Ateist Temel

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde cakmatasi tarafından oluşturulan Ateist Temel başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,831 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Ateist Temel
Konbuyu başlatan cakmatasi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan turko29

cakmatasi

Yeni üye
Yeni Üye
........................................

turko29

Meraklı Üye
Yeni Üye
Ayı ne oldu bu durumda:)
Şimdi Güldürdünüz:)

cakmatasi

Yeni üye
Yeni Üye
........................................

turko29

Meraklı Üye
Yeni Üye
DÜNYANIN EN KOMİK KAZASI
Büyükşehir Belediyesi kuruluşlarından KIPTAŞ'ın Genel Müdür Yardımcısı, sevgili A….B… şantiyelerden birinde meydana gelen matrak kazayı anlatmış ve duvarcı ustasının bu olayla ilgili, şefine yazdığı mektubu fakire göndermiş.
Sayın şantiye şefim; İş kazası tutanağına planlama hatası diye yazmıştım. Bunu yeterli görmeyerek ayrıntılı anlatmamı istemişsiniz. Şu anda hastanede yatmama neden olan olaylar aynen aşağıda anlattığım gibi olmuştur.
Bildiğiniz gibi ben bir duvar ustasıyım. İnşaatın altıncı katındaki işimi bitirdiğim zaman biraz tuğla artmıştı. Yaklaşık 250 kg kadar olduğunu tahmin ettiğim bu tuğlaları aşağıya indirmek gerekiyordu. Aşağı indim, bir varil buldum, ona sağlam bir ip bağladım, altıncı kata çıktım. İpi bir çıkrıktan geçirip ucunu aşağıya saldım. Tekrar aşağıya indim ve ipi çekerek varili altıncı kata çıkardım. İpin ucunu sağlam bir yere bağlayıp tekrar yukarı çıktım. Bütün tuğlaları varile doldurdum. Aşağı indim, bağladığım ipin ucunu çözdüm. İpi çözmemle birlikte birden kendimi havalarda buldum. Nasıl bulmayayım? Ben yaklaşık 70 kiloyum. 250 kilogramlık varil süratle aşağıya düşerken beni yukarı çekti. Heyecandan ve şaşkınlıktan ipi bırakmayı akıl edemedim. Yolun yarısında dolu varille çarpıştık. Sağ iki kaburgamın bu sırada kırıldığını sanıyorum. Tam yukarı çıkınca, iki parmağım iple beraber çıkrığa sıkıştı. Parmaklarım da bu sırada kırıldı. Bu esnada yere çarpan varilin dibi çıktı ve tuğlalar etrafa saçıldı.
Varil hafifleyince, bu sefer ben aşağı inmeye varil yukarı çıkmaya başladı ve yolun yarısında yine varille çarpıştık. Sol bacağımın kaval kemiği de bu sırada kırıldı. Can havli ile ipi bırakmayı akıl ettim. Başımı yukarı kaldırdığımda boş varilin süratle üzerime geldiğini gördüm. Kafatasımın da böyle çatladığını sanıyorum. Bayılmışım, gözümü hastanede açtım. Cenab-ı Hak'tan tüm kullarını böyle görünmez kazalardan korumasını diler, hürmetle ellerinizden öperim."
Duvarcı ustanız Ahmet

Benim sevdiğim fıkra mesala...

turko29

Meraklı Üye
Yeni Üye
Benzer olayları şantiyede bende yaşıyorum, Mesala türkçeyi zor konuşan bir iş arayan arkadaşa sormuştum ne iş yapıyorsun diye...
Ben amele yardımcısıyım Şefim demişti
o nasıl oluyor dedim..
Hani şefim taş(tuğla) kamyonu gelir ya amele kamyana gel gel yapar, durur kamyon, sonrada o gider sigarasını yakar ben indiririm...
anlaşılmıştı tabi olay baya bir sırtından geçinmişler garibin tam 6 yıl yanımda çalıştı, şimdi kazakistanda...

Karaoğlan

Felsefe.net
Yeni Üye
Benzer olayları şantiyede bende yaşıyorum, Mesala türkçeyi zor konuşan bir iş arayan arkadaşa sormuştum ne iş yapıyorsun diye...
Ben amele yardımcısıyım Şefim demişti
o nasıl oluyor dedim..
Hani şefim taş(tuğla) kamyonu gelir ya amele kamyana gel gel yapar, durur kamyon, sonrada o gider sigarasını yakar ben indiririm...
anlaşılmıştı tabi olay baya bir sırtından geçinmişler garibin tam 6 yıl yanımda çalıştı, şimdi kazakistanda...

üzüldüm şimdi adama ya. bir sürü kaçak çalışan insan var ülkemizde kullanılıyorlar.

turko29

Meraklı Üye
Yeni Üye
İşi kimin nerde ve nasıl bulacağı belli olmuyor, gurbette olanların şantiye yaşantısından dolayı para biriktirme şansı yüksek olduğu için tercih oluyor, benim yanımda aldığından biraz farklı bir parayla gitdi...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar