Zamanın Döngüsü..

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Zamanın Döngüsü.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 482 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Zamanın Döngüsü..
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bugün sizleri ufak bir gezintiye yolculuğa çıkarmak istiyorum.....Koltuklarınıza yaslanın ve bugün sizlere yazacaklarımı sadece okumanızı istiyorum başka birşey yapmanızı istemiyorum... :)

Hayatımız içerisinde gün dahilinde bir çok koşuşturmacalar içerisinde loluyoruz hepimizin işi başımızdan aşkın oluyor bazen öyle anlar oluyor ki başımızı kaldırabileceğimiz neredeyse çok az vaktimiz oluyor herkese sorarsak herkesin kendince dertleri ve sorunları oluyor aslında insan saymaya başlayınca herkes birşeylerden mutlaka mutsuz oluyor

Bu süreçler zamanımızın döngüsü içerisinde devam ederken aslında hayata dair yaşama dair zaman döngüsü içerisinde yaşadığımız süreçlerde bile hayatı ne kadar anlamlandıracak vaktimiz oluyor bunlar aşikar diyebiliriz..

Her insanın zamanın döngüsüne göre kendi zaman dairesi içerisinde bir hayat akış serüveni oluyor kimileri benim gibi işçi olarak yaşamına devam ederken kimileri yönetici kimileri üst düzey popüler insanlar kimileri ise üst düzey patronlar olarak yaşamlarına devam ediyorlar aslında biliyormusunuz hepimizin sınıfları farklı olsada hepimizin tek ortak yanı olan İnsan olgumuz ve aynı zamanı paylaşıyor olmamızdır...

Farklı zaman dılımlerınde yasasaydık belkıde bugunlerın zamanlarında olmayabılırdık yada daha ılerıkı zaman esıgınde olabılırdı dunyada zaman hızla akmaya devam ettıkçe gıdenlerın yerıde ne yazık kı bırsekılde dolabılıyor..

Ben bu sureçlerı fabrıka ortamına benzetıyorum sureklı bır turbulans var uretım yaparken sureklı bır uretım vare yanı dunya aslında sureklı yenı şeyler uretebılıyor pekı bızler ne kadar farkına varabılıyoruz bılınmez..

Zaman dongusu ıcerısınde o kadar yorgunluk enbabında bırde eve gelıp uzanmak ısteyısımız ne kadar guzel bır duygu degıl mı bunun yanı sıra zamanımızın bır çogunu cocuklarımız var ıse esımızle bırlıkte cocuklarımıza vakıt harcamak yada benım gıbı belırlı zaman zarfında vaktını sanal ortamda paylaşmakla geçıren ben denızler de olabılıyor..

Bılıyorum o zamanın hıç geçmemesını ıstedıgınızı ama ne yazık kı zaman geçıyor yenı gune merhaba dedık ve sabahın ılk ısıklarını bır kaç saat sonra gorecegız her gecen gun bıze yenı şeyler sunacak sundugu herşeyın farkına varabılıyormuyuz bence çok azımız farkına varabılıyoruz..

Yenı gun ıcın yenı mucadele etme yenıden çalışma ve uretım ıcın kolları sıvama dıyebılırız Kaçımız çalıştıgı ısyerıne sadece ucret bazlı olmadan bakabılıyor kı bılınmez ıs ıcın degıl gercekten ben orada oldugum ıcın çalışma adına uretım kaçımız dıyebılıyor kı...bılınmez..

Hayata olumlu ve pozıtıf bakış açılarıyla bakabılmek ve her yenı zaman dongusunde hayata daır yenı şeyler ekleyebılmek ıcın mucadele vermelıyız belkıde çok şeyler ıstenmıyor bızlerden hayata daır ama yaşama daır bakış açılarımıza daır yenılıkçı ve uretken olabılmemız gelecek kuşakların daha elverışlı ortamlarda olabılmesıne ve ekmek kapılarının açık kalabılmesıne vesıle olabılırız..

Elbette oncelık kazançlarımız kendı aıle butcemız ıcın olacak ama sadece kendımız ıcın degıl gelecekte kı ınsanlarında bu guzellıklerden faydanabılmesı ıcın Insan odaklı zaman dongusu ıcerısınde çalışabılmelıyız Sözlerımızı yada sozcuklerımızı çatışma ortamı olmadan medenı v guzel bır şekılde ıfade edebılmenın gayesı ıcerısınde olabılmemız oldukça guzel olurdu..

Her ınsan kendını basarılı gorur bızler basarılı goren ınsanları degıl basarıya aç ınsanları gormek ve sadece yonetmek ıcın degıl aıle kavramını benımsemış çekırdek aılesı ıcerısınde uretken ınsanları gormek daha hoş olurdu..

Zamanı ıdare edemeyız yada tolerede edemeyız bızler bu zamanın dongusunun ınsanlarıyız bızler bırlıkte butunun puzzlenın parçalarıyız bır aıle olabılmenın erdemını ve sefkatını ne zaman ıdrak edebılırsek gerçekte ve ozde olanıda bır o kadar erkenden kazanabılırız..

Benım cok begendıgım guzel bır soz vardır...

O da Hayallerı gerçekleştırmenın en guzel yolu ruyalardan uyanmaktır...

Ruyalardan uyanalım ve yenı gune merhaba dıyelım cunku bızler bırlıkte daha gucluyuz

Böyle.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Eskı nıckımı kutarabıldım tesekkurler felsefe net aılesı bu suan kullandıgım nıckle gırışım cok olmayacak sızlere haksızlık yapmama adına yenı nıckle gırış yapıcam ama kader le ılgılı bır konu açmıştım burada mı actım baska yerde mı bılemıyorum o konuda çok guzeldı bulabılırsem eskı nıckten paylaşmak ıstıyorum orayada yenı eklemelerım olacak olmadı yenıden yazıcam bakalım...Zaman sorun ıste ..

Öyle.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Eskı nıckımı kutarabıldım tesekkurler felsefe net aılesı bu suan kullandıgım nıckle gırışım cok olmayacak sızlere haksızlık yapmama adına yenı nıckle gırış yapıcam ama kader le ılgılı bır konu açmıştım burada mı actım baska yerde mı bılemıyorum o konuda çok guzeldı bulabılırsem eskı nıckten paylaşmak ıstıyorum orayada yenı eklemelerım olacak olmadı yenıden yazıcam bakalım...Zaman sorun ıste ..

Öyle.

Yeni nikle eski niki @Coldman arkadaşımız uygun bir zamanda birleştirebilir, özel mesajla kendisine talebini iletebilirsin.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar