AFORİZMALAR...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Düşünen Beyinler kategorisinde ÖzcanY tarafından oluşturulan AFORİZMALAR... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,930 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Düşünen Beyinler
Konu Başlığı AFORİZMALAR...
Konbuyu başlatan ÖzcanY
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DeepVision

Salih1971

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sağık
Düşünme, "BİLİNÇ" in nefes almasıdır.

Salih1971

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sağık
Birşey varsa,,, 'Hep Bir ŞEY' var demektir...

Düşünüyorum O halde Varım.(descartes)

O halde Her zaman Hep birşey Vardı,, Şu anda da Var,, ve gelecekte de Hep Var olacak.

Son düzenleme:

Salih1971

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sağık
Tanrı'nın Var veya yok olması olasılıktır,
ama Tanrı'nın [Olma Olasılığı],
O'nun [Olmama Olasılığı] 'ndan' Büyüktür.

Son düzenleme:

Salih1971

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sağık
Boyaların Dökülmesinden "Monalisa" tablosu çıkabilir. Ama orada bir 'İNSAN' varsa ben O'ndan şüphelenirim.

Ki O İnsan uyuyor bile olsa..

Son düzenleme:

Salih1971

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sağık
*Mutlak Kapalı Bir sistemde, Sistemin Zamandaki Herhangi bir anı(FAZ) , Sistemin geçmiş Bütün Anlarında potansiyel olarak mevcuttur.
*TANRI veya Sonsuz VAROLUŞ, "Mutlak Kapalı" bir sistemdir.
*İnsan bilinci "Mutlak Kapalı" bir sistemin geçmiş Bütün Anlarında potansiyel olarak mevcuttur.
*Bu Sebeble Şu An bilinç varsa. Sonsuz Evvelde de O bilinç potansiyel olarak vardır.
*Var olan Herşey Tesadüfen Olabilir. Ama Sonsuz Zaman önce Evvelde Bilinç Potansiyel olarak Mevcutsa. Ben ilk ondan Şüphelenirim.
*Sonsuz Evrenlerin sonsuz evvel deki İlk O anında Potansiyel Haldeki "Bilinç" ten olma ihtimali,, Tesadüfen olma ihtimalinden yüksektir.
*insan Bilincini Yükseltip Kendisinde Tanrısal Bilinci bulursa,, EVVELDE de O Tanrısal Bilinç Potansiyel Olarak Var demektir.
*Evvel de Herşey Potansiyel Olarak (Uykuda) kalabilir. Ama birtek TANRI potansiyel olarak Kalmaz'' O hep Uyanık ve Aktifdir.
*Demekki Herşey Ezelde O Yaratıcı Bilinçten Yaradılmıştır. Ve onun İslam dininde ki Adı "ALLAH" tır.
*Ve Her Şey "ALLAH"tan gelmiştir..👍🙂❤.

*

Son düzenleme:

Salih1971

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sağık
"TANRI" nın Var olması Önemli Değildir.
Önemli Olan Onun iyi olup olmamasıdır.

Salih1971

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sağık
Ben Sevgi dolu ve iyi isem. Evveldeki O anda da Sevgi Ve iyilik Var demektir. Ben Sevgi ve Merhametsem Demekki Evveldeki Tanrıdan O özellik Bana gelmiştir. DEMEK Ki Tanrıda Sevgi ve iyilik Sahibidir.

Salih1971

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sağık
Peki Bu Alemdeki Kötülük ve Acı O zaman Neden?
Neden Kötülük ve acı? , ama Aynı Zamanda İyilik ve Sevgi!!
Bu ikisi Ancak bir yerde Olabilir. Eğitim ve imtihan amaçlı Similasyon veya Okulda.
Bu Dünya ve Alem Ya bir İmtihan veya bir similasyon ise. Bize ancak Uykudan veya Similasyondan uyanana kadar tek çare Mutlu anları ve Sevgiyi doya doya Yaşamak. Acılara ve Üzüntülere ise Sabretmektir ve Kendimizi Eğitip İnsanlık potansiyelimizi Açığa çıkarmaktır.. ALLAH Cümlemizi acılardan ve üzüntülerden Korusun,, İyilik ve Güzellikler le Buluştursun. Herkese Sevgi ve Mutluluklar diliyorum.. ❤️🙋🙂

Son düzenleme:

Salih1971

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sağık
Evren ALLAH'ın Gölgesi gibidir. Gölge bazen uzar bazen kısalır. Eğer ışık sadece yukarıdan gelirse gölge yok olur. Bu Alemler Var olur ve yok olur.Ama Allahın İlminde Sonsuz olarak kalır...Yani bir nevi Herşey Sonsuz ve Bakidir. Çünkü Herşey ALLAH'ın içinde olup biter.

**Sözün özü **
Kişi Hakikati Ancak Kendinde Bulabilir.. Sevgi ve Selamlar.. ❤🙋🙂

Son düzenleme:

DeepVision

Felsefe.net
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Turizm
Gerçekleri söylerken cahil insanların yanında,kötü niyetli insanlara da dikkat edilmesi gerekir,gerçekler her zaman eninde sonunda ortaya çıkacaktır,insanlar yapamasa bile bizim evrim geçirmiş hallerimiz yapıcaktır ve üstünleşmiş canlılar evrensel doğruları bulup yayacaklardır etraflarına.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç