yaşanabilecek acılar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde efefel tarafından oluşturulan yaşanabilecek acılar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,384 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı yaşanabilecek acılar
Konbuyu başlatan efefel
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

efefel

Üye
Yeni Üye
Aslında ben yakın zamana kadar insanların yaşadıkları duygular bakımından eşit olduğu kanısındaydım.
yani herkezin farklı nesne yada olaylar sonucu benzer duyguları yaşadığını düşünürdüm.taki
okan bayülgen in sunduğu muhabbet kralı 22 şubat kayıplar konulu programını izleyene dek.
daha önce bu konuyu hiç düşünmediğimi farkettim.
çok sevdiği birini ''oğlunu,kızını,eşini,...''birden bire ortadan kaybolması çok tuhaf bir yaşamıda beraberinde getirdiğini öğrendim.mesela bir anne kaybolan kızını aradan 10 yıl geçtikten sonrada hem çaresizlikle hem özlemle ve merak ile beklemesi yürekleri burkuyor.nerde,kiminle,açmı,acı çekiyormu.
kendi duygularımla o annenin duygularını kıyaslayamam bile.
kayıp yakınları ''artık cansız bedenini bulsak mezarı olsa '' diyecek durumdalar.
en acı olay ölüm acısı gibi geliyor ama kayıp acısı çok farklı.
ben bu başlık altında insanların yaşayabileceği en acı olayları paylaşalım istedim.

Euhemeros

Üye
Yeni Üye
Evet gerçekten öyle. Bir annenin neler hissedebileceğini bilemediğimizden yalnızca seyrediyoruz. Kim katlanabilir ki böyle acılara...

Evlerinde nöbet bekleyen acıların ve kederlerin varlığıyla bile harap olan annenin dilinden düşmeyen yavrum sözcüğüne duyulacak saygı; dünyada bir başkasına layık değildir.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Acılar galiba ikiye ayrılıyor. Zihinsel ve Fiziksel diye: Sizin anlattıklarınız zihinsel, bir de fiziksel olarak düşünün ama fazla düşünmeyin benim gibi mazoşist olabilirsiniz şuan psikiyatristten yardım alıyorum. Yine de siz bana aldırmayın düşünün. Trafik kazasında demir bıçakların altında kanlar içinde kalmayı ya da 1999 depremindeki gibi dev taşların arasında ezilerek can vermeyi...

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Teşekkür ediyoruz güzel bir anlatım güzel bir konu.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar