Allah'a neden inanmıyorsunuz ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde Düşünseydin Adam Olurdun tarafından oluşturulan Allah'a neden inanmıyorsunuz ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,681 kez görüntülenmiş, 41 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Allah'a neden inanmıyorsunuz ?
Konbuyu başlatan Düşünseydin Adam Olurdun
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Avdanius

Düşünseydin Adam Olurdun

Felsefe.net
Yeni Üye
Hep süregelen bir konudur bu aklıma takılan .
Sürekli Allah'a inananlar inançlarını anlatmaya çalışırlar , Allahın varlığını ispata çalışırlar .

Şimdi burada neden ""Allah yok ""diyorsunuz ? Yok olduğunu nasıl ispatlarsınız ? Bunları konuşalım ...

M3CSL

Meraklı Üye
Yeni Üye
Geçen Sinan Canan çok güzel söyledi, 7.5milyar insan var hepsi farklı tekamülde hepsi aynı hakikate bakıyor.Farklı düşünülmesi yaşanması çok normal. Hatta herkesin farklı farklı olduğu ile ilgili ayet vardı şimdi bulamadım.

Düşünseydin Adam Olurdun

Felsefe.net
Yeni Üye
Yok mu ?

Gerçekten merak ediyorum . Allah'ın yokluğuna kendinizi nasıl ikna edeceksiniz ? İç sesinizi açarmısınız ?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Hep süregelen bir konudur bu aklıma takılan .
Sürekli Allah'a inananlar inançlarını anlatmaya çalışırlar , Allahın varlığını ispata çalışırlar .

Şimdi burada neden ""Allah yok ""diyorsunuz ? Yok olduğunu nasıl ispatlarsınız ? Bunları konuşalım ...

Neden Tanrı yok dendiği çok açık değil mi? Birileri var dediği için ve bunun tutarsızlığını var diyenlere iletmek için kabaca yok deniyor..

Yok denmeden önce aslında var deniyor ve var diyenler var
Ve var diyenler olduğu ve var dendiği için yok deniyor
Ve birileri var dediği için bu deniyor ...

Tanrının yok denmesi değil de tanrının var denmesi gibi bir problematik var
düşünürseniz .
ve ilk problematikte budur...
Tanrının var denmesi bir problemdir diğeri değil
ve var ilan edilmesi bir problemdir tabi ki yok denmesi değil..
Düşünce problemi ve felsefesel olarak...

Var ortaya koyulanın varlığı?

Yok olduğunu ispatlamayacağız siz farkettiğinizde bunları yaziyor olacaksınız...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:26 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:18 ----------

Gerçekten merak ediyorum . Allah'ın yokluğuna kendinizi nasıl ikna edeceksiniz ? İç sesinizi açarmısınız ?

Varlığını ortaya getirdiğiniz, koyduğunuz ve tarttığınız terazide yokluğunu da eşit ortaya koyun ve getirin ve tartın
bu getiriyor diğeri değil..
diğeri düşünce oyalamaca...

Yokluğunu da tartınca anlarsınız şimdi varlığını tarttınız daha...

Varlığını size düşündüren nedir?
Varolduğunu nerden çıkarıyorsunuz yani..

(bu problematik aşılmadan diğeri aşılmaz. ?ve cevaplarınız burada gizli..)

Bir kere tanrının yokluğu değil varlığı gibi bir problem var
Ve bu problematik varlığını ortaya koyana ilşkin..

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:34 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:26 ----------

Varlığını ortaya koymaktan vazgeçtik diyelim o halde özetle biz...
kabaca...

Son düzenleme:

Düşünseydin Adam Olurdun

Felsefe.net
Yeni Üye
Neden Tanrı yok dendiği çok açık değil mi? Birileri var dediği için ve bunun tutarsızlığını var diyenlere iletmek için kabaca yok deniyor..

Yok denmeden önce aslında var deniyor ve var diyenler var
Ve var diyenler olduğu ve var dendiği için yok deniyor
Ve birileri var dediği için bu deniyor ...

Tanrının yok denmesi değil de tanrının var denmesi gibi bir problematik var
düşünürseniz .
ve ilk problematikte budur...
Tanrının var denmesi bir problemdir diğeri değil
ve var ilan edilmesi bir problemdir tabi ki yok denmesi değil..
Düşünce problemi ve felsefesel olarak...

Var ortaya koyulanın varlığı?

Yok olduğunu ispatlamayacağız siz farkettiğinizde bunları yaziyor olacaksınız...

Şimdi ben gözlemlediğim kadarı ile sizin deyiminiz ile " Tanrı " var diyenler iman ettikleri için var diyorlar. Bunun karşısındaki yok cephesinde müthiş bir tepkisel durum var.
Birinin var dediği şeyi yok saymak için neden bukadar çok tez üretilir ki ?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Olmayan tanrıyı yadsımak ya da yoksaymak gibi bir problematik ortaya konamaz /oluşturulamaz baştan...

Olmayan(varlığını ortaya koymayan ve varlığı ortaya koyulmayan demektir)

Ortada bir tanrı yok başlangıçta
Tanrı varlığı yok
Var tanıtına uygun belgi yok.

Siz ispattan sözediyorsunuz

Yani açık problem varlığını ortaya koymak ve var lığından sözetmek
Bunu anlıyor musun? önce

Var ifadesini inceleyin lütfen..

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:48 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:40 ----------

Var kavramının etimolojik uygunluğuna dayanarak bile basitçe tanrı yok diyebiliriz.
Tanrı var demek ise basitçe septiklik olur anlıyor musun?

Son düzenleme:

Düşünseydin Adam Olurdun

Felsefe.net
Yeni Üye
Olmayan tanrıyı yadsımak ya da yoksaymak gibi bir problematik ortaya konamaz /oluşturulamaz baştan...

Olmayan(varlığını ortaya koymayan ve varlığı ortaya koyulmayan demektir)

Ortada bir tanrı yok başlangıçta
Tanrı varlığı yok
Var tanıtına uygun belgi yok.

Siz ispattan sözediyorsunuz

Yani açık problem varlığını ortaya koymak ve var lığından sözetmek
Bunu anlıyor milusun? önce

Var ifadesini inceleyin lütfen..

Birinin var dediği şeyi yok saymak için neden bukadar çok tez üretilir ki ? Bırakın adamlar öyle düşünsünler . Niye kızıyor ve " bu ne saçmalık " diye son bulan fevri çıkışlar yapıyorsunuz ?
Öncelikle karşınızdaki insan ne düşünürse düşünsün , bu düşünce o kişiye ait . Bu sizi niye bu kadar çileden çıkartıyor .

İşte anlatmak istediğim tam olarak da buydu . Adam imanı gereği inancını söylüyor . Yok cephesi hakaret ediyor .

Beni ikna edemediniz ....

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
google a “var” nedir ne demek yazarsam şu çıkıyor...

var
sıfat
1.
evrende ya da düşüncede yer alan, bulunan.
"Var, yoğun karşıtıdır"
2.
iyelik bildiren olumlu ad tümceleri kurar.
"Evi var, çocuğu var, geliri var"

Özetle tanrısı var. Tanrısı olduğunu düşünenin tanrısı var.(tanrı düşüncesi) var.
Felsefi problem budur...bundan öte gidemez...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:54 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:51 ----------

Birinin var dediği şeyi yok saymak için neden bukadar çok tez üretilir ki ? Bırakın adamlar öyle düşünsünler . Niye kızıyor ve " bu ne saçmalık " diye son bulan fevri çıkışlar yapıyorsunuz ?
Öncelikle karşınızdaki insan ne düşünürse düşünsün , bu düşünce o kişiye ait . Bu sizi niye bu kadar çileden çıkartıyor .

İşte anlatmak istediğim tam olarak da buydu . Adam imanı gereği inancını söylüyor . Yok cephesi hakaret ediyor .

Beni ikna edemediniz ....

Kimi yokçu cephe ise açıklamaya çalışıyor dinlenmiyor
Problemin hepsini biliyor musun?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:57 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:54 ----------

Yukarıdan da anlaşılan o dur ki tanrı düşüncede bulunan, yer bulan, bir düşünce varlıktır.
Düşüncesinde yer ve alan kaplayanın sorunudur anlıyor musun?
Ve sorun/anlam bu boyuta indirgenmeli ve bu zemine çekilmeli yoksa bilgiye zarar veriyor olgu...

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Sahnenin ortasından girip,''yok cephesi hakaret ediyor''genellemenize atfen iki cümlelik pencere açayım.Var cephesi, yok cephesinin; elle tutulur - gözle görülür,bir deneyle ispat edilir,emaresine rastlanır,evrensel bir tanımda anlatılabilir,varsa yarattığı canlıları neden ateşle ve dertle imtihan etme gereği duyar...vs vs.sorularına akıl yoluyla bir cevap bulamadıklarını anlayamaz.Çünkü kendi kodları''biz dilediğimizi hidayete erdiririz ''güvencesiyle örülüdür.Ve bir diğerini zavallı günahkarlar olarak görme lüksüne sahip edilmiştir.Neyi akledemiyorsunuz bu durumda.

Düşünseydin Adam Olurdun

Felsefe.net
Yeni Üye
google a “var” nedir ne demek yazarsam şu çıkıyor...

Özetle tanrısı var. Tanrısı olduğunu düşünenin tanrısı var.(tanrı düşüncesi) var.
Felsefi problem budur...bundan öte gidemez...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:54 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:51 ----------

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:57 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:54 ----------

Yukarıdan da anlaşılan o dur ki tanrı düşüncede bulunan, yer bulan, bir düşünce varlıktır.
Düşüncesinde yer ve alan kaplayanın sorunudur anlıyor musun?
Ve sorun/anlam bu boyuta indirgenmeli ve bu zemine çekilmeli yoksa bilgiye zarar veriyor olgu...

Dediniz . buyrun açıklayın
Ben dinliyorum sizi...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bakın yukarıda yazdıklarınıza ilişkin (geçmiş)?bir savunmam aşağıdadır.
Bir kere neden inanmıyorsunuz demeniz büyük bir problematik lütfen inceleyiniz..

Biz bu problematiği baştan reddediyoruz. Bir şeyin karşıtı değiliz...

İnanmıyor felan değiliz.. Bunu siz uyduruyorsunuz/söylüyorsunuz...
bu ifadeyi reddediyoruz. Bu tanımı reddediyoruz. doğru tanımlayın lütfen...

bu ifade diziliş ve algı -algılatma bu baştan saçmadır. yanıltmacadır..

inanmamak ? yanlış meşale
..olmayanı -biz ilan ediyoruz/bildiriyoruz.

Tanrıya inan-ma-mak diye bir sistematik/olgu yoktur...

Tanrının varlığını yadsımak ve yoksaymak gibi olgu ortaya konuyor. Bu düşünce yanıltmacadır
Böyle bir problematik türetilemez

"Tanrısızlık" ya da basitçe tanrıya inanmamak;, sizce onun/tanırının varlığını reddetmek bizce baştan varolmadığını kabullenmek görmek anlamı taşır
Devamını linkten inceleyebilirsiniz....

Son düzenleme:

Düşünseydin Adam Olurdun

Felsefe.net
Yeni Üye
Sahnenin ortasından girip,''yok cephesi hakaret ediyor''genellemenize atfen iki cümlelik pencere açayım.Var cephesi, yok cephesinin; elle tutulur - gözle görülür,bir deneyle ispat edilir,emaresine rastlanır,evrensel bir tanımda anlatılabilir,varsa yarattığı canlıları neden ateşle ve dertle imtihan etme gereği duyar...vs vs.sorularına akıl yoluyla bir cevap bulamadıklarını anlayamaz.Çünkü kendi kodları''biz dilediğimizi hidayete erdiririz ''güvencesiyle örülüdür.Ve bir diğerini zavallı günahkarlar olarak görme lüksüne sahip edilmiştir.Neyi akledemiyorsunuz bu durumda.

Yani şunu mu demek istiyorsunuz . Yok cephesi kendini aşağılanmış hissettiği için mi ? Dışlanmış hissettikleri için mi ? Bu kadar fevriler ...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Yani şunu mu demek istiyorsunuz . Yok cephesi kendini aşağılanmış hissettiği için mi ? Dışlanmış hissettikleri için mi ? Bu kadar fevriler ...

Hayır öyle demiyorum..

Diğer yanıtlarım burdalar

Tanrı yok diyorum çünkü araştırmam, öğrenimim ve bağımsız irademle erdiğim sonuçlar ve yaptığım tüm düşünmelere bakarsak varlık var görece-si öylece var devinmektedir.bu açıktır..."

Bir tanrı olmayacağını dilletmem, tanrı olmadığı bilgisine/bilgime –inanıma sade dürüst kefilliğim ve tanıklığım ve bağımsız kalbime inanarak söylemimdir… ve buna dayanarak esenlik ile tanrı yok bildiriyorum... ve umut ile, sana karşıtlık değil

Tanrı yok (diye tanıklık etmem) tanıtlığım ve tanrı olmadığını bildirmem ve tanrı olmadığını dürüst pozitif istenç ve , değişim ve gelişim istenci ile ve bir şeylerin değişmesini iyi olmasını isteme umudum ile birlikte tanıklık ederek iletmem, çocuklarımın geleceği, neslim için duyduğum endişe ya da bugünlerimin karmaşasına ilişkindir. başka şeylere değil...

Yanıtın tamamını paylaşılan linkten inceleyebilirsiniz?

Düşünseydin Adam Olurdun

Felsefe.net
Yeni Üye
Hayır öyle demiyorum..

Diğer yanıtlarım burdalar

Yanıtın tamamını paylaşılan linkten inceleyebilirsiniz?

Burada sanki bir deklerasyon var . Yüksek sesle haykırarak " tanrının varlığına inanmıyorum kardeşim . Aldığım eğitim ile diğerlerinde daha zeki ve kültürlü olarak söylüyorum ki ; sakınnn tanrıya inanıyor demeyin benim için "

Bu açıklama bana biraz zorlama gibi geldi . Şöyle ki ; islamda kelimeyi şehadet var . Bu bir tasdik ve tüm insanlara ilan .
Paylaştığınız linkte de tam 180 derece zıt yönde bir ilan ve tasdik var .
Bana şöyle geliyor yok cephesinin oldukça fazlaca bir bölümü iman etmekten korkuyorlar . Tıpkı iman etmiş müslümanların dinden çıkma korkusu gibi .

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Burada sanki bir deklerasyon var . Yüksek sesle haykırarak " tanrının varlığına inanmıyorum kardeşim . Aldığım eğitim ile diğerlerinde daha zeki ve kültürlü olarak söylüyorum ki ; sakınnn tanrıya inanıyor demeyin benim için "

Bu açıklama bana biraz zorlama gibi geldi . Şöyle ki ; islamda kelimeyi şehadet var . Bu bir tasdik ve tüm insanlara ilan .
Bana şöyle geliyor yok cephesinin oldukça fazlaca bir bölümü iman etmekten korkuyorlar . Tıpkı iman etmiş müslümanların dinden çıkma korkusu gibi .

Hayır şöyle....

Yani gerçekten inanamadığım ve ben de gerçekten tanrı kavramının artık olmadığı ve bunun mantıksal olarak bence neredeyse kusursuz nedenleri olduğunu ve diğerlerinin bunu önemsemesi gerektiğini (çünkü bunun çok önemli olduğunu) düşündüğümü ve hatta bunda ileri biçimde ısrar savcı olduğumu/olacağımı, güçlü arastırmalar -soruşturmalar yaptığımı (yalan peşine gidip yalana/yanlışa itibar etmediğimi) ve gerçekten -bence- çok ama çokta dürüst olduğumu diğerlerimize nasıl gösterebilirdim/geçirebilirdim.. bunu düşündüm...

tanrının yokluğu sonucunun durup bir herkesin aklında kımıldamasını istiyordum/ istiyorum
.

. Tanrısızlığımı /tanrısız oluşumu; (tanrı, varlık, var gibi kavramlar üzerine) yoğun bir şekilde düşünmem , ve bu konularda araştırma yapmam sonucunda mutlak olarak kendimi tersine, tanrısızlığa ve itkisiz kendinden bir varoluşa ikna etmeme bağlıyorum diyebilirdim...

Hayır şöyle..
Düzeltilmişini devamını ya da tamamını linkten inceleyebilirsiniz...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:33 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:29 ----------

Linklerim linklerimi tamamlıyorlar bu arada...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:38 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:33 ----------

"Mantık çerçevesinde varlığın başlamaması (ve bir şeyden varolup gelmemesi ve türememesi) mantıklıdır. Bize bu kavra yeterlidir..Bize bu açıklama/deyiş (perçin gibi) yeterlidir/biliştir-kanıttır.. ".

gibi ama gerisi incelemelerimde.diğer linklerim-iz-de....

Son düzenleme:

Düşünseydin Adam Olurdun

Felsefe.net
Yeni Üye
Hayır şöyle....

Hayır şöyle..
Düzeltilmişini devamını ya da tamamını linkten inceleyebilirsiniz...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:33 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:29 ----------

Linklerim linklerimi tamamlıyorlar bu arada...
.

Düşünseydin Adam Olurdun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hayır şöyle....

Turan Dursun Sitesi Forumları - Tekil Mesaj gösterimi - Evrene varlık’a ve uçumlara
Alıntı:
Yani gerçekten inanamadığım ve ben de gerçekten tanrı kavramının artık olmadığı ve bunun mantıksal olarak bence neredeyse kusursuz nedenleri olduğunu ve diğerlerinin bunu önemsemesi gerektiğini (çünkü bunun çok önemli olduğunu) düşündüğümü ve hatta bunda ileri biçimde ısrar savcı olduğumu/olacağımı, güçlü arastırmalar -soruşturmalar yaptığımı (yalan peşine gidip yalana/yanlışa itibar etmediğimi) ve gerçekten -bence- çok ama çokta dürüst olduğumu diğerlerimize nasıl gösterebilirdim/geçirebilirdim.. bunu düşündüm...

tanrının yokluğu sonucunun durup bir herkesin aklında kımıldamasını istiyordum/ istiyorum.

. Tanrısızlığımı /tanrısız oluşumu; (tanrı, varlık, var gibi kavramlar üzerine) yoğun bir şekilde düşünmem , ve bu konularda araştırma yapmam sonucunda mutlak olarak kendimi tersine, tanrısızlığa ve itkisiz kendinden bir varoluşa ikna etmeme bağlıyorum diyebilirdim...

Şu cünmledeki istek ve arzu neden açıklarmısınız ?
"tanrının yokluğu sonucunun durup bir herkesin aklında kımıldamasını istiyordum/ istiyorum."

Bırak kim nasıl inanmak istiyorsa öyle inansın . Bu çaba neyin ifadesi . .? Niye insanlara etki etmeye çalışılıyor ? Bir çok karmaşık ve tam olarak da ne ifade ettiği an be an değişen cümleler kurarak , insanları inanmamaya ikna etmek niye ?

"Tanrısızlığımı /tanrısız oluşumu; (tanrı, varlık, var gibi kavramlar üzerine) yoğun bir şekilde düşünmem , ve bu konularda araştırma yapmam sonucunda mutlak olarak kendimi tersine, tanrısızlığa ve itkisiz kendinden bir varoluşa ikna etmeme bağlıyorum diyebilirdim..."

Tamam sen tanrısız olabilirsin . Ne mutlu sana ama İnsanlığı hidayete mi erdirmek istiyorsun ? tanrısızlaştırarak
yeni bir din mi bu ? tanrısızlık dini mi?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Tanrısız olmak, tanrısızlık ya da antitanrıcılık gibi kalıp ve kutuplar yerine (ve uzağında) varoluşun/varolmanın (bişeydene) bağsızlığı sonucu bulması (buluntusu/bulunması) ve bunun anlanması/keşfi önermesi ve -buna- ilgi tutulması yorumumuz

yerine önerme;
Varoluşun bir bağın içermemesinin ya da otorite figüründen yoksun olarak var olmasının (anlanması) sonrasında

İlgi ; tanrı yoktur değil varoluş bağsızdır önermesi

Burdan takip;

gibi....

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
.

. Ne mutlu sana ama İnsanlığı hidayete mi erdirmek istiyorsun ? tanrısızlaştırarak
yeni bir din mi bu ? tanrısızlık dini mi?

Bilgi sorunu, bağı bunlar hocam/üstadım.bunun adı da felsefe bunun için burdayız zaten...
Yoksa yerinlmizi yurdunlmuzu yadırgardık...
Bilgi bağı bunlar. nokta.. başka açıklaması yok

felsefe. cevap felsefe zaten
yukarıda yazıyor .. bunun için buradayız ya

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:51 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:49 ----------

Sayın düşünür . Ben sizin düşüncelerinizi merek ediyorum alıntıların değil .
Bir soru sordum
Az önce okudunuz mu ?

Alıntılar (ve de yanıtlar) benim sayın düşünür....
Tüm linklerim içinde cevaplamalarım var.buyrun...

Diğerleri bu forumda gömülü zaten .3200 ün içinde....

Ben size linklerimi sundum sayın düşünür. okudunuz ve düşündünüz mü?
Kendimimi nakledeyim tekrardan..

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:58 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:51 ----------

Linkler açıklıyor zaten

Örneğin o özveriş . Tanrının yokluğu seçeneğinin herkesin aklında kımıldaması

Paylaşılan bağlantıda/bağlantılarda daha geniş zaten (ilerleyen zamanda da) sunuluyor
Yazı bütünlüğü içinde...

uydurtu ve sanalmanik olan benim kısaca...

Son düzenleme:

Düşünseydin Adam Olurdun

Felsefe.net
Yeni Üye
Bilgi sorunu, bağı bunlar hocam/üstadım.bunun adı da felsefe buna alışın...
Yoksa yerinizicyurdunuzu yadırgardınız.
Bilgi bağı nokta başka açıklaması yok

felsefe. cevap felsefe zaten
yukarıda yazıyor okuyunuz bunun için buradayız ya

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:51 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:49 ----------

Alıntılar (ve de yanıtlar) benim sayın düşünür....

Diğerleri bu forumda gömülü zaten .3200 ün içinde....

Benim herhangi bir yadırganacak durumum yok . Zaten bilgi almak için burdayım ama siz vermekte çok cimrisiniz . Kelimelerin önüne sütreler çekerek bir gizem oluşturmaksa maksat ve bu gizemli hal ile olmadık ufuklara uçmaksa muradımız . Uçun istediğiniz kadar fakat unutmayın anlatmak istemiyorsunuz içinizdekini ya da anlatamıyorsunuz . Olayları bu kadar zor hale getirmenin kuramsal olarak iki nedeni olabilir . Birincisi ikna olmaktan korkuyorsunuz . İkincisi ise ikna olduğunuzda hayal kırıklığı yaşayacağınızı düşünüyorsunuz . BMY sendromu diyoruz biz buna ...
BU MUYDU SENDROMU
Çağımızın verdiği bolluk ve bereket ile tatmin olamayan , artık inkar edecek bir şey bulamayan insan protest çıkışlarla kendi varlığını bile inkar noktasına gelmiş. Çok yakın zamanda öyle görünüyor , öyle hissediyor ve öyle inanıyorum ki , can sıkıntısından intihar eden insanların sayısı artacak . Boşlukta asılı kalmak deyimi , söz konusu insan olduğunda yokluk oluyor ....

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar