Dinci hocalara vs. İnanmam Ama ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde cakiyyyy tarafından oluşturulan Dinci hocalara vs. İnanmam Ama ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,611 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Dinci hocalara vs. İnanmam Ama ?
Konbuyu başlatan cakiyyyy
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Huares

cakiyyyy

Felsefe.net
Yeni Üye
Ben küçük iken kolumda siğiller çıkardı ve 1 yıldan fazladır hatırlıyorum bu siğil hiç geçmemişti. Bir gün hocanın birine gittik, iki dua okudu üfledi.2-3 gün içinde siğil yok oldu.
Anlamı nedir bunun ?

Neo

Yeni üye
Yeni Üye
Şans, tesadüf vs. vs. Ben de 28 yildir sedefim kucukken her yere goturduler hic birsey olmadi. Ayrica sigili temiz tutmalisin ki zaten 1 sene diyorsun 1 sene boyunca dogal veya ilac tedavileri uyguladigin da kendisi gecmektedir.

Okuyup uflemekle birseyler iyi olsaydi ortalikta hastalik kalmazdi...

X

FAdmin
Onursal Üye
Bu benimde basima geldi, birde verdikleri siil merhemi asitli deriyi paramparca ediyor, kullandinmi bilmiyorum :) 5-6 ay kullandim ellerim rezil oldu resmen. son care okutturdum, gecti hakikatten, keske o kadar cile cekmeseymisim.

Dostum inanmak cok basit bir fiildir, isittik itaat ettik.. Bu sorgulama, ogrenme, mana konusunda derinlesmemek degil nitekim binlerce islam aliminin onbinlerce kitabi var farkli farkli.

İnanmak istemeyen, inanmaz hur iradesi. islam akla kapi acar, iradeyi elden almaz..

Dvrmchrkt

Felsefe.net
Yeni Üye
Ben de zamanında okutmuştum, 2 yıldır geçmeyen siğiller geçmişti. Anlamadım ki, nasıl oluyor:)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
ananem dinci hoca degildir birincisi (oda yapar okur üflerdi)
ikincisi de bir örnek daha var -kendisi anlatır durur; Karnıma çember (yaşmak-başörtüsü) sarınca karın ağrımın dienceğini geçeciğini söylemiş ve sarmış ve ısrarla geçtiğini söylemişim. O da anlamamış olucak ki yıllar sonra soruyor-anlatıyor. Ne zaman karnım ağrısa-derdim olsa annane çember sar dermişim. Ben bile hatırlamıyorum
Bi de bütün köy ekmeğine nazar okuturdu ineği felan için
Kişinin saflığına ve masumluğuna (yada gücüne-içgücüne) olan güvenden-sevilirliğinden vb.vs.kaynaklandığını düşündüm şimdi. Kabile toplumunda kam atamak -otayıcı- belirlemek ya da onun nefesine güvenmek benzeri çağrışımlar
başka şeylerde var
dedemin annesinin (yine annanem ve dedem tarafında rivayet edilen birinci ağız) insana benzemeyen şeylere (üçharli) kapı çalınarak alınıp ve ormana bahçeye götürülerek doğum yaptırması istendiği; kişinin bu doğumu gerçekleştirdiği ve karşılığında bir kese aldığı içinden kömür çıktığı gibi şeyler;
bu anıyı çözemem-bu forumda da yazdım
çok yakın tanıdığım ve tanıdıklarımın grup olarak anlattığı bir hikayede kişi uçuyor;
resmen ev içinde kapıya doğru -havadan- uçuyor sözde kaçırılıyor ve evdeki biri tarafından havada tutulup zaptedilerek kaçırılması engelleniyor. Bir grup insan bunu anlatıyor hala yaşayan
ve bu hikayeye başka gizem ve -tanıklığı olmayan da başkalarının da anlattığı gördüğü- köy gizemleri anlatımları eşlik eder hep

gerçekliğin yapısıyla ilgili-gerçeklik karmaşık bir yapı

ls2

Kahin
Onursal Üye
ananem dinci hoca degildir birincisi (oda yapar okur üflerdi)
ikincisi de bir örnek daha var -kendisi anlatır durur; Karnıma çember (yaşmak-başörtüsü) sarınca karın ağrımın dienceğini geçeciğini söylemiş ve sarmış ve ısrarla geçtiğini söylemişim. O da anlamamış olucak ki yıllar sonra soruyor-anlatıyor. Ne zaman karnım ağrısa-derdim olsa annane çember sar dermişim. Ben bile hatırlamıyorum
Bi de bütün köy ekmeğine nazar okuturdu ineği felan için
Kişinin saflığına ve masumluğuna (yada gücüne-içgücüne) olan güvenden-sevilirliğinden vb.vs.kaynaklandığını düşündüm şimdi. Kabile toplumunda kam atamak -otayıcı- belirlemek ya da onun nefesine güvenmek benzeri çağrışımlar
başka şeylerde var
dedemin annesinin (yine annanem ve dedem tarafında rivayet edilen birinci ağız) insana benzemeyen şeylere (üçharli) kapı çalınarak alınıp ve ormana bahçeye götürülerek doğum yaptırması istendiği; kişinin bu doğumu gerçekleştirdiği ve karşılığında bir kese aldığı içinden kömür çıktığı gibi şeyler;
bu anıyı çözemem-bu forumda da yazdım
çok yakın tanıdığım ve tanıdıklarımın grup olarak anlattığı bir hikayede kişi uçuyor;
resmen ev içinde kapıya doğru -havadan- uçuyor sözde kaçırılıyor ve evdeki biri tarafından havada tutulup zaptedilerek kaçırılması engelleniyor. Bir grup insan bunu anlatıyor hala yaşayan
ve bu hikayeye başka gizem ve -tanıklığı olmayan da başkalarının da anlattığı gördüğü- köy gizemleri anlatımları eşlik eder hep

gerçekliğin yapısıyla ilgili-gerçeklik karmaşık bir yapı

üç harfli hikayelerini bende çok dinledim. bu yüzden çocukken büyük sorunlarda yaşadım (kabuslar hayaller). siğil konusunda ise birinci elden deneyimim var. 13 tane siğilim vardı baş parmağımın üstündeki kocamandı o yüzden öbürlerinin anası derdim ona. babannem okuyum dedi. hepsi için tek tek okudu hepsi için tek tek iğde ağacından küçük dallar kırdı. bu dallar kuruyunca geçecek dedi. inanmadım tabiki hiç rasyonel değildi:) ve geçmedi tabiki sonra gene okuyum olm bu kez inan ve bana para ver dedi (para dediysem çocuk harçılığından az tutar-inancımı pekiştirmek için istiyor) gene aynı şeyi yaptı gene 13 iğde dalı kırıldı. aslında bu defada inanmamıştım ama inanmaya çalıştım. (iğde dalı ile benim siğiller arasında nasıl bir bağlantı olabilirdi ki) ve bu kez siğillerim tek tek dökülmeye başladı hepsi köklerinden kuruyup karardılar. daha önce jiletle sökemediğim siğilleri tek hamlede söküp attım... sonradan babanneme ne okuduğunu sordum. 3 kulhü bir elham dedi... bu nasıl oluyor benimde yorumum yok..

not: babannem hacı hoca falan değildir okuma yazması bile yoktur..

---------- Mesajlar Birleştirildi at 14:10 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:39 ----------

Şans, tesadüf vs. vs. Ben de 28 yildir sedefim kucukken her yere goturduler hic birsey olmadi. Ayrica sigili temiz tutmalisin ki zaten 1 sene diyorsun 1 sene boyunca dogal veya ilac tedavileri uyguladigin da kendisi gecmektedir.

Okuyup uflemekle birseyler iyi olsaydi ortalikta hastalik kalmazdi...

okuyup üfleyip bazı cilt hastalıklarını geçirdiklerini söyleyenler sedefe birşey yapamadıklarınıda söylüyorlar :) tuhaf işler. diğerlerine nasıl bir şey yapıyorsun be adam desek kendileride bilmiyor sanırım :)ama bazı dediklerinde sonuçlar alınıyor ki devam ediliyor...

Son düzenleme:

Huares

Felsefe.net
Yeni Üye
İlaç kullansanız da kullanmasanız da bir doğal geçiş süresi vardır bir çok cilt probleminin. İlaç kullandım faydası olmadı sonra gittim okuttum geçti diyen arkadaşlar; eğer hocanız üflediği anda yara ortadan kaybolduysa bu üflemenin etkili olduğunu gösterir yok eğer bir süreç sonunda yara kaybolmuşsa bu ilaçların etkisi de olabilir yada başta bahsettiğim süreç tamamlama durumu da.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar