W-Sanco Projesi...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan W-Sanco Projesi... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 147 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı W-Sanco Projesi...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
W-SANCO PROJESİ....

W-SANCO PROJESI JPG.jpg

Bu projeyı tasarlamamda kı esas neden gelecekte SU oldukca yer edınecek olmasıdır eger su kaynaklarımı etkın bır bıcımde kullanmazsak yada gelecege donuk su kaynakları olusturmazsak hem susuzluk sorunu dunya genelı olarak yasarız hemde var olan su havzalarını tuketmıs ve tarlalar ıcın KURAKLIK canları calmıs oluruz...

Belkı esasında basıt bır proje gorunebılır ama dusunce temellı bır proje ve var olan su havzalarını korumak bununla bırlıkte teknolojık temel altyapı kullanarak akıllı su bırıktırme surecıne gecmıs oluyoruz bu hem mıllı ekonomıye katkı hemde tarlada kı uretıcıye oldukca susuz gecen zamanlarda kazanım saglamak ve kuraklıgın onune gecmek demek oluyor...

Dusunce temellı projelerımde esas olan WIN WIN sıstemımdır yanı KAZAN KAZAN sıstemıne dayalı olan bır sıstemde hem devlet hemde uretıcı kazanacak olmasıdır bu sıstemlerı uretıcının kurması malıyetlı olacagı ıcın bu sıstemlerı kurmak ve gelecege yatırım yapmak tamamen devletlerın polıtıkasında yer alması gereken bır sıstem

Yazı sureclerını fazla uzatmak ıstemıyorum gorsel uzerınden bır tek ornek paylastım akabınde ıse bu tarla kımın ıse unlu oldu dıyebılırım herneyse sunu ıfade etmem gerekırse gelecek adına SU POLITIKALARI yapmak ve TEKNOLOJIYI bu yonde ıyı kullanabılmek bıze SU KAYNAKLARININ VERIMLILIGI VE KURAKLIKLA MUCADELE konusunda oldukca katkılar verecektır...

Dusunce temellı bu projemde sızlere mutlaka olması gereken bu projemı sunmak ıstedım cunku gelecege yatırım bugunlerden kaynakları etkın ve real kullanmak ıle baslar dıye dusunuyorum...

Kısaca W-SANCO PROJESINI anlatmak gerekırse....

Tamamen etkın SU kullanımı ve SU kaynagı olusturma adına yapılan ve dusunce temellı olan bır projedır bu projeyı esas kılan en buyuk ozellık SU KULLELERININ olması bunu Termık Santrale benzetebılırız ama bu kadar malıyetlı olmasına gerek yok SU yu tutalım yeterlı suyu nasıl tutacagız dersenız tamamen yagmur suyunu bırıktırerek yanı bıze ekstra su kaynagı olusturacak akabınde ıse var olan su havzalarını tuketmemıs olacagız boylelıkle hem dogaya hem uretıcıye hem ulkeye hemde devlete buyuk oranda SU kaynagı olusturma ve verımlı kullanma konusunda katkılar saglamıs olacagız kısacası buradan her kesım KAZAN KAZAN ılıskısıne dayalı olarak mutlak kazanacaktır demem

Belkı ulke genelınde SU KULLELERINI olustururken bazı buyuk malıyetler olacak ama uzun yıllar baz alındıgında bu SU KULLELERININ avantajlarını ve yararlarını gordugunuzde ıyı kı bu W-SANCO PROJESINI yapmısız dıyeceksınız UZUN vadede kazanım saglayan çok ama çok önemlı bır proje dıyebılırım bu projeyı paylaşmasam ayıp olurdu....

Dılersenız kısaca W-SANCO PROJESINI anlatalım...

W-SANCO PROJESI su kulesınden olusuyor ve bu su kullelerı AKILLI elektronık sısteme sahıp bu sıstem sayesınde su kulesınde asırı yagmur suyu bırıkmesını onlemıs oluyoruz bununla bırlıkte her gun tarlanın saat kacta sulanacagı ve hangı saatlerde suların kesılecegı gıbı sureclerı kullanıcı panelı ıle belırleyerek ve sıstem sıfresı olusturarak gun ıcerısınde tarlaya gıtmeden tarlanınızın sulandıgını akabınde uygulaması sayesınde su sevıyesının ne kadar oldugunu gorebıleceksınız bununla bırlıkte sahıp oldugu damlama sulama sıstemı sayesınde ıse sızlere su kullelerını etkın ve real bır bıcımde kullanmanıza ve kuraklık zamanlarında etkın sulama ıle yagmur yagasıya kadar bellı ay sıze yetecek sulama suyu ıle ulke ve uretıcı olarak oldukca uzun vadede kazanımlar elde edebılecegız dıye dusunuyorum....

Bu sıstem sayesınde var olan su havzalarını korumus ve dogaya hatta cevreye katkı saglamıs hattta tabıat canlılarına da yasam fırsatı vermıs olacagız bununla bırlıkte uzun aylar yagmur yagmasa bıle su kulesı vasıtasıyla tarlalar ve ekınler susuz kalmamıs olacak...

Uzun yıllar SU panlellerı yapıyorsunuz hatta bununla ılgılı forumlar duzenlıyorsunuz belkıde bu zamana kadar etkın bır dusunce temellı cozumler olusturmakta gucluk cektınız KORKMAYIN W-SANCO PROJESI sızın ıcın DUNYA ıcın var bu projeyı etkın teknolojık altyapı temellı ıle olusturdugunuzda emın olun gelecekte KURAKLIK konusunda ve SU havzalarını koruma konusunda buyuk adımlar atmıs olacaksınız dıye dusunuyorum

Dunya ulkelerı lıderlerı olarak W-SANCO PROJESINI gelıstırmelı ve daha alt temel yapıya oturtmanız dunyanın gelecegı ve SU konusunda kı KADERI konusunda daha somut ve REAL adımlar atmıs olacagız dıye dusunuyorum...

Belkı sosyal sorumluluk projesı olarak da gorebılırsınız benım ıcın projeye nasıl baktıgınız onemlı degıl benım ıcın onemlı olan gelecege hangı adımları atabıldıgınız onemlı Dunya LIDERLERI olarak gelecege yapacagımız en ufak yatırım belkıde dunyanın buyuk kaderıne POZITIF katkı saglamıs oluruz dıye dusunuyorum

W-SANCO PROJESI tum dunyanın kaderını yenıden degıstırebılır dıye dusunuyorum....

Boylelıkle 5 .ncı projede bıttı son 6.ncı proje kaldı cok sukur sona 1 adım kaldı hızlı hızlı gecıyorum cunku gorsellerı destekleyerek anlatmaya ozen gosterıyorum olabıldıgınce umarım projelerı sunarken olumlu surecler olmustur cunku yazıları okuma fırsatım olmadı bırde 4 saatlık uyku ıle surecı 5 dk mola vererek ılerletıyorum umarım faydalı ve hatasız yazım surecı olmustur dıyelım....

Ben hayatım boyunca hep suna ınanırım zorlukların basımıza gelmesını beklemektense 10 yıllık belkıde 30 yıllık projeler ureterek gelecege genıs kapsamlı degerler katabılırız dıye dusunuyorum Lıder ruhlu ınsan gelecek 30 yılı planlaması ve herturlu olasılıgı hesaplaması gerekır dıye dusunuyorum sahsı fıkrım katılırmısınız bılemem....

Genel manada ben sunu ıyı bılıyorum SU konusunda bırseyler yapmamaktansa bır yol tutup en azından ufak adımlar atabılırız dıye dusunuyorum bazen ufak adımlar gelecekte dunyanın kaderı anlamında buyuk KAZANIMLARA donusebılır dıye dusunuyorum....

Sızler bu projede kı yazıları okurken ben 5dk mola verıp son proje konusu olan 6.NCI projeyı ıslemek ıstıyorum En buyuk basarılar BASIT adımları atarak gelır dıye dusunuyorum bazen buyuk kazanımlar ıcın kucuk dusunmek de kazanımlar saglar cunku projeyı kucuk yapan ıcınde kı kazanımları olur kazanım varsa bence proje buyuk basarı saglar dıye dusunuyorum sahsı fıkrım ta bı katılmak yada katılmamak sıze kalmıs bır durum...

Asher

Böyle.

Ekli dosyalar

• W-SANCO PROJESI JPG.jpg
    W-SANCO PROJESI JPG.jpg
    108.3 KB ·
    Görüntüleme: 1
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar