Yardım Etmek Başımızı Belaya Sokar Mi?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Thurgood tarafından oluşturulan Yardım Etmek Başımızı Belaya Sokar Mi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 371 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Yardım Etmek Başımızı Belaya Sokar Mi?
Konbuyu başlatan Thurgood
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Thurgood

Thurgood

Üye
Yeni Üye
5 dakika süreli bir satranç oynuyordum. Bir çocuk geldi konturum yok annemi aramam lazim dedi.
Şuan telefonda isim var dedim. Tamam diyip uzaklaştı. Oyunum bitti çocuk biraz otedeydi. Cagiracaktim ki kardeşi ve annesi geldi.
Bu tür durumlarda benim kimseye hayır deme huyum yoktur aslında. Bu hayır diyememekle ilgili
şöyle bir anım vardir: https://www.felsefe.net/konu/fedakarlik-uzerine.77139/

Lisedeyken bir araba belediyenin doğalgaz dosemek icin yolu açıp cimentoyla kapattıgi bir yerde takılıp kalmıştı. Arkadaşlarla beraber arabayi ittirdik en sonunda patinaj çekerek çıktı ve arkasına bakmadan yol aldı. benim üstüm tamamen cimentoyla kaplanmisti.

Hatırlarsınız sevgilisinden dayak yiyen bir kıza yardım etmek için gidip arbedede adamiboldurdugu için hapiste olan Kadir diye bir çocuk var. Yardım ettiği için yardım edilen tarafından zarara uğramış çok insan biliyorum.
Daha dün bir cinayet belgeseli izledim. Teknesi batan adamın sudan cikarip hayatını kurtarıyor,
Adam ekmek teknem gitti diyip hayatını kurtaran adamı okyanusun ortasında öldürüp teknesini gasp ediyor.

Yardım etmek risk almak midir?

Thurgood

Üye
Yeni Üye
5 dakika süreli bir satranç oynuyordum. Bir çocuk geldi konturum yok annemi aramam lazim dedi.
Şuan telefonda isim var dedim. Tamam diyip uzaklaştı. Oyunum bitti çocuk biraz otedeydi. Cagiracaktim ki kardeşi ve annesi geldi.
Bu tür durumlarda benim kimseye hayır deme huyum yoktur aslında. Bu hayır diyememekle ilgili
şöyle bir anım vardir: https://www.felsefe.net/konu/fedakarlik-uzerine.77139/

Lisedeyken bir araba belediyenin doğalgaz dosemek icin yolu açıp cimentoyla kapattıgi bir yerde takılıp kalmıştı. Arkadaşlarla beraber arabayi ittirdik en sonunda patinaj çekerek çıktı ve arkasına bakmadan yol aldı. benim üstüm tamamen cimentoyla kaplanmisti.

Hatırlarsınız sevgilisinden dayak yiyen bir kıza yardım etmek için gidip arbedede adamiboldurdugu için hapiste olan Kadir diye bir çocuk var. Yardım ettiği için yardım edilen tarafından zarara uğramış çok insan biliyorum.
Daha dün bir cinayet belgeseli izledim. Teknesi batan adamın sudan cikarip hayatını kurtarıyor,
Adam ekmek teknem gitti diyip hayatını kurtaran adamı okyanusun ortasında öldürüp teknesini gasp ediyor.

Yardım etmek risk almak midir?

Şimdi bir olay daha aklıma geldi. bir doğum günü partisinde 15 yaşlarında kızlara gene o yaşlarda gençler sarkinti oluyor. Kizlar dışari çıkıp sokakta daha büyük birine bu gençleri şikayet ediyorlar. Bu genclerde kızları korumaya çalışan bu kisiyi bıçaklayıp öldürüyorlar.

Tabiki risk almak aslinda. Asıl soru yardım etmek için risk almaya değer midir?

Mert.A

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Radyo Tv
Mantıklı ve doğru yardım çok önemlidir.

Raphael

Üye
Yeni Üye
Bir keresind eotobüsçüyü döveceklerdi. O ve 14 yaşında çırağı vardı.

Bende inip adamı korumaya çalıştım. Gerçi ona rağmen dövdüler. Ama ben inince 2 kişi yerine sadece bir kişi dövdü.

Keriz de değilim. ama elimden geldiği kadar kavgayı yatıştırmaya çalıştım. (kendimi kendim dayak yiyecek hale de getirmedim)

Thurgood

Üye
Yeni Üye
Bir keresind eotobüsçüyü döveceklerdi. O ve 14 yaşında çırağı vardı.

Bende inip adamı korumaya çalıştım. Gerçi ona rağmen dövdüler. Ama ben inince 2 kişi yerine sadece bir kişi dövdü.

Keriz de değilim. ama elimden geldiği kadar kavgayı yatıştırmaya çalıştım. (kendimi kendim dayak yiyecek hale de getirmedim)
bir çok haber okudum. Kavga edenler birbirini değilde Sana noluyor diyip kavgayı ayırmaya geleni öldürüyor. Bunun psikolojik nedeni kavgayı ayırmaya gelenin onlardan üstün olduğunu düşünmesi geliyor. Yani iki köpeği ayıran sahipleri gibi. Kendini aşağılanmış hissettikleri için bu sefer direk ayırmaya gelene yöneliyorlar.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar