Barış Pınarı Harekatı Hakkında...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Rusya ve Çin gelecekte Ticaret ana odaklarının merkezi olacak ve ÇİN geleceğin süper gücünden en önemlileri olacak buradaki köklü aile olan LEE ailesi yatırım ve değerleri ve üretimin ana odak merkezlerini buraya çekmeye başladı bile Türkiye deki üçüncü köprünün önemliliğide buradan kaynaklanıyor gelecekte PASİFİK TİCARET VE EKONOMİK BİRLİĞİ...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
İkinci Mesajına cevap
-----------------------------

Suriye bugün değil ki uzun yıllardır terör gruplarına yardım da bulunduğu gibi kamplar kurulmasınada müsade vermiştir ama o beslediği gruplar ülkesini bölme fırsatını ele geçirdiğinde esed filan dinlemediler Suriye toprakları üzerinden hak idda edip devlet kurmak istediler bu koridorda...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Diğer Mesajlarına cevap..
----------------------------------

İnsanları giyim kuşamlarla değerlendiren biri değilim Zaman çabuk geçiyor ve değişim gösteriyor zaman içerisinde olanlar yeni nesil geldikçe tarihin gerilerinde kalıyor Ülke siyasetinde doğru yaptıklarımızla birlikte doğru yapamadıklarımızla yön verebildiğimiz an ve süreçler...

kış güneşi

Üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
fine arts
evet öyle. bu satırlara itirazım yok. ancak gerek tarih boyunca gerekse günümüzde bunun aksi olmuş mudur/mümkün müdür?

görünen o ki değildir. bir replikte dediği gibi; insan idealler tarih şiddet doludur.

herkes kendi tarihini aklıyor, efsaneleştiriyor ve ideallerden bahsediyor.

bu bizim kurduğumuz...

• Beğen
Tepkiler: ls2

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Avrupa'nin din ve sanat ve reform hareketleri şu an ki gelişmişlik duzeyi, vs gıbı konularda zaten denecek yada eleştirilecek bir sey bulanamaz..

Son yıllarda ki islamfobik yaklaşımlarını da , ki ( bur da ıkı yuzlu davranmışlardı, o da ayrı 1965- 70' itibaren hızlı bir göçü hep destekleyip sonra...

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Türkün töresinde savaş zamanı birlik olmak vardır. orada savaşan Türk ordusudur , bu siyaset üstüdür (çünkü artık savaş başlamıştır) tüm kalbimle ordumuzu destekliyorum.
- Türkün töresinde kendini kurtarmak için dışarıda savaş çıkartıp bunu (Feto olayı unutulmaya başlayınca) propagandanın...

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Normal şartlarda konu içerisinde bu yazıları yazmamam gerekiyor çünkü önemli bir o kadar da değerli bir durum söz konusu fakat madem benden birşeyler öğrenmek istiyorsun bende açık ifade etmek istiyorum...
- Bu öyle bir şey değil. Futbol ile de alakam yok. Ama Fransa maçı sırasında asker selamı veren futbolcuların halk...

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Dünyanın bir çok sorunu var sorunların çözümlere kavuşması ve yeniden yapısallaştırılması benim için daha öncelikler konusuda ilerici olmak ileriyi planlayarak gitmek güzel olan bir olgudur ülkenin büyümesi ve gelişmesi dogru kalkınma ve üretim olanaklarını çeşitlendirip çoğaltmayla mümkün ben birleşmeleerin ülkemiz için daha hayırlı...

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Çünkü güçlüler ve güçlü kalmak istiyorlar. bu uğurda yapamayacakları vahşilik yoktur. tarihte neysek şimdide oyuz çok önemli bir değişim yok,(insanlığın barbarlık ve uygarlık dönemleri tartışması) insanlığın hem böyle vahşi yönü var hemde hümanist yönü var. humanist yönünün dünyaya hakim olmasını...

kış güneşi

Üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
fine arts
Yüksek bilince ulaşmamış tüm toplumlarda, duygu sömürüsü ile insanları bir arada tutmak, gaza getirmek ve en ince noktalarına bu yolla değmek çok kolaydır.. iki alkış, bir göz yaşı, olmayacak dünyalar arası vaadler ve gelişmemiş tüm benliklerin en kolay maniplosyonudur..

gereksiz duygusallıkta bir nevi depresyon belirtisidir, Surekli insanlara...

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
- Türkün töresinde kendini kurtarmak için dışarıda savaş çıkartıp bunu (Feto olayı unutulmaya başlayınca) propagandanın alası haline yetiren tarikatçı unsurların peşine takılmak yoktur. Bende yok en azından böyle bir şey. Üstelik Feto olmadığım halde yok. Hatta PKK da değilim ama yok işte...

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Eski forumlardan kalma bir alışkanlık. Bende uyum sağlamaya çalışıyorum. Rahatsız edici olduysam kusura bakmayın. İnternet ortamında anlaşılmıyor. Son 2 senedir sıklıkla ve yanlışlıkla kendimi "çocuk" diyebileceğim kişilerle tartışırken buldum.

Tamam. Biraz daha nesnel ve duygudan uzak yazmaya çalışacağım.

Bir de şu var: ben Noam Chomsky...

• Beğen
Tepkiler: ls2

ÜstünKişi

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Son düzenleme:

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
umarım ne yaptıklarını biliyorlardır BaturKişi ve hiç sanmıyorum ama iktidarları kadar ülkeyide düşünüyorlardır umarım. son yıllarda bayağı siyaseti takip eder oldum. genede birçok konuda güçlü teoriler oluşturamadım. ama bu akp denen partiden bu ülkeye ve halka hayır gelmeyeceğine nerdeyse eminim. bazen tiskinti geliyor kusmak istiyorum şu...

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Yine çok garip bir şey oldu. Bunda Trump, Putin, Erdoğan gibi siyasetçilerin öngörülemez tarafı önemli bir rol oynadı.

Sonuçta ben çok şikayetçi değilim. Olayın uzamasından korkuyordum. Şimdi kısa bir operasyon yapılmış oldu. Siviller + askerimiz fazla zarar görmedi. İŞİD meselesi filan ciddi sorun olacaktı. Şimdi geçici ateşkes + Kürtlerin...