Yeni Bir Sayfa

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde NuriKara tarafından oluşturulan Yeni Bir Sayfa başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 361 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Yeni Bir Sayfa
Konbuyu başlatan NuriKara
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan NuriKara

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
En iyi insan sahip olduklarıyla anılır, sahip olmadıklarıyla değil. Onun da arzuları, şehveti, büyüklük arzusu, ben sevgisi... var. Aynı zamanda adalet duygusu, sevgisi, kendinle barışıklığı... var. En alçak insandan farkı sahip oldukları. Vicdanı kendisine durması gereken yerleri söylüyor, aklı gerçekleri arıyor. Arzuları bakımından en alçakla benzerlikleri olan, davranışları bakımından bambaşka birisi oluyor. Bir insanı alçakların alçağı yapan sahip oldukları değil, sahip olmadıklarıdır.

En iyi insanın da aklına alçak düşünceler gelir, tabii ki daha az. Yapmaz, alçak düşünceler bu şekilde azalır ama tamamen kaybolmaz; tamamen arınmak mümkün değildir. Yapmadığınız ve reddettiğiniz, rahatsız olduğunuz sürece aklınıza gelen düşüncelere üzülmeyin, insanız sonuçta. İstemek aynı zamanda istememek... çelişkiler içinde yaşamak insanın kaderidir. İçsel olarak özgürlüğe yaklaşmak büyük bir başarıdır. İyi insan kendi kendine birçok arzusunu bastırır, baskıladığı arzular kayboldukça gerçek özgürlüğe yaklaşır. İçsel bir özgürlük en az dışsal bir özgürlük kadar değerlidir. Peki ya alçak insanlar özgür müdür? Yapmazlar, çünkü dışarıdan gelecek zararlardan korkarlar. Hayvan gibi içlerinden ne gelirse yaparlar, hayvanlar gibi, hayvanlar kadar özgürdürler.

Bende sende olan neden onda yok? Adil olmak bizi daha mı mutlu yapıyor? Bencil olup sadece kendi iyiliğini düşünmek daha mantıklı değil mi? Onurlu olmak insanı mutlu kılar, kendine verilen değeri arttırır. Sadece arzularını dinleyen, ulvi duygulardan yoksun kalır. Ulvi duygular... Bencil olmak yerine sevmek, ikisi aynı anda var olamaz. Sevgi insana büyük mutluluklar sunabilir. Mutlu eden yanları olmasa alçak insanlardan mı olacaktık? Ulvi duygular insanı her zaman mutlu etmez. Seven, sevdiği için ölür, sevdiği üzülünce üzülür. Adil olmak için büyük fırsatları geri teper, büyük yoksunluklar içinde yaşar. Ve daha bir sürü şey. Karakter her zaman mutluluk arayışında şekillenmez.

Allah'a inanmasan alçak insanlardan mı olacaktın? Allah'ın sana yakıştırmadığını sen kendine yakıştırabiliyor musun? Allah'a inanmak seni daha iyi yapabilir. Ancak kötüysen seni iyi yapamaz. En fazla Allah'ın adı altında iğrenç işler yaparsın veya münafık olursun. Allah inancı sadece pekiştirebilir, kötüyü iyi yapamaz. İyi olan ve sayısı belli olmayan ateistler bunun delilidir, iyi olmak için Allah'a inanmaya ihtiyaç yoktur. İyilik insanın içinde bir yerde, dışarıdan kimsenin müdahale edemeyeceği kadar derinde. Eğer bir insanın içinde iyilik varsa, şartlar uygun olduğu zaman ortaya çıkar. İyilik ve kötülük arasındaki seçimi sadece insanın kendisi yapabilir. İyilere öpücükler...

Adem

Düşünür Üye
Moderatör
En iyi insanın da aklına alçak düşünceler gelir, tabii ki daha az. Yapmaz, alçak düşünceler bu şekilde azalır ama tamamen kaybolmaz; tamamen arınmak mümkün değildir. Yapmadığınız ve reddettiğiniz, rahatsız olduğunuz sürece aklınıza gelen düşüncelere üzülmeyin, insanız sonuçta. İstemek aynı zamanda istememek... çelişkiler içinde yaşamak insanın kaderidir. İçsel olarak özgürlüğe yaklaşmak büyük bir başarıdır. İyi insan kendi kendine birçok arzusunu bastırır, baskıladığı arzular kayboldukça gerçek özgürlüğe yaklaşır. İçsel bir özgürlük en az dışsal bir özgürlük kadar değerlidir. Peki ya alçak insanlar özgür müdür? Yapmazlar, çünkü dışarıdan gelecek zararlardan korkarlar. Hayvan gibi içlerinden ne gelirse yaparlar, hayvanlar gibi, hayvanlar kadar özgürdürler

Alçak düşünce nedir ?

Her insanın aklına gelen , ve diğer insanların , bilseler sizden nefret edeceğini , hatta belki de sizi linç edeceğini bildiğiniz , normal zamanlarda aklınızdan bile geçmesi sizi üzen şeyler...

Bu düşünceler size nereden gelir ?

Bi düşünelim ;

Eğer bu düşünceler size aitse , siz bir sapıksınız demektir , değil mi ?

Zor bir durum...

Sapıkca düşüncelerle dolu , belki de fırsatını bulsa yapmadığı sapıklık kalmayacak bir insan mısınız acaba ?

Belki de siz , bu sapık düşüncelerinizi , sadece toplumdan dışlanıp , toplumda var olan az çok itibarınızın yok olmasından korkuyor da onun için ortaya koyamıyorsunuz ?

Sizi korkutan bir şey de , acaba bu düşünceler bana yine gelir de , onlardan kurtulamaz ve bir gün hayata geçirirmiyim düşüncesidir.

Önünüzde bir kaç seçenek var...

Birincisi , bu düşünceler size ait ve siz , bir sapıksınız !

Bu seçenek , doğruya en yakın olan seçenek gibi gözüküyor.

Öyle ya , bunları düşünen kim ki ? Sizsiniz...

Ya diğer insanlar ?

Onlarda bu düşünceler yok mu ? Yok gibi gözüküyor . En azından çevrenizde.

Eskilerin bi sözü vardır :

" Şuyu-u vuku-undan beter.."

Yani duyulması , olmasından daha beter olan şey. Sapıkca bir şey yapan birinin , yaptığı sapıklığı duyan kişiler , kendi akıllarından geçip de yapamadıkları sapıklıkların , birileri tarafından yapıldığını duyunca , bunun sadece kendi akıllarından geçmediğini anlamaları , ve sapıklığın normalleşmeye başlamasıdır beter olan...

Özgürlük nedir ? İnsanın düşüncelerini isteklerini , hayata geçirebilmesi değil mi ?

Özgürlük....

Şimdi düşünün bakalım , sizce insan özgür olmalımıdır ?

Ben özgürüm arkadaş , dilediğimi yaparım , yapmam gerekir diyen biri acaba nereye doğru savrulur ?

İkinci seçenek nedir ?

Bu sapıkca düşüncelerin size ait olmaması....

Ama sizin aklınızdan geçiyor , nasıl size ait olmaz ?

İman sahibi biri , eğer gafletde değilse bilir ki bunlar sadece ŞEYTAN ın vesvesesidir ve sizi yoldan çıkarmak için , kulağınıza fısıldadığı sözlerdir.

İmanına sağlamca yapışmış bir mümin , bunlara kulak asmaz vesvese deyip geçer sadece...

Bilir ki , şeytan apaçık bir düşmandır...

İman , sadece öldükten sonra değil , bu dünyada da kurtarır insanı...

Adem

Düşünür Üye
Moderatör
Eşcinsellik büyük bir sapıklıktır mesela. Hatta sapıklıkların en büyüklerinden.

Aslında EŞCİNSEL bir insan YOKTUR... Bir insan eşcinsel olamaz....

Sadece eşcinsel olduğuna inandırılıp , kandırılmış insanlar vardır. Tabii ŞEYTAN tarafından.

Eğer bu yazıyı okuyanlar arasında , eşcinsel bir hayat yaşayıp , kendisinin eşcinsel olduğunu düşünenler varsa , bu yanılgılarından hemen kurtulup , tövbe etsinler...

ALLAH tövbeleri kabul edendir...

Cuma hutbelerinde okunan bir hadis-i şerif :

"Et taibu minez zembike mella zembele"

Günahından tövbe eden , hiç günah işlememiş gibidir, demektir..

O halde , hatasız kul olmaz , yaptığınız hatadan dönün , ALLAH' ı çok bağışlayıcı bulacaksınız..

dragon

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sosyoloji
Ünvan
dünyalı
Eşcinsellik büyük bir sapıklıktır mesela. Hatta sapıklıkların en büyüklerinden.

Aslında EŞCİNSEL bir insan YOKTUR... Bir insan eşcinsel olamaz....

Niye üstüne aldın başlığı(alçaklığı)? :ROFLMAO: Konuyla ne alakası var dışladığın bu bireylerin? Hakikaten acizsin. Elin arabının dogmaları ile hareket edeceksen hadi sıkıyorsa önce faizle mücadele etsene! Sözde müslimasın ya hani ondan diyorum. Faiz "sıfır" olacak. 0,0000001 olsa o faizle mücadele değildir. Bankanın(katılım) adını, faizin(kar payı) adını değiştirmekle faiz yok olmaz.

Eşcinseller benim için bir çok insandan daha mert ve dürüst. Hadi ordan.
Ben ibne olmayandan daha ibneler görmedim daha bu ülkede!.

İbnenin, lezbiyenin, trans bireyin, bana bir zararı yok. Ama malum ülkenin bir çok kesiminin bana zararı var. Ahlak dediğin şey apış arası değildir. Egonu gücü yetmeyenlere karşı yönlendirmek acizliğin resmidir. Acizsin gücün anca simit çalana, toplumca dışlanömışa... İçindeki kini, dışkıyı kusmuşsun.

Sadece eşcinsel olduğuna inandırılıp , kandırılmış insanlar vardır. Tabii ŞEYTAN tarafından.

"Şeytan", bir "tanrı" diye bir şey yok. O birilerinin uyduruğu.
Eğer bu yazıyı okuyanlar arasında , eşcinsel bir hayat yaşayıp , kendisinin eşcinsel olduğunu düşünenler varsa , bu yanılgılarından hemen kurtulup , tövbe etsinler...

Eminim eşcinseller okumuşsa sana malum yeri ile gülüyordur.
ALLAH tövbeleri kabul edendir...
gelsin kendisi söylesin. Öyle birilerinin arkasına saklanmasın.
Cuma hutbelerinde okunan bir hadis-i şerif :

"Et taibu minez zembike mella zembele"

Günahından tövbe eden , hiç günah işlememiş gibidir, demektir..

O halde , hatasız kul olmaz , yaptığınız hatadan dönün , ALLAH' ı çok bağışlayıcı bulacaksınız..

İşine geldiği yeri gör, işine gelmediği yeri görme. Sen kuran' a göre zaten şirk üzeresin cehennemliksin. Kendini avutuyor, kendi kendine gelin güvey oluyorsun. İslam cihat dini cihad. Bilmiyorsan orada başlık açtık anlayana kadar aç oku, dinini düzgün öğren. Bu din yan gelip yatma dini değil. Körmüsün, topalmısın? Cihaddan muafmısın? sadece namaz oruç (ritüeli)seni cennete taşımaz.Cennet vaadi; canların ve malların, öldürüşme karşılığında satın alınmışsın. Faizli ekonomide, demokraside zaten şirk prtamındasın. Efenim neymi banka değilmiş katılım hesabıymış. Ama aylık getirisi varmış, ticari karlarda öyle neredeyse sabit getiriler olmaz. Ticaretlerde zararda olur. Banka faizine yakın sabit bir gelir kar ortaklığı değil düpedüz faiz getirisidir. He faizin adını kaiz koydum oldu. He bende marlıyım zaten. Marslıyım dedim marslı oldum. Durumun eşcinselden, hatta biz ateistlerden beter hülasa...

Son düzenleme:

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Benim gibi olmayana hoşgörüm yok. Ağızlarıyla söylemeseler bile sayısız insan bu şekilde davranıyor. Sözgelimi iyi insanlar, halbuki hoşgörü ne kadar büyük bir erdem! Asıl hoşgörüsüz insan hoş görülmeye layık değildir. En hoşgörüsüz olanlar kimler diye bakıyoruz, karşımıza dindarlar çıkıyor. Böyle mi olmalı, böyle mi olmak zorunda? Benim gözümde tersi olmalı, kimler hoşgörülü diye sorulduğunda dindarlar işaret edilmeli. Çünkü Allah hoşgörüyü emreder.

Zorbalar, başkalarına zarar verenler, hoşgörüsüz olanlar hariç herkes hoşgörüyü hakeder. Eşcinsellerin kimseye zararları yok. Bir grup mazlum insan, çünkü zulme uğruyorlar, dışlanıyorlar.

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Kimi zengin kimi fakir, kimi güzel kimi çirkin, kimi sosyal kimi asosyal, kiminin sesi güzel... Herkes nelere sahip olunduğuyla ilgileniyor. Önemli bir meseleyi herkes ıskalıyor. Elindekiler onu mutlu edebiliyor mu? Edemiyorsa ne anlamı var? Eğer elindekiler yetiyorsa fazlasına ne gerek var? Karakter; olaylara bakışlar, sahip olunan, benimsenen fikirler. Her insan karakterini yaşar, kimi karakterleri memnun etmek kolayken, kimi karakterleri tatmin etmek neredeyse imkansızdır. Sahip olduklarıyla övünen ama mutlu olmayı başaramamış bir insan, çok acınasıdır. Karakter değişmez, doğuştan gelir yalanıyla kandırıldınız. En azından ben mutluluk uğruna ve daha iyi bir insan olabilmek için karakterimi değiştirdim. Yeni bir fikri benimsemek karakteri değiştirir. Doğru fikirler insanın mutluluğuna büyük katkı sağlayabilir. İyi bak, iyi gör, güzeli yaşa.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç