Cennetin Kabulü ile Ötesinin Sorgulanması

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefi Tartışmalar kategorisinde Doutrus tarafından oluşturulan Cennetin Kabulü ile Ötesinin Sorgulanması başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,417 kez görüntülenmiş, 44 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefi Tartışmalar
Konu Başlığı Cennetin Kabulü ile Ötesinin Sorgulanması
Konbuyu başlatan Doutrus
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Preatorian

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Ürken benim.Çünkü varlığımı kendim mi sınırlıyorum zihin-beden olarak bilmiyorum.Belki başka varoluşlar da mümkündür.Sınırlı bilgimle cevaplanması zor soruların peşine takılıp duruyorum.Gerçek benim algıladığım kadarsa varlığım da o kadardır.Yokluğu "varken" nasıl tanımlayarabilirim ki?Sözün kısası "ben" nerede başlarım varlık aleminin zihin bedeni nerede başlar biter bilmiyorum.Ürkekliği yenmenin yolu daha çok bilgilenmek olmalı?

Preatorian

Meraklı Üye
Yeni Üye
Sınırladığınızı bilmiyorsunuz çünkü gerçek doğanızı bilmiyorsunuz. Gerçek ben algıların ötesindedir. Algılama zihin-bedenin işidir. Yokluğu varı nasıl tanımlıyorsanız aynı şekilde tanımlayabilirsiniz. Varlık aleminin zihin-bedeni doğumla başlar ölümle biter. Ürkekliği yenmenin yolu kendi gerçek doğanızı tanımaktan geçer.

kaptanmiharbi

Yeni üye
Yeni Üye
hepimiz adına konuşmak istiyorum eğer kızmazsanız. kaderde varsa dizilmek neye yarar büzülmek diyip geçmek lazım derim en azından kendi adıma. sonuçta bu konu bizi pek uzağa götürmez sanırım...

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
"Algı ötesi"nden metafizik bir alanı mı anlamalıyım? Platon'un ideaları vb ..gibi?Algı ötesi gerçek ben herhalde varlık alemindeki halime bakıp gülüyordur...Bu iki ben yüzyüze geleceklermi?

Preatorian

Meraklı Üye
Yeni Üye
algı ötesinde tanım anlamamalısınız fakat zihniniz o kadar öndeki ondan bile "metafizik" gibi bir anlam türetebiliyor. algı ötesi gerçeklik diye bir şey yoktur sadece gerçek vardır, gerçek her şeyi kapsar herşeye anlam verir. Siz zaten osunuz fakat inkar ediyorsunuz. Siz sizde bir çok siz yaratabilirsiniz fakat gerçek birdir. Siz sandığınız sizde sizin yarattığınız bir siz değil mi?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar