Atakan hakkında

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde M3CSL tarafından oluşturulan Atakan hakkında başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 827 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Atakan hakkında
Konbuyu başlatan M3CSL
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan gardener

M3CSL

Meraklı Üye
Yeni Üye
Kimse konu açmamış,ne düşünüyorsunuz,kibirli bulan çok,deccal geldi diyen var:)İtici bulan, annesine davranışını ayıplayanlar.
Benim diyeceğim ailesi de garip,mütevazi olması öğretilmeli..

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Bir hafta sonra unutulacak gündem değiştirme hamlesi.
Atakan özeline inersek felsefeye özendirilmiş ve bulunduğu duruma girmesi için fazlasıyla desteklenmiş bir çocuk görüyorum.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Ders notlarının kötü olduğu söyleniyordu. Matematik ve yabancı dil yapamayan birinin eline bunca kitabı verip, televizyona çıkartıp "ben psikiyatrist olacağım" dedirtmek ne kadar akıllıca?
Yarın öbür gün hiçbir şey olamadığında bu çocuk üzülmeyecek mi? Arkadaşları onun hakkında ne düşünecek?
ailesi de garip,mütevazi olması öğretilmeli..
Bakın, bu kız Atakan'ın yaşıtı.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Ailesi hatalarını fark etmiş olmalı. Artık tarihçi olmak istiyormuş. Belki de bakanlık uyarmıştır.

FİLOZOF ATAKAN ŞİMDİ NE YAPIYOR?​

Atakan Kayalar konuşmaları ve tavırları ile kısa sürede gündem olmuş ve 'Filozof Atakan' olarak anılmıştı. Bir zamanların en çok konuşulan isimlerinden biri olan Filozof Atakan tarih alanında kariyer yapmak isteyebileceğini söyledi. İsteklerinin değiştiğini söyleyen Filozof Atakan tarihin sonu gelmez bir alan olduğunu, Türk tarihini anlatmak isteyebileceğini dile getirdi.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
.. öğretilmeli..

Öğretimeli! eğitilmeli ! emir kipleri başkalarının hayatlarına karar/emir veriyor

Öğretimeli(!) [ Yaptırılmalı (!) ]

Öğrenme/ bağımsız, kenisel, kişsel bir süreç sonuç

Matematik ve yabancı dil yapamayan

Matematik yapmak ve yabancı dil yapmak (!?!)

Eğitim sistemi bir şeyin göstergesi ya da işareti değil

Dedirtildiğine inanıyor musun? Diyor mu dedirtiliyor mu (?) (!)

hiçbir şey olamadığında

??

Sanırım eğitime dair yüksek başarıya dayalı bir kazanım/ad vb kastediliyor.

..
Eğer aranızda biri bağımsız olmaya -ya da açık düşünmeye açık kişisel gerçekleri ifadeye- vb ye kalkarsa ona taş atmayan kalmazdı

Çocuğun mental yeteneklerini ölçmeyi sınıflamayı, sıralamayı, kategorize etmeyi vs yi bir kenara bırakalım o yaşta büyük ölçüde politik filozofik bilgiyi işleyebiliyor gibi görülüyor , kendi başına kendi adına düşünebiliyor ve karar verebiliyor. Çocuğun en büyük yeteneği özerklik çünkü özerklik verilmiş ona. Muhtemelen ebeveyn profilinin doğal bir sonucu/ürünü olarak çocuk kendini kişi olarak deneyimlemiş. Diğer durumda (genelde) daha ziyade ebeveyne ya da topluma ait mal/meta gibi özdeşim yüklenir, çocuk oluşla birlikte bu kontrol daha da güçlenirdi.

Çoğumuzun ya da çocuklarının da hiç bir olamadıkları olacak. Yaşıtları ırkçı milletçi duygular şiirler vb ezberletilirken serbest düşünecek..

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Eğitim sistemi bir şeyin göstergesi ya da işareti değil
Bir anlık zorlamayla filozof ilan edilseydin, bütün medya üstün zekanı konuşsaydı tabi ki en az psikiyatrist olmak isterdin.
Dedirtildiğine inanıyor musun? Diyor mu dedirtiliyor mu (?) (!)
Evet dedirttiler. Çocuk o televizyona ailesinin ve medyanın baskısıyla çıktı.
??

Sanırım eğitime dair yüksek başarıya dayalı bir kazanım/ad vb kastediliyor.
Dünya sandığın kadar masum bir yer değil. Filozof dediler televizyona çıkardılar. Bunu da çocuğun kötülüğü için yaptılar.
Çocuğun mental yeteneklerini ölçmeyi sınıflamayı, sıralamayı, kategorize etmeyi vs yi bir kenara bırakalım o yaşta büyük ölçüde politik filozofik bilgiyi işleyebiliyor gibi görülüyor ,
Öyle çok çocuk var. 12 yaşında das kapital okuyanını gördüm.
Çocuklara önce yabancı dil sonra matematik öğretilmeli. Bunları geçerse felsefe okumaya başlamalı.

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Yine her konuda olduğu gibi her şeyi abartmakta üstümüze yok. Yine herkes uzman kesilmiş.
Yahu bırakın önce bir çocukluğunu yaşasın, hayaller kursun, uçurtma uçurtsun. Henüz 11 yaşında!
Aslında en büyük kötülüğü ona ailesi yaptı, çünkü medyaya çıkmasına ailesi izin verdi.

evrenselbirey

Üye
Yeni Üye
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
Epistemoloji
Bir anlık zorlamayla filozof ilan edilseydin, bütün medya üstün zekanı konuşsaydı tabi ki en az psikiyatrist olmak isterdin.

Evet dedirttiler. Çocuk o televizyona ailesinin ve medyanın baskısıyla çıktı.

Dünya sandığın kadar masum bir yer değil. Filozof dediler televizyona çıkardılar. Bunu da çocuğun kötülüğü için yaptılar.

Öyle çok çocuk var. 12 yaşında das kapital okuyanını gördüm.
Çocuklara önce yabancı dil sonra matematik öğretilmeli. Bunları geçerse felsefe okumaya başlamalı.

Ben Das Kapitali bilmem fakat 8 yasimda Incil, 13 yasimda Darwin’in Turlerin Kokenini ve Britannica Aksiklopedileri okuyordum.

Fakat bir filozof degildim tabiki.

Bence Atakan bir filozof felan degildi, okumayi seven ve belki de iyi bir egitim pesinde olan, fakat medya tarafindan kisa bir sure kullanilan biriydi.

Simdilerde medyadan uzak olmasi cok iyi.

Ictenlik,

Senin yazini da begendim. Ikiniz de bir yerde hakliydiniz.

AdroidSonza

Felsefe.net
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Harita Müh.
İdealizm
Bu ülkede her kitap okuyana her okuduğu bilgiyi aktarana filozof gözüyle bakar oldular. Halbu ki bu her insanın aahip olması gereken bir davranıştı. Ama onlar küçük bir çocuğu gözler önüne çıkarıp filozof olarak yansıttılar. Bunun da çocuğa gelişim yolundaki bir engel olduğunu düşünüyorum.

Sihirliperi25

Felsefe.net
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Lise
Ünvan
Ev hanımı
Epistemoloji
Bende bu çocuğu pek sempatik bulamadım çok ukala bir tavrı var ailesi ve çevresine karşı okuduğu kitap miktarı doğruysa pek işe yaramamış ve sanki insanlara daha fazla ilginç görünmek için bazı şeyleri abartarak anlatmaya başladı itici buluyorum

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç