Dusunce Aktariminda Yasanilan Sorunlar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefi Tartışmalar kategorisinde phi tarafından oluşturulan Dusunce Aktariminda Yasanilan Sorunlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,760 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefi Tartışmalar
Konu Başlığı Dusunce Aktariminda Yasanilan Sorunlar
Konbuyu başlatan phi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Dusuncelerinizi karsi tarafa aktarirken, yasamis oldugunuz sikintilari bu baslik altinda paylasirsaniz sevinirim :)

Ayni duygulari yasamamak, sikintim gibi.

daVinci

Üye
Yeni Üye
Aklımdakini ifade edecek kelimeler bulamıyorum. Aslında buluyorum ama karşımdakinin anlayacağını sanmıyorum:D

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Tanrının unutulan çocuklarını okuyorumda şu sıra bu konuda süper anlatımları var kendini ifade edememe durumuna dair,ve benim temel insani sorunumda bu.Fekat herkesin derdi ortak bu konuda ama asıl sorun şu anlamak kelimesi bir yanlış başlı başına.anlamak diye bir şey yok zaten.birileri bir içerik aktarır siz onu mutlaka yorumlasınız ve kendinize uyumlu varyasyonuyla algılarsınız dolayısıla anlamak kelimesi hatadır.

muratkarahan

Üye
Yeni Üye
Düşünceni her ne kadar açık kelimeler ile anlatmaya çalışırsan çalış dinleyenin algı mekanizması da önemli..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Düşüncelerimi aktarırken yaşadığım en büyük sıkıntı [MENTION=1740]muratkarahan[/MENTION] ın da belirttiği gibi karşı tarafın algısı-idraki oluyor. Kendimi ifade etmede sıkıntı yaşamam fakat karşı tarafa o düşünce nasıl yansıyacak diye düşünmek zorunda kaldığım anlar oluyor. Yazılı iletişimde özellikle burada çok yanlış anlaşıldığım anlar oldu ya da anlatmak istediğiminin hiç anlaşılmadığı zamanlar da oldu fakat hatayı kendimde değil başkalarında aramak ve bulmak sureti ile motivasyonumu düşürmemeyi başardım.:):)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar