Dinler ne öğretmeli!!!

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde humanistica tarafından oluşturulan Dinler ne öğretmeli!!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 819 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Dinler ne öğretmeli!!!
Konbuyu başlatan humanistica
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan humanistica

humanistica

Yeni üye
Yeni Üye
Bir haham ve bir piskopos hakkında şu hikâyeyi duymuştum:

Onlar karşılıklı yaşıyorlarmış ve doğal olarak da sürekli bir biçimde her şey hakkında rekabet ediyorlarmış. Onların saygıdeğer dinlerinin prestijiymiş söz konusu olan.

Bir sabah haham piskoposun yeni bir arabası olduğunu görmüş: "Ne yapıyorsun?" diye sormuş.

Piskopos arabanın üzerine su döküyormuş. "Onu vaftiz ediyorum. Yeni bir araba aldım, bir Cadillac" demiş.

Hahamın kalbi kırılmış. Kapısının önünde, kendi gözlerinin önünde bir araba Hıristiyan yapılıyormuş!

Ertesi gün piskopos dışarı çıktığında şaşırmış. Hahama, "Ne yapıyorsun?" diye sormuş.

Güzel bir Rolls Royce orada duruyor ve haham da onun egzoz borusunu kesiyormuş. "Rolls Royce'umu sünnet ediyorum. O artık bir Yahudi" demiş.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:48 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:33 ----------

Evet dinler toplum ailemiz bizleri eğitir bizleri küçük yaşlardan çalma çalış büyüyünce öldürme zina yapma diye değerli öğretiler verirler ahlakımız buna göre gelişir peki hurafeler onlara ne demeli veya ölüm emirlerine veya bazı dinlerde olduğu gibi çok eşliliğe izin vermelerine şimdi benim sorum şu sizin ahlakınızda dinlerin payı nedir?

Yukarıdaki fıkra osho dan alınmıştır osho nun özgürlük kitabından

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar