Yapay Canlılar Hazır

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel ve Son Dakika Haberler kategorisinde phi tarafından oluşturulan Yapay Canlılar Hazır başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,140 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel ve Son Dakika Haberler
Konu Başlığı Yapay Canlılar Hazır
Konbuyu başlatan phi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan rainbow64

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Araştırmacılar doğalı ile birebir aynı olan tamamıyla sentetik ve kendi kendini kopyalayarak çoğalan sentetik canlı hücreler elde etti.
bilim adamlarının “kendi kendini kopyalayan dünyadaki ilk türler” dedikleri bu canlı hücrelerin dünya gezegenindeki anne-babaları bir bilgisayar.

Bir makine vasıtasıyla tamamen sentetik kromozomlar üretilerek, Dr.J. Craig Venter Enstitüsü tarafından genetik bilimi’nde dev bira adım atılmış oldu. Tamamıyle laboratuvar bilim adamları tarafından yönlendirilen biyoloji mühendisliği kapsamına giren bu biyolojik buluşun sayısız uygulamaları olabildiği söyleniyor. Bilim adamları daha şimdiden karbondioksiti tutmak ve biyo yakıt’a dönüştürmek için yapay su yosunları yaratmayı planlamaya başladılar. Dr.J. Craig Venter Enstitüsü’nün belirttiğine göre; Konuyla ilgili diğer uygulamalar arasında ilaç, çevre temizliği ve enerji üretimi sayılabilir.

evadne_Ss

Felsefe.net
Yeni Üye
sevinmemek elde değil bu tür haberlere ama korkutur oldu beni ne yazıkki atom bombası gibi kötü sonuçlar doğurup felaketlere sebeb olmasından korkar oldum.

Süreyya Önal

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bilimin gelişimi adına sevindirici çalışmalar,kutlanmalı.:)

@ Major

'doğalı!?... ile birebir kendi kendini kopyalayarak çoğalan sentetik yapay canlılar'

yazıya böyle bakınca pek bir ironik oldu :eek:, yine de umalım doğala ersin insan

@ evadne_Ss,

endişende haklısın ne yazıkki bilgiyi-bilimi ilerleten de amacı doğrultusunda felakete çeviren de yine İnsan! ama ne demişler 'korkunun ecele faydası yok'

rainbow64

Meraklı Üye
Yeni Üye
Devrim niteliğinde bir çalışma afakat uygulama kısmına geçildiğinde ne kadar ekonomik olacağı , neler getireceği şimididen belli değil. Bilim adına önemli bir adım .

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar