Ahmet Atakan

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde phi tarafından oluşturulan Ahmet Atakan başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,701 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı Ahmet Atakan
Konbuyu başlatan phi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
Sakal, dur hemen defansif olma kötü bir şey yok.Düşünce yapın ne olursa olsun, kızsanda bağırsan da, sövsende aslında bir şeylere kıyamadığını , sonra elini vicdanına koyduğunu tespit ettim.Belkide yanılıyorum.Sadece şu savaş çocukları olayı da bu düşüncemi pekiştirdi..

sakal

Kahin
Yeni Üye
Sakal, dur hemen defansif olma kötü bir şey yok.Düşünce yapın ne olursa olsun, kızsanda bağırsan da, sövsende aslında bir şeylere kıyamadığını , sonra elini vicdanına koyduğunu tespit ettim.Belkide yanılıyorum.Sadece şu savaş çocukları olayı da bu düşüncemi pekiştirdi..

Öyle bir yerdeyim ki
ne karanfil ne kurbağa
Bir yanım mavi yosun
Dalgalanır sularda
Dostum dostum
Güzel dostum
Bu ne beter çizgidir bu
Bu ne çıldırtan denge
Yaprak döker bir yanımız
Bir yanımız bahar bahçe

Öyle bir yerdeyim ki
Bir yanım çığlık çığlığa
Öyle bir yerdeyim ki
Anam gider Allah Allah
Öyle bir yerdeyim ki ne karanfil, kurbağa
Öyle bir yerdeyim ki
Bir yanım mavi yosun çalkalanır sularda

Dostum, dostum güzel dostum
Bu ne beter çizgidir bu
Bu ne çıldırtan denge
Yaprak döker bir yanımız
Bir yanımız bahar bahçe

kırılan dal değil candı,yanılmıyorsun..

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Olaya bu kadar bodozlama ve dik girilebilir anca. Ne demek kufur etmis? Kufur etti diye olmesi uygun mu yani? Kaldi ki oldu de demiyorsun, gebersin diyorsun bu nasil bir anlayis? Inanmayanlari yakalim o zaman? Hatta bomba bagla uzerine ben sana mekan soyleyim ateistlerin takildigi gir iceri patlat kendini gebersin hepsi. Allah o zaman seni cennete gonderir!

sakal

Kahin
Yeni Üye
Olaya bu kadar bodozlama ve dik girilebilir anca. Ne demek kufur etmis? Kufur etti diye olmesi uygun mu yani? Kaldi ki oldu de demiyorsun, gebersin diyorsun bu nasil bir anlayis? Inanmayanlari yakalim o zaman? Hatta bomba bagla uzerine ben sana mekan soyleyim ateistlerin takildigi gir iceri patlat kendini gebersin hepsi. Allah o zaman seni cennete gonderir!

diğer mesajlarımı okumadan yorum yazmışsın,sende bodoslama bana dalıyorsun yavaşşş..ne demiştim;ülkemde huzur istiyorum..kimsenin dini görüşü siyasi görüşü cinsel tinsel tercihi beni ilgilendirmez kimseyi de ilgilendirmemeli..ölen şahıs beni ilgilendirmiyor ülkemin kaybettiği milyonlarca lira,bunların yerine konabilmesi için gereken yine bir o kadar para,iş gücü,zaman uzayıp gider liste..bir de en önemlisi bazı mihrakların oyununa gelip ülkemizin içine düştüğü iç savaş tehlikesi..alevi sünni karşıtlığının hortlatılmak istenmesi,ya hepsini biliyorsunuz zaten işte benim canımı sıkan şeyler bunlar..

gelelim bombalama işine..ne işim olur ateistiyle Allah'a küfür edeniyle,bunlar polat alemdarın işleri çoluk çocuk işleri yani..bu olayları çıkaranların ağababalarını destekleyen ülkeleri yok etmek isterdim başta israil..ya hayal tabi bunlar da ne yapalım kinimi taze tutuyorum gün gelir fırsat geçer o zaman bin kere canlı bomba olurum bunların üstüne..Allah kahretsin diyorum elimden gelen şimdilik bu...

cennet mi:) ya bizden olsa olsa cehennem tutuluğu olur,hepimiz sorumluyuz..ödlek,korkak,ya ne diyeceğimi bilmiyorum nemleşekil insanlarız..müslümanlık dillerde,insanlık zaten hiiiiç yok..fazla konuştum.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
hangi aileymiş bu polise taş atanı yücelten huzursuzluk çıkaranı kahraman ilan eden???

ben böyle bir ailenin içinde bulunmam,Allah'a peygambere küfreden rezil herifin tekiydi geberdi..darısı onun gibilerin başına

Boyle yazarsam daha anlamli olur sanirim.

sakal

Kahin
Yeni Üye
aaa yüzüm kızardı tüh nelerde yazmışım meğerrr..ne var bunda, dağda terörist vurulunca geberdi denir şehirde olunca mevlüt mü okutacağız..terör terördür,polisle çatışan da terörist..terörist olmak için illegal bir örgüte mensup olmak gerekmez,şiddet içeren her olay terördür failleri de terörist..elinde molotof kokteyliyle taşla güvenlik güçlerinin karşısına çıkan en az olarak yaralanmayı göze alarak çıkar,bu ne yapmış; karşılarına çıkma cesareti olmadığı için kalleşçe ve korkakça bir şeyler fırlatmak için çatıya saklanma yolunu seçmiş..ya birinin kafasına dek gelip ölseydi ne olacaktı?hala bunu savunabiliyorsunuz ya bravo..

hiç düşündünüz mü neden sade vatandaşların başına böyle şeyler gelmiyor,hep keskin bıçaklara oluyor..hem ne geçiyor ellerine? koca bir hiç,öldükleriyle yaralandıklarıyla kalıyorlar ve hala akıllanmıyorlar ve hak ettiklerini buluyorlar..hadi biraz alttan alayım,hak yerini bulmuş..

istanbul2

Felsefe.net
Yeni Üye
Inanmayanlari yakalim o zaman? Hatta bomba bagla uzerine ben sana mekan soyleyim ateistlerin takildigi gir iceri patlat kendini gebersin hepsi. Allah o zaman seni cennete gonderir!

Boyle yazarsam daha anlamli olur sanirim.

Bu özellikle batılı yada gayri Müslimlerin Müslümanlara inanlara yüklemek istediği düşünce görmek istediği görüntü, özelliklede Müslümanları karalamak adına kendi kendilerine yaptıkları 11 eylül saldırıları gibi,sonra Müslümanlara psikoljik baskı yapılmıştır her yerde Müslümanlar karalanmış rencide edilmiştir. bu yaklaşımı burada görmek bu zihniyeti kınıyorum...

sakal

Kahin
Yeni Üye
bir şey daha;bu başlığı Ali İsmail Korkmaz için açmış olsaydın aynı şiddetle onu öldürenlere de lanet okurdum..işte onun ölümü beni üzdü,çünkü orada yapılanda yargısız infaz ve polis(emin değilim) terörüydü..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
bir şey daha;bu başlığı Ali İsmail Korkmaz için açmış olsaydın aynı şiddetle onu öldürenlere de lanet okurdum..işte onun ölümü beni üzdü,çünkü orada yapılanda yargısız infaz ve polis(emin değilim) terörüydü..

Ölen insanların arkasından lanet okumak ya da iyi olmuş demek hangi vicdana sığıyor anlayabilmiş değilim. Gerçekten Allah inancı taşıyan bir insan Allah'ın adaletinden şüphe etmez ve cani bile olsa Allah'a havale eder, ona öfke ve kin duymaz.

Bir Hristiyan olsun Musevi olsun ya da hangi dine mensup olursa olsun Allah inancı taşıyan biri başkalarının yanlışlarına öfke ve kin ile karşılık vermez.

Sierra'nın ailesinden Laz Ziya'ya mektup;kaynak; ntvmsnbc.com/id/25461186/

"Rabbimize ve İsa Mesihe güveniyoruz. O bağışlayıcıdır. O'nun merhameti ve sevgisi sayesinde sana "seni bağışlıyoruz" diyebilmekteyiz. Adalet yerini bulacak ve Sarai'ye karşı işlediğin suçun cezasını çekeceksin."

Evladını vahşice öldüren bir katili bile içinde duyduğu Allah inancı, peygamber sevgisi ile bağışlayabilen Hristiyan bir anne bir tarafta, 22 yaşında yanlış yola sapmış dahi olsa polise taş attı, Allah'a küfretti diye onun ölümüne sevinen Müslüman kardeşlerimiz bir tarafta...Hangileri Allah'a daha yakın hangileri Allah'a daha uzak takdir Allah'ın...

Bir çok sitede bu ölüme sevinen söylemler okudum. Esad yanlısı olduğuna dair Facebook sayfasını bahane edip lanet okuyanlar gördüm. Bu insanlık dışı söylemleri ile boş yere günaha girenlerin ( Allah'a küfür etti gerekçesi ile )Allah tarafından takdir gördükleri yanılgısından kurtulmalarını dilerim. Ölmüş bir insanın varsa günahı Allah'dan affı dilenir. Başka söylenecek söz yoktur. Hayatta ise de Allah'a havale edilir, bu da öfke ve kin ile yapılmaz Allah'ın doğru yola sevk etmesi dilenir. Takdir Allah'a bırakılır. Adalet önünde cezasını çekmesi dünya yaşamında yeterlidir fakat bu dünyada veya öte alemde kişinin vicdanı ile Allah huzurunda vereceği hesaptan şüphe duyan varsa kin ve öfke duymaya devam eder fakat kaybeden sadece kendisidir. Allah'ın adaletinden şüphe duyulmaz. Her kişinin yanlışı kendini bağlar, yanlış yapana karşı tavrımız ise bizleri bağlar.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç