arabesk

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde Turgut Saka tarafından oluşturulan arabesk başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,443 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı arabesk
Konbuyu başlatan Turgut Saka
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Turgut Saka

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
geçenlerde tv de görmüştüm bu kişiyi... kendisini zuhal olcay ile birlikte hazırladığı metin altıok albümünden tanımıştım. bir de hande ataizi ile evlenmişti sanırım...
neyse cüneyt özdemir in programıydı(tekrarını izlemiştim) günümüz arabeskçilerine yavşak falan demişti. başka hakaretlerde ediyordu yanlış hatırlamıyorsam.
sizce yavşak olan arabeskçiler mi, yoksa fazıl say gibi aydınlarımız mı? fikirlerinizi almak isterim... kendi fikrim fazıl say ın tam bir yavşak olduğu doğrultusundadır.
hoş burda arabeskin ne olduğunu, müziğin ne olduğunu da tartışmak lazım gelir ama sanırım bu tanımlar da tartışmanın içerisinde kendiliğinden filizlenecektir.

Azadî

Üye
Yeni Üye
arabeskin ortaya çıktığı zamanlarda darbe dönemlerine denk geliyor.halkı bunalım moduna sokma ve sarhoş etme telaşı!

..

fazıl say ise bugünlerde tam bir MAL.!

ufuk8307

Yeni üye
Yeni Üye
Fazıl Say’ın Ödülleri*
· Avrupa Birliği Piyano Yarışması, 1991
· Genç Konser Solistleri Yarışması Avrupa birinciliği, 1994
· Genç Konser Solistleri Yarışması dünya birinciliği, 1995
· Radio France-Beracasa Vakfı Ödülü, 1995
· Paul A. Fish Vakfı Ödülü, 1995
· Boston Metamorphosen Orkestrası Solist Ödülü, 1995
· Maurice Clairmont Vakfı Ödülü, 1995
· Telerama Ödülü, 1998, 2001
· RTL Televizyonu Ödülü, 1998
· Repertorie Ödülü, 1998, 2001
· Le Monde de la Musique Ödülü, 2000
· Diapason d’Or (Altın Plak) Ödülü, 2000
· Classica Ödülü, 2000
· Le Monde Ödülü, 2000 Diapason d’Or (Altın Plak) Ödülü, 2000
· Classica Ödülü, 2000
· Le Monde Ödülü, 2000
· Avusturya Radyo-TV Ödülü, 2001
· Deutsche Phono Akademie ECHO Ödülü, 2001
· İstanbul Üniversitesi “Fahri Doktara” Ünvanı(2003)
· Bilkent Üniversitesi “Fahri Doktora” Ünvanı(2004) azadi kültür seviyene hayran oldum.Mal dediğin insan,hayatını sanata ve müziğe adamış,Türkiye'yi Avrupa ve Dünyada en güzel şekilde temsil eden,ülkede yaşanan çarpıklık ve haksızlıklara korkusuzca karşı çıkmaya çalışan yani günümüz şap yalamış gibi korkusundan susan sanatçı ve aydınlarına benzemeyen dolu ve derin bir insandır.Yorum yaparken daha dikkatli ol.

Azadî

Üye
Yeni Üye
o yorumu yaparken aldığı ödülleri göz önünde bulundurdum merak etme.
bugünlerde kesinlikle psikolojik sorunları olmalı fazıl sayın.yoksa böyle bir insanın bugünlerde bu kadar saçmalaması tuhaf.!

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
ben konuşmalarını dinlediğimde bu ödülleri nasıl aldı diye merak etmiştim... :)
sanatçının tepkisi kendi uğraşısıdır. uğraşısı ile tepkisini dile getiremiyorsa beceriksizdir. ki artık uğraşısı sanat değil zanaat halini almıştır. fazıl sayın ifadesi, tepkisi, fikirleri... hepsi bir marangozdan de beklenebilir. ben açıkçası dahice bir fikir ya da açılım göremedim. diğer medyatiklerden tek farkı yavşak kelimesini kullanması idi ancak bugün kahvehanelerde daha ağırlarını duymak da mümkün...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar