10 soruda sen kimsin?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde mona tarafından oluşturulan 10 soruda sen kimsin? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,922 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı 10 soruda sen kimsin?
Konbuyu başlatan mona
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

mona

Yeni üye
Yeni Üye
350_110420121236_419243.jpg

Ahmet Şahin Akbulut
bharfi.png
aşlığı okur okumaz yazıya göz attığınıza kalıbımı basarım. Çünkü kendini tanıma isteği, bütün insanların merak ettiği ve her insanda görülen bir olgu. İnsandaki bu merak kendisiyle ilgili bilmediklerini öğrenme dürtüsünden ileri gelir. Bu heyecanlı bir süreçtir aslında. Korkuyla karışık bir merak duygusudur.Etrafınızda kendini tanımak isteyip bunalıma giren pek çok kişi vardır eminim. Kendisini Kadir İnanır gibi mangal yürekli zannederken, Kemal Sunal gibi komik bir adam olduğu sonucuna erişenler acaba kendilerini nasıl hissediyorlardır? Lost dizisinin hangi karakterisiniz diye ankete katılan mümin adam, ayyaş, kadın düşkünü doktor Jack olduğunu öğrenince “Ben de bir yamuk taraf var zaten biliyordum” deyip yaşam biçimini değiştiriyor mudur? İnsanlar internet üzerinden, gazete köşelerinden buldukları kişilik testlerini çözmekten kim olduğunu unutmak üzere. Kendini tanımak isteyen insanlar çoğu zaman bu amaçla hazırlanmış olan anket ve ölçeklere başvurmakta. Bu tür anket ve ölçekle yararlı bilgiler verebilecek olmalarına karşın tek başlarına belirleyici olmazlar. Özellikle gazetelerin pazar eklerinde ki Sevgiliniz “sizi ne kadar seviyor?”, “Annenize ne kadar bağlısınız?”, “Babanızdan ne kadar uzaksınız?”, “Eşiniz sizi aldatıyor mu?” gibi anketleri çözerek annenize, babanıza küsmeniz, eşinizi boşamanız gerekmez.Eğer siz bir şehir olsaydınız neresi olurdunuz? Hiç düşündünüz mü? Ben baktım, soruları cevapladım. İstanbul çıktı. Ben şehir olsaymışım İstanbul olurmuşum. Daha neler var neler. Mesela “Bakalım hangi tahtanız eksik?”, “Siz futboldan ne anlarsınız?”, “Hangi aşk romanı yazarısınız?” gibi daha onlarca sizi size anlatan 10 sorudan oluşan sorularla kendinizi tanıyorsunuz. Tabii bütün bunlar kim olduğunuzla ilgili küçük ipuçları verebilir. Ama, testlerin birbiriyle olan tutarsızlığı kendinizi kaybetmenize neden olabilir.Günlük burçları takip ettiğinizde kendiniz hakkında öğrendiklerinizle bu testler sonucunda elde ettiğiniz bilgiler aynı düzeyde bilimsel olmayan verilerdir. Bunun en büyük ispatı gazete ve dergiler için testler hazırlayan Dr. Nilgün Gedikoğlu’nun söyledikleri. Nilgün Gedikoğlu diyor ki; “10 yıldan fazla süredir hazırladığım testlerde, aldığım psikiyatri eğitiminden yararlanıyorum. Sonucun doğruya en yakın çıkması için bir formül geliştirdim. “Bir test çözdüm ve artık kendimi tanıyorum”, olsa olsa bir şaka cümlesi olabilir. Test çözdüğü için hayatı değişen kimseye pek rastlanmamıştır. Ama eğer test, psikiyatri bilgisi olmayanlarca hazırlanmışsa sonuç yanlış yönlendirici olabilir.”Kendini tanıma aslında sanıldığından zordur. İnsanın kendi davranışlarını objektif bir şekilde gözlemlemesini, yorumlamasını ve yorumlarının doğruluğunu hayattaki deneyimleriyle sınamasını, karşılaşacakları ile cesurca yüzleşebilmesini ve yaşadığı duygulara katlanabilmesini gerektirir. İnsan kendini tanıma sürecinde zaman zaman başkalarının değerlendirmelerini almalı ve bunları objektif bir şekilde değerlendirmelidir. Ayrıca diğer insanlar üzerinde bıraktığı etkileri de takip etmesi kendisi hakkında bilgiler verir. Ben kimim ufkunun bayrak direğini bulmak oldukça zor. Bu zor yolculuk için cesaret gösterenler ve emek harcayanların ödülü daha nitelikli ve doyumlu insan ilişkileri kurmaktır. Nitelikli ve doyumlu insan ilişkileri kurabilmesi, insanın kendisini ve diğer insanları tanıması ile mümkün olabilir.O kadar laf ettik, siz de okudunuz. Bari bir “10 soruda sen kimsin?” testi yapmadan sizi göndermeyeyim. Yalnız sonuçlar hakkında “bu kadar olur kardeşim, işte ben buyum” deseniz bile bu sadece bir ipucu, unutmayın. Soruları çözerken ne kadar ilginç oldukları da gözünüzden kaçmayacaktır eminim.
***1. Kendinizi ne zaman en iyi hissedersiniz?

(a) Sabahları
(b) Öğlenden sonra ve akşama doğru
(c) Gecenin ilerleyen saatlerinde

2. Nasıl yürürsünüz?

(a) Hızlı ve uzun adımlarla
(b) Hızlı ve kısa adımlarla
(c) Normalden yavaş ve etrafa bakınarak
(d) Yavaş ve başı eğik
(e) Çok yavaş

3.
İnsanlarla konuşurken…

(a) Kollarımı göğsümde katlamış olarak dururum
(b) Ellerimi sıkarım
(c) Bir veya iki elimi belime koyarım
(d) Konuştuğum insanlara dokunur veya ittiririm
(e) Kulağımla oynar, çeneme dokunur veya saçımı düzeltirim

4.
Dinlenirken nasıl oturursunuz?

(a) Dizler katlanmış ve bacaklar birbirine bitişik olarak
(b) Bacaklar çaprazlanmış olarak
(c) Bacaklarımı uzatarak
(d) Bir bacağımı altıma katlayarak

5. Çok hoşunuza giden bir şey olduğunda ne yaparsınız?

(a) Büyük bir kahkaha atarım
(b) Gülerim ama fazla sesli değil
(c) Bir kerelik gülerim
(d) Sessizce gülümserim6. Bir sosyal etkinliğe katıldığınızda…(a) Herkes sizi fark edecek şekilde gürültülü bir giriş mi yaparsınız?
(b) Sessiz bir giriş yapıp etrafınızda tanıdığınız birilerine mi bakınırsınız?
(c) Çok sessizce girip kimsenin sizi fark etmemesine mi gayret edersiniz?

7. Çok zor bir işe dikkatinizi vermişken rahatsız ediliyorsunuz. Ne yaparsınız?

(a) Bölünmeyi memnuniyetle karşılarım
(b) Aşırı derecede rahatsız olurum
(c) Belli olmaz. Bu iki uç arasında değişken davranışlar gösteririm

8. En çok hangi rengi seversiniz?

(a) Kırmızı veya portakal rengi
(b) Siyah
(c) Sarı veya mavi
(d) Yeşil
(e) Koyu mavi veya mor
(f) Beyaz
(g) Kahverengi veya gri9. Yatakta uyumadan önceki birkaç dakikada…

(a) Sırt üstü yatıp uzanırsınız
(b) Karnınızın üstüne yatıp uzanırsınız
(c) Hafif kıvrılmış olarak yan tarafınıza yatarsınız
(d) Başınızı bir kolunuzun üzerine koyarsınız
(e) Başınızı yorganın altına kapatırsınız

10. Rüyanızda genellikle…

(a) Düşersiniz
(b) Kavga eder veya tartışırsınız
(c) Birilerini veya bir şeyler ararsınız
(d) Uçar veya yüzersiniz
(e) Genelde rüya görmezsiniz
(f) Rüyalarınız daima hoştur​
İŞTE SONUÇLAR CEVABINIZIN KARŞISINA GELEN PUANLARI TOPLAYIN
Untitled-1.jpg
A B C D E F G 31 - 40 PUAN:
İnsanlar sizi mantıklı, ihtiyatlı, dikkatli ve pratik birisi olarak görürler. Sizi zeki, yetenekli ve hünerli ama alçak gönüllü olarak tanırlar. Çok hızlı arkadaşlık kurmayan, ama arkadaşlarına karşı çok sadık olan ve onlardan da aynı şeyi bekleyen birisiniz.
41 - 50 PUAN:
İnsanlar sizi taze, canlı, çekici, eğlendirici, pratik ve daima ilginç birisi olarak görürler; her zaman ilgi odağı olan ama çok aşırıya kaçmayacak kadar da dengeli birisi.. İnsanlar sizi ayrıca iyiliksever, düşünceli, anlayışlı ve kendilerini neşelendiren ve rahatlatan birisi olarak tanırlar.
51 - 60 PUAN:
İnsanlar sizi heyecan verici, havai, düşüncesiz yapıda, doğal liderlik özellikleri olan, her zaman doğru olmasa da hızlı karar veren birisi olarak tanırlar. Seni cesur, maceraperest birisi olarak tanırlar; her şeyi bir kez denemek isteyen, macera yaşamak için fırsatları kaçırmayan birisi.. Yaydığınız heyecandan dolayı insanlar sizinle aynı iş yerinde yaşamaktan zevk alırlar.
60 PUAN VE ÜZERİ:
İnsanlar sana kırılgan bir eşya muamelesi yapıyorlar. Kibirli, bencil ve aşırı baskın birisi olarak görülüyorsun. İnsanlar size hayranlık duyup sizin gibi olmak isteyebilirler ama size her zaman güvenmezler ve sizinle çok yakın ilişkide olmaktan kaçınırlar.
TOPLAM: ................ ? :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Böyle testlere çok inanmam fakat yine de cevapladım ve 42 Puan çıktı. Ayrıca 3. sorunun şıklarının tamamı iletişim hatası içeriyor mecburen en son şıkkı seçmek zorunda kaldım ki o şıkta yazan davranış da hatalı...

41 - 50 PUAN:
İnsanlar sizi taze, canlı, çekici, eğlendirici, pratik ve daima ilginç birisi olarak görürler; her zaman ilgi odağı olan ama çok aşırıya kaçmayacak kadar da dengeli birisi.. İnsanlar sizi ayrıca iyiliksever, düşünceli, anlayışlı ve kendilerini neşelendiren ve rahatlatan birisi olarak tanırlar.

Sonuç olarak; koyu renkli kısımlar tam beni anlatıyor:)

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
forum tümüyle bir katılımcının propaganda yazıları, görselleri ve kopyala /yapıştırlarıyla blokaj ya da abluka altında olduğu için; ne onları okumak ne de cevap vermek de içimden gelmediği için; bari bir değişiklik olsun diye, şu testi çözeyim, dedim... sonucu hesapladım, 52 çıktı... keşke, biyo-psiko-sosyal niteliğiyle, bilinen en karmaşık varlık olarak, bir insanı çözümlemek, anlamak bu kadar kolay olsaydı... kimileri vardır; ''ben'', der, ''insan sarrafıyımdır.. bir bakışta bir adamın ne mal olduğunu, şıp diye anlarım''... içimden, 'röntgen misin be mübarek, beğendiğin bir karpuz bile kelek çıkabilir, çok atma..' ..diye düşünsem de bozmak istemem... bu ''sarraflık'' dedikleri herhalde, ''bir insan hakkında edindiğim ilk izlenimi, kesin bir yargı olarak benimsemeye hazırım.''...demenin bir başka biçimi olsa gerek...

nesimi

Yeni üye
Yeni Üye
hiçbir değerlendirme bölümü insanların itiraz edeceği özellikte değil zaten o da olur buda olur herkese ama @dijital gibi dengeliyim bende o da burcumdan kaynaklı.

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
46 çıktı.Dengeliyim ama asıl sevindiğim dijitali 4 puanla geçmem oldu hahaha :)

L

lamei

Ziyaretçi
44 çıktı.
Diğerlerinden emin olmamakla beraber,
dengeli ve anlayışlı olduğuma inanmıyorum..

İnshAllah bi gün dengeli olurum.

RBarut

Felsefe.net
Yeni Üye
350_110420121236_419243.jpg

Ahmet Şahin Akbulut
bharfi.png
aşlığı okur okumaz yazıya göz attığınıza kalıbımı basarım. Çünkü kendini tanıma isteği, bütün insanların merak ettiği ve her insanda görülen bir olgu. İnsandaki bu merak kendisiyle ilgili bilmediklerini öğrenme dürtüsünden ileri gelir. Bu heyecanlı bir süreçtir aslında. Korkuyla karışık bir merak duygusudur.Etrafınızda kendini tanımak isteyip bunalıma giren pek çok kişi vardır eminim. Kendisini Kadir İnanır gibi mangal yürekli zannederken, Kemal Sunal gibi komik bir adam olduğu sonucuna erişenler acaba kendilerini nasıl hissediyorlardır? Lost dizisinin hangi karakterisiniz diye ankete katılan mümin adam, ayyaş, kadın düşkünü doktor Jack olduğunu öğrenince “Ben de bir yamuk taraf var zaten biliyordum” deyip yaşam biçimini değiştiriyor mudur? İnsanlar internet üzerinden, gazete köşelerinden buldukları kişilik testlerini çözmekten kim olduğunu unutmak üzere. Kendini tanımak isteyen insanlar çoğu zaman bu amaçla hazırlanmış olan anket ve ölçeklere başvurmakta. Bu tür anket ve ölçekle yararlı bilgiler verebilecek olmalarına karşın tek başlarına belirleyici olmazlar. Özellikle gazetelerin pazar eklerinde ki Sevgiliniz “sizi ne kadar seviyor?”, “Annenize ne kadar bağlısınız?”, “Babanızdan ne kadar uzaksınız?”, “Eşiniz sizi aldatıyor mu?” gibi anketleri çözerek annenize, babanıza küsmeniz, eşinizi boşamanız gerekmez.Eğer siz bir şehir olsaydınız neresi olurdunuz? Hiç düşündünüz mü? Ben baktım, soruları cevapladım. İstanbul çıktı. Ben şehir olsaymışım İstanbul olurmuşum. Daha neler var neler. Mesela “Bakalım hangi tahtanız eksik?”, “Siz futboldan ne anlarsınız?”, “Hangi aşk romanı yazarısınız?” gibi daha onlarca sizi size anlatan 10 sorudan oluşan sorularla kendinizi tanıyorsunuz. Tabii bütün bunlar kim olduğunuzla ilgili küçük ipuçları verebilir. Ama, testlerin birbiriyle olan tutarsızlığı kendinizi kaybetmenize neden olabilir.Günlük burçları takip ettiğinizde kendiniz hakkında öğrendiklerinizle bu testler sonucunda elde ettiğiniz bilgiler aynı düzeyde bilimsel olmayan verilerdir. Bunun en büyük ispatı gazete ve dergiler için testler hazırlayan Dr. Nilgün Gedikoğlu’nun söyledikleri. Nilgün Gedikoğlu diyor ki; “10 yıldan fazla süredir hazırladığım testlerde, aldığım psikiyatri eğitiminden yararlanıyorum. Sonucun doğruya en yakın çıkması için bir formül geliştirdim. “Bir test çözdüm ve artık kendimi tanıyorum”, olsa olsa bir şaka cümlesi olabilir. Test çözdüğü için hayatı değişen kimseye pek rastlanmamıştır. Ama eğer test, psikiyatri bilgisi olmayanlarca hazırlanmışsa sonuç yanlış yönlendirici olabilir.”Kendini tanıma aslında sanıldığından zordur. İnsanın kendi davranışlarını objektif bir şekilde gözlemlemesini, yorumlamasını ve yorumlarının doğruluğunu hayattaki deneyimleriyle sınamasını, karşılaşacakları ile cesurca yüzleşebilmesini ve yaşadığı duygulara katlanabilmesini gerektirir. İnsan kendini tanıma sürecinde zaman zaman başkalarının değerlendirmelerini almalı ve bunları objektif bir şekilde değerlendirmelidir. Ayrıca diğer insanlar üzerinde bıraktığı etkileri de takip etmesi kendisi hakkında bilgiler verir. Ben kimim ufkunun bayrak direğini bulmak oldukça zor. Bu zor yolculuk için cesaret gösterenler ve emek harcayanların ödülü daha nitelikli ve doyumlu insan ilişkileri kurmaktır. Nitelikli ve doyumlu insan ilişkileri kurabilmesi, insanın kendisini ve diğer insanları tanıması ile mümkün olabilir.O kadar laf ettik, siz de okudunuz. Bari bir “10 soruda sen kimsin?” testi yapmadan sizi göndermeyeyim. Yalnız sonuçlar hakkında “bu kadar olur kardeşim, işte ben buyum” deseniz bile bu sadece bir ipucu, unutmayın. Soruları çözerken ne kadar ilginç oldukları da gözünüzden kaçmayacaktır eminim.
***1. Kendinizi ne zaman en iyi hissedersiniz?

(a) Sabahları
(b) Öğlenden sonra ve akşama doğru
(c) Gecenin ilerleyen saatlerinde

2. Nasıl yürürsünüz?

(a) Hızlı ve uzun adımlarla
(b) Hızlı ve kısa adımlarla
(c) Normalden yavaş ve etrafa bakınarak
(d) Yavaş ve başı eğik
(e) Çok yavaş

3.
İnsanlarla konuşurken…

(a) Kollarımı göğsümde katlamış olarak dururum
(b) Ellerimi sıkarım
(c) Bir veya iki elimi belime koyarım
(d) Konuştuğum insanlara dokunur veya ittiririm
(e) Kulağımla oynar, çeneme dokunur veya saçımı düzeltirim

4.
Dinlenirken nasıl oturursunuz?

(a) Dizler katlanmış ve bacaklar birbirine bitişik olarak
(b) Bacaklar çaprazlanmış olarak
(c) Bacaklarımı uzatarak
(d) Bir bacağımı altıma katlayarak

5. Çok hoşunuza giden bir şey olduğunda ne yaparsınız?

(a) Büyük bir kahkaha atarım
(b) Gülerim ama fazla sesli değil
(c) Bir kerelik gülerim
(d) Sessizce gülümserim6. Bir sosyal etkinliğe katıldığınızda…(a) Herkes sizi fark edecek şekilde gürültülü bir giriş mi yaparsınız?
(b) Sessiz bir giriş yapıp etrafınızda tanıdığınız birilerine mi bakınırsınız?
(c) Çok sessizce girip kimsenin sizi fark etmemesine mi gayret edersiniz?

7. Çok zor bir işe dikkatinizi vermişken rahatsız ediliyorsunuz. Ne yaparsınız?

(a) Bölünmeyi memnuniyetle karşılarım
(b) Aşırı derecede rahatsız olurum
(c) Belli olmaz. Bu iki uç arasında değişken davranışlar gösteririm

8. En çok hangi rengi seversiniz?

(a) Kırmızı veya portakal rengi
(b) Siyah
(c) Sarı veya mavi
(d) Yeşil
(e) Koyu mavi veya mor
(f) Beyaz
(g) Kahverengi veya gri9. Yatakta uyumadan önceki birkaç dakikada…

(a) Sırt üstü yatıp uzanırsınız
(b) Karnınızın üstüne yatıp uzanırsınız
(c) Hafif kıvrılmış olarak yan tarafınıza yatarsınız
(d) Başınızı bir kolunuzun üzerine koyarsınız
(e) Başınızı yorganın altına kapatırsınız

10. Rüyanızda genellikle…

(a) Düşersiniz
(b) Kavga eder veya tartışırsınız
(c) Birilerini veya bir şeyler ararsınız
(d) Uçar veya yüzersiniz
(e) Genelde rüya görmezsiniz
(f) Rüyalarınız daima hoştur​
İŞTE SONUÇLAR CEVABINIZIN KARŞISINA GELEN PUANLARI TOPLAYIN
Untitled-1.jpg
A B C D E F G 31 - 40 PUAN:
İnsanlar sizi mantıklı, ihtiyatlı, dikkatli ve pratik birisi olarak görürler. Sizi zeki, yetenekli ve hünerli ama alçak gönüllü olarak tanırlar. Çok hızlı arkadaşlık kurmayan, ama arkadaşlarına karşı çok sadık olan ve onlardan da aynı şeyi bekleyen birisiniz.
41 - 50 PUAN:
51 - 60 PUAN:
İnsanlar sizi heyecan verici, havai, düşüncesiz yapıda, doğal liderlik özellikleri olan, her zaman doğru olmasa da hızlı karar veren birisi olarak tanırlar. Seni cesur, maceraperest birisi olarak tanırlar; her şeyi bir kez denemek isteyen, macera yaşamak için fırsatları kaçırmayan birisi.. Yaydığınız heyecandan dolayı insanlar sizinle aynı iş yerinde yaşamaktan zevk alırlar.
60 PUAN VE ÜZERİ:
İnsanlar sana kırılgan bir eşya muamelesi yapıyorlar. Kibirli, bencil ve aşırı baskın birisi olarak görülüyorsun. İnsanlar size hayranlık duyup sizin gibi olmak isteyebilirler ama size her zaman güvenmezler ve sizinle çok yakın ilişkide olmaktan kaçınırlar.
TOPLAM: ................ ? :)

şıklarda yaptıklarım yok ama seçtiklerim le 54 puan alıdm ve sonuç olarak:
51 - 60 PUAN:
İnsanlar sizi heyecan verici, havai, düşüncesiz yapıda, doğal liderlik özellikleri olan, her zaman doğru olmasa da hızlı karar veren birisi olarak tanırlar. Seni cesur, maceraperest birisi olarak tanırlar; her şeyi bir kez denemek isteyen, macera yaşamak için fırsatları kaçırmayan birisi.. Yaydığınız heyecandan dolayı insanlar sizinle aynı iş yerinde yaşamaktan zevk alırlar

Hiç böyle biri değilim açıkçası kimsede beni öyle tanımıyor :) çünkü tanıyacak pek kimse yok.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
1--ıyı oldugum zaman kendımı her zaman ıyı hıssederım bellı bır zamanı olmaz :)

2--Normal bir şekilde yürürüm etrafıma bakmak ıstersem bakarım bakmak ıstemezsem bakmam sadece nereye gıtmek ıstıyorsam oraya gıderım..İşin açıkcası canım ne yapmak ısterse onu yaparım ayrıca yurumekten de çok keyıf alan bırıyım..fırsat buldukça yuruyen bırıyım.

3--ınsanlarla konusurken gozlerının ıcıne bakarım ..

4--Evımde uzanarak dınlenme fırsatım varsa uygularım böyle şansım yoksa ışyerındeysem sandalyede otururum ama genel manasıyla ben oturmayı fazla sevmem fazla oturunca sıkılan bırıyım.

5--Çok hoşuma giden birşey olunca duruma göre değişebilir mesela bana süpriz olduysa şaşkınlık duyarım yada biri benimle ilgilendiyse kendisini taktir ederim yada biri beni güldürdüyse allah ta seni güldürsün derim..

6--Sosyal bir etkinliğe katıldıgımda kendime rahat edebileceğim bir yer seçerim orada tanıdıklarım varsa bulundugum yerden kalkar tanıdıklarımın yanına geçerım sakın ve sukunetlı olurum konuşmam gerektıgı yerde konusurum fakat genel manada fazla ıstırakcı olmam sunulan programı ızlemeyı ve takıp etmeyı tercıh ederım netıcede sosyal etkınlık programı herşeyın yerı ayrı oldugunu ona gore davranmak gerektıgını dusunurum..

7--İşe odaklanmak için daha çok sakin ortamları tercıh ederım genel manada cıddı konularda rahatsız edılmeyecegım bır noktada olurum o yuzden de dıkkatım dagılacak kaygım olmaz.

8--Mavi renk...

9--Sag tarafıma kolumun üstüne yatar öyle uyurum..

10--Rüyalarım genelde karışıktır farklı rüyalar görürüm..O yüzden buna cevap verebılmem zordur...

Bu sorularda bır tek Mavı renk uyuştu o zaman ben Uyumsuzum :) Puanımda sıfır olsa gerek :)

Böyle.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
[MENTION=6639]kLara[/MENTION] hanımefendi için yaratılmışım.

Ocean

Üye
Yeni Üye
[MENTION=4933]esekherif[/MENTION] beyefendi, olanaksız olasılıklar, imkansız ihtimaller içerisinde yüzüyorsunuz. [MENTION=6639]kLara[/MENTION] hanımefendi ile ben birbirimiz içinin yaratılmışız.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
[MENTION=4933]esekherif[/MENTION] beyefendi, olanaksız olasılıklar, imkansız ihtimaller içerisinde yüzüyorsunuz. [MENTION=6639]kLara[/MENTION] hanımefendi ile ben birbirimiz içinin yaratılmışız.

Beyefendi sol alveol keseciklerinde acı arap kahvesi köpürtüp , [MENTION=6639]kLara[/MENTION] hanımla höpürdeterek içmek istemeyiz. Araya girmeyin , arada olmak size mutluluk veriyor olmalı! Arada , ara

kahin

Kahin
Yeni Üye
saçmalık ..bullshit. нелепоÑ***129;Ñ‚ÑŒ...ä¸***141;æ***157;¡ç***144;†...Absurdität..absurdité..kemustahilan..

ben anlamsızım ben önemli değilim, konu başlığı 10 soruda tanrı kim? olmalıydı.
10 soruda tanrı kim?
1: tanrı neden? görünmez.(çözdük)
2: tanrı iyimi? kötümü?(çözdük)
3: tanrı canlımı?(çözüldü)
4. tanrı cansızmı?(çözüldü.
5. tanrı sanalmı?(çözüldü)
6: tanrı metafiizkmı?(çözüldü)
7: tanrı soyutmu?(çözüldü)
8: tanrı somutmu? (çözüldü)
9: tanrı kusurlumu?(çözüldü)
10: tanrının amacı nedir? ( yaşadığımız sürece asla bilemiyecegimiz bir puzzle.)

Son düzenleme:

kLara

Yeni üye
Yeni Üye
Yine konudan bağımsız kLara :$

Aze

Üye
Yeni Üye
saçmalık ..bullshit. нелепоÑ***129;Ñ‚ÑŒ...ä¸***141;æ***157;¡ç***144;†...Absurdität..absurdité..kemustahilan..

ben anlamsızım ben önemli değilim, konu başlığı 10 soruda tanrı kim? olmalıydı.
10 soruda tanrı kim?
1: tanrı neden? görünmez.(çözdük)
2: tanrı iyimi? kötümü?(çözdük)
3: tanrı canlımı?(çözüldü)
4. tanrı cansızmı?(çözüldü.
5. tanrı sanalmı?(çözüldü)
6: tanrı metafiizkmı?(çözüldü)
7: tanrı soyutmu?(çözüldü)
8: tanrı somutmu? (çözüldü)
9: tanrı kusurlumu?(çözüldü)
10: tanrının amacı nedir? ( yaşadığımız sürece asla bilemiyecegimiz bir puzzle.)
Düşünsene bi de tanri varmis çıldırırsın

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Birşey satmakiçin iyi bir yol. Her cevap ne kadar güzel. Her türlü sizi övecek. Zaten övmeseydi bu teste inananlar bile saçma deyip yapmazlardı. Hoşa giden doğru olmuyor işte. Buradan bile atmasyon olduğu anlaşılabilir. Sanki her insan iyi durumdaymış gibi. Toz pembe değil hayat. Gerçi yöntem zaten bozukda. Hangi renk? Oo, iyi anlaşırız.

ls2

Kahin
Onursal Üye
on yıllardır kim olduğumu anlamaya çalışıyorum. böyle uyduruk sorularla mı bulacam cevabı, pehh tırt!

düşüncelerimizi ve davranışlarımızı irdelemeliyiz..evet hepsini..neden böyle düşünüyorum? neden böyle davranıyorum? neden böyle hissediyorum?işte bunların geldiği yeri temellendirmektir kendini tanımak. o kadar zor iş ki..

nedenler? derin,karanlık ve kaotikler..

kendini bilmek, öyle kolay iş olsaydı.sokratesin kendini bil!? sorusu/felsefesi hala yaşıyor olmazdı..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç