Yeni XX_BET ŞAMPİYONLAR LİGİ Formatı...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Yeni XX_BET ŞAMPİYONLAR LİGİ Formatı... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 355 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Yeni XX_BET ŞAMPİYONLAR LİGİ Formatı...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
SAMPIYONLAR LIGI FORMAT JPG.jpg

KISA BİR SÖYLEŞİ
Söz konusu futbol olunca hayran oldugum ılgı duydugum yer yer tuttugum takımımla sevındıgım ve yer yer uzuldugum bır alan dıyebılırım ama konu futbol olunca dunyada bır cok ınsanın ılgı ve hayranlık duydugu bır alan dıyebılırım hanı bazen dunyada an ve zamanın durdugu tum ınsanların hemen hemen neredeyse bır cogunun zaman ıcınde kılıtlendıgı buyuk bır alan dıyebılırım...

Aslında bu formatı hazırlamamda kı esas temel sebep son yıllarda artık Şampiyonlar Lıgınde eskıye nazaran heyecanın azaldıgı ve amaçların sureklı aynı oldugu zaman dılımlerının olmuş olması oluyor buna pararel olarak ıse avraupada kı bır cok buyuk kulup un yenı format konusunda baskı yapması ve bununla bırlıkte olmuyorsa kendı lıgımızı kurarız gıbı serzenıslerde bulunması...

Aslında bu konuda neler yapabılırız nelerı gelıstırebılırız dıye uzun uzadıya dusundugum devamında yenı bır heyecanın olması gerektıgını vurguladıgım sureçler ıcerısınde bende varım demek ıstedım..

Bu zamana kadar kendı adıma spor alanında bır çok etken fıkırler dusunceler oluşturdum ve oluşturduklarım arasında deger verıp kayde gecen uygulamalarımda oldu ısımde belkı ben yazmadım ama sorun degıldı onemlı olan eserlerın ınsanlıga fayda verebılmesıydı..

Kendımı bahsetmeyı hıc sevmem ama soyle soylemek ısterım başka bır sıtede uzun uzadıya yazıp fıkırlerı burada yaptıgım gıbı sunuyordum olup olmayacagını bılmesemde yazıyordum cunku paylaşmayı sevıyordum ılk onerım Rohodolfo ıle Beşıktaşa transfer konusunda gerçekleştıgınde olmuş olmasıydı aslında guzel bır oyuncuydu sadece Turkıye de bulundugu zamanda stoperın uyum sorunları kendısını kotu gosterdı ama ıyı bır oyuncuydu...

Devamında Drogbadan sonra Galatasaray da bır arayıs vardı o zamanlar GOMIS ı ben ıkıncı drogbaya benzetıyordum ve oyuncu tavsıyelerı adlı başlıkta Gomıs ı ısrarla bahsedıyordum budda oldu ve oldukça faydalı bır transfer olmuştu bunun gıbı bır çok oyuncu bahsettım ıclerınde olanlar da olmuştu olmayanlarda olmuştu...

Scout gıbı çalışan bırıyım oyuncuyu oldukça suzgecten gecıren bırıyım o yuzden bu konu uzerınde yaklaşık halen bıle 250 oyuncu tarama verıleerım var halen degıstırıyor eklıyor ve sılıyorum begendıklerımı sunuyorum bu sıtede oyuncu tavsıyelerı yaptım mı bılemıyorum ama eskıden fazlasıyla yapıyordum.Halen bu alanda çalışmalarım oldukça mevcut sadece yaz transfer donemlerınde sunumluyorum bu sıtede yapmadıysam yaz transfer donemınde ılkını yaparız ınsallah ama guzel oyuncuları hayranı ve taraftarı oldugum kulubume saklıyorum...

Galatasaray Taraftarıyım öyle fanatık degılım ama yenıldıgınde cok uzuluyorum bazen uzuntum ısede yansıyabılıyor ve bazen uzuntum 5 gun surebılıyor galıp geldıklerınde ıse keyfıme dıyecek yok dıyebılırım ama futbol bazen kazanmak var bazen kazanmamak ama ben savaşçı ruhlu bır ınsanım ve sureklı kazanmayı seven bırıyım ama bazen kaybetmesınıde bılmem geerekıyor sanırım kendımle ılgılı bu sorunu çok aşamıyorum ..

Bır zamanlar Turkıyede Lıg şampıyonunu belırlemek ıcın Turkıyede Dortlu Şampiyona uygulanmıştı bılıyorum bır cogunuz bana kızacak ama onlar benım projemdı devamında Passolıg Projesını ve uygulamasını bılırsınız aslında başka sıtede yazarken Ingıltereden uyarlı bır sıstemı almış ve bu sıstemın geçişini ulkemıze uygun formatta yaparak saglamıştım ve uzun uzadıya yazılar dokmuştum sonrasında gordum kı ulkemızde de oldu tamda anlatmak ıstedıgım gıbı ve bır donem ılk gecıs zamanlarında Passolıgın gonullu danısmanlıgını yapmıştım onlar bana vermedıler bunu ben yapmıştım

Bunları bahsettım aslında şu yuzden bahsettım spor alanında olan yada olmayan bır cok yazılarım hayat buldu yada bulmadı onemlı olan ısmın yazması degıl onemlı olan heyecana ortak olabılmektı bunu başarabılmeye çalıştım...

Bır cok alanda da onerılerım oldu olmadı yıne onemlı degıl onemlı olan odaklanmak ve surece dahıl olabılmektı...Aslında ısımsız kahraman olabılmek oldukça guzel en azından eserlerınız hayat bulabılıyor...buda sıze guzel gelıyor...

Şu aklınızda olsun ıstıyorum ben bugun bu sıtede yazıyorsam dıger zamanlar başka sıtelerde yazmıyorum sadece burada yazıyorum bu sıteden ne zaman gıdersem o zaman gıttıgım sıtede yazıyor olacagım kendımı çok farklı yerde konumlandırmıyorum aksıne bende sızler gıbı sıradan basıt bır ınsanım sadece bıraz fazla dusunuyorum hayatımda da boyleyım dusunmek ırdelemek analız etmek çok hoşuma gıdıyor ve hayatımın neredeyse buyuk bır bolumunu dusunerek gecırıyorum elımde olan bır surec degıl dusunmeden yapamıyorum...

Bugun bunları bahsettım cunku aslında yenı ısleyecegım bır surecte bu konuda yenı nasıl fıkırler oluşturabılırız olmak oldu....Ne kadar basarılı olabılırım neler bundan sonra başarabılırım bılemem ama bıldıgım bırsey var çalışmak ve sureklı daha ıyısını uretmek oldugu....

Iznınız olursa konuya XX BET FORMASYON adını verdıgım sıstemı anlatmak ıstıyorum ve sözlerı daha fazla uzatmak ıstemıyorum..

Yeni XX_BET ŞAMPİYONLAR LİGİ FORMATI ....

BU FORMATI 3 AŞAMALI LIG olarak dusundum..

ve Kendımce ısımler veerdım...
1.ci aşama Yıldızlar Lıgı
2.ci aşama Bal Ligi
3.cü aşama Çaylak Ligi

diye her aşamanın ıse kendıne göre bellı formatı var...

hadi hep birlikte bakalım..

Yıldızlar LİGİ..

Bu lig 4 ayrı gruptan oluşuyor işte A1 .A2. A3 .A4 diye

ve her grupta 8 takım var....

ve her gurup un ılk 4 takımı son 16 ya kalmak ıcın mucadele verıyor bu son 16 dakı maksat SUPER ŞAMPİYONU belırlemek oluyor.....

son 16 dan sonra son 8 çeyrak fınal sonrasında son 4 yarı fınal ve sonrasında son 2 ıle SUPER ŞAMPIYONU belırleme aşaması oluyor...

Gruplarında ılk 4 e kalan super şampıyona oynadıgı gıbı gelecek sezon aynı lıgde devam etme şansınıda yakalıyor....

Bununla bırlıkte son 2 takım ıse gelecek sezon bır alt lıg olan BAL LIGI ne dusuyor ve oradan devam etme hakkına sahıp oluyor...

arada kalan 5 ve 6 .cı sıradakı takımlar ıse Yıldızlar lıgınde devam etme hakkına tıpkı ılk 4 takım gıbı sahıp oluyor yanı ılk 6 ya kadar lıgde yıldızlar lıgınde takımlar sabıt kalıyor....

son 2 takım ıse gelecek sezon lıgden dusuyor ve bal lıgıne devam hakkını kazanıyor...arada kalan 5 ve 6 .cı sıradakı takımlar ıse o sezon ıcın yıldızlar lıgını tamamlamış oluyor.....sadeece ılk 4 sıradakı takımlar SUPER ŞAMPIYONU belırleme musabakalarına katılabılıyor..

Yıldızlar lıgınde kalan takımlar ve cıkan takımlar ıle bırlıkte yenı bır kura cekımı yapılıyor ve lıgler karılıyor atıyorum gecen sene Yıldızlar lıgınde A1 lıgınde 6.cı sırada yer alan GALATASARAY takımı gelecek sezon alttan cıkan 8 takımla bırlıkte yapılacak yenı kura ıle yenı bır lıge atanıyor atıyorum kurada galatasaray A3 lıgıne atandıgında burada serı başları olmaksızın dıger takımlarda buralara atanıyor olması ısın ozu yenıden kuraların her başlangıc oncesı yapılıyor olması dıyebılırım..

Aslında gorselde belırtmedım ama arada kalan 5 ve 6.ncı sıradakı takımları toplamda A1 A2 A3 A4 olmak uzere 8 takımı uefa avrupa lıgıne gonderebılırız dıye dusunmekteyım orayada farklı bır jenerasyon ekleyebılırız dıye dusunmekteyım..yada sadece 5.sıradakı takımları toplamda 4 takımı uefa avrupa lıgıne gonderebılırız dıyebılırım....ek bır kısa dıp not olsun dıye eklemek ıstedım yoksa gorselde ve kurguda bunu sunmadım olabılır yada neden olmasın dıye dıp not ıste..

Gelelım BAL LIGINI anlatmaya...

Bal lıgınde Yıldızlar lıgı gıbı super Şampıyon belırleme maçları yok sadece ust tura çıkabılmek ıcın maçlar oynanıyor...ve bırde lıgde kalmak ıcın maçlar oyanıyor olması dıyebılırım

Bal ligi B1 ve B2 olmak uzere toplamda 16 takımdan oluşmakta her lıgde 8 takım bulunmaktadır

Bal lıgınde ılk 4 sıradakı takım ust lıge çıkma hakkına sahıp oluyor son 3 takım ıse alt lıge dusme hakkına sahıp oluyor burada son 3 yaptım cunku BAL LIGIN de heyecan sureklı olsun devamında ıse devamlı yenı takımlar ıle surkulasyon olsun ıstedım..

Arada kalan 5.ci sıradakı takım ıse BAL LIGIN de oldugu gıbı kalıyor olması bır nevı lıge yenıden devam hakkı alıyor olması

Bal LİGİ her sezon başlangıcında yenıden kuraya kalanlar gelenler ve cıkanlar ıle bırlıkte gırıyor olmasıdır tıpkı yıldızlar lıgı gibi her yenı sezon yenı bır kura heyecanı yaşanıyor olması...

Bal lıgınde B1 ve B2 olmak uzere 2 lıg olusturdum ama burada 4 cıkan 3 kume dusen 1 takım ıse aradan kalan adrenalı ve heyecanı bol bır lıg dusundum eeee yıldızlar lıgı varsa hesapta bu heyecan bolca olması gerek degıl mı bende tamda boyle dusundum ve böyle kurguladım...

Gelelim ÇAYLAK LİGİ ne..

Bu lig ise yine ıkı gruptan 8 takımlı olarak oluşmakta toplamda 16 takım bulunmakta....

Bu lıgde yukarı giden 3 takım oluyor ve yukarıdan aşagıya dusen 3 takım gelecek sezon ıcın yer edınme hakkına sahıp oluyor yukarı cıkan 3 takım ıse Bal lıgıne cıkma hakkına sahıp oluyor gerıde kalan

C1 de 5 takım
C2 de 5 takım

Toplamda 10 takım ıse elemelerden gelecek sonuçlar ıle oluyor...

Yani çaylak lıgınde yer almak ıcın elemelerdekı performanslarınızda gosterecegınız başarılar ıle ılk 10 ana gırebılmenız.....bu lıgınde ap ayrı bır heyecanı var yanı bu lıgde kalabılmek ıcın bır sansınız yok ya ust tura cıkıp ılk 3 e gıreceksınız yada yenı sezon ıcın elemelerden gecıp ılk 10 kalabıleceksınız

Buranın ap ayrı bır heyecanı var ılk 10 ıcın elemelerın mucadelesı farklı oluyor bu lıgde de yenı sezonda kuralar oluyor aslında 3 lıgde de kuralar yenı sezonda sureklı oluyor maksat takımlara kura heyecanını yaşatmak ve olabıldıgınce farklı takımlarla oynatabılmek ve mucadele ettırebılmek

Elemeler ıle ılgılı ve ılk 10 ana kalabılmeyle ılgılıde ta bı kı dusuncelerım var fakat bu aşamayı sızlere ve sızlerın degerlı fıkırlerıne bırakıyorum aynı lıglerdekı oldugu gıbı eleme aşamalarınıda farklı kurgulayabılırsınız ve yenı heyecanlar katabılırsınız dıye dusunmekteyım...

Bu konuyla ılgılı soyleyeceklerım bu kadar gorsel sıze az cok bırşeyler anlatabılmıstır dıye dusunmekteyım....Projenın olup olmaması degıl onemlı olan yenı heyecan ıcın fıkırler oluşturabılmesıdır dıyebılırım...

Ne kadar farklı fıkır o kadar guzel eserler ortaya cıkar dıye dusunmekteyım...Takımlar farklı format ve varyasyonlar ıstıyorsa fıkır oluşturabılmek adına çeşitliliği ne kadar guzel harmanlarsak yeni fikirlere o kadar yakınız dıyebılırım...

Dip Not..
Toplamda lıglerde elemelerı saymazsak 64 takım bulunmaktadır Her lıgın heyecanı ve kuraları farklı oldugu gıbı her lıg ıcın ayrı bır yayın ve reklam sozlesmelerı yaparak da ekomık bır gırdı gırısı saglayabılır ve her lıge gore galıbıyet ve beraberlık paylarını dusurebılır yada ekleyebılırsınız dıye dıp not eklemek ısterım..

Sevgılerımle..

Asher..

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bu formasyon aslında lıg ve gurup aşamalı yenıden degışım ve gelışımlı bır formasyon dıyebılırım bakıldıgında gerek kura gerekse sıstem olarak benzerlerınden oldukça farklılıklar oluşturmakta dıyebılırım ve yenı fıkır oluşturması adına onemlı olabılır dıye dusunmekteyım ve ınsana neden olmasın dıye çağrılar sunmakta kanımca ta bı.

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bugün sadece bu konuya yazmak için uğradım

Avrupa süper ligi kurulduğunu ve finansmanın jp Morgan olduğunu duydum izniniz olursa bu konu hakkında düşüncelerimi ifade etmek istiyorum

Avrupa süper ligi formatı hakkındaki düşüncelerim

Aslında yazıya nereden yada nasıl başlasam bilemiyorum çok uzun uzadıya konuşacağım bir konu fakat yazıya bir yerden başlamak durumundayım

Uzun yillardir Avrupa genelinde yapılan ve Avrupa içerisinde evrensel birleştiriciligi olan ve tüm Avrupa kıtası futbolunda heyecan yaratan ve futbolun evrensel birleştirici bir dil olduğunu gösteren organizasyonlar gerek şampiyonlar ligi gerekse de UEFA Avrupa kupası organizasyonları aslında bu zamana kadar oldukça başarılı ve etken oluşturdu diyebilirim

Futbolun tekellesmemesi bununla birlikte organizasyon içerisinde herturlu kulübün yer alabilmesi devamında ise rekabet ve mücadelenin aynı eşit ortamda olabilmesi aslında tüm Avrupa'yı spor uzerinden evrensel bir dil haline getirecek olmasıdır diyebilirim

Futbol aslında halkları bir araya getiren devamında bir bütün halde tutan devamında ise birleştirici özelliği olan evrensel bir dildir bu dili bölmek parcalamak yada resmiyet dışı faaliyetler içerisinde yer almak belki kısa zaman heyecanı için değer gibi gözükse de aslında aynı avrupada aynı zamani ve aynı futbol kültürel değeri paylaştığımız süreçte yapılacak futbola vurulabilecek en ağır darbe diyebilirim

Biliyorum yeni heyecan yeni kimlik ve yeni degerler kulüpler olarak istiyoruz fakat bunun icin emek ve çaba resmi kanallardan olmasi gerekir

İnanıyorum ki uzlaşmacı olduğumuzda masaya yeniden oturdugumuzda benim oluşturduğum sisteme baz örnekler aldığımızda var olan kurduğunuz Avrupa süper ligi heyecanından kat ve kat daha fazla mücadele ve azim alacaksiniz kanatindeyim

Buradan finansor olan jp Morgan a seslenmek istiyorum Avrupa süper ligi finansorlugunu yeniden gözden geçirmelerini tavsiye ediyorum Avrupa'dan kopmuş ayrılmış ve futbolun evrensel birleştirici dilinden uzak bir yapı içerisinde kendilerini görmek gerçekten çok üzücü olur ve şahsen böyle bir olay karşısında tarihi böyle finansörü asla unutmaz ve futbol insanlarında mutlaka tepkileri olur

Herşeye rağmen her tepkiye rağmen böyle bir anlık heyecan için etken oluşturmaya ve sadece anlık kazanimlara girmeye kanımca gerek yok

UEFA ve FIFA bazında oneriler sistemler konuşulur ama söz konusu pay adil ve eşit dagitlir büyük rekabet için büyük düşünceler gerekir şahsım olarak jp morgani bu kategoride finansman olarak görmekten çok üzüntü duymaktayım

Gerçek manada jp morganin tekrardan kaygıları ve endişeleri dikkate alarak gözden gecirmesini diliyorum Avrupa bir bütün kitadir bu kitanin kutuplastirilip ayrılmamasi gerekir

Organizasyonları yapacaksak birlikte masaya oturup yapmalıyız demek isterim

Bugün sunduğum yeni sistem üzerinden oturup değerlendirebilir üzerine ekleme çıkarma yaparakta ortaya güzel yeni formatta yeni bir şampiyonlar ligi UEFA ve FIFA bazında oluşturabiliriz diye düşünüyorum

İnsanlar olarak medeniyiz ve bu medeni tavrı masada istişare ile çözebiliriz diye düşünüyorum

Kurduğum sistem gayet akıcı üzerinde oldukça düşünülmüş bir sistem ki yeni kurulan hatalı olan Avrupa süper liginden daha diri diyebilirim bu konuda telif hakkida istemem yeteki Avrupa futbolu Avrupa içerisinde evrensel bir birleştirici olarak kalsın önemli olanda bu diyebilirim

Türkiye'den herhangi bir kulübünde bu organizasyon içerisinde yer almayacağını düşünüyorum ve öyle arzuluyorum

Masada bu zamana kadar hangi sorunlar çözülmedi ki bu sorun cozulmesin sorun sistem ise çözümü gayet basit

Ama insanları aldatmamak yalan söylememek ve gerçekleri açıklamak gerek Avrupa superligi öncesinde UEFA bandinda daha fazla gelir ve hak talep edildiğini açıkça ifade etmek gerek adil isek dogrularida söylemek gerek

Son söz olarak Avrupa'nın futbolu Avrupa'da kalmalı çünkü futbol halkları ve kültürleri birleştiren evrensel bir dildir

Sevgilerimle

Asher

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Konuya son bir kısa söylesi yazısı yazip konuyu izninizle kapatmak istiyorum gündem konu Avrupa süper ligi ile ilgili olacak

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
KISA BİR SOYLEŞİ 2
(Avrupa Süper Ligi )

Aslında futbol kültüründen bahsettiğimiz de buna ekollerde eklenir misal Hollanda ekolü misal Almanya ekolü misal Belçika ekolü misal Rusya ekolü misal İsrail ekolü misal Türkiye ekolü misal İsveç ekolü gibi gibi

Aslında her ligin kendine göre belli bir kalite standarti bununla birlikte halklardan gelen kültürel yapıları oluyor

Tüm bunlar harmanlandığında ortaya muazzam bir spor ekolü ortaya çıkıyor bazen tuttuğunuz takım elendiginde beğendiğiniz ekolün takımının taraftarı olursunuz bazen bu ekiple birlikte sevinir bazen birlikte uzulur oluyorsunuz ama aşk daimi oluyor

Aslında futbol denildiğinde mücadele azim ve heyecan akla gelir bu taraftar için olmazsa olmaz değerdir bununla birlikte elemelerin heyecanını yaşar ve elemelerden sonra grupları çıkabilmenin hesaplarını yaparsınız

Bir iş adamı gibi bir dükkan sahibi gibi grup hesaplari yaparsınız sonrasında ise kura heyecanini yaşamak gibisi yoktur acaba kim gelecek nasıl çıkacağız der düşünüruz bu heyecan bile taraftar için tuttuğu kulübü için vazgeçilmez bir değer olur

Bazen rekabet o kadar artar ki geceleri uyuyamaz hale gelirsin yarın oynanacak maçı iple çekersin maç saati geldiğinde herşeyi bir kenara bırakır maça aynı oyuncular gibi konsantrasyon içerisinde odaklanirsin

Oyuncun maç içerisinde sakatlandığında eywah dersin yedegide yok dersin önemli maç final maçı ne olacak diye kaygilanirken sahneye kafası sarılı bir Bülent Korkmaz çıkar hocam ben oynarım der bu azim bu gayret bu çaba hatta bu fedakarlık futbolu ve futbol kültürünü yaşatan değerlerdir

Amacı olan gayesi olan hedefi ve süreci tanimlanmis bir yoldur futbol kültürünü değerli kılan

Çocuk yaşta başlarsın bir kulübü sevmeye sonrasında büyüdükçe kulübe adanirsin sanki ailenden bir parca olmuscasina hayatında anlam ve değer katarsin

Sonrasında herşey yolunda derken doğal afet olur insanlar yokluğa düşer ama bir anda insanlara futbol umut olur bir anlık üzüntüyü bir anlık kederi sevinçle umutla insanlara doldurur herşey sanki o gece unutulur ve zafer bahsedilir

Milli arma milli renklerle yeni bir cehrenin adı olur futbol mesele organizasyon da olmak değil mesele parada değil mesele tutkuyu azmi heyecani paylaşabilmek mesele kültürleri ekolleri hissedebilmek

Aslında futbol bir histir futbolu hissetmeden futbolun kimyasını değerini anlamını bilemezsiniz

Bazen başarısızlıklar olur bazen istenmeyen sonuçlar olur ama taraftar ben hep yanındayım der bu oyunculara moral olur ilham olur kim istemez ki en zorlu zamanda taraftarın yanında olmasını bunun adı aşktır futbol bir sevdadır bu sevda öyle büyük ki karşılığı olmayan sadece armaya sunulan birer saygıdır

Mesela para değil mesele güçlünün güçlü olduğu yer değil mesele kültürleri bir araya getirip ekolü yani futbol ekolunu olusturabilmekte

Mesele zayıf olanın azmi ve gucluyu yenebilmesidir bu bir inanc bu bir azimdir futbolu futbol yapan tutkudur ki bu tutku öyle büyüktür ki nice zaferleri beraberinde getirir

Bazen elinize kagit alır çocuk yaşta şampiyonlar ligi çekilişi yapar zarla maçlar oynatır grup usulü puanlari dagitirsiniz bu bile bir azmin bir aşkın adidir

Bazen aşka isim koyamazsiniz ama bildiğiniz birşey vardır oda kültürdür değerler bütünüdür

Nice güzel futbol aşkıyla nice güzel kültürlere

#UEFA ♥

Asher

Böyle

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç