din düşmanlığı

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde Turgut Saka tarafından oluşturulan din düşmanlığı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,946 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı din düşmanlığı
Konbuyu başlatan Turgut Saka
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan flzf

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
bu başlığı açmamın nedeni, herhangi bir kişinin, herhangi bir bilimsel teori ya da veriyi incelerken neden dine düşmanlık besleme gibi sorumluluk edindiğini sorgulamaktır.
neden insan bir inanca düşman olur. o inançla ilgili tüm belgeleri ya da o inanca sahip tüm insanları yok ederse eğer rahatlayacak mıdır?
dünyadan müslümanları ( ya da inanç sistemlerini) yok ettikten sonra savaş olmayacağının, mutlu mesut yaşayacağımızın garantisini nasıl verebiliyor bu düşmanca yaklaşımlarda bulunanlar...
diyelim ki, tüm dinleri dünyadan sildik,, tüm hakimiyet de bilimin ya da bilim adamlarının(ya da bilgisayarların) eline verildi... ne olmasını bekliyorsunuz.. evet bir an için hepimiz din düşmanı olalım ve dini yok ettikten sonraki halimizi düşünelim.

birebir

Üye
Yeni Üye
Sevgili Enkaz,

İnsanların dinlere düşman olmaları çok normal..dinlere kimler düşman olur?sanırım insanlığın hemen hepsi..hiç kimse istemez kendine emir verilsin sorumluluk yükletilsin..yaşamak elimizde ama insan olarak seçilimimiz bize sorulmadı..sadece yaşa ve itaat et dendi ve bu insanın moralini bozuyor..mevcut dinlerden ilahi olanları insanları güzel yaşamı öğütlerken kimse buna kulak asmıyor ve çoğunluğun ideolojik ortamında tutunmaya çalışıyorsunuz..diğerleri gibi sizde kimseye yardım edemiyor hatta sömürülüyorsunuz..işin aslı şu ki;dinler başarısız değillerdir,insan başarısızdır ve ne yazık dinci sınıf yüzünden cennette pay edilmiştir..

cogito

Üye
Yeni Üye
Dine düşmanlık ne demek ben pek anlayamadım. Bir bilimsel veri veya teoriyi incelerken dine karşı çıkmak mı din düşmanlığı?

serotonin

Üye
Yeni Üye
Dünyada para olduğu sürece kargaşa hep olacak, ama nedense bunu dine , inanca bağlamak ve bundan nemalanmak her devrin favori kredisi olmuştur.
Siyonistlerin egemen olduğu bir dünyada, dine değer verillir ve veya din kullanılır, komik olansa bu siyonistlerin kuruclarının ateist olmalarıdır(:)

İnsanların ceplerini doldurmaları için dinden güzel bir malzeme yok ki, din düşmanlığı ortadan kalksın. Öyle değil mi?

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
bu başlığı açmamın nedeni, herhangi bir kişinin, herhangi bir bilimsel teori ya da veriyi incelerken neden dine düşmanlık besleme gibi sorumluluk edindiğini sorgulamaktır.
neden insan bir inanca düşman olur. o inançla ilgili tüm belgeleri ya da o inanca sahip tüm insanları yok ederse eğer rahatlayacak mıdır?
dünyadan müslümanları ( ya da inanç sistemlerini) yok ettikten sonra savaş olmayacağının, mutlu mesut yaşayacağımızın garantisini nasıl verebiliyor bu düşmanca yaklaşımlarda bulunanlar...
diyelim ki, tüm dinleri dünyadan sildik,, tüm hakimiyet de bilimin ya da bilim adamlarının(ya da bilgisayarların) eline verildi... ne olmasını bekliyorsunuz.. evet bir an için hepimiz din düşmanı olalım ve dini yok ettikten sonraki halimizi düşünelim.

Dine düşmanlık ne demek ben pek anlayamadım. Bir bilimsel veri veya teoriyi incelerken dine karşı çıkmak mı din düşmanlığı?

Bilimsel veri veya teoriyi incelerken kisilerin inanclarina ters gelecek birseyler, soylemek o inanca karsi cikmak diye algilinabilir. Ornegin Darwin ki din mucadelesi veren nadir insanlardan biridir; evrim teorisi ile sadece muslumanlardan degil hristiyanlardan, yahudilerden, musevilerden bile tepki almistir. Evrim teorisi kabaca insanlarin maymundan geldigini soyledigini sandigimiz ki evrim bunuda demez aslinda neyse, bu dogrultuda inanclarina bagli olan insanlar nasil olurda maymundan geliriz diyerek bu fikre ters duserler. Bu ters dusus dine karsi cikmak ile kotu olarak desteklenir. Tabii bu fikri savunanda eger dininiz buysa bende boyle bir dini kabul etmeyip diyip kendini dinsizlige de itebilir. Ve su gercektir ki Allah inanci olan her insan maymundan gelmedigini pekala bilir. Iste bu maymundan gelmez tezi bir tez iken ve gectigimiz son 10 yil icinde boyle bir seyin olmadigini yine bilim kendisi cevaplamisken, dine karsi gelip tartisma yaratanlar yuzunden bilim ile dini karsi karsiya getirmis oluyoruz. Din ile bilim aslinda ic ice olan birer kavramdir. Hic bir din bilime karsi gelmez. Ama bilimi dine karsi getirmeye calisan dinsiz ve inancsiz bilim adamlari da vardir tabii ki. Onlarinda tezlerinin bir sure sonra yine bilimin surekli gelisip kendini yenilemesinden oturu sona erdigini gorebiliyoruz. Hz. Muhemmed'in Mirac'a yukselmesini inanmayanlar bu imkansiz boyle sacma birsey mi olur derken; Einstein'in e= mc2 formulunu hatirlamazlar. Yada maddenin isik hizina ulastigi zaman enerjiye donusebilecegini. Cebeli tarik bogazinda tuzlu su ile tatli suyun karismadigi yerin hem bilimsel hemde dini bakimidan aciklamalari elbette vardir. Hristiyanlikda bilime karsitlik daha cok olmustur; muslumanlara, yahudilere ve musevilere nazaran. Bunun sebebi inanc ile alakali degildir. Tamamiyle vatikan calisanlarinin ve papazlarin kendi guclerini yitirme korkusundan kaynaklanarak yapildigini okumus birileri pekala bilir. Ornegin Hypatia, Sokrates v.b.

Son olarak diyebilecegim; kainatta bulunamayan, kesfedilemeyen, bulunan, kesfedilen her seyin bilimsel oldugu gibi dini acidan da aciklanabilecek formule edilebilecek sekli vardir ve bunlar asla karsi karsiya gelmez, birbirlerini destekler.

cogito

Üye
Yeni Üye
Bilim ve din birbirine tamamıyla tezattır. Çünkü bilim meraktan doğar ama dini kabul eden birinin her türlü merak duygusu bir şekilde tatmin edilmiştir. Bilim açıklamalarıla tabiki dine ters düşer düşmelidir de. Fakat sanırım düşmanlık başka bir şeydir. Bugün düşmanlıkla karşılaşanlar dindar insanlar değil bilakis dine karşı çıkan insanlardır.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Bilim ve din birbirine tamamıyla tezattır. Çünkü bilim meraktan doğar ama dini kabul eden birinin her türlü merak duygusu bir şekilde tatmin edilmiştir. Bilim açıklamalarıla tabiki dine ters düşer düşmelidir de. Fakat sanırım düşmanlık başka bir şeydir. Bugün düşmanlıkla karşılaşanlar dindar insanlar değil bilakis dine karşı çıkan insanlardır.

:) sizin bildiginiz dini yasamiyorum diyeyim o halde ben ve benim inandigim din asla meraki yasaklamamistir ve bu duygumuda tatmin etmemistir. Sizin bilim aciklamalari tabii ki dine ters duser, dusmelidir sozunuz dine olan karsitliginizi aleni bir sekilde gostermektedir zaten. Dusmanlik kavramina gelince elinde silah ile karsindakini vurmak degildir. Ornegin size dusmanlik gostereyim; bilim ve din birbirine tamamiyle zittir. Bilim dine ters dusmelidir. Iste dusmanlik budur. Zaten benim savundugum dusmanlikta bu idi yada anlatmak istedigim. Dini farkli bir sekilde insanlara yansitanlar vardir elbet. Bu o dinin bu sekilde oldugunu gostermez. Musluman olup kendine eroini basip bombalari doseyip oraya buraya Allah'in adini kullanarak ve kendini daha sonra sehid olarak gosteren binlerce musluman var. Ve bende muslumanim. Onlar boyle diye ben oyle degilim. Yada onlar kuran-i okuduklarinda bunlari anliyor diye benimde onlar gibi anlamam gerekmiyor. Ornegin Afganistan'da musluman muslumani vuruyor, olduruyor. Ve sehid diyorlar kendilerine :) Halbu ki kuranda muslumanin muslumani vurmasi yasaktir; gibi uzatilabilir ornekler.

cogito

Üye
Yeni Üye
Düşmanlık kin beslemek, zarar vermeye çalışmak, nefret etmek gibi duyguları , düşünceleri içerir. Oysaki karşı çıkabilirim, eleştirebilirim, onaylamayabilirim bu düşmanlık değildir.Ben din derken sadece islamiyeti kastetmiyorum. Tüm dinlerin kuralları vardır zaten kurallardan ibarettir. Her dinde tabular vardır, yasaklar vardır. Ve bu kuralalrın hiçbiri kişiye göre değişmez yoruma açık değildir. Çünkü dogmatiktir. Dinin özünde esrarengizlik, gizemlilik bulunur. Emir emirdir ve sorgulama şansı da yoktur.
Bilim ise işe sorgulamayla başlar. Tatminsizdir.Bilimde tabu yoktur.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Tüm dinlerin kuralları vardır zaten kurallardan ibarettir. Her dinde tabular vardır, yasaklar vardır. Ve bu kuralalrın hiçbiri kişiye göre değişmez yoruma açık değildir. Çünkü dogmatiktir. Dinin özünde esrarengizlik, gizemlilik bulunur. Emir emirdir ve sorgulama şansı da yoktur.

Dinde kurallar ve yasaklar vardir lakin tabular yoktur. Dinde kisiye gore degisen kurallar da vardir. Din pekala yoruma aciktir. Din yorumlarindan oturu mezhepler ortaya cikmistir zaten. Katolikler ile Protestanlarin, yada musevilerin kendi aralarinda yorum farkinda oturu ayriliklari vardir. Dinde tek gizliklik Allah'tir. Geri kalan hersey apacik gozunun gorebildigi kadar aciktir hemde. Musluman kendini Allah'a teslim edendir. Bu yuzden ondan gelen emirleri sorgulama gibi bir sansin olmaz. Sorgularsan zaten teslim olmamissindir. Bunun en altinda da inanmak ve inanmamak yatar. Allah kurallari koymustur ama sana onlari secme sansi vermistir. Uyarsin yada uymazsin. Inanirsin yada inanmazsin. Ayrica sen cami imamini, din alimini, hatta ve hatta nebileri bile sorgulayabilirsin.

ugur

Felsefe.net
Yeni Üye
dinin sömürüldügü bir ortamda kolayca sömürülebilen bir araç oldugu insanları yönlendirmekten başka bir halta yaramadıgı anlaşılınca okadar sene ben neyin peşindeydim der ve onun acısını cıkarır.

cogito

Üye
Yeni Üye
'' Tabu , İnsan davranışlarının belli alanları ya da belli normlarla ilişkili olarak kutsal veya dokunulmaz olarak tanımlanmış oldukça güçlü sosyal yasaklara denir.''
Sayın Majör, bu tanıma göre sizce dinde tabu yok mudur?
Ya da sizin tanımınıza göre nedir tabu?

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Kelimelere takilmamak gerekiyor. Yani onca yazdigim seyden tabu kelimesini alip gostermeniz nahos ama tabudan anladigimi yazayim;
Tabu kutsal sayilan insanlara, hayvanlara ve nesnelere dokunulmasini yasaklayan aksi takdirde zarar gorulecegi dusunulen kavramdir. Genelde hinduzim'de gecer. Gunumuzde google gibi bir tanri oldugu icin insanlarimiz o ne derse inaniveriyor. Google'da galat-i meshur olmus bir suru kelime vardir. Kuran bile google'da degistirilmis sekilde gosterilmektedir. Ek bir bilgi olmasi icin soylemek istedim. Ayrica benim bahsettigim din Allah tarafindan gonderilenler idi.

serotonin

Üye
Yeni Üye
Bilim ve din birbirine tezat ise , o zaman bende farklı bir din yaşıyorum demektir:).Emir emirdir ve sorgulama şansı yoktur diyorsunuz; sorgulayacaksınız ve sorguladığınızda zaten o sizin emir, benim ise mantıklı düzen kuralları dediğim şeyin ne kadar doğru ve hatasız olduğunu göreceksiniz. Zamanın çağdaşlığı olan anayasa kuarallarının temelinin nerden alındığını da göreceksiniz... ve veya müslümanlığı değilde katolik mezhebini araştırsanız çok çok daha katı kuralların olduğunu göreceksiniz...

cogito

Üye
Yeni Üye
Sayın Majör insanlar burada tartışırken koskocaman bir yazıdan alıntılar alıp cevap veriyor. Habir paragrafa cevap istemişim ha bir kelimeye ne fark eder. İslamiyette tabu yoktur önemli bir tez bana göre. Ben tabu kelimesinin anlamını zaten biliyorum. Sadece bu düşüncemi destekleyecek başkaları tarafından yapılmış bir tanımı göstermek istedim. Siz tanımları nereden araştırıyorsunuz bilmiyorum ama google ın tanrı olduğunu da düşünmüyorum basit bir arama motorudur.

Seratonin,
Sorgulayacağım ve ne kadar kusursuz olduğunu görceğim. Peki siz buna nasıl bu kadar eminsiniz?

serotonin

Üye
Yeni Üye
Çok basit; Sorguladım ve gördüm. Başkalarının ne dediğine değil, esas kaynağın ne dediğine baktım.

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
dinim bilgiyi ve bilmeyi emrederken, nasıl olur da dogmatik ve bilime karşı bir duruş sergiler anlamakta zorlanıyorum. yani sırf maymundan gelmedik diyoruz diye(evrimle alakası yok bunun) bilime karşı mı oluyoruz inananlar olarak? :) islamiyetin kuralları ve tabuları olarak karşımıza konulan farzları dahi öylesine farklılıklar gösterebiliyorlar ki coğrafyadan coğrafyaya... (kötü örnek göstererek bir "şey"i yargılarsanız zaten insan olmak kötü ve dogmatiktir mantığı çıkar ortaya)
benim ortalıkta alenen gördüğüm şey islamiyete olan düşmanlık... hem bu ülke içinde bulunan bazıları kendi halkına karşı yapıyor bunları, hem de genel olarak dünyada müslümanlara yapılan bu...
burada düşmanlıktan bahsettiğim, kişinin bir şeyi ya öldürmek istemesi ya da kafese kapatmak istemesidir. bu ne kadar insancıl bir tutumdur?

turko29

Meraklı Üye
Yeni Üye
Arkadaşlar din düşmanlığı gibi bir başlık açmak inanan inanmayan gibi ikilemler yaratarak bir birimizi kırmak kimseye bir fayda getirmediği gibi fikirsel olarakta gelişmemize bir katkı sağlamaz,
Bakara Süresinin ilk 20 ayetini harfine vir gülüne dokunmadan yazıyorum, neden inanmakta güçlük çektiğim Kuranın içerisinde...
Kainatın oluşumu ile ilgili bilgileri araştırmam ve doğruluklarını deneysel ve bilgisel olarak bilmem, bu kitaplarla uymaması inanmamama neden...
Her canlı oluşumu döngüsel oluşur, Kitaplar derki Önce Adem ve Havva yaratıldı...
Bilim derki İnsan ilk hücrenin ortaya çıkıp mutasyonlara uğrayarak değişimler sonucu şekillendi, ve bununla ilgili bir çok kanıtlarıda kemik yapısı, duvar resimleri ile ortada iken, elbetteki bilmin gösterdiğine inanacağım...
Bu konuya elden geldiğince cevap hakkı doğmayacak biçimde yaklaşalım, Kuranın hoş görüyü sevgiyi anlattığını söyleyenler bunu yine kurandan versinler, olumsuzsa görüşü kurana inanmıyorsa neden inanmadığını alıntıyla koysunlar...
Ben bu nedenlerle inanmıyorum, ilk süre ve ilk ayetlerden girerek...
Yanlışsam Yanlış olduğumu açıklarsa Ya da ben kırılıyorum, inciniyorum derse görüş belirtmeyi keserim, yeterki kırıcı saldırgan başlıklara ve yöntemlere girmeyelim...

17.ayetten
Onların durumu, (geceleyin) ateş yakan kimsenin durumuna benzer: Ateş tam çevresini aydınlattığı sırada Allah ışıklarını yok ediverir de onları göremez bir şekilde karanlıklar içinde bırakıverir.
20.ayetten
“Allah dileseydi, elbette onların işitme ve görme duyularını giderirdi. Şüphesiz Allah her şeye hakkıyla gücü yetendir. “

Kuranın ilk Süresi : İnsanları inananlar ve İnanmayanlar diye ikiye bölüyor, açık ve net bir biçimde, aydınlanmak istediklerinde Tanrı tarafından ışıkları söndürülüyor her şeye gücü yeten tarafından...

7.Ayetten
Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözleri üzerinde de bir perde vardır.

Mührü vuran allah olduğu belirtiliyor...
15.ayet
Gerçekte Allah onlarla alay eder (alaylarından dolayı onları cezalandırır);

Her şeye kadir olan yarattığı ile alay edermi...

1.
Elif Lâm Mîm.
2.
Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah'a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir.
3.
Onlar gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiğimizden de Allah yolunda harcarlar.
4.
Onlar sana indirilene de, senden önce indirilenlere de inanırlar. Ahirete de kesin olarak inanırlar.
5.
İşte onlar Rab'lerinden (gelen) bir doğru yol üzeredirler ve kurtuluşa erenler de işte onlardır.
6.
Küfre saplananlara gelince, onları uyarsan da, uyarmasan da, onlar için birdir, inanmazlar.
7.
Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözleri üzerinde de bir perde vardır. Onlar için büyük bir azap vardır.
8.
İnsanlardan, inanmadıkları halde, "Allah'a ve ahiret gününe inandık" diyenler de vardır.
9.
Bunlar Allah'ı ve mü'minleri aldatmaya çalışırlar. Oysa sadece kendilerini aldatırlar da farkında değillerdir.
10.
Kalplerinde münafıklıktan kaynaklanan bir hastalık vardır. Allah da onların hastalıklarını artırmıştır. Söyledikleri yalana karşılık da onlara elem dolu bir azap vardır.
11.
Bunlara, "Yeryüzünde fesat çıkarmayın" denildiğinde, "Biz ancak ıslah edicileriz!" derler.
12.
İyi bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir. Fakat farkında değillerdir.
13.
Onlara, "İnsanların inandıkları gibi siz de inanın" denildiğinde ise, "Biz de akılsızlar gibi iman mı edelim?" derler. İyi bilin ki, asıl akılsızlar kendileridir, fakat bilmezler.
14.
İman edenlerle karşılaştıkları zaman, "İnandık" derler. Fakat şeytanlarıyla (münafık dostlarıyla) yalnız kaldıkları zaman, "Şüphesiz, biz sizinle beraberiz. Biz ancak onlarla alay ediyoruz" derler.
15.
Gerçekte Allah onlarla alay eder (alaylarından dolayı onları cezalandırır); azgınlıkları içinde bocalayıp dururlarken onlara mühlet verir.
16.
İşte onlar, hidayete karşılık sapıklığı satın almış kimselerdir. Bu yüzden alışverişleri onlara kâr getirmemiş ve (sonuçta) doğru yolu bulamamışlardır.
17.
Onların durumu, (geceleyin) ateş yakan kimsenin durumuna benzer: Ateş tam çevresini aydınlattığı sırada Allah ışıklarını yok ediverir de onları göremez bir şekilde karanlıklar içinde bırakıverir.
18.
Onlar, sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Artık (hakka) dönmezler.
19.
Yahut onların durumu, gökten yoğun karanlıklar içinde gök gürültüsü ve şimşekle sağanak halinde boşanan yağmura tutulmuş kimselerin durumu gibidir. Ölüm korkusuyla, yıldırım seslerinden parmaklarını kulaklarına tıkarlar. Oysa Allah, kâfirleri çepeçevre kuşatmıştır.
20.
Şimşek neredeyse gözlerini alıverecek. Önlerini her aydınlatışında ışığında yürürler. Karanlık çökünce dikilip kalırlar. Allah dileseydi, elbette onların işitme ve görme duyularını giderirdi. Şüphesiz Allah her şeye hakkıyla gücü yetendir.

17.ayetten
20.ayetten
“Allah dileseydi, elbette onların işitme ve görme duyularını giderirdi. Şüphesiz Allah her şeye hakkıyla gücü yetendir. “

Kuranın ilk Süresi : İnsanları inananlar ve İnanmayanlar diye ikiye bölüyor, açık ve net bir biçimde, aydınlanmak istediklerinde Tanrı tarafından ışıkları söndürülüyor her şeye gücü yeten tarafından...

7.Ayetten
Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözleri üzerinde de bir perde vardır.

Mührü vuran allah olduğu belirtiliyor...
15.ayet
Gerçekte Allah onlarla alay eder (alaylarından dolayı onları cezalandırır);

Her şeye kadir olan yarattığı ile alay edermi...

cogito

Üye
Yeni Üye
Bu konu inanmıyorum çünkü.......... ya da inanıyorum çünkü............. konusu değil. Burada ortaya atılan tez, bilim adamlarının dine , özelde de islamiyete olan (sözde) düşmanlığı.
Bilim ne zaman başlamıştır? İnsanın dünyanın bilinmediğini görüp araştırmaya başlamasıyla ortaya çıkmıştır.Tabiki bilim bir şeyleri araştırıp ortaya çıkarırken önceden oluşmuş birtakım değerlere ters düşecek. Yeni kavramlar, buluşlar..vs. ortaya atacak. Burada bilim mi düşmanca davanır yoksa birtakım insanların doğru bilip kabul ettikleri değerlere bilim ters düşünce o insanlar mı bilimi bilim adamını düşman görür?

M

monaliza

Ziyaretçi
Bilim ve din insanlarının vasıfları çok önemli bu konuda.
Bilim veya din (alışılagelmiş deyim/adamına) bağlı bir durum bu. Ön yargılı davranan,
güdümlenmiş,sübjektif ve egoist kişiler yaptılar olumsuz ne yapıldıysa..

turko29

Meraklı Üye
Yeni Üye
Bakara Süresi:
18.
Onlar, sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Artık (hakka) dönmezler.

19.
Yahut onların durumu, gökten yoğun karanlıklar içinde gök gürültüsü ve şimşekle sağanak halinde boşanan yağmura tutulmuş kimselerin durumu gibidir. Ölüm korkusuyla, yıldırım seslerinden parmaklarını kulaklarına tıkarlar. Oysa Allah, kâfirleri çepeçevre kuşatmıştır.

20.
Şimşek neredeyse gözlerini alıverecek. Önlerini her aydınlatışında ışığında yürürler. Karanlık çökünce dikilip kalırlar. Allah dileseydi, elbette onların işitme ve görme duyularını giderirdi. Şüphesiz Allah her şeye hakkıyla gücü yetendir.

Sevgili Cogito urana göre Bakara süresindede başka sürelerdede belirttiği gibi din düşmanlığı yok Allah onları inançsız yaratarak inanmak istediklerinde bile karanlıkta inançsız kalmaya mahkum ettiğini söylüyor, Bu düşmanlık olarak nitelenen Kuranda ayet(allah kelamı-emri) lerde net, ne diyor ayette " Şüphesiz Allah her şeye hakkıyla gücü yetendir. " bunun bana göre inancımı diye bir şey olamaz, Allah beni inanmayanlar katogorisinde yaratmış(o yarattıysa tabi) bu davranışta bulunmam bile bu durumda Allahın Emri olmuyormu, Ayetlere göre... Allahın emrine uymak Din Düşmanlığı olurmu...​

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar