Çekicilik ve seksilik

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde köle tarafından oluşturulan Çekicilik ve seksilik başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,804 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Çekicilik ve seksilik
Konbuyu başlatan köle
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Feylesof TeCe

köle

Üye
Yeni Üye
Karışık ve ifade etmesi zor bir konu olduğu için herkesten kendi fikirlerini anlatmasını isteyeceğim.

Her insanın farklı bir çekicilik tanımı olduğunu başta kabul ederek, genel manada çekicilik ya da seksiliği oluşturan şeyler nelerdir?

Çekicilikle kastettiğim, aşktan ya da sevgiden bir ölçüde daha uzak bir çekim. Daha çok cinsel ilişkiyi çağrıştıran bir çekim.

Dış görünüşün ve iç (!) görünüşün seksilikle bağlantısı nedir, ruhsal seviyenin ya da olgunluğun bağlantısı nedir? Özgüven nedir?

Gelen mesajlarla birlikte ben de yorumlarımı kafamda toparlayıp paylaşmaya çalışacağım.

HoŞÇa

Üye
Yeni Üye
sanırım bu tamamiyle insan metobolizmasının üreme kaynaklı güdüsüyle alakalı bişey.. "çiftleşmeyi" çağırıştıran şeyler seksilik olarka tanımlanıyor.. bu da dediğin gibi değişkendir insanlara göre, çünkü her insanın bilinçaltındaki, geçmiş yaşantısından gelen ve cinselliği çağırıştıran kavramlar, görüntüler, görünüşler farklıdır.. bu yüzden de birine çekici gelen bir karşı cins diğeri için sıradan olabilir..

Mühendis

Meraklı Üye
Yeni Üye

İsterseniz site içersinde soralım.
Gelecek olan cevapları istatistik olarak yorumlarsak
sorunuzun cevabı kendiliğinden ortaya çıkacaktır.:(

HoŞÇa

Üye
Yeni Üye
mühendis ne demek istediğini pek anlayamadım :)

Mühendis

Meraklı Üye
Yeni Üye
[FONT=&quot]Konuya mizahi bir yaklaşım sergileyerek dikkati çekicilik üzerine çekmek istemiştim.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Tamamen aldığımız eğitim,kültür düzeyimiz,yaşam koşullarımız,algılarımız,düşüncelerimiz cinsellikteki yaşanmışlığımız/yaşanamamışlığımız,öz güven …. vb. gibi etkenler bu konuda bizim davranışlarımızı ortaya koyacaktır.[/FONT]
[FONT=&quot]Dikkatinizi çekerim ki söylemlerimiz hatta düşüncelerimiz demiyorum.[/FONT]
[FONT=&quot]Tüm bu etkenlere bağlı olarak bazı söylemler örtüşse de davranışlarda tamamen farklılık gösterecektir.[/FONT]
[FONT=&quot]Çekiciliği salt cinsellik olarak algılamamız gerekir.[/FONT]
[FONT=&quot]Cinsellik dışında bize çekici gelen/gelebilen/gelmeyen o kadar şey var ki.[/FONT]
[FONT=&quot]Üst bir yaşam tarzı-ünlü olmak-merkezde olmak vs vs [/FONT]
[FONT=&quot]Nedir kişiyi çekici yapan;[/FONT]
[FONT=&quot]Göreceli bir kavram olduğu varsayarsak uzun bir liste çıkacaktır.[/FONT]
[FONT=&quot]Ama bu listede ilk sırada(ilk kriter) görünüş/göz teması olacaktır.İlk değerlendirmeyi yapmamıza da olanak sağlayacaktır.[/FONT]
[FONT=&quot]Göreceli demiştim ya,işte kişilere göre de bundan sonraki kriterler devreye girecektir.[/FONT]
[FONT=&quot]Avatarımı bunun için ortaya atmıştım.[/FONT]
[FONT=&quot]Laf aramızda, bana çok itici gelen bir avatarım var.;)[/FONT]
[FONT=&quot]Napim.[/FONT]
[FONT=&quot]Benim.:confused:[/FONT]

köle

Üye
Yeni Üye
Öncelikle aşkı ya da romantizmi ben bir yanılsama olarak kabul ediyorum ve bunun yanına seksiliği de ekliyorum. Aşk daha farklı bir yanılsama, çekicilik ise daha farklı. Çekici bulduğunuz bir kişi başka bir zaman size çekici gelmeyebilir.

Çekiciliğin içinde hem iç görünüş (ruhsal olgunluk) hem de dış görünüş rol oynuyor. Hem iç dünyanın hem de dış görünüşün birbirlerini bir şekilde etkilemesi durumu var. Güzel bir imaj ya da görüntü yaratıp bunu taşıyabilmek güçlü bir iç-dünyanın eseridir. Aynı şekilde görünümünüze hiç bir şekilde değer vermiyorsanız bu da insanlara itici gelecektir. Çünkü başkalarına hiçbir şekilde "empati" yapamadığınızı gösterir. Ya da bundan kaçtığınızı.

Ben ilişki yaşanacak insan ile seks yapılacak insanı ayrı tutmuyorum, tutmamaya çalışıyorum. Eğer bu 2 insan birbirinden ayrılmışsa bir yerlerde sorun var demektir. Bu 2 insanın bir ortalamasına ulaşmanız gerekir. Çekici bir insanla neden ilişki yaşanmasın? Ya da ilişki yaşanan biri neden çekici gelmesin ya da haz vermesin?

Benim çekicilikten yada seksilikten bahsederken kullanacağım anahtar kelimeler, bağ kurmak ya da kıskanmamaktır. Sizle bağ kurmayan ya da bağ kurmadığına inandığınız insan seksidir, aynı şekilde sizi kıskanmayan insan da seksidir. Bu insanın parası varsa daha da seksidir. Hele bir de sizin bilmediğiniz bir yerlerde cinsel ilişki yaşadığı başka insanlar varsa daha daha seksidir. Bunları uzatmak mümkün.

Ama sorulacak asıl soru şu, bu kişi gerçekten o kişi mi, hayalimizdeki o maksimum çekiciliğe sahip kişi mi? Herkes buna ulaşmaya çabalıyor, ve bazı insanlar bunu ucundan köşesinden yakalıyor. İşte bizim aldandığımız her dakika, o kişi bize seksi gelecektir. Bundan kurtuluş yok.

Bunlardan hareketle özgüveni, bağ kurmamak ve kıskanmamak olarak tanımlıyorum. Aynı zamanda başkaları için güzel bir dış görünüş sunmayı becerebilmek, ama bunu sadece kendi istediği için yapabilmektir. Sadece kendi özünden yola çıkarak, diğer insana seksi gelen şeyi bilip, ona sunabilmektir.

mertnegal

Felsefe.net
Yeni Üye
yakışıklılıkta veya güzellilte olduğu gibi çekicilikte görecelidir.öyle kadınlar vardırkı dünyanın en yakışıklı erkeği seçilmiş kanıtlanmış(mankenlik gibi) bir erkeği yakışıklı bulmaz.neden bu konuya değindim çünkü dış görünüş karşı cinsi size çeken ilk şeydir.kişilerin zevkleri ve görüşleri farklı olduğu için bir kişiye çekici veya seksi diyemeyiz.bu zevklerde mühendisin dediği gibi kişilerin aldığı eğitim düzeyi yetişme çevresi aile yapısı aile sosyal düzeyi gibi etkenler büyük ölçüde etkiler.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Çekicilik ve seksilik banyoda mastürbasyon yaparken gözümde canlanan tüm görüntülerdir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar