Ege bölgesi...

YalnizKurt

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Kültürel değeri hızla artan günümüz Türkiye'sinin ve buna ters orantılı şekilde medeniyeti azalan bir bölgeden bahsediyoruz.İnsanların giderek karaktersizleştiği seçme ve seçilme özgürlüğünün olmadığı ve giderek alkolikleşen toplum yapısı vardır.Din namus aile bağları yardımseverlik gibi davranışların giderek dibe vurduğu bir bölgedir.Şimdi ben...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Süreyya Önal

Yeni üye
Kayıtlı Üye
yukarıda saydıklarınızdan; küçük yaştaki çocukların(sırf kızların değil) eğitim-öğretim/okul yerine, parklarda veya değil sokakta olması bunun önleminin aile ve sosyal devletin ilgili birimlerince alın-a-maması kabul edilir bir şey değil . Eğitimsizlik de, her türden!!! çarpık anlayış!-bakış açısı!-davranışa sebeptir. Ve eğitim sistemimiz...

Preatorian

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Kültürel değeri hızla artan günümüz Türkiye'sinin ve buna ters orantılı şekilde medeniyeti azalan bir bölgeden bahsediyoruz.İnsanların giderek karaktersizleştiği seçme ve seçilme özgürlüğünün olmadığı ve giderek alkolikleşen toplum yapısı vardır.Din namus aile bağları yardımseverlik gibi...

YalnizKurt

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim öncelikle cvplarınız eleştirileriniz için ama tamamen ne demek istediğimi ya anlamadanız yada farklı bakış açısıyla anladınız bu anlattıklarım tamamen tanık olduğum bizzat şahit olduğum konulardır. Adamın biri çıkıp diyor ki doğu cahilldr gelişmemiştir ilerlememiştr .nden? diyoruz açıklama şu rahatlık yok özgürlük yok daha da...

Süreyya Önal

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Selam,

dediğiniz, bir parti kurucusu-üyesi değilsiniz kabul!,

şahitlik yapmış olduğunuzu bizzat vurguladığınız konu/yorumunuza gelelim, şu kıyı/sahil raporu anket sorularımı şahitlik yapmış olduğunuz? yoksa kişisel gözleminizmi! ben bir parti üyesi değilim, kurucusu da değilim diyorsunuz
ancak, 'diyoruz ..açarmısınız diyoruz ...A partisi...

M

monaliza

Ziyaretçi
Bir felsefe sitesinde böylesi kavram ve sosyal durum degerlendirme diyolog savaşına şaşırmış durumdayım. Yalnızkurt bir yanlışlaşmış sosyal yapıdan söz etmiş, bu gerçek bir toplumsal çarpıklaşma degil midir? Rahatsız olanlara soruyorum; neden böylesi rahatsız oldunuz ki? Ben konuyu açan arkadaşa çogu noktada katılıyorum. Yozlaşma beyinde...

Süreyya Önal

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Sevgili monaliza,

diyalog savaş değildir (siz savaş görmemişsiniz) şaşırmayın lütfen : ))

sıcak-soğuk (psikolojik/beyin yıkama-yağlama-sağ gösterip sol vurma, ekonomik,kültürel.. doğrularla-yanlışların kamuflajı... ve sair)

Ne varki tartışma kültürü denen çok önemli bir şey de var.

selam ve saygı ile

M

monaliza

Ziyaretçi
Diyaloglar bazen Fikir savaşlarına dönüşebilirler. Savaş her zaman kötüyü çagrıştırmamalı. Mücadelenin biraz hararetlisine yada ruhsal/fikirsel şiddet içermesine de yumuşak anlamda düşünerek savaş deyiverdim sevgili Murat)))
Soguk savaş; fikirlerin /degişik kültürel dayatmalarda bulunarak yapılan/fikirsel savaşların da en az sıcak savaş kadar...

YalnizKurt

Yeni üye
Kayıtlı Üye
MONALİZA butun yazdıklarına kesinlikle katılıyorum...TÜRKİYENİN TÜRK MİLLETİNİN TÜRK DENİLMESİNİN YUREKLİ DENİLMESİNİN EN BUYUK SEBEBİ ALLAH NAMUS BAYRAK TIR .. görebiliyon mu böyle bişey sen 10 yaşında başlanmış butun benliği kaybetmeye ..doğru yolda olanlarda cahil oluyo ve bana su cevabı yazıyolar milletin namus bekçisimisin imanından...

YalnizKurt

Yeni üye
Kayıtlı Üye
TŞK EDERİM geldim çok da memnunum neden biliyormusun bi şeklde eleştiri yapıyrz birbirimize hak veryrz eksikleri çıkarıyrz veya katılmıyoruz sebebni de açıklıyoruz ..ama bunlar SAYGI ÇERCEVESİNDE OLDUĞU için çok memnunum ama arkadaşalr yazıyo ki recepin yobazları:D sence ben öyle mi görünüyorum yazım la ? açık ve net şeklde tekrar söylüyorum bi...

YalnizKurt

Yeni üye
Kayıtlı Üye
takmışsın ensest ilişki yaşanıyor .. Devlete millete öz benliğe zararı var mı ? sokak ortasında öpüşen ...(daha ileri şeyler), alkol şişelriyle ortada dolanıp sağa sola sataşan devlete millete hem maddi hem manevi zarar veren bu insanları bana savunuyorsun bana gelmiş bir sürü yazı yazıyosun laga luga bunların hepsi ordan burdan yazılar...

Morfose

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Bende ege bölgesinde yaşayan biri olarak "Yanlizkurt" arkadaşıma bir çok konuda katılıyorum. Ege bölgesi insanı (birçoğu) alkolü yaşamsal en büyük sıvıları yapmış durumdalar. Erkekleri saygısız, kültürsüz, aile bağları çok çok zayıf insanlar, empati düşüncesine asla sahip olmayan bireyler topluluğundan oluşuyor. Kızları ise (birçoğu) aklı...

rainbow64

Yeni üye
Kayıtlı Üye
MONALİZA butun yazdıklarına kesinlikle katılıyorum...TÜRKİYENİN TÜRK MİLLETİNİN TÜRK DENİLMESİNİN YUREKLİ DENİLMESİNİN EN BUYUK SEBEBİ ALLAH NAMUS BAYRAK TIR .. görebiliyon mu böyle bişey sen 10 yaşında başlanmış butun benliği kaybetmeye ..doğru yolda olanlarda cahil oluyo ve bana su cevabı...

rainbow64

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Dinsizlik mi ?

Kültürel değeri hızla artan günümüz Türkiye'sinin ve buna ters orantılı şekilde medeniyeti azalan bir bölgeden bahsediyoruz.İnsanların giderek karaktersizleştiği seçme ve seçilme özgürlüğünün olmadığı ve giderek alkolikleşen toplum yapısı vardır.Din namus aile bağları...

rainbow64

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Cahillik mi ? ( DÜŞÜNÜLMESİ GEREK EVET )

Kültürel değeri hızla artan günümüz Türkiye'sinin ve buna ters orantılı şekilde medeniyeti azalan bir bölgeden bahsediyoruz.İnsanların giderek karaktersizleştiği seçme ve seçilme özgürlüğünün olmadığı ve giderek alkolikleşen toplum yapısı vardır.Din namus...

rainbow64

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Kültürel değeri hızla artan günümüz Türkiye'sinin ve buna ters orantılı şekilde medeniyeti azalan bir bölgeden bahsediyoruz.
Medeniyet :Uygarlık TDK nın sözlüğünde böyle diyor. Ege bölgesine asılsızca yapılan yaftalama ne kadar gerçeği yansıtıyor. Medeniyet eşiğine gelmenin belirtilerinden...

Preatorian

Yeni üye
Kayıtlı Üye
takmışsın ensest ilişki yaşanıyor .. Devlete millete öz benliğe zararı var mı ? sokak ortasında öpüşen ...(daha ileri şeyler), alkol şişelriyle ortada dolanıp sağa sola sataşan devlete millete hem maddi hem manevi zarar veren bu insanları bana savunuyorsun bana gelmiş bir sürü yazı yazıyosun laga...