Deneme Önerisi :)

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde OnlyBlack tarafından oluşturulan Deneme Önerisi :) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,220 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Deneme Önerisi :)
Konbuyu başlatan OnlyBlack
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
Yeniden merhaba uzun bir süredir aktif değildim.Teoga hazırlık maratonu falan bugün bile kaçamak girdim foruma :)Neyse..Belki fark etmişsinizdir geldiğimden beri deneme türü yazıyorum bu hoşuma gidiyor ama ben sadece ilkokul öğretmenimin yazılarımı beğenmesiyle kendi bilgilerimle yazdım hep yada gözlemlerimle ve bu işler sadece yazmakla bitmiyor ben kendimi geliştirmek istiyorum.Belkide ileride bu işi yapmak istiyorum. Bu yüzden kendi seviyeme göre kendimi geliştirebileceğim ve okurken yaşamın içinde herşeyin farkında olabileceğim deneme kitapları önerir misiniz ? :)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
"Okurken kendini gelistirebilecegin"bir kitap yelpazesine hepsi diye cevap verebiliriz.Nasıl bir tarzın olduğunu bilmek gerek önce.Ben mesela bir kaç siteye üye olmanı ve buralarda kendini eleştirtmeni daha uygun buluyorum.Eleştiri gelişimin icin önemli,bir dostumun şu sözünü de söyleyeyim .Yazmak lineer bir zeminde varoluştur,bir hiyerarşik yapıda kendini bulmaya çalışma..

X

FAdmin
Onursal Üye
Yazmadan oncd bol bol okumak lazım.. Elestirinin zamanı var, elestiren cok olacak zaten acele ettirtme arkadasa meyelan :)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Sayın X yazma isteğinin baskın gelip ,sizi aştığı zamanları geçmiş yaşlardayız zannediyorum.En azından benim gibi amatörler boyunun ölçüsünü almıştır bazı tecrübelerle :) Onlyblack in bu yazma ve deneyim kazanma isteğinin önüne geçilebileceğini sanmıyorum.Bazıları bu ''önce okumalısın'' klışesini sevmez çünkü anlatacakları yepyeni ve kendine özgüdür.Herkesin eleştirisiyle yolunu şaşır demiyorum bende,bu işin profesyonel yapıldığı mecralarda bulun diyorum :)

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
Aslinda okumak pek çok hoşuma gitmiyor kitaplar konusundada acayip derecede seçiciyim mesele bir kitabın başı ve başlığı ilgimi çekmezse o kitabı bitiremem.Felsefeyi de belki yaşıma göre karışık geliyordur bilmiyorum ama anlayamıyorum.Kelimeler yabancı geliyor.Ayrıca bi an önce şu sınav bitsin diye dua ediyorum.Kendime ayırabileceğım bi vaktim olmuyor ki ben kendime sadece yazmak için vakit ayırırım kitaplar konusunda seçici olduğum halde bu yazma merakı nereden geliyor bilmiyorum ama bi ihtiyaç haline geldiği kesin.Kitap okumak yerine gözlemlerim bile yazabilmeme yetiyor sanki çünkü insan en iyi deneyimi hayatından alıyor bana göre :) Bu arada site konusunda bi öneriniz var mı :)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Onlyblack site konusunu askıda bıraktığımın farkındayım.Aslında bende debinin yükseldiği zamanlarda birçok alanı takibe almıştım.Şimdi çoğunun mecrası değişmiş bazıları kapanmış..bu sebeple iş kendi arayışına kalıyor sanırım.Yaşını öğrensek uygun mudur acaba..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Ne güzel hayırlı güzel bir yaşam dilerim sana :)
o vakit okuman mecburi ..günümüzde genç yazarların çok revaçta olması seni kandırmasın..ün sahibi olmak dejenere ve alalade bir dil ile olacaksa olmasın derim ben.
Eskiden eline geçen herşeyi okumalısın derlerdi bizde okurduk,uygunluk derecesi gözetmeksizin.Sonra anladık ki olmak istediğin şey için sınıfsal okumaları tercih etmelisin..Ohoo ben nasihate geçmişim uyarmıyorsun da..yazmakta spor yapmak gibi birçok kötü yönelimden uzak tutar insanı ve daha bir sürü faydası var pektabi..yaz lütfen burada bekliyor olucam bende :)

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
Bende bi an önce sabırsızlanıyorum yazmak için ama ailem önümdeki sınavıma odaklanmamı istiyor.Tabi ki haklılarda iyi bir liseyi kazanırsam benim için daha iyi olucak okumayıncada direk yazar olunmuyor diyorlar hatta ama yazmadan da duramıyorum :)Şu sınav bi bitsin de kitap yazıcam :))

meyelan

Filozof
Yeni Üye
E ..o zaman doğru olanı yapıp, sıkıca çalışıp; güzel bir yere yerleşirsin umarım.Kitabının konusunda başarılar diliyorum..

kestanmis

Üye
Yeni Üye
OnlyBack sendeki bu istek devam ettiği müddetçe bir yolunu bulur dilediğin şeyleri yapmana imkan verecek bir dünya inşa edersin. senin yaşındaki birinin durdurulamaz yazma eğilimi benim çok hoşuma gitti :)

Benim sana tek tavsiyem ve sana en büyük faydayı sağlayacağını düşündüğüm yol yalnız başına kalıp düşünmendir. televizyondan, internetten, arkadaşlarından soyutlandığın bir zaman dilimi olsun gün içinde. o zamanlarda gözlerini kapatıp sadece düşünmeye odaklan. düşüneceğin konu herhangi bir konu olabilir. zaman geçtikçe aklına gelen konular felsefe dışında bir alanda olmayacak zaten :) dediğim gibi sadece yalnız kalıp düşün.

hoşçakal.

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
Daha önce bir yazim vardi belki görmüşsunuzdur buraya attigim ilk yazi oydu "Popülerlik Denen Saçmalık " ilk gözlemim bu değildi tabi ki ama ben hep gözlemlerimi yazdım.Hatta pistte paten binerken içinde olduğum ortamdan bi anda çıkıp ilk gördüğüm yere oturmuştum düşünebilmek için.O gün ailemi zorla ikna etmiştim oysa.. paten binmek istiyorum diye ama bir şeyler gözlemleyebilmek uğruna vazgeçtim.Yaşıtlarımın gidişatı herseyden önemli bunun utanci bana ait sanki Onların hayatlarının ne kadar da boş olduğunu fark ettim popüler olabilmek için boş hayallere kapılmalarını sigara içerek büyüdüklerini sanmaların seyrettim.Uzaktan çabalamaları komik görünsede onlar iyi bir şey yaptklarini saniyorlardi.Keske gözlemlerim kadar düşüncelerini de değistirebilsem.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
okumanın bir zararı yok; bilakis faydası olacaktır...tarihsel bilgi birikimini sunan tüm düşünceleri öğrenmenin ne yaşı ne de zamanı söz konusu edilebilir. yazmayı sürdürün ve lakin mutlaka okuyun derim...

meyelan

Filozof
Yeni Üye
@onlyblack sınavların nasıl gidiyor?bu arada bahsettiğim yer altZine.com idi tekrar aktive olmuş,bi görmek istersin belki

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
@meyelan Sınavlar çok iyi gidiyorlar tesekkür ederim :)bu arada okulumuzu yaptıran iş adamı hakkında okulumuzu yaptırmasıyla ilgili duygularımızı anlatan bir yazı yarışması düzenlendi ve birinci oldum :)Siteye bir bakiyim ama şimdi yeni bir blog açtım yazmaya devam ediyorum bırakamadım :) Ayrıca bizi sevmeyen okul müdürü bile artık üstüme düşüyor öğretmenlerim çok iyi ilgileniyorlar dediğiniz gibi daha çok çalıştım :)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Blog mu ?güzel :)bizde ziyaret etsek misafir kabul edermisin?

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
Tabiki ne demek Ama henüz neler yapacağımla ilgili bir planım yok buraya yazdigim bir yaziyi yayinladim dün bir site nasil yonetilir onu bile bilemiyorum henüz sizde destek olursaniz çok mutlu olurum :)

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:46 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:11 ----------

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu hakkında farklı düşüncesi olan var mı?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar