2 yaşında dondurulan kız -196 derecede uyanmayı bekliyor.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde Düş tarafından oluşturulan 2 yaşında dondurulan kız -196 derecede uyanmayı bekliyor. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,654 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı 2 yaşında dondurulan kız -196 derecede uyanmayı bekliyor.
Konbuyu başlatan Düş
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan İnci Birinci

Düş

Üye
Yeni Üye
2-yasinda-dondurulan-kiz-196-derecede-uyanmay-7214000_o.jpg

Bilim kurgu filmlerinde bazı filmlerde dondurulan insanların uzun yıllar sonunda uyandırılarak hayatlarına kaldıkları yerden devam ettiklerini görmüştük. Şimdi ise Taylandlı bir aile 2 yaşındaki çocukları için böyle bu tekniğe başvurdu.

Taylandlı ailenin 2 yaşındaki çocukları Matheryn Naovaratpong, Ocak ayında beynindeki tümör nedeniyle hayatını kaybetmişti. Ancak aile, çocuklarının bir gün yeniden hayata döndürülebileceği inancıyla çocuklarını -196 derecede dondurdu.

Cnet'in yapmış olduğu habere göre, bu dondurma işlemini Arizona merkezli Alcor şirketi yaptı. Aile şirkete ise ilk etapta 80 bin dolar öderken, yıllık ise 770 dolar ödeyecek.

Kaynak: Haberler.com

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Çok da şekermiş. Allah kimseye evlat acısı vermesin derler. Bekleyip görelim. Gerçi ortadaki para konusu kafamı karıştırdı biraz.:confused: Sonuç ne zaman bekleniyor?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Çok da şekermiş. Allah kimseye evlat acısı vermesin derler. Bekleyip görelim. Gerçi ortadaki para konusu kafamı karıştırdı biraz.:confused: Sonuç ne zaman bekleniyor?

Tarih belirsiz ne zaman tıp ilerler ve yeni teknikler gelişirse, sanırım yapay organ üretimi mümkün olmadıkça da imkansız görünüyor tabi bu arada ailenin ömrü yetecek mi bakalım...

X

FAdmin
Onursal Üye
Sahsi olarak belirli bir sureliginede olsa olume care bulunacagina inaniyorum.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bilimsel deneylere (Etik kurallara uyulmak kaydıyle) ve meraka hiç sözüm yok,belki bu süreçte insanlık yararına bilgiler edinilebilir.
Ancak; Ankebüt Süresinde bildirildiği üzre; "HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR". Yani, bu dünyada ben ölümsüzlüğe inanmıyorum.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Her canli, birgun olumu tadacaktir.

Insanoglu olsa olsa hastaliklara care bulabilir, yasliliga care bulabilir, amma, olume care bulamaz, bulmasida mumkun degildir...

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye

Insanoglu olsa olsa hastaliklara care bulabilir, yasliliga care bulabilir, amma, olume care bulamaz, bulmasida mumkun degildir...

Cunku olmek demek, mustakil var olan varligigin varlik butunlugunun bir daha ayni butunluge donemeyecek sekilde bozulmasi ve cozulmesidir.

kestanmis

Üye
Yeni Üye
Ölüme çare bulunamayacağı inancının ölüme çare bulma yolundaki çalışmalara engel teşkil etmesi aşılması gereken bir sorundur.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Ölüme çare bulunamayacağı inancının ölüme çare bulma yolundaki çalışmalara engel teşkil etmesi aşılması gereken bir sorundur.

Yaşamı çok seven bir canlı olarak ölümsüzlük sanırım en çok beni mutlu ederdi; ancak, ölümsüzlüğün mümkünlüğü durumunda üreminin akibeti ve binlerce asırdır ölüp giden insanlara karşı adaletsizlik olacağı düşüncesi; Kur'an-ı Kerim'deki ankebüt süresine inancımı destekliyor.
Ayrıca bir müslümanın inancında bu dünyada ölümsüzlük mümkün değildir,çünkü gerçek bir müslüman kıyamet gününe ve ahirete inanır. Ama bu, bu alanda araştırma,deney yapılmasına mani olmak anlamına gelmediğinden sorun teşkil ettiğini düşünmüyorum,nitekim yıllardır bu alanda çalışmalar yapılıyor.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bilimsel deneylere (Etik kurallara uyulmak kaydıyle) ve meraka hiç sözüm yok,belki bu süreçte insanlık yararına bilgiler edinilebilir.
Ancak; Ankebüt Süresinde bildirildiği üzre; "HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR". Yani, bu dünyada ben ölümsüzlüğe inanmıyorum.

Kullu nefsin zâikatul mevti summe ileynâ turceûn(turceûne). Ankebut 57

Surede her can değil her nefs ölümü tadacaktır denmektedir yani tekamül ile ilgili olarak her insan eninde sonunda nefsini terbiye etmeye mecburdur, etmemekte dirense bile enin de sonunda nefsinin ölümü ile dönüş O'nadır. Yani bu ayetin canlılık ve ölüm ile ilgisi yoktur.
Nefs terbiyesi ise ayrı bir konu zaten...

Ölümsüzlük hakkında çok ciddi çalışmalar şu an yürütülüyor. Geçmişte de felsefe taşının ölümsüzlük sunduğuna inanılıyordu mesela v.s. bu sebeple insanların ölümsüzlük arayışı hiç bitmez. Ayrıca Kur'an'da Nuh Peygamberin 950 yıl yaşadığı dikkate alınırsa ki başka kaynaklarda da aynı şekilde uzun yaşayan insanlardan bahsedilmektedir bu durumda insan ömrünü uzatmak konusunda çalışmalardan asla vazgeçilmeyecektir.

1000 yıla uzasa insan ömrü ne değişecek sonuçta kendi adıma ruhun ölümsüz olduğunu kabul eden birisi olarak sürekli beden değiştiren bir ruh nereye kadar bu dünyada yaşayabilecektir diye düşünüyorum. Dünyanın sonu geldiğinde o beden yine yok olacak ve ruh ait olduğu yere geri dönecek bu kaçınılmaz sondur.

Birçok hastalığa çare bulunması, genç ölümler, yaralanmalar v.s. sonucu insan yaşamını devam ettirmek adına bu çalışmaları doğru buluyorum fakat ölümsüzlüğün tam manası ile dünya yaşamında mümkün olacağına ise kesinlikle inanmıyorum.

Daha önce ölümsüzlükle ilgili araştırma yürütülen bir projeyi paylaşmıştım, bilgi amaçlı tekrar iletiyor ve bilim uzmanı-otoritesi [MENTION=4165]evrensel-insan[/MENTION]'ın da bu konudaki görüşlerini rica ediyorum.

http://www.felsefe.net/serbest-kursu/74308-2045-avatar-projesi.html

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Haklısınız dijital, "nefs" olarak geçiyor. Nefs ve can olarak da tercüme edilmiş. Bugüne kadar dünyaya gelip ömrü dolan her canlının ölüyor olması nedeniyle bana "can" tercümesi daha uygun geldiğinden onu tercih etmişim sanırım. Hatırlatma için teşekkürler. Diğer hususlarda da size katılıyorum. "İnsan" ın araştırma arzu ve azmi bitmemeli zaten, yeter ki insanlık adına hayırlı şeylere vesile olsun.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar