Dini Çatışma

• Konbuyu başlatan Mantıksız2022
  • Başlangıç tarihi
  • 2,465

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Mantıksız2022 tarafından oluşturulan Dini Çatışma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,465 kez görüntülenmiş, 79 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Dini Çatışma
Konbuyu başlatan Mantıksız2022
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"
M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Kuran uzerinden kadin haklarindan bahsedemezler hadislerle desteklerler. Cennet ayalarin ayagi altindadir nedir? Ayet mi?
Böyle bir hadiste var:
"allah, imran kızı meryem’i, firavun’un hanımı âsiye’yi ve musa’nın kızkardeşi gülsüm’ü cennette bana zevce olarak vermeyi hükmeyledi.” (ibni mâce tercümesi, 10: 649)"

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın. eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin.
Muhammed'in yaşadığı çağa göre yazılmış bir ayet, kuran ın insan ürünü olduğunun direk kanıtı niteliğinde.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Allah hz ibrahimi sınamak istemiş hz ibrahim de bu sınavı başarıyla geçmiş oglu ona bağışlanmış yerine koç gönderilmiştir...erkeklerin öldürüldügünü hiç duymadim

tek bir yerden beslendigin icin duymaman normal. kaynaklarini genisletmen gerekiyor.

Cahiliye donemini iyi arastir. O donemde bir cok hayvan insan erkek cocuk kiz cocuk adak niyetine olduruluyordu zaten.

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
Varoluşçuluk
Baskalarinin ne yaptigi beni alakadar etmiyor, senin savundugun seyin emir dediginiz seyin neye tekabul ettigini sorguluyorum.

Bir erkek sapkin olacagi icin iki uc esle evlenebiliyor ama bir kadin sapkin olamayacagi icin tek erkekle evlenebiliyor cok adil.

Neyse bu dusunce ile benim sohbetim bitmistir. Yazik.
Zinanın haram kılındığını unutuyorsunuz sanırım bu ona karşılık bir çözümdür belki Allah en dogrusunu bilir böylesi uygun demekki

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Zinayi erkek mi yapiyor yani sadece? Kadin zina yapmiyor mu?

Ya neyse cidden gerilmeye basladim.

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
tek bir yerden beslendigin icin duymaman normal. kaynaklarini genisletmen gerekiyor.

Cahalliye donemini iyi arastir. O donemde bir cok hayvan insan erkek cocuk kiz cocuk adak niyetine olduruluyordu zaten.
Her kaynagı araştırıp en dogrusunu es geçmiş inkardasınız yazık gerçekten

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
En azindan en dogrusu dedigin ve onun iman konusunda emrettigi peygamberlerini hayatlarini kitaplarini hepsini okudum da bazi seyleri ayirt edebildim.

Senin gibi iki uc tarikatin eline gecmis dinin koru korune savunuculugunu yapmadim ve bulundugum yerde de yaptirmadim.

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
Zinayi erkek mi yapiyor yani sadece? Kadin zina yapmiyor mu?

Ya neyse cidden gerilmeye basladim.
Sadece erkek yapıyor demedim günümüzde baya yaygın Allah bu günleri önceden bildigi için böyle bir şeyi uygun görmüs olabilir kaldıki dogu bölgelerinde 2 eşli insanlar mevcut

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
evet basaksehirde bir suru akp linin sozde islam savunucularin ayri ayri evleri var.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Sadece erkek yapıyor demedim günümüzde baya yaygın Allah bu günleri önceden bildigi için böyle bir şeyi uygun görmüs olabilir kaldıki dogu bölgelerinde 2 eşli insanlar mevcut
dogu bolgelerinde ki 2 eslikikte arap ve emevi kulturunden gelmekte koken sozde islam diyeyim.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Hatta kadin bakanimiz kucucuk cocuga yapilan tacize bir kereden birsey olmaz gibi akil almaz sacma bir seye imza atmisti.

Bunlari unutmayacak bu ulke.

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
Çok ayrıntılarda takılıyorsunuz Allah kadınların hakkını sizden daha iyi savunmuş merak etmeyin

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Bunlarin hepsi sen ve senin gibi dusunenler yuzunden gerceklesiyor, bunu da unutma!

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
iyi ki allah var zaten ya olmasaydi ne olacakti sizlerin hali

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
Inancsızların keyfine kadınları öldürdügü bir zamanda nerde savunuyorsunuz o kadınların haklarını merak ediyorum

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
Sırf başortülü diye yıllarca universte kapılarından bizleri almadıkları zaman nerdeydiniz

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar