dünyanın cenneti amerika kıtasımı?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kahin tarafından oluşturulan dünyanın cenneti amerika kıtasımı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 923 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı dünyanın cenneti amerika kıtasımı?
Konbuyu başlatan kahin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

kahin

Kahin
Yeni Üye
arkadaşlar düşünün 1. dünya savaşı nerde olmuştur? avrupada 2. dünya savaşı nerde olmuştur?avrupa ve asyada, vietnam savaşıda keza öyle sadece 1941 yılında pörl harbor
baskını dışında amerika kıtası savaş görmemiş desek haklı çıkarız,
demekki dünyanın en güvenli 2 yeri var, 1. si amerika kıtası . 2. side avustralya kıtasıdır.
ülkemiz ise cografi bakımından her an savaşla iç içe yaşıyan bir konumdadır.
en güvensiz ve en kötü yerler ise islamın başladığı arap yarımadasıdır, bu yarımadada iç ve dış
savaşlar halen devam etmektedir.

Çağrı

Yeni üye
Yeni Üye
arkadaşlar düşünün 1. dünya savaşı nerde olmuştur? avrupada 2. dünya savaşı nerde olmuştur?avrupa ve asyada, vietnam savaşıda keza öyle sadece 1941 yılında pörl harbor
baskını dışında amerika kıtası savaş görmemiş desek haklı çıkarız,
demekki dünyanın en güvenli 2 yeri var, 1. si amerika kıtası . 2. side avustralya kıtasıdır.
ülkemiz ise cografi bakımından her an savaşla iç içe yaşıyan bir konumdadır.
en güvensiz ve en kötü yerler ise islamın başladığı arap yarımadasıdır, bu yarımadada iç ve dış
savaşlar halen devam etmektedir.

bıkmadın mı be kahin, her gün tanrı her gün islam her gün arap eleştirisi yapmaktan?

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Amerika kıtasının işgali ve iç savaşını saymazsak doğru olabilir. Ama ben oyumu İsviçreden yana kullanıyorum.

kahin

Kahin
Yeni Üye
bıkmadın mı be kahin, her gün tanrı her gün islam her gün arap eleştirisi yapmaktan?

bıkmak nedir? anlamadım , 3 milyar deist agnostik ve atheist, var bu dünyada belkide benden daha fazla eleştirenler var, görüyorum, hergün olduğunu sanıyorsun değilmi?
aslında her saniye oluyor ama buraya yazmıyorum sen sadece buraya yazdıklarımın % 001
görüyorsun aklımdakileri buraya yazsam ,ömrüm yetmez ..
yaptığımız eleştiriler,boşuna değil, tamamen gerçeklik üzerine kurulu olan eleştirilerdir.
benimd anlamadığım bazı şeyler var, doğru kavramı neden? kişilere göre farklılık gösteriyor. yoksa dogruluk kavramı diye bir kavram yokmu? bu konuda zihnimin
gerçekten dogru kavramını bulduğunu düşünüyorum aksi halde tanrının bir anlamı olmadığını düşünüyorum.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Amerika kıtasının işgali ve iç savaşını saymazsak doğru olabilir. Ama ben oyumu İsviçreden yana kullanıyorum.

norveç, isveç,danimarka,canada,italya,yeni zelanda,hem güvenli bakımından hemde
cografi koşullar bakımından cennet ülkelerdir,bu ülkelerde 0 enflasyon ve 0 işşzilik hakım.

ayrıca norveç ve isveçte nüfüsün % 99 atheisttir. :)

:) :)

kahin

Kahin
Yeni Üye
kısacası dinlerin olduğu ülkelerde enflasyon ve işsizlik yüksel seviyelerdedir, bunun asıl nedeni ise
dinlerin icat ettiği kapitalizm canavarıdır.

arap yarımadasındaki mezhep savaşlarının eski versiyorunu hatırlayın, katolikler ve protestanlar
arasında yüzlerce yıl süren kanlı savaşta yüzbinlerce masum! insan ölmüştür.
demekki dinler tarih boyunca insanlıgı kurutmuş ve halada kurıtmaya devam etmektedir. ama etkisi son 50 yıldır azalmaya başlamıştır. çünkü kapitalizm son çağını yaşamaktadır.

Son düzenleme:

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Yeni düşüncelere açığız

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar