gelmenin belirtilerinden biri sanayi de ve teknolojide ileri gidebilmek. Türkiye'de kurulan ilk fabrikalardan biri Uşak Şeker Fabrikası ve biliyormusunuz Ege Bölgesi'nde. İzmir Antik Yunandan başlayak denizciliğin ve haritacılığın merkezi ve Ege de .
Türklük'e bağlılık olarak lanse edilen milliyetçiliğin yer aldığı en gözde mekan Aydın. Kurtuluş Savaşı yıllarında zafere götüren Efeler Aydın ve Muğla merkezli.
Medeniyeti azalan yerlerde eğitim olmaz. Bugun İzmir'de Toplam üniversite sayısı -devlet özel ve vakıf- 10 bu da sanırım başka bir bölgedeki toplam üniveriste sayısından fazla ve içleri boş olan üniversiteler değil Ege ve Dokuz Eylül Devlet üniversitesi ve bünyelerindeki Eğitim Fakülteleri ülkemize medeniyeti getirecek öğretmen yetiştirme kurumları.
Bunun yanı sıra dinsel hoşgörü de inanılmaz derece de hissedilir. BİRACILARIN memleketi İzmir de en çok bira tüketilen yerde beş dakika yürüyüş mesafesinde cami bulabilirsiniz.

Preatorian

Meraklı Üye
Yeni Üye
takmışsın ensest ilişki yaşanıyor .. Devlete millete öz benliğe zararı var mı ? sokak ortasında öpüşen ...(daha ileri şeyler), alkol şişelriyle ortada dolanıp sağa sola sataşan devlete millete hem maddi hem manevi zarar veren bu insanları bana savunuyorsun bana gelmiş bir sürü yazı yazıyosun laga luga bunların hepsi ordan burdan yazılar toplayıp örnek veriyorsun bilim e sanata giriyorsun kafanı kaldır önce bi etrafına bak bu insanlarla mı bu ülkeyi kurtaracak bunlar mı geleceği belirleyecek adamlar başbakanın , cumhurbaşkanının kim olduğunu bilmiyor iş fırlamalığa karı ya kıza alkole gelince b,ilmediği şey kalmıyor ... sende bana gelmiş burda ensest ilşki diyorsun yok japon ' bak yok amerika 'ya bak diyorsun kafanı kaldır çevrene bak önce ...

Yaw kardeşim sen kaldır bak çevrene, sen çevrene bakarken globalde bakamıyorsan zaten hiçbirşeyi düzeltemessin!
Sana kaynak diyorum bu işin kaynağı, bu dejenerasyonun kaynağı nedir diyorum? sen saçma sapan anlamlar çıkarmışsın!!! Sen suyu kirleten kaynağı kesmedikten sonra suyu istediğin kadar temizlemeye çalış temizleyebilirmisin????!?!?!? Ensest ilişki diyorum çünkü bu senin anlattıklarından çok daha ciddi bir sorun!!!! olayları bölgesel olarak değerlendirip kısıtlandırıyorsun senin bahsettiğin problemler Türkiyenin her yanında var! onu geçtim dünyanın her yanında var!!!! Madem sorunların düzelmesi peşindesin önce en büyük problemden başla!!!!

Yine dar görüşlü bakıp, yazılanları okumayacaksan veya her yazılanı yanlış anlayacaksan ne diye burada tartışma yaratıyorsun?!? O zaman önce kafanı kaldırda kendi içindeki problemleri çöz!!!!!

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç