Zamana Tutunamayanlar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde Beril tarafından oluşturulan Zamana Tutunamayanlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,105 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Zamana Tutunamayanlar
Konbuyu başlatan Beril
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ikozabata

Beril

Üye
Yeni Üye
Asrımızın bizlere dayattığı modern insan tiplemesi her birimizi birer yaşayan roboto dönüştürdüğü hepimizce malum.Şimdi oradan şöyle diyebilirsiniz;hadi durma al çamaşırlarını nehre git yıka.Washing-machien' unut.Yok o kadar basit değil işte!Size cevabım şu olurdu 'Neden benzemeli herkes herkese...Böyle bir kural mı var doğada.Çocukluğumda yaz tatillerine köyümüze giderdik!Çok dikkat ederdim o köydeki karakterlere okuduğum romanımın sayfaları gibi ahenkli ve temizdiler.Kişilikleri vardı her birinin!
Bilmiyorum biz mi suçluyuz, üzerine veyler okunan zaman mı?Yoksa Sevgili Sezen Aksu'nun şarkısında olduğu gibi 'Masum değiliz hiç birimiz Midir?Nedir, nasıl yaşar insan dosdoğru anlamda? Mümkün müdür?
Temiz kalması insan gözlerimizin...Modernitede insan normlarını öylesine değiştirdi ki artık İstanbul 'un NewYork sokaklarından hem maddi hem de manevi anlamda bir farkı yok hiç.İnsan kalabilmek anormal bir kavram.İnsan olmamak normal :)Velhasıl İnsan olmaya çalışan ya da yüreğinde böyle masum bir niyet taşıyan bir kere maskara olmayı ;anormal sayılmayı;deli damgasını yemeyi göğüslemek zorunda.Ahir zamanda insan olmak tam bir kabus...
Ya çekip gidecek bu dünyadan veyahut davasını törpüleyip ,kibarcası vazgeçip kendinden komik bir tip olarak ölecek.Yani ben gibi ne gidecek ne kalacak :)

Mutlu Fakir

Felsefe.net
Yeni Üye
Artık tek kurtuluş selamet kafa sağlığı felah huzur yalnızlıkta, insanlığın yalnızlıkta, hatta inzivada.
Vereceğin hiç bir şey yok artık topluma. Heerkeslerin heerbirşeyleri var.
Kiimmsecikklerinn hiiçbirşeye ihtiyacı yok. Herkes herşeyi bilir derecede tam donanımlı eğitimli akıllı bilgin..
Test edene işte meydan;
Geç birinin karşısına konuşmaya başla.. cümleni bitirebilirsen.. kal.. biirşey demem..
Bir diziyi 2 sahat gık demeden gıbıldamadan izleyen gözler diller nasıl da sıkılıverecek..
Sözünü Katina'nın makası gibi şak şuk kesikesiverecek..
Veya "tartışmaya girme gafletinde bulun.." Hah.
Varsa aile çor-çocuk görevini yapacaksın -başka- dişini sıkacaksın dayanacaksın.. günü gelincee..
Pırr.. Yallah..

Mutlu Fakir

Felsefe.net
Yeni Üye
kaaaydım tabbiii
dünya hem dönekti
hem yuvarlaktı
hemi de kaypaktı

yola çıktığımda hilaldi ay
vardığımda olmuştu dolunay
beni bu da tutamayacaktı

dediler ki
öyle bir yıldız var ki
beş köşeli
- haaddi bee?
- valla valla!..

yollardayım yine
gözlerimde umut
şarkılarım neşeli
tralla lal la laa..
tralla lal la laa..

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Bütün değerlerin içini oyup, herşeyi "görece" yaptılar.Bedeli ağır olacak insanlığa...

şehrin yabancısı

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Yaredir sinede eski sevgili
Eski sevgili eski günler
Hayata baksana takmıyor kimseyi
Hiçbirşey diriltmez artık geçmişi
Yaredir yine de

Yaktım gemilerimi
Dönüş yok artık geri
Tak etti canıma bu maskeli balo
Bu maskeli balo ve onun sahte yüzleri